Nové Noviny č. 50/9917. prosince 1999str. 15

Basketbalová extraliga mladších dorostenek

Nová Paka - Uplynulý víkend byl ve znamení konfrontace v extraligové soutěži mladších dorostenek mezi celky pohybujícími se ve středu tabulky. Prohra se Slovankou nechává packé sokolky za tímto celkem, naopak vítězstvím nad basketbalistkami ze západočeských lázní si zachovaly umístění před tímto týmem.

Sokol Nová Paka - Slovanka Praha 43:59 (24:28)

Sokolky nastoupily s pětkou Jislová, Krauseová, Matoušová, Fejfarová a Šírová, která hned v úvodu utkání dala Pražačkám možnost vedení rozdílem pěti bodů 6:1. Domácí basketbalistky zlepšenou hrou vyrovnaly a v 11. minutě se ujaly vedení na 16:15. O jeden bod dokonce vedly i minutu a půl před koncem poločasu, když ukazatel signalizoval 24:23. Bohužel závěr této části hry patřil hostujícím basketbalistkám, které odcházely do šatny spokojenější o 4 body. Ve druhém poločase se hra podobala tomu prvnímu jako vejce vejci. Basketbalistky Slovanky vždy odskočily domácím o několik bodů a sokolky opět náskok dotáhly. V 17. minutě se hostujícímu týmu podařila za stavu 43:42 šňůra čtrnácti bodů a zápas byl rozhodnut. Závěrečné manko domácích ovlivnila skutečnost, že obě pivotmanky sokolek Jislová i Krauseová měly po 4 osobních chybách, což se projevilo při bránění vysokých hráček Slovanky.

Jislová P. 17,7/5,4, Krauseová 9,4/3,4, Šírová 8,6/3,5, Matoušová 8,2/2,2, Fejfarová 1,0,0, Purtíková 0,0,2, Jislová Tereza 0,0,1, Podrazilová 0,0,0, Knapová 0,0,0. Trestné hody 21/14:27/9, trojky 1:0, fauly 18:19, pět osobních chyb 1:(Šírová 40.min.):1.

Sokol Nová Paka - Karlovy Vary 65:56 (30:31)

V nedělním utkání sokolky velmi brzy zapomněly na svůj sobotní výpadek a předvedly solidní výkon, který je dovedl ke 4. vítězství v této nejvyšší soutěži v ČR.

Domácí basketbalistky se sice ujaly brzy vedení, v 7.min. 11:7, ale v 10. minutě už na ukazateli bylo skóre 17:14 ve prospěch hostujícího kolektivu. Basketbalistky západočeských lázní strašily nejen vysokými hráčkami, ale i solidní střelbou trojek. Domácímu týmu se již nepodařilo do poločasu vyrovnat a do šatny odcházely smutnější o jeden bod. V úvodu druhé dvacetiminutovky se sice podařilo dát hostujícímu týmu dvě trojky za sebou, ale díky výborné střelbě Purtíkové a Jislové se sokolkám podařilo šňůrou deseti bodů odskočit na 49:39 a tím prakticky rozhodnout o výsledku utkání. V tomto zápase se dokázaly střelecky prosadit mimo Pavlíny Jislové i uzdravená Jana Purtíková a Markéta Šírová.

Jislová P. 19,9/9,2, Šírová 18,1x3,10/6,2, Purtíková 16,1x3,2/1,3, Matoušová 6,1x3,2/1,5, Krauseová 4,0,2, Jislová T. 2,0,4. Trestné hody 23/17:18/12, trojky 3:7, fauly 18:20, pět osobních chyb 1(Matoušková ve 37.min.):1. Sobotní porážkou a vítězstvím si novopacké basketbalistky udrží i nadále 8. příčku v extraligové tabulce. Tuto sobotu od 16. hodin je čeká další utkání na vlastním hřišti, tentokrát proti hradeckým sokolkám, které jsou v tabulce na 5. místě.

(bas)

Novopacká NHL

HC Claudia Dobrá Voda - ZD Dobrá Voda 4:9 (3:4, 0:1, 1:4) V derby vedli domácí ve třinácté minutě tři ku dvěma, ale čtvrtou branku dali až pět minut před koncem, kdy byl výsledek již rozhodnut. V Nové Pace se konečně rozstřílel kanonýr Petera, který den předtím dobrovolně opustil trenérské místo u novopackého "áčka". Branky: Palouš 3, Novák - Petera 3, Jandera 2, M. Kubišta, Fejfar, Kocourek a Černý.

ZD Dobrá Voda - Max Nová Paka 10:4 (3:3, 3:1, 4:0) Vedoucí celek potvrdil výkonnost, i když do poloviny utkání s ním držel soupeř krok. Branky: Palm 3, Kokošín 3, Št. Karban, Jandera, Petera a Kuneš - Rajm 2, Plecháč a Krejčí.

