Nové Noviny č. 23/9911. čevna 1999str. 12

Čtyři góly v síti Lomnice

FC Ingeo Lomnice nad Popelkou - SK Jičín 1:4 (1:1)

Lomnice n.P. - Domácí byli v prvním poločase nebezpeční a vypracovali si několik gólových šancí. Dokázali však využít pouze jednu, na kterou ještě v prvním poločase odpověděl Beneš.Druhá část byla vyrovnanější, ale prosadit se dokázali pouze hosté.

Domácí, po vedením trenéra Mikoláška, se mohou pochlubit mimo jiné i skalpem aspiranta na postup Ústí nad Orlicí, a tak bylo jasné, že jičínský tým bojující o záchranu v oblastním přeboru nečeká lehký zápas. Hráči FC Ingeo od první minuty předváděli rychlou kombinační hru s řadou šancí. Hned tu první také dokázali využít, když se střelou z hranice "šestnáctky" přesně trefil Čapek. Pro Jičín tak nezačal zápas vůbec dobře. Lomnici vedoucí branka povzbudila. Aktivní byl především Dončev a střelec vedoucího gólu Čapek. Bulharský hráč měl velkou šanci v 15. minutě, ale jičínský brankář neměl s jeho střelou větší starosti. O šest minut později se na druhé straně dostával do šance Klička. Protáhl se až před Paštu, ale nezakončil podle svých představ. Pak musel opět několikrát zasahovat Nechanický. Jičínská defenzíva nehrála v první půli dobře a soupeř se často dostával na dostřel brány. V 38. minutě dokonce v prostoru "velkého vápna" zůstali osamoceni dva obránci hostů. Brejk trojice domácích však vyzněl na prázdno. Za neproměněné šance domácích tak přišel trest. V 41. minutě se po rohovém kopu a následném zmatku v domácí obraně prosadil Beneš a vyrovnal. Ještě do přestávky mohli být domácí znovu "na koni", Čapek však neuspěl.

Druhá část hry začala pěkným momentem před domácí brankou. Filipův přímý kop si na kraji "vápna" zpracoval Štěrba a prudce vystřelil. Brankář Pašta efektně vytáhl míč směřující pod břevno na rohový kop. Domácí byli v útočné fázi nebezpeční. V obraně se však nevyvarovali zbytečných chyb, čehož hosté dokázali využít. Platí to i o 55. minutě, kdy se neobsazený Klička snažil ve "vápně" obejít jednoho z obránců. Ten se mu pokusil "vypíchnout" míč. Zasáhl však Kličkovu nohu a následovala penalta, kterou bezpečně proměnil Filip. Rychlý fotbal z prvního poločasu se vytratil i zásluhou vyloučení domácího Suchardy, který viděl po druhé žluté, červenou kartu. Lomnice se snažila nepříznivý stav zápasu srovnat a především díky Čapkovi se tlačila stále dopředu.Chuť do útočení jim však ubíraly hrubé chyby v obraně. V 73. minutě zůstal ve "vápně" volný Jan Malý a hlavou překonal po třetí brankáře Paštu. Kalich hořkosti museli domácí dopít až do dna, když šest minut před koncem z úhlu trefil Klička.SK Jičín je po tomto zápase s 27 body na 15. tj. předposledním místě.

Fakta zápasu - sestava SK Jičín: Nechanický - Drbohlav, Velich, Houžvička, Brožek - Koucký (76. Rančák), Štěrba, Filip, Klička - Malý J. (85. Malý D.), Beneš.

(dm)

Výsledky dalších utkání

Muži B: SK Jičín - So. Stará Paka 2:1 (1:0)

Dorost: FC Parts Petri Vrchlabí - SK Jičín 2:1 (0:0)

Starší žáci: Jiskra Hořice - SK Jičín 1:1 (1:1)

Mladší žáci: Jiskra Hořice - SK Jičín 1:4 (0:2)

Dorost: 14.15 hodin

Roztleskávačky z II. základní školy v Jičíně se poprvé veřejnosti představily minulý týden u příležitosti Mezinárodního dne dětí. Další vystoupení je čeká v průběhu nadcházejícího víkendu na finále Mistrovství České republiky v házené starších žáků, které se koná ve sportovním areálu v Jičíně.

