Získal první včelstva. Jedno dokonce od Výzkumného ústavu včelařského. Výsledky tohoto včelstva rozhodly o jeho dalším zaměření. Začal se programově věnovat chovu včelích matek. Nejdříve pro sebe a své nejbližší přátele, později pro další včelaře v okrese.

To již působil jako jednatel okresní organizace v Jičíně. Výsledky jeho chovatelské práce oceňují všichni včelaři, kterým své matky dodával. Známá je osvětová činnost přítele Vlastimila Dlaba, který se vyznačuje schopností zaujmout posluchače zajímavým výkladem, četnými praktickými ukázkami a pomůckami pro včelaře a ochotou odpovědět na každou ze zvídavých otázek posluchačů.

Na včely nezanevřel ani po loňské "návštěvě" zloděje, který mu ukradl většinu nasazených úlů s novými matkami. Je smutné, že takový lup mohl provést jedině zkušený včelař, někdo z četných návštěvníků, které chovatel často a rád na své včelnici přijímal.

Dnes z časových důvodů chov omezil a snížil počet chovaných včelstev. Ale jeho láska ke včelám je trvalá a dlouholetá. Po pětadvaceti letech včelaření je v pohledu na budoucnost včelařů optimistou. Včela tu byla tisíce let před námi a určitě zůstane dál součástí přírody. Aby tomu tak opravdu bylo, tomu mohou pomoci právě takoví nadšení včelaři, jakým přítel Vlastimil Dlab bezesporu je.

Jičín - Až do konce měsíce října zajišťují pracovníci Technických služeb Jičín pravidelné bezplatné přistavování velkoobjemových kontejnerů.

Kontejnery slouží pouze pro ukládání domovního odpadu, který z důvodů rozměrů a množství po nárazových úklidech nelze uložit do klasických popelnic. Tyto kontejnery nejsou určeny pro použití organizacím a podnikatelům! Kontejner je v uvedený den přistaven vždy přibližně od 14.00 do 18.00 hodin.

(red)

Termíny a místa jejich přistavení v týdnu od 8. do 15.10.1999

12. říjen 1999 (úterý) - Moravčická ulice. 13. říjen 1999 (středa) - Čeřovka (u sirény). 14. říjen 1999 (čtvrtek) - Jarošovská ulice (Povodí Labe).

Turnaj v kuželkách

Jičín - Na kuželně v lipách se v sobotu 9. října 1999 koná 2. turnaj I. ligy dorostenek. Turnaje se zúčastní deset nejlepších tříčlenných družstev z Čech a Moravy. Samozřejmě nebudou chybět domácí dorostenky z týmu SKK Jičín.

(fk)

Jičínské kuželkářky překvapily plným bodovým ziskem

Jičín - V sobotu sehrála obě jičínská družstva další mistrovská utkání III. kuželkářské ligy žen. Příjemně překvapily plným bodovým ziskem v obou utkáních.

Na 1. a 2. dráze kuželny v lipách se střetlo A družstvo SKK Jičín s týmem KK Konstruktiva Praha B. Celý kolektiv domácích hráček podal velice vyrovnaný výkon a bezpečně získal dva body.

Jednotlivé výsledky: Viková - Váňová 384:334, Tůmová - Balabánová 385:339, Kvasničková - Balzerová 375:344, Marie Kolářová - Jeřábková 386:374. Konečný verdikt rozhodčího utkání Jardy Egrta zněl: hráčky SKK Jičín A porazily družstvo KK Konstruktivy Praha B 10:0 a výkonem 1530:1391 zvítězily o 139 shozených kuželek.

Na 3. a 4. dráze se odehrálo další zajímavé utkání III. kuželkářské ligy žen mezi týmem SKK Jičín B a Teslou Pardubice. Zkušené hráčky z Pardubic se s dosti těžkou dráhou 3. a 4. nedokázaly vyrovnat, a tak domácí družstvo, za které nastoupily tři dorostenky, trochu překvapivě, ale zaslouženě získalo dva cenné body.

Jednotlivé výsledky: Hrdinová - Jeníčková 339:285, Šedivá - Malá 360:332, Petrgálová - Krumlová 334:345, Mlejnková - Dvořáčková 338:332. Konečný výsledek: kolektiv hráček SKK Jičín B porazil Teslu Pardubice 8:2 a výkonem 1371:1294 zvítězil o 77 shozených kuželek.

(fk)

Házená: minižáci třikrát vyhráli

Jičín - Minulou sobotu sehrála na házenkářském hřišti v lipách tři jičínská družstva minižáků utkání oblastního přeboru s kolektivem HC Kolín. Všechna utkání se podařila chlapcům dovést do vítězného konce. Práce s házenkářskou mládeží tak přináší první výsledky.

AGS HBC Jičín A - HC Kolín 24:2 (14:2). A družstvo tak opět svou pestrou kolektivní hrou potvrdilo, že v oblastním přeboru nemá soupeře a zcela jednoznačně zvítězilo. Sestava: Ondřej Dubský - Brykner (7), Rychna (4), Novotný (6), Michal Babák (5), Tomáš Chýlek (2). Trenérkou je Dáša Dudková.