Spirit Jičín - TJ Jilemnice 3:8 (0:5, 2:1, 1:2) V letošní sezóně překvapení soutěže. Branky: D. Březák 2 a R. Březák - A. Boukal 4, Skalický 3 a M. Šup.

Žákovský stolní tenis v K-klubu

Jičín - K-klub, středisko pro volný čas uspořádal v pořadí již III. turnaj ve stolním tenisu pro žáky základních škol a primy až kvarty gymnázií.

Konečné pořadí v kategorii mladších žáků (6. třídy ZŠ a mladší). 1. Tomáš Kudrnáč (4. třída 1. ZŠ), 2. Pavel Hlaváček (5. třída 4. ZŠ), 3. Petr Kopecký (6. třída 2. ZŠ), 4. Milan Raulím (6. třída 2. ZŠ), 5. Ondřej Novotný (prima LG), 6. Štěpán Hainiš (6. třída 4. ZŠ), 7. Petr Křivský (4. třída 3. ZŠ), 8. Ondřej Skřivánek (5. třída 4. ZŠ), 9. Michal Mazáček (5. třída 4. ZŠ), 10. Jakub Hurei (5. třída 4. ZŠ), 11. Jakub Koula (6. třída 2. ZŠ), 12. Jan Chaloupka (4. třída 4. ZŠ).

Do kategorie starších žáků (7. až 9. ročník ZŠ) se prezentovalo 18 hráčů. Jejich turnaj skončil tímto pořadím. 1. Jan Červenka (7. třída 1. ZŠ), 2. Petr Soukup (7. třída 4. ZŠ), 3. Miloš Dolejší (9. třída 4. ZŠ), 4. Martin Štolc (8. třída 3. ZŠ), 5. Marek Hendrych (kvarta LG), 6. Jan Jiřička (kvarta LG), 7. Martin Marušič (kvarta LG), 8. Michal Taneček (8. třída 4. ZŠ), 9. Martin Říha (kvarta LG), 10. Stanislav Novák (7. třída 3. ZŠ), 11. Aleš Bělohlávek (9. třída 4. ZŠ), 12. Zdeněk Chýlek (9. třída 4. ZŠ), 13. Michael Košťák (sekunda LG), 14. Petr Knápek (7. třída 3. ZŠ), 15. Marek Hlaváč (7. třída 4. ZŠ), 16. Roman Bryscejn (8. třída 3. ZŠ), 17. Petr Bryscejn (8. třída 3. ZŠ), 18. Milan Taneček (9. třída 4. ZŠ).

Poslední turnaj ve stolním tenisu v tomto kalendářním roce se pod názvem "Předvánoční pink" uskuteční ve středu 22. prosince 1999 v K-klubu na jičínském Valdštejnově náměstí. Prezentace startujících proběhne od 13.30 do 14.00 hodin.

Na turnaji mohou startovat žáci 1. až 9. ročníků základních škol a primy až kvarty gymnázií. Startující si s sebou musí přinést sportovní obuv, oblečení, pálku a svačinu. Turnaj, kterého se může zúčastnit pouze 32 startujících, bude ukončen do 18.00 hodin.

Vítězství mladých basketbalistů

Sokol Nová Paka - TJ Turnov 80:66 (35:31) Vondráček 31, Roček 17, Horáček 12, Volšička 8, Nosek a Tuma po 4, Kocourek 3. Za hosty nejvíce Klápště 20, Šebesta a Škona po 11. Šestky 38/22:29/10, fauly 23/28.

Sokol Nová Paka - TJ Turnov 76:71 (45:31) Vondráček 32, Roček 10, Horáček 9, Volšička 7, Kocourek 6, Kynčl 6, Tuma 2. Nejvíce za hosty Škona 17, Klápště 15, Tomek 12, Kyran 11, Šebesta 8. Trestné hody 15/7:20:12, fauly 20/16.

(bas)

Další zápasy jičínských hokejistů

Dorost: HC Jičín - HC Světlá n/S 13:1 (4:0,4:0,5:1) Po nemoci se vrátil do družstva Jan Daniel a byl to návrat velice úspěšný, neboť se zapsal čtyřikrát do listiny střelců. Také ostatním hráčům Jičína se dařilo a je vidět, že jejich hokejová výchova od žákovských let přináší výsledky. První dvě třetiny skončily stejným výsledkem 4:0 pro domácí. Také třetí třetina patřila domácím. V rozmezí 44. až 47. minuty padly dokonce čtyři branky, jedna z nich ale do sítě domácích. Ale to bylo až za stavu 10:0. Nejkrásnější gól byl právě ten desátý z hole nejmenšího hráče jičínských Karbana, který přesně umístil přihrávku Rejmonta.

