Stříbrná medaile mladých pozemních hokejistů

Jičín - Mladší žáci oddílu pozemního hokeje vybojovali v celorepublikovém finále přeboru OK Praha stříbrné medaile. Pod vedením trenéra Romana Táborského dosáhlo velkého úspěchu družstvo ve složení: Roman Bryscejn, Adam Berný, Marek Šulc, Marek Hlaváč, Lukáš Bílek, Petr Bryscejn, Jakub Drozen, Jaroslav Gotvald, Miroslav Šulc, Vít Šupitar, Lukáš Nosek, Miroslav Junek, David Kocourek, Tomáš Bryscejn, Martin Gill.

Dobré podmínky a zázemí mladším žákům nezištně tvořili: Iveta a Jiří Droznovi, Josef Hlaváč, Petr Šulc, Roman Bryscejn st. i senioři J. Gotvald a J. Kopánek.

Mužstvo odehrálo 29 zápasů, z toho 23 vítězných, 4x remizovalo a pouze 2x prohrálo. Kluci však slavili i další úspěchy, mezi které patří například vítězství na VI. Velké ceně Plzně, kde byl Marek Hlaváč vyhlášen nejlepším střelcem turnaje. Dalším úspěšným turnajem byla II. Velká cena Jičína, kde skončili na druhém místě. Roman Bryscejn byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

Z družstva odchází do starších žáků opory Roman Bryscejn a Miroslav Junek, přesto si mladší žáci dávají za cíl do roku 1999 hrát opět o medailová umístění v nejvyšším republikovém turnaji. Oddíl pozemního hokeje HC 1953 Jičín obnovil družstva přípravek a na 1. ZŠ založil kroužek pozemního hokeje.

Nejlepší střelci mladších žáků v sezoně 1998: 1. Marek Hlaváč (40 gólů), 2. Jakub Drozen (34 gólů), 3. Petr Bryscejn (22 gólů), 4. Vít Šupitar (14 gólů), 5. Mirek Junek (8 gólů), 6. Jára Gotvald (3 góly), 7. Roman Bryscejn (2 góly), 8. Marek Šulc (1 gól), 9. Mirek Šulc (1 gól).

(red)

Zápasy jičínských reprezentantů ve finále

Jičín - Bohemians 2 : 2 (P. Bryscejn, V. Šupitar)

Jičín - Slávia Praha A 1 : 0 (J. Drozen)

Jičín - HC Hostivař 2 : 1 (M. Junek, M. Hlaváč)

Jičín - Sl. H. Králové 2 : 2 (M. Junek, V. Šupitar)

Jičín - Sl. Kbely 2 : 2 (J. Drozen, M. Hlaváč)

Jičín - Praga Praha A. 3 : 2 (M. Hlaváč 2, J. Drozen)

Michal Špaček jezdí za MTB Česká spořitelna

Jičín - Na základě vynikajících výsledků v letošní sezoně se jičínskému Michalu Špačkovi splnil velký sen.

Přibliž nám, Michale, co se ve tvé sportovní kariéře vlastně změnilo?

"Byl jsem vybrán do jednoho z nejlepších profesionálních týmů MTB Česká spořitelna, za kterou jezdí takoví borci, jako Kořínek, Kaňkovský, Konečný, Frýde, ale i Katka Neumanová.

Po několika jednáních jsem konečně podepsal profesionální smlouvu, která mi na příští sezonu zajišťuje plné zabezpečení, ale zároveň také klade velký důraz na individuální výsledky ve všech závodech horských kol."

Jaký máš pocit z prvního společného soustředění, ze kterého ses před několika dny vrátil?

"Soustředění začalo ve dnech 9. až 11. listopadu 1998 lékařským vyšetřením a zdravotními i zátěžovými testy v Praze. Pak následovalo vlastní soustředění v Hranicích na Moravě, kde jsme byli až do 19. listopadu 1998. Soustředění bylo zaměřeno na všeobecnou přípravu. Trénovali jsme nejen v tělocvičně, ale i na bruslích na ledě, hráli jsme fotbal, a samozřejmě jsme také jezdili na horských kolech. Po trénincích probíhala pod odborným dohledem celková rehabilitace. Bylo nás tam všech pět i s trenérem Raboněm a mechanikem.

Jsem zvyklý trénovat sám, a tak mám takový smíšený pocit. Na kolech se totiž z mého pohledu jezdilo pomalu, ale po tak krátké době se kolektiv ani způsob přípravy nedá posoudit."

Jakým způsobem je teď vedena tvoje příprava na novou sezonu?

"Trenér Raboň nám všem předal stejné tréninkové plány, které si podle místních podmínek (tělocvična, rehabilitace, počasí), můžeme sami upravit. Rozhodovat budou pouze výsledky. Každý dostal plné materiálové vybavení, tedy oblečení, dresy a silniční i horské kolo značky MORATI. Druhého prosince odjíždíme ze teplem na Kanárské ostrovy, kde budeme najíždět hlavně objem. Tam se pak dozvíme další. Vše bude záležet na počasí u nás."

Co, Michale, říci našim čtenářům závěrem?

"Především bych chtěl touto cestou poděkovat sponzorům za finanční pomoc a všem příznivcům i kamarádům za pomoc morální. Bez těchto lidí bych nebyl schopen na takové úrovni závodit a nebyl bych tedy ani vybrán do špičkového profesionálního týmu a reprezentace České republiky."