AGS HBC Jičín B - HC Kolín 10:0 (2:0). I B družstvo minižáků předvedlo pěknou házenou, zvlášť dobře zahrálo v obraně. Výborný výkon podali oba brankaři, kteří si udrželi čisté konto. Sestava: Tomáš Podzimek, Michal Pivrnec - Kolomazník, Ondřej Pivrnec, Malý (1), Vocásek, Koloc (6), Ragulík (2), Vychodil (1), Vojtěch Vitík. Trenéry družstva jsou Šárka Dudková a Václav Straka.

AGS HBC Jičín C - HC Kolín 12:10 (5:6). Závěrečné sobotní utkání mělo velmi dramatický průběh. Hosté se snažili za každou cenou strhnout vítězství na svou stranu. Domácí minižáci, přestože teprve začínají, dokázali v závěrečných pěti minutách nejen vyrovnat, ale i zaslouženě vyhrát. Sestava: Michal Pivrnec - Ondřej Pivrnec, Koloc (4), Kolomazník (1), Malý (2), Vocásek (1), Vojtěch Vitík, Milan Fejfar, Martin Fejfar, Ragulík (2) a Vychodil (2). Trenéry jsou Šárka Dudková a Václav Straka.

Tři zápasy, tři vítězství, myslím si, že je třeba za odvedený výkon poděkovat nejen všem hráčům, ale i jejich trenérům.

(fk)

Házenkářský víkend

Jičín - V sobotu 9. října 1999 sehrají mládežnická družstva další mistrovská utkání na házenkářském hřišti v lipách.

Mladší žáci AGS HBC Jičín A - HC Náchod (od 9.00), starší žáci AGS HBC Jičín - HC Náchod (10.00), mladší žáci AGS HBC Jičín B - HC Náchod (od 11.00). Ve sportovní hale tentýž den bude pokračovat I. liga mladšího dorostu zápasem AGS HBC Jičín - Aritma Praha (od 14.00) a III. liga mužů utkáním AGS HBC Jičín B - Aritma Praha (od 16.00).

(fk)

Důležité vítězství kuželkářů

SKK Jičín A - Akuma Mladá Boleslav A 14:2

Jičín - Velice pěkné a dramatické utkání sehrálo A družstvo SKK Jičín s týmem Akuma Mladá Boleslav A ve 4. kole III. kuželkářské ligy mužů. Většina střetnutí byla velmi vyrovnaná a utkání mělo zajímavý průběh.

Jednotlivé výsledky: Jiří Vejvara - Koubek 820:799, Brumlich - Slába 832:816, Dymáček - Řípa 805:802, Soukup ml. - Novák 833:785, Kroupa - Beneš 847:844, Bureš - Hrdlička 793-827. Rozhodčí Jarda Egrt tak mohl vyhlásit konečný výsledek: muži SKK Jičín A porazili Akumu Mladá Boleslav A 14:2 a výkonem 4930:4873, tj. zvítězili o 57 shozených kuželek.

Další výsledky 4. kola III. ligy mužů: Jablonec - Červený Kostelec 6:10, Kolín - Ústí n/L 3:13, Mladá Boleslav B - Náchod 2:14, Týniště n/O - Vysoké Mýto 12:4, Jirkov B - Kovářská 14:2.

JUDO: přebor východočeského regionu

Trutnov - Výborně si vedli žáci a žákyně SKP JUDO Jičín na přeboru východočeského regionu v Trutnově, když mladší žáci vybojovali čtyři tituly mistrů regionu a mladší žákyně dva. Starší žákyně pak čtyři tituly mistryň regionu a ještě připojily titul mezi družstvy. Medailisté si zajistili postup na mistrovství republiky, která proběhnou v měsíci listopadu.

Výsledky jičínských závodníků.

Mladší žáci: Do 34 kg - 1. Jan Kříž, 3. Petr Németh. Do 38 kg - 1. Milan Letošník, 3. Jan Beneš, 7. Lukáš Tóth. Do 42 kg - 1. Daniel Pošík, 3. Jaroslav Kraus, 5. Viktor Král. Do 46 kg - 1. Patrik Hnát, 2. Jakub Kyselo. Do 50 kg - 5. Jakub Novák, 7. Jiří Fejfar, 9. Ondřej Kosejk.

Mladší žákyně: Do 36 kg - 1. Katka Kodešová. Do 40 kg - 1. Romana Kvasničková, 2. Alena Vejsadová.

Starší žákyně: Do 40 kg - 2. Bára Vítková. Do 44 kg - 1. Michaela Vízková. Do 48 kg - 1. Romana Kozáková, 4. Andrea Hanulíková. Do 52 kg - 2. Eva Netopilová. Do 57 kg - 1. Dana Macková. Do 63 kg - Štěpánka Kopecká. Družstva: 1. SKP JUDO Jičín.