Branky Jičína: 4x Daniel, 2x Semecký, Hruška, Rejmont, Musil, 1x Karban, as. 3x Rejmont, 2x Janďourek, Šimek, Semecký a Musil, 1x Žďárský, T. Sedláček, P. Sedláček, Dinga, Karban a Konopáč. Za hosty: Říha. Vyloučení: 3:3 bez využití. Rozhodčí: Stolín a Bernard. V sobotu 18.12. 1999 v 18.00 hod. přivítají Jičínští na svém ledě HC Náchod.

Starší žáci: BK Nová Paka - HC Jičín 3:11 (0:2,1:3,2:6) Přesvědčivé vítězství Jičínských v okresním derby na ledě v Nové Pace. Střelecky se dařilo zejména Žofkovi, který sám vsítil 6 branek, ale i ostatní hráči odvedli zodpovědný výkon. Branky Jičína: 6x Žofka, 2x M.Štěp, 1x Javůrek, Houžvička a Vaníček, as. 2x Žofka, M. Rosůlek, M.Štěp a Kozák, 1x Javůrek.

Starší žáci: HC Jičín - HC Opočno 5:5 (2:3,3:1,0:1) Proti hráčům Opočna se už Jičínským tolik nedařilo jako v Nové Pace. V 7. minutě prohrávali už 0:2. Druhou třetinu sice vyhráli a vedli o jednu branku, ale hosté na začátku závěrečné části hry z přesilovky vyrovnali a tímto výsledkem utkání i skončilo. Branky Jičína: 2x M.Rosůlek, 1x Brixí, Žofka a Vaníček, as. Brixí, M.Rosůlek a D.Rozsypal po 1. Za hosty: 3x Schejbal, 2x Lukášek. Vyloučení: 3:0, využití 0:1. Rozhodčí: T. Svoboda a Zd. Rozsypal.

Mladší žáci: BK Nová Paka - HC Jičín 9:4 (2:1,3:3,4:0) Jičínští nejprve prohrávali 2:0, poté otočili na 2:4 ve svůj prospěch, ale nakonec prohráli poměrně vysoko, když ve třetí třetině 4x inkasovali. Branky Jičína: Rosůlek, Houžvička, Vít a Lucký, as. P.Mizera a Houžvička po 1.

Mladší žáci: HC Jičín - HC Opočno 3:4 (1:1,0:2,2:1) Spíše vodní pólo než hokej připomínal nedělní zápas těchto soupeřů. Většina utkání se totiž hrála za hustého deště, se kterým se lépe vypořádali hosté, kteří v průběhu zápasu vedli už o 3 branky. Domácím se sice v poslední třetině podařilo snížit na rozdíl jedné branky, ale získat alespoň jeden bod se jim nepodařilo. Branky Jičína: 2x Stejskal, 1x Houžvička, as. 1x O.Dlabola. Vyloučení: 0:2 bez využití. Rozhodčí: J. Kejzral a Zd. Rozsypal.

Elévové: HC Jičín - HC Trutnov 3:0 (1:0,2:0,0:0) Branky Jičína: O.Mizera, Široň a P.Mikolášek. Vyloučení: 0:1 bez využití. Rozhodčí: T. Svoboda a J. Kejzral.

Přípravky A: HC Jičín - HC Trutnov 5:1 (3:0,0:0,2:0,0:1) Branky Jičína: 3x Hušek, 1x Havelka T. st. a Kudrnáč, as. 2x Kudrnáč, 1x Hušek a Dubrovský. Rozhodčí: J. Kejzral.

Přípravky B: HC Jičín - HC Trutnov 2:2 (1:1,0:0,0:0,1:1) Branky Jičína: M. Mikolášek a Špringer, as. 1x Mácha. Rozhodčí: T. Svoboda.

(mj)

Pozvánka na 7. turnaj v "malé kopané", který se uskuteční 19.12. 1999 od 8.00 hodin v hale sportovního areálu v Jičíně.

8.00 hod. FC Kopec - Flamengo Hořice, 8.50 hod. Řáholec Jičín - SK Jičín "dorost", 9.40 hod. Flamengo Hořice - SK Jičín "dorost", 10.30 hod. FC Kopec - Řáholec Jičín, 11.20 hod. Řáholec Jičín - Flamengo Hořice, 12.10 hod. FC Kopec - SK Jičín "dorost", 13.00 hod. Hekťák Hořice - C.S. CARGO Jičín, 13.50 hod. Kosáci Lískovice - Narval Team Holovousy, 14.40 hod. AC Český Lev Jičín - Hekťák Hořice, 15.30 hod. Narval Team Holovousy - Ronal Jičín, 16.20 hod. C.S. CARGO Jičín - AC Český Lev Jičín, 17.10 hod. Kosáci Lískovice - Ronal Jičín.