Děkujeme, Michale, za rozhovor a upřímně Ti přejeme minimálně pádů a defektů na tratích a naopak mnoho sportovních i životních úspěchů.

(Fe)

Pojede Horáček do Barcelony?

Hořice - V případě úspěšné kvalifikace v Praze měl včera odletět na Mistrovství světa známý hořický kulturista Ivan Horáček, který zastupuje City fitness centrum v Hořicích. Mistrovství se koná v Barceloně a Ivan Horáček bude soutěžit v kategorii Masters nad 50 let. Všichni jeho příznivci mu drží palce a Nové Noviny budou informovat o jeho výsledku.

Zdeněk Lhota

Vzduchovkáři opět bodovali

Jičín - První kolo Euroregionu Nisa, které v sobotu 7. listopadu 1998 zahájilo vzduchovkovou sezonu, přineslo značný úspěch závodníkům SSK Jičín. V disciplině VzPuOML 30 v kategorii do 14 let překvapil Lukáš Hlavatý, když s výsledkem 281 bodů obsadil první místo, a Václav Haman mladší, který skončil s 276 body čtvrtý.

V kategorii do 16 let se rovněž na první příčce umístil Petr Ivan (288 bodů) a Tomáš Boček skončil pátý (273 bodů).

V disciplině VzPu 40, ve smíšené kategorii ženy + dorost, získala Ilona Hamanová páté (365 bodů), Petr Ivan deváté (277 bodů) a Tomáš Boček se 115 body osmnácté místo.

V disciplině VzPu 60 si Václav Haman s 551 bodem vystřílel 12. místo a Svatopluk Šádek nástřelem 507 bodů místo pětadvacáté.

(HALI)

Bruslařský klub v Nové Pace

Nová Paka - V polovině října letošního roku začala, stejně jako předcházející roky, sezóna na zimním stadionu v Nové Pace. Proto jsem si dovolil zalistovat v loňské ročence Bruslařského klubu Nová Paka, abych připomněl historii klubu a především úspěchy místních sportovců.

Bruslařský klub se skládá z oddílu ledního hokeje a z oddílu krasobruslení. Pochopitelně, že tradice hokejistů jsou staršího data a sahají až do roku 1935. Poslední přírodní kluziště vyhořelo v roce 1976, a tak z iniciativy členů klubu byla vybudována umělá ledová plocha. Provoz nového zimního stadionu byl zahájen v listopadu 1990. Trvalo několik sezon, než se lední hokej adaptoval na nové podmínky. Nespočet brigádnických hodin na stavbě a úpravách zimního stadionu, práce s nejmenším hokejovým potěrem, přes všechny kategorie až po chloubu klubu - tým mužů, to všechno je práce nadšenců, kteří lednímu hokeji propadli. V loňské sezoně se hráči všem příznivcům odvděčili dobrými výkony, vždyť tým elévů se stal přeborníkem východočeského regionu, mladší žáci obsadili druhé místo a muži zvítězili v regionální soutěži III. sever, před týmy Mladé Boleslavi B a Jičína.

Oddíl krasobruslení je nepoměrně mladší, neboť v loňském roce oslavil teprve páté narozeniny. Přesto se může pochlubit několika závodnicemi, které se mohou měřit s nejlepšími ve svých věkových kategoriích. Zároveň domácí příznivci krasobruslení uspořádali v prosinci 1997 soutěž Novopacký achát s účastí 19 oddílů. Oddíl každoročně připravuje školu bruslení pro všechny děti z Nové Paky a jejího okolí.

Vedle organizované činnosti nabízí zimní stadion možnost sportovního vyžití pro veřejnost, pro všechny příznivce pohybu na bruslích. Proto i vy nemusíte čekat, až zima převezme svou vládu nad počasím a můžete přijít udělat něco pro své zdraví.

A hokejistům lze popřát do příští sezony hodně gólů v soupeřově brance a krasobruslařům úspěšně zvládnuté skoky bez pádů. Nezapomeňte, sezona na zimním stadionu v Nové Pace začala již v polovině října.

Václav Franc

Turnaj mladých adeptů tradičního karate

Jičín - V neděli 15. listopadu 1998 proběhl ve velké hale sportovního areálu v Jičíně druhý ročník "Velké ceny Českého ráje" v tradičním karate Fudokan. Turnaj byl organizován zejména pro mladé adepty karate klubů v České republice.

Soutěžilo se v disciplinách "kata", "kumite" a "enbu". Za Budo club Jičín startovali Jan Křelina, Tomáš Bělohlávek, Josef Vácha, Ladislav Dudek, Jaroslav Červený, Petr Cerman, Milan Novotný, Pavel Fejfar a Lada Kalčicová.

V "kata" mladších žáků vybojovali Ladislav Dudek a Lada Kalčicová druhá místa. Pavel Fejfar zvítězil v "kumite" v kategorii starších kadetů a v "kata" obsadil třetí příčku. Další jičínští borci podali dobré výkony. Všem děkujeme za pěkný, úspěšný start na tomto turnaji.

Poděkování patří i taneční skupině "Destiny Dump" z Kulturního domu Jičín pod vedením Lucie Naušové, která svým vystoupením obohatila odpolední program. Před zahájením turnaje zasedal výbor ČFTKF a rozhodl, že Jičín je jedním z míst pro konání Mistrovství evropy tradičního karate Fudokan seniorů.