Nové Noviny č. 49/9910. prosince 1999str. 14

Domácí rozstříleli hostující Zlín

AGS HBC Jičín - HC Novesta Zlín 33:16 (15:12)

Jičín - Poslední letošní utkání na domácí půdě sehráli jičínští házenkáři s nováčkem extraligy HC Novestou Zlín. Přestože se snažili své papírově slabší soupeře nepodcenit, odehráli první poločas ve velmi průměrném tempu a do šaten odcházeli s pouhým tříbrankovým náskokem.

V prvních minutách druhé poloviny však Jičínští zlepšili hru v obraně, k výbornému výkonu se rozchytal Richard Řezáč a útočné akce zakončovali ukázkovými brankami. Zrychlenou hrou pak hostující hráče odsoudili téměř do rolí diváků a za celý druhý poločas jim dovolili vstřelit pouze čtyři branky, zatímco jim nastříleli 18 parádních gólů.

Tento výsledek je zatím nejvyšší, kterého Jičínští v extralize dosáhli. Akce na jeden dotek, střelba zezadu, nahrávky do výskoku, to všechno bylo nejlepší odměnou věrným příznivcům jičínské házené a nejkrásnějším rozloučením s domácím prostředím v roce 1999. První branku utkání vstřelil Pavel Šopejstal, třicátou Vašek Straka, 375 branku v letošním ročníku extraligy Aleš Babák, který jich v utkání dal rovných deset. Poslední gól, těsně před konečným hvizdem vstřelil Ondra Novotný.

Rozhodčí utkání: Karel Macho a Milan Hájek z Plzně. Vyloučení: 5:7. Červené karty: 1:1 (za trojí vyloučení). Sedmičky: 2/1:3/3. Návštěva: Zápas sledovalo 800 spokojených diváků. Sponzorem utkání byla jičínská společnost HAN s.r.o., která věnovala tři hodnotné ceny. Finančním partnerem oddílu házené AGS HBS Jičín je Komerční banka a.s. Jičín. Sestava AGS HBC Jičín: Mičke, Řezáč - Kořínek (2), Kraus (7), Švarc (2), Novotný (1), Štegl (3), Cvejn, Straka (2), Josef (4), Aleš Babák (10) a Šopejstal (2). Trenéry družstva jsou Petr Babák a Jiří Bareš, vedoucím týmu Vladimír Boháček, lékařem MUDr. Petr Krykorka, masérem Josef Karásek. Sestava HC Novesta Zlín: Spáčil, Komínek - Kašný, Mičola (5), Halčar (1), Kovařík (1), Dobeš, Gazda (4), Šlosarčík, Zetík (1), Prokopec (3) a Balůsek (1). Trenérem družstva je Petr Linek.

Další výsledky 15. kola extraligy: Ostrava-Kopřivnice 30:19, Dukla Praha-Náchod 33:12, Třeboň-Zubří 29:24, Frýdek Místek-Hranice 25:25, Karviná-Plzeň 34:22. Tuto středu předehrávali jičínští házenkáři poslední letošní utkání na palubovce úřadujícího mistra v Plzni. V jičínské sportovní hale se naši hráči utkají s Tatrou Kopřivnice až 5. února 2000. V lednu 2000 bude probíhat příprava národního družstva.

Závěrem mi dovolte jménem výboru a kolektivu házenkářů poděkovat všem našim příznivcům za celoroční podporu a zároveň jim popřát hodně zdraví a pohody v roce 2000.

Opět rozhodla závěrečná třetina

Hokej I.Vč liga: HC Jaroměř - BK Pivovar Nová Paka 7:0 (1:0,2:0,4:0)

Jaroměř - Poprvé od začátku sezóny se trenéři odhodlali zahájit utkání se třemi kompletními řadami. První měla za úkol eliminovat nejlepší řadu domácích, ve které se objevil hradecký obránce Libor Podzimek s útočníkem Hofmanem. V druhé nastoupil junior Rejthárek a ve třetí J. Sucharda.