(ps)

V průměrném zápase se střelci obou mužstev neprosadili

FOTBAL Muži A: TJ Slavoj Předměřice n/L - SK Jičín A 0:0

Předměřice n/L - První velkou šanci zápasu si vypracoval Jičín. Po centru se ve vápně dostal míč k Štěrbovi, který mezi obránci pálil do středu brány, kde stál připravený gólman Veselý.

Jičín působil vyzrálejším dojmem. Lépe kombinoval a využíval krátkého hřiště k rychlému přechodu do útoku. Tam ale většinou jeho pokusy končily. Domácí tým, v jehož středu nastoupilo několik starších a zkušených hráčů, se spoléhal především na rychlé brejky. Spojení přesných přihrávek "ostřílených" hráčů s rychlostí a dravostí mladších útočníků ale na jičínskou obranu příliš neplatilo. Když už se domácí dostávali před Nechanického, zradila je koncovka. Přesto si i předměřický Slavoj vypracoval gólové šance.

Ve 28. minutě měl Šmerda na velkém vápně Jičína až neuvěřitelně mnoho prostoru pro přípravu střely, která se ale naštěstí k Nechanickému nedostala. Jičín se dostával před soupeřovu branku především trpělivými a přesnými přihrávkami. Po jedné takové se dostal ke střele Drbohlav, mířil však vysoko nad. Díky krátkému hřišti byla hra opticky rychlá a přelévala se od branky k brance, skóre se ale stále neměnilo. O délce předměřického hřiště nejlépe vypovídají dva výkopy Nechanického, které skončily přímo u gólmana domácích ...

Poločas zakončily šance na obou stranách ze 44. minuty. Po pravé straně unikl Beneš, z dobré pozice ale odcentroval míč přímo do náručí brankáře Veselého. Strážce předměřické svatyně neváhal s rozehrávkou, dlouhým výkopem poslal do šance Šmerdu, který však z pravé strany Nechanického neprostřelil.

Druhá půle začala výhodou nepřímého kopu pro Jičín, asi pětadvacet metrů od branky soupeře. Standartní situaci za řečnění jednoho z domácích zadáků však Jičín nevyužil. Podobné to bylo i s přímým kopem z 60. minuty, který Velich poslal jen pár centimetrů nad břevno. V 75. minutě mohl být Jičín znovu úspěšný. Velich dlouhým pasem našel Beneše, který zpáteční přihrávkou vybídl ke střele Daniela Malého. Jeho pohotová střela ale v síti neskončila.

Třetí šanci v zápase zahodil na druhé straně Šmerda. V 77. minutě se po rychlém rozehrání přímého kopu na polovině hřiště dostal do vyložené šance. Nechanický mu vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a donutil ho vystřelit velmi nepřesně. Tři body si nakonec mohl odvézt Jičín. V 87. minutě vybojoval Rejha míč, přesným centrem našel ve vápně volného Kličku. Ten si míč posunul před sebe, ale gólmana Veselého z velké blízkosti neprostřelil.

Sestava mužů SK Jičín A: Nechanický - Beneš, Velich, Drbohlav, Rančák - Kocourek (62. minuta D. Malý), Fejfar (66. minuta Šulc), Štěrba, Klička - J. Malý, Rejha.

(dm)

Další mistrovská fotbalová utkání se hraná ve dnech 2. a 3. 10. 1999.

Muži B: SK Jičín B - SK Semily B 1:2 (1:1). Hosté, jako vedoucí celek tabulky, předváděli technický běhavý fotbal, i když většinu utkání hráli o deseti. Domácí se neprosadili. Branku střílel Kozma.

Dorost: SK Horní Staré Město - SK Jičín 1:1 (0:0). V prvním poločase neproměnili hosté několik dobrých střeleckých příležitostí. Ve druhé části hry šli zaslouženě brankou Pavla Fejfara do vedení. Domácí deset minut před koncem po trestném kopu vyrovnali. Po osmi kolech je jičínský dorost stále bez porážky.

Mladší žáci: SK Jičín - Jiskra Jaroměř 5:1 (3:1). Vítězná série našich mladších žáků pokračuje. Tentokrát odešla s krutou porážkou Jaroměř. Branky: Tománek 3, Brett 2.

Starší žáci: SK Jičín - Jiskra Jaroměř 1:1 (1:1). Branku domácích vstřelil Kejklíček.

Pozvánka na víkendový fotbal: Sobota 9. října 1999 - Starší žáci od 9.30 hod. SK Jilemnice - SK Jičín. Mladší žáci od 11.15 hod. SK Jilemnice - SK Jičín, odjezd autobusu v 8.00 hod. Dorost od 13.45 hod. SK Jičín - Jiskra Jaroměř. Muži A od 16.00 hod. SK Jičín - SK Sobotka. Muži B od 16.00 hod. TJ So. Jablonec n.J.-SK Jičín B, odjezd autobusu ve 14.00 hodin.