Občanské sdružení Beze strachu

Zvláštní vydání časopisu Do vrtule1. sjezd nejvyššího sekretu ÚV SUP


Včera večer se v časných podvečerních hodinách uskutečnil 1. sjezd Strany utlačovaného pohlaví. (Z Jičína komentuje Miloš Pípa)

V první části večera delegáti vyjádřili hluboké znepokojení nad současným územně-správním i správně-cáklým vývojem a zvýraznili potřebu společensko-právního koncernu v jičínských ulicích. Dále vyslovili silné znepokojení nad šířícími se myšlenkami fašismu, rasismu a metabolismu na našem ústavu. Poté v koncentrační, konstruktivní a kopulační atmosféře zvolili pohlavníci několik pohlavárů. V závěru zasedání došlo k volbě nejvyššího výkonného orgánu strany. Několik pohlavníků navrhlo své orgány, ale dvojhlasně zvítězil přeslavný Hubert. Po hlavním orgánu se volily ty nepohlavní (méně hlavní). Z jičína se loučí Miloš PípaDokumentární záběr z pléna. Sedící zleva: unavený delegát č. 1, vzrušený řečník, unavený delegát č. 2.


Dokumentární záběr z pléna. Sedící zprava: unavený delegát č. 2, vzrušený řečník, unavený delegát č. 1.

Výsledky sjezdu

Manifest hubertismu

Hubertismus vznikl jako nový nezávislý směr, spíš pasměr. Je prudce avantgardní, rovnocenný se všemi ostatními literárními a uměleckými směry. Tvůrci hubertismu jsou v podstate tři, tvorící pod krycími jmény: Kavka, Sojka, Čejka (K,S,Č). Všichni tři jsme zároveň funkcionáři SUPu. Všechna díla, která čtete v tomto čísle, i vše, co jsme napsali jsou díla hubertismu. Totéž bude platit i o všem, co si zde ještě přečtete. Jedinou stanovou hubertismu je nekonečná prdel a ohromný nesmysl. To je tršičič!

Vrtule dívkám.


Skandál na WC

Reportér Vrtule na stopě mezinárodního terorismu

Před několika týdny nám do redakce přišlo anonymní udání, v němž stálo, že na veřejných pánských toaletách v Jičíně se děje cosi nekalého. Reportéři Vrtule se po této stopě okamžitě pustili. Redakce nasadila na inkriminované místo stálého pozorovatele, který z vodovodního kohoutku pozorně sledoval, co se děje kolem. Po pěti dnech jsme však od našeho stálého zpravodaje přestali dostávat informace. Na toaletách jsme jej pak nalezli v havarijním zdravotním stavu, v mdlobách a s popelavou pokožkou. Přivolaný lékař konstatoval otravu jedovatými pachy. Nasadili jsme tedy zkušeného Václava P., ostříleného kozáka, odchovaného drsnou školou tzv. "tureckých záchodů" na všech parkovištích podél evropských dálnic. Po sedmi dnech však i on přerušil spojení. Okamžitě byl odvezen do nemocnice a na jeho místo byl nasazen Vlastimil Ň., naše eso č. 1, větry ošlehaný znalec krutých podmínek v devizové cizině, kde je našinci líto dát drahé devizy za vstup na toalety a raději se věnuje hlubšímu poznávání tamnějších parků. Tehdy jsme již disponovali určitými informacemi. Zatím se nám jako šéf mezinárodní teroristické organizace jevila místní hajzlbába (toaletářka). Neustále se zde motala a nosila si do práce podlouhlé předměty tvaru pancéřové pěsti s kbelíkem. Po šestnácti dnech namáhavého sledování Vlastimil Ň. Konečně našel co hledal. Vtrhl do podezřelé kadibudky a našel tam něco zarážejícího. Bylo tam jen ohromné, nepředstavitelné, zapáchající            (CENZUROVÁNO)

Pozn. Redakce: V.Ň. byl poté ve vážném zdravotním stavu převezen do nemocnice, a proto budeme o pokračování akce referovat ihned po jeho návratu z rekonvalescence.Obr. č. 1: Figurant ukazuje na podezřelé dveře


Obr. č. 2: Figurant lapající čerstvý vzduch

Ubrus Butrus

(břitká tepající politická satira z oddělení méně povedené poezie)

Na stole je ubrus
Pod stolem zas ButrusObčanské sdružení Beze strachu