V půvabném koutě východních Čech, v trojúhelníku mezi městečky Úpicí, Rtyní v Podkrkonoší a Červeným Kostelcem najdete na březích říčky Úpy obec jménem Havlovice. Jen co by malý kluk několikrát prakem dostřelil, za posledními havlovickými domky, seběhnete k řece a jste na místě, které havlovičtí znají pod názvem „stará sokolská plovárna“. Kousíček odtud, proti proudu řeky, je starý mlýn, kde přebýval a dosud přebývá havlovický vodník, kamarád pana Karla Čapka. Pustíte-li se po proudu, dojdete romantickým údolím ke splavu, na kterém sedávala nebohá Viktorka, a do míst, kde se na svém koníku proháněla komtesa Hortensie. To už uslyšíte štěkot Sultána a Tyrla, možná potkáte Barunku Panklovic a pan otec vám nabídne šňupeček …


Tábořiště

Naše táborová základna se nachází na levém břehu řeky Úpy. Velká louka je z jedné strany ohraničena lesem a z druhé řekou. Zhruba uprostřed je splav, který skýtá možnosti vodních radovánek. Celý pozemek je možno využívat pro táborové a sportovní činnosti.


Srub

Rozměry srubu jsou cca 12 x 4 m + menší krytá veranda. Ve srubu jsou 4 místnosti sloužící jako velín, sklad potravin a přípravna pro kuchyni. Jednu z menších místností je možno použít jako ubytování pro kuchaře. V patře srubu je prostor využitelný jako noclehárna pro 3-5 osob.
Na srub navazuje zastřešená kuchyně a prostorná jídelna, kterou je možno použít v případě nepříznivého počasí jako společenskou místnost.
V blízkosti srubu se nachází venkovní umývárna (2 koryta s 10 kohoutky a sprchy). Sprchování je možno buď „odraženou" vodou z nádrže, či teplou vodou, kterou v neomezeném množství dodá vojenská polní sprcha. Pokud ovšem udržujete oheň pod kotlem.


Kuchyň

2 lednice 120 l, mrazák 70 l, varná konvice a 2 sporáky PB s troubami.
Velké kuchyňské nádobí, pekáče, várnice s kohoutkem na nápoje. Menší počet talířů, hrnečků, příborů.
Do kuchyně je zavedena voda. Pro zásobování kuchyně teplou vodou je k dispozici Brutar.


Stany

Vlastní tábořiště sloužící pro ubytování dětí, praktikantů a vedoucích je od srubu vzdáleno cca 50 m. K dispozici je zde 30 stanů.
Stany jsou dvoulůžkové, s dřevěnou podsadou, rozměry 2x2 m. Podlážky stanu jsou tvořeny dřevěnými paletami. Lůžka v každém stanu jsou vybavena silnou molitanovou matrací a dekou. Pod lůžky je prostor pro uložení kufrů, k vybavení stanu patří také polička.
Podmínkou je vlastní spací pytel.


5 suchých WC a jedno WC chemické.

Chatka
, která je používána jako ubytování pro zdravotníka či marodka.

Sklep, ve kterém je možno uložit zásoby zeleniny.

Táborové ohniště s lavičkami.

Elektřina: Ve srubu, kuchyni a jídelně.

Voda: Vedena z veřejného vodovodního řádu.

Lékař: V Úpici (2 km) je poliklinika kde ordinuje dětský lékař a také lékárna. V Trutnově (20 km) je nemocnice (pohotovost) i zubní ordinace.

Zásobování: V Úpici je velká samoobsluha, firma Jansa – velký výběr, rádi vyjdou vstříc, rovněž řezník – Maso – Kazda Úpice. Dále firma VELKON – velkoobchod ovocem a zeleninou – výhodné cenově. Propan-butan je možno zakoupit téměř kdykoliv přímo v Havlovicích nebo u benzinového čerpadla v Úpici.

Odvoz odpadků: Na obecním úřadě lze zakoupit plastové pytle a odpad je každý týden pravidelně odvážen pracovníky TS Úpice.


Fotogalerie


04stany.jpg
Stany
05srub.jpg
Srub
06jidelna_z.jpg
Jídelna
07sporaky.jpg
Kuchyně
08umyvarka.jpg
Umývárna, sprcha
09kadibudky.jpg
Suchá WC
10rybnik.jpg
Rybník
11jez.jpg
Splav
12ohen.jpg
Ohniště
Jak nás najdete

01mapa.jpg
Mapa celková
02mapa.jpg
Podrobnější
03mapa.jpg
Nejpodrobnější