Nové Noviny č. 38/9924. září 1999str. 14

Úspěšný dorostenec Rejha

FOTBAL Muži A: Slovan Broumov - SK Jičín 1:2 (0:0)

Broumov - Jičín čekal v Broumově nelehký úkol. Na útulném stadionku, před téměř čtyřmi stovkami fanoušků prolomit neúspěch z úvodních dvou zápasů venku, v Červeném Kostelci a v Rudníku. Svěřenci trenéra Hlouška neporušili tradici a začali aktivně. Hlavička Štěrby z 9. minuty ale domácí branku neohrozila. Pak se dostali ke slovu domácí. V 10. minutě musel Nechanický zneškodnit průnik jednoho z útočících hráčů, který se uvolnil přes tři obránce podél brankové čáry. Ve 14. minutě skončila v náručí jičínského gólmana prudká střela z dvaceti metrů a o tři minuty později další průnik broumovských hráčů. Jičín odpověděl akcí Fejfara, jenž ideálně prostrčil míč na Jana Malého. Jičínský útočník však v rychlosti nedokázal míč zpracovat. Hráči Broumova dobře věděli, že proti zkušenému týmu mohou uspět jen aktivní hrou v útoku a častou střelbou. V zakončení jim ale scházel větší klid a přesnost. Totéž platilo o Jičínu, který nedokázal v poslední pětiminutovce nic vytěžit ze série rohových kopů.

Druhý poločas začal nečekaně. Místo pozvolného rozjezdu se Broumov pustil do útoku a využil nesoustředěnosti jičínské obrany ke vstřelení vedoucího gólu. Centrovaný míč na zadní tyč obránci kontrolovali do autu. Jeden z domácích útočníků však byl důraznější a zpětnou přihrávkou našel hlavu volného Švorčíka, pro něhož nebyl problém trefit odkrytou bránu. Důležitý okamžik pro vývoj zápasu nastal o dvě minuty později. Daniela Malého vystřídal dorostenec Rejha, který sotva doběhl do "vápna" soupeře, proměnil centr Velicha z přímého kopu ve vyrovnávací branku! Vstřelený gól hosty ukolébal. Broumov tak vycítil šanci a nastěhoval se na několik minut před jičínskou branku, kde soupeři zle "zatápěl". Když domácí tlak sílil, zmocnil se rozehrávky Broumova Fejfar a prudkou střelou protáhl domácího gólmana. O dvě minuty později mohl přidat Rejha druhý úspěch. Lob Jana Malého se odrazil od břevna k překvapenému Rejhovi, jenž nedokázal reflexivně dopravit míč do sítě. Diváci nadále viděli kvalitní fotbal. Hra se přelévala od branky k brance, a co bylo důležité, nechyběly gólové šance. Zatímco ty domácí zůstaly nevyužity, Jičín se radoval z druhého gólu. V 66. minutě se znovu opřel do střely Fejfar. Gólman domácích ji s námahou vyškrábl na břevno, odkud se míč odrazil před dobíhajícího Jana Malého. Pro jičínského "rychlíka" nebyl problém vstřelit vedoucí branku. Třetí úder Jičína mohl přijít v 70. minutě. Předstoper Drbohlav vyvezl míč po levém křídle až do vápna soupeře. Jeho střela však postrádala razanci. Domácí se nevzdávali a závěrečným tlakem se snažili alespoň vyrovnat. Prudká střela k tyči ze 73. minuty i hlavička po centru z levé strany o dvě minuty později svůj cíl minuly, a tak si Jičín nakonec z Broumova odvezl tři body.

Fakta - Sestava: Nechanický - Beneš, Velich, Drbohlav, Rančák, Koucký (12. Lukáš), Fejfar, Štěrba, Klička, D. Malý (51. Rejha, 88. L. Vondrák), J. Malý.

(dm)

Výsledky dalších utkání: Muži B: SK Jičín B - TJ Lázně Bělohrad 1:3 (1:0), Dorost: Spartak Pilníkov - SK Jičín 0:3 (0:2), Žáci ml.: SK Jičín - Ji. Hořice 3:1 (1:1), Žáci st.: SK Jičín - Ji. Hořice 0:1 (0:1).

Pozvánka na víkendový fotbal: Sobota 25. září - dorost: 14.15 hodin - SK Jičín - TJ Lánov.

Neděle 26. září - žáci ml.+st.: 9.30 a 11.15 hodin - TJ Dvůr Králové - SK Jičín (odjezd autobusu v 8.00 hodin). Muži B: 16.30 hodin - TJ Dvůr Králové - SK Jičín (odjezd autobusu v 15.00 hodin).

Pozemní hokejistky prohrály

Jičín - Jičínské pozemní hokejistky sehrály svůj první podzimní zápas v Kadani. Během utkání měly naše dorostenky celou řadu šancí a příležitostí. Měly dokonce možnost skórovat z penalty, ale nedaly, a tak celkem nešťastně prohrály 1:0.

Děvčata nastupovala v sestavě: Petra Junková, Katka Kopánková, Káťa Kolumpková, Irena Anténeová, Bára Matúšová, Judita Berná, Pavlína Dittrichová, Mirka Menclová, Petra Hlavatá, Marie Palasová, Štěpánka Jiřičová a Hana Mašková. Trenéry týmu jsou Jirka Kopánek a Katka Doubková.

Ve druhém utkání hrály jičínské dorostenky v Praze, kde jim soupeřkami byla děvčata z Vyšehradu. Tady po slabém výkonu prohrály 8:1. Jediný gól jičínských pozemních hokejistek vstřelila Káťa Kopánková.