První třetinu zahájili domácí velkým náporem, ale hosté dobře bránili a brankář Klik držel své spoluhráče dobrým výkonem ve hře. Domácím pomohla přesilovka k zisku vedoucího gólu. Následnou přesilovou hru hosté nevyužili. Úvod druhé třetiny využili domácí ke vstřelení druhé branky. Přesto dokázali hosté hru vyrovnat, ale jejich pokusy končily u výborného Bahníka. Velkou šanci měl J. Křížek, který převzal přesnou přihrávku na útočné modré od Rychlovského. Dostal se do samostatného úniku a mířil do horního růžku, ale Bahník jeho pokus lapačkou bravurně zneškodnil. Velká šance hostů přišla v půli utkání, kdy hráli pět na tři. Horálkovy dva pokusy zůstaly nevyužity. Další jeho střelu Bahník ztlumil, ale kotouč doslova odskákal kolem tyče mimo branku. Na 3:0 zvýšili domácí dvě minuty před koncem třetiny při Herbstově vyloučení. Závěrečná část skončila pro novopacký kolektiv opět nejhůře. Novopačtí ztráceli kotouče v útočné pásmu a po rychlých protiútocích inkasovali. Výsledek utkání je nakonec pro hosty horší než předvedená hra.

Sestava BK: Klik 85,1% (Věchet) - Karban, J. Křížek, Štohanzl, P. Křížek, M. Šmika, Rezek - Horálek, Herbst, Kubálek - Rejthárek, Pavlů, Rychlovský - Nedomlel, Czurilla, Sucharda, trenéři: Petera, Šmika ml. Příští utkání: V neděli 12.12. 1999 BK Pivovar Nová Paka jede do Dvora Králové. Odjezd od ZŠ v Nové Pace je v 15.00 hodin.

(bš)

Pod vysokou sítí

Jičín - Skončila první polovina oblastního přeboru volejbalistů. V posledním kole se hrály tyto zápasy: Hořice-Slavia Hr. Králové B 1:3 a 3:2, Dřevěnice-VK Hr. Králové 3:1 a 3:0, Broumov-Vrchlabí 0:3 a 0:3, Hronov-Jaroměř 3:1 a 3:0, Turnov-Police n.M. 3:0 a 0:3.

Z Opočna se vrátili bez bodu

Hokej II.Vč liga: HC Opočno - HC Jičín 6:3 (1:1,3:0,2:2)

Opočno - Až v posledním zápase prvního kola II. Vč. ligy nalezli Jičínští přemožitele. V neúplné sestavě podlehli hráčům Opočna, kteří tuto soutěž hrají již třetím rokem. HC Opočno si účast v této soutěži vybojovalo také zásluhou nečekaně vysoké výhry nad Jičínem.

Hned od začátku začali domácí velmi aktivně a jen zásluhou vynikajících zákroků brankáře Skákalíka zůstávalo konto Jičínských čisté. Naopak v 9. minutě šel Jičín do vedení brankou kapitána Duška. Ve 12. minutě využili domácí přesilovku a vyrovnali. S tímto výsledkem odcházely oba kolektivy do šaten.

Druhá třetina začala už bez deště, který po znepříjemňoval celou první část hry. Zmírnil se i teplý vítr, díky kterému byl led měkký a byly na něm kaluže vody. Přesto však na hrací ploše zůstalo dost listí, které divákům ztěžovalo orientaci. Herně patřila tato třetina domácí, neboť Jičínu se přestalo dařit bránit a přecházet do útoku. Toho využili opočenští hráči a v rozpětí 27.-37. minuty strhli vedení na svoji stranu.

Ve třetí minutě třetí třetiny se Jičínu podařilo snížit a vypadalo to, že je jen otázkou času, kdy padnou další branky do sítě domácích. Dvě vyloučení hostí ale narušila slibně se vyvíjející průběh zápasu. Domácí toho využili a ve 47. a 51. minutě zvýšili vedení na rozdíl čtyř branek. Poslední slovo měli hráči HC Jičín, kteří v 57. minutě dali poslední branku utkání.