Věřme, že své horší zápasy mají děvčata za sebou a že o tomto víkendu na domácí půdě předvedou bojovnou hru s vítězným koncem. Jičínské pozemní hokejistky hrají nyní dvakrát doma! V sobotu 25.9.1999 hostí dorostenky z Českých Budějovic. Toto utkání bude zahájeno v 11.00 hodin. V neděli 26.9.1999 se pak od 14.00 hodin střetnou s družstvem Bohemians Praha. Oba zápasy se samozřejmě hrají na "Matějáku" a zvána je široká divácká veřejnost.

(red)

V těchto dnech bylo v bývalé vstupní hale sportovního areálu zprovozněno nové bowlingové centrum, poskytující široký sortiment jak sportovních, tak kulinářských služeb. Ze sportovních aktivit nabízí především bowlingovou čtyřdráhu, kterou v příštích dnech doplní ještě jedna dráha dětská. V rekonstruovaných prostorách pak najdete například i kulečník, elektronický fotbal a dva šipkové automaty. Pro nesportovce "diváky" je tu k dispozici bar s celodenním provozem. Široká veřejnost tak má novou možnost nejen sportovního vyžití, ale třeba jen pouhého posezení při skleničce a dobrém jídle ve zcela novém prostředí jičínského sportovního areálu.

Další volejbal ve Dřevěnici

Dřevěnice - Pěknou akci hostily proslavené dřevěnické kurty o předminulém víkendu. Sjely se sem nejlepší týmy z jednotlivých oblastí, aby prezentovaly Českou asociaci sportu pro všechny.

Východní Čechy uspěly. V kategorii mužů obsadily první místo, v ženách to byla nepopulární "bramborová" medaile a ve smíšených družstvech se prosadil i skoro "domácí" účastník, družstvo Pecky, které bylo těsně druhé. Výsledky na prvních místech: Muži: 1. východní Čechy, 2. severní Čechy, 3. jižní Morava. Ženy: 1. severní Morava, 2. jižní Morava, 3. Praha. Mixy: 1. severní Morava, 2. východní Čechy, 3. jižní Čechy.

Nejlepší smečař: Michal Gebrt (VČ). Nejlepší nahrávač: Peter Viazaniček (SM). Nejlepší smečařka: Ludmila Sváčková (SM). Nejlepší nahrávačka: Pavlína Škaloudová (SM). MISS turnaje: Jana Honzejková (VČ).

(n)

FOTBAL: východočeská 1. A třída, skupina SEVER

6. kolo: FC Vrchlabí-TJ Dobruška 2:3, TJ Slovan Broumov-SK Jičín 1:2, FK Chlumec nad Cidlinou-FC TJ Avon Rudník 3:3, TJ Slavoj Předměřice-SK Jilemnice 3:3, SK Sobotka-TJ Červený Kostelec 0:1, TJ Jiskra Hořice-TJ Sokol Libáň 3:1, SK Hošek Robousy-FC VTJ Milíčeves 0:2.

Příští utkání 1. A třídy

Neděle 26.9.1999 od 16.30 hodin: TJ Dobruška-FC VTJ Milíčeves, TJ Sokol Libáň-SK Hošek Robousy, TJ Červený Kostelec-TJ Jiskra Hořice, SK Jilemnice-SK Sobotka, FC TJ Avon Rudník-TJ Slavoj Předměřice, SK Jičín-FK Chlumec nad Cidlinou, FC Vrchlabí-TJ Slovan Broumov.

FOTBAL: východočeská 1. B třída, skupina A

6. kolo: TJ Košťálov-TJ Sokol Nová Paka 1:3, TJ Sokol Horní Branná-TJ SKP Valdice 1:1, Tatran Hostinné-TJ Baník Žacléř 3:1, TJ Sokol Železnice-TJ Sokol Jablonec nad Jizerou 2:0, FK Trutnov B-SK Semily B 3:3, TJ Kopidlno-TJ Dvůr Králové nad Labem 2:2, SK Jičín B-TJ Lázně Bělohrad 1:3.

Příští utkání 1. B třídy

Neděle 26.9.1999 od 16.30 hodin: TJ Sokol Nová Paka-TJ Lázně Bělohrad, TJ Dvůr Králové nad Labem-SK Jičín B, SK Semily B-TJ Kopidlno, TJ Sokol Jablonec nad Jizerou-FK Trutnov B, TJ Baník Žacléř-TJ Sokol Železnice, TJ SKP Valdice-Tatran Hostinné, TJ Košťálov-TJ Sokol Horní Branná.

FOTBAL: okresní přebor muži

So Dětenice A-So Železnice B 2:1 (1:0) Kepka, Mutzer-Kozák; So Stará Paka-SK Miletín A 3:4 (2:2) Kohút 2, Rajm-Urban 2, Skořepa, Šafařík; So Libuň-TJ Kopidlno B 3:4 (0:2) Daňo 2, Holec-Škaloud, Zedek, Nesykovský, Komárek; So Nová Paka B-SK Pecka 6:0 (2:0) Polák 2, Kalenda 2, Sedláček, Zvelebil; So Jičíněves-So Nemyčeves 1:0 (0:0) Rajniš; TK Žlunice-TJ Lužany 1:1 (0:0) Jančák-Ponikelský; TJ Staré Místo-TJ Bříšťany 6:1 (3:0) Zachoval 2, Louda 2, Dubský, Ašenbrenner-Koňák.