Branky Jičína: 2x D. Charypar, 1x Dušek, as. Jansta, Bretl a Dušek. Vyloučení: 7:10, využití: 1:0, v oslabení 1:0. Rozhodčí: Blümel ml. - Mariánus, Zítko.

(mj)

Výsledky 54. Mikulášského běhu jičínských atletů

Tříletý Honza Vacků (reprezentant Pařezské Lhoty) si před vlastním startem "mikulášáku" provětrával plíce bujarým pokřikem, což se vůbec nelíbilo vpravo stojícímu Pavlu Filiačovi z Jičína, který mu za to ve vlastním závodě "nadělil" pět vteřin. Oba běžci po skvělém finiši vběhli do cíle padesátimetrového závodu na skvělém pátém a šestém místě v celkovém pořadí.

Brada - První prosincovou neděli se v překrásných lesních terénech okolí Brad u Jičína uskutečnil 54. ročník "Mikulášského běhu jičínských atletů" (1946-1999). První sníh přilákal celkem 490 běžců z celé republiky, kteří pak rozděleni do dvaatřiceti věkových kategorií absolvovali tratě dlouhé od 25 do 2800 metrů.

Výsledky vždy prvních tří v kategorii:

Dívky 1998 (25 m) - 1. Alena Matějovská (N.Paka), 2. Katka Klacková (Jičín), 3. Alžběta Dvořáková (SC Jičín).

Chlapci 1998 (25 m) - 1. Luboš Jirsa (Jičín), 2. Vojta Budík (Brno), 3. Jakub Brzák (ATSC Jičín).

Dívky 1997 (50 m) - 1. Dominika Kettnerová (Jičín), 2. Anička Košťáková (Jičín), 3. Andulka Langrová (Rychnov n.K.).

Chlapci 1997 (50 m) - 1. David Tomášek (Jičín), 2. Václav Mikeš (H. Lochov), 3. Lukáš Kunt (Jičín).

Dívky 1996 (50 m) - 1. Tereza Kovandová (TJ Jičín), 2. Daniela Dubská (So Jičín), 3. Simona Tišerová (Ml. Boleslav).

Chlapci 1996 (50 m) - 1. Jan Štál (Jičín), 2. Kryštof Preiniger (KOB Dobruška), 3. Adam Kracík (Jičín).

Dívky 1995 (100 m) - 1. Dominka Pristandová (Brada), 2. Lucie Bauerová (LKP TJ Jičín), 3. Tereza Vacková (Jičín).

Chlapci 1995 (100 m) - 1. Patrik Dobiáš (St. Místo), 2. Filip Starý (Jičín), 3. Adam Rychtera (SC Jičín).

Dívky 1994 (100 m) - 1. Radka Hanzlová (L. Bělohrad), 2. Petra Pavlíčková (So V. Hamry), 3. Jana Dumková (Ml. Boleslav).

Chlapci 1994 (100 m) - 1. Šimon Boček (Jičín), 2. Jan Kodeš (Jičín), 3. Vojtěch Palatinus (Ml. Boleslav).

Dívky 1993 (150 m) - 1. Zuzana Šimonová (Ml. Boleslav), 2. Pavlína Pavlíčková (So V. Hamry), 3. Anna Škaloudová (Jičín).

Chlapci 1993 (150 m) - 1. Martin Kaplík (TJ Lomnice n.P.), 2. Tomáš Babák (HBC Jičín), 3. Matěj Lukáš (SŠK Újezd n.L.).

Dívky 1992 (150 m) - 1. Karolína Teplá (Hr. Králové), 2. Nella Pristandová (Brada), 3. Lucie Grohová (Jičín).

Chlapci 1992 (150 m) - 1. Kryštof Hájek (Jablonec n.N.), 2. Martin Kubánek (L. Bělohrad), 3. Tomáš Zajíček (Ml. Boleslav).

Dívky 1991 (300 m) - 1. Míša Chmelařová (SC Hr. Králové), 2. Monika Crhová (Jičín), 3. Anna Vobořilová (Jičín).

Chlapci 1991 (300 m) - 1. Jakub Votoček (LSK Lomnice n.P.), 2. Martin Rešňák (SŠK Újezd n.L.), 3. Matěj Stulík (SC Hr. Králové).

Dívky 1990 (300 m) - 1. Petra Sedláčková (Preciosa JBC), 2. Markéta Knopová (Preciosa JBC), 3. Růžena Kučerová (LSK Lomnice n.P.).

Chlapci 1990 (300 m) - 1. Michal Pavlíček (So V. Hamry), 2. Zdeněk Jirásek (Jičín), 3. Pavel Matějovský (OB St. Paka).

Dívky 1989 (300 m) - 1. Hana Kaňková (Poděbrady), 2. Martina Bakičová (SŠK Újezd n.L.), 3. Kateřina Svobodová (Jičín).

Chlapci 1989 (300 m) - 1. Petr Stránský (Jičín), 2. Jakub Makal (Ž. Brod), 3. Roman Koudelka (LSK Lomnice n.P.).

Dívky 1988 (600 m) - 1. Eliška Hájková (JBC), 2. Petra Kučerová (LSK Lomnice n.P.), 3. Klára Štočková (SKI Jilemnice).

Chlapci 1988 (600 m) - 1. Michal Mazáček (Holín), 2. Michal Reichl (Turnov), 3. Jan Šenold (Jilemnice).

Žákyně 1987-86 (1000 m) - 1. Monika Drahokoupilová (Nymburk), 2. Míša Špicarová (SC Jičín), 3. Martina Uvízlová (Sl. Hr. Králové).

Žáci 1987-86 (1000 m) - 1. Zdeněk Urbánek (AC SN Liberec), 2. Štěpán Holas (SC Jičín), 3. Jan Rykl (SEBA Tanvald).

Žákyně 1985-84 (1000 m) - 1. Iveta Šenoldová (Jilemnice), 2. Tereza Bílová (Sl. Hr. Králové), 3. Karolína Kousalová (Jičín).

Žáci 1985-84 (2800 m) - 1. Jan Gazdačko 11:41 (Sl. Hr. Králové), 2. Zdeněk Přikryl 12:02 (Jičín), 3. Jan Palas 12:18 (SC Jičín).

Dorostenky 1983-82 (1000 m) - 1. Klára Tišerová (Sport Relax), 2. Romana Kalenská (SC Jičín), 3. Lucie Hlaváčová (Jičín).

Dorostenci 1983-82 (2800 m) - 1. Ondřej Kazda 11:13 (SC Jičín), 2. Michal Vejvoda 11:35 (JTJ Jičín), 3. Jan Bláha 11:45 (Sl. Hr. Králové).

Muži 1981-55 (2800 m) - 1. Radek Ticháček 9:36 (Liaz Jablonec), 2. Lubomír Pokorný 9:37 (Dukla Praha), 3. Zdeněk Zikmund 9:54 (Kazboš Team).

Ženy 1981-a dále (1000 m) - 1. Madla Kolářová 4:25 (Jičín), 2. Markéta Maříková 4:55 (Řevnice), 3. Jarmila Němečková 5:00 (OK Praha).

Muži 1954, zakladatelé, a veterání nad 45 let (2800 m) - 1. Zdeněk Novák 11.37 (KRB Koberovy), 2. Jiří Jíra 11:50 (AMBES Liberec), 3. Jiří Kazda 12:48 (BC Sport Lomnice n.P.).

Pořadatelé (2800 m) - 1. Vlastimil Matucha 12:56, 2. Milan Kouba 13:12, 3. Tomáš Dvořák 17:16, 4. Miloš Starý 17:34, 5. Václav Všetečka 17:44, 6. Milan Sochor 17:51, 7. Císař 18:14, 8. Sása Stránský 18:16, 9. Petr Šindelář 18:37, 10. Jiří Nechvátal 19:50, 11. Jiří Všetečka 21:40, 12. Jan Šrotýř 22:06, 13. Jára Mára 24:12, 14. Jóža Stránský 24:52, 15. Miloslav Šebík 24:53, 16. Hynda Tišer 27:22, 17. Vladimír Hasan Bosák 28:48, 18. Karel Hlaváč 29:18.