Finále mistrovství ČR starších žáků

Jičín - Český svaz házené s přihlédnutím k velice dobrým výsledkům jičínských házenkářů jak v extralize, tak i B družstva jako nováčka ve 3. lize a velice pěkným výsledkům našich mládežnických kolektivů se rozhodl přidělit jičínskému oddílu házené AGS HBC Jičín pořadatelství "Finále mistrovství republiky starších žáků pro rok 1999".

Pro příznivce jičínské házené to znamená, že od pátku 11. června do neděle 13. června mohou v jičínské sportovní hale zhlédnout devět nejlepších kolektivů, vítězů jednotlivých krajských soutěží. Celý turnaj bude zahájen v pátek 11. června v 8.30 hod. slavnostním nástupem všech zúčastněných družstev za účasti zástupce MěÚ Jičín.

Již od 9.00 hod. pak začne úvodní utkání. Všech devět kolektivů se utká každý s každým, celkem tedy bude sehráno 36 utkání. V pátek se hraje celý den (15 utkání), poslední zápas v 18.OO hod.V sobotu pokračuje turnaj od 9.00 hod (také 15 utkání) a poslední začíná opět kolem 18.OO hod. V neděli se začíná již od 8.OO hod dohrávkou zbývajících šesti utkání. Ve 12.30 po slavnostním nástupu všech družstev bude vyhlášen "Mistr České republiky v kategorii starších žáků pro rok 1999". Současně bude vyhlášen nejlepší brankář, nejlepší hráč a nejlepší střelec turnaje.Pořadatelé samozřejmě vyhlásí ALL STARS tým tohoto finále.

Losování celého turnaje se uskuteční ve čtvrtek 10. června v klubovně oddílu házené za účasti zástupců českého svazu házené, delegovaných rozhodčích a vedoucích všech zúčastněných družstev.

Vynikající úroveň turnaje slibuje už jeho obsazení: Dukla Praha, Sokol Libčice, HGB Karviná, ČZ Strakonice, HK Lovosice, HC Zlín, Sokol Nové Veselí n. M., VŠ Plzeň a domácí kolektiv, vítěz východočeské oblasti AGS HBC Jičín, který pod vedením Petra Babáka vyhrál svoji soutěž bez jediné porážky. Kolektiv je letos ve velmi dobré formě a mohl by dosáhnout, vyhnou-li se mu zranění, hodně vysoko.

Bylo by dobré, kdyby si jičínští příznivci házené našli o víkendu cestu do sportovní haly a přišli naše mladé házenkáře povzbudit v jejich těžkých zápasech se známými kolektivy z celé České republiky.

(fk)

VETERÁNI: úspěšná Cena Prachovských skal

Jičín - V sobotu už od půl osmé se začaly sjíždět před Masarykovo divadlo na jičínské pěší zóně motocykly a automobily staršího data výroby, aby se představily veřejnosti v plné své kráse.

Z motocyklů to byl třeba nádherný žlutočervený Bömerland 600 či Praga 500 BD, zajímavý byl také motocykl BSA E 28 se sidecarem a mnoho dalších.

Z automobilů byly k vidění závodní Jaguar SS či další závodní vůz Vikov, který závodil na Masarykově okruhu, nechyběla celá plejáda vozů Aero a Felícií, ale také Tatra 603 nebo Volha 24 a hasičský Mercedes Benz L 300F a Tatra 805. Úderem 10. hodiny se jich většina v minutových intervalech vydala na trať veteránské soutěže. Startérem byl mistr sportu Josef Krčmář, účastník čtyř poválečných motocyklových Šestidenních, člen vítězného družstva Stříbrné vázy v roce 1949 v Anglii.

Trať veteránské soutěže vedla zpočátku po bývalém okruhu "Ceny Prachovských skal", dále přes Košov, Lomnici nad Popelkou, Semily do Loukova, kde byla 90minutová přestávka na občerstvení a prohlídku místního muzea historických motocyklů, automobilů a stabilních motorů. Poté se vydala přes Košťálov, Lomnici a Valdice do cíle, který byl v areálu AMK Jičín. Cestou soutěžící plnili různé úkoly a odpovídali na zajímavé otázky. Soutěže se zúčastnilo 34 automobilů a 21 motocyklů. Po sečtení trestných bodů byl mezi motocyklisty nejlepší Petr Slavík na ČZ 150 C (r. v. 1952) z Chebu, druhý byl Roman Votruba na Jawě 250 (pérák) z Nového Boru před Zdeňkem Svobodou na motocyklu Praga 500 BD z Poděbrad.

Z automobilistů nasbíral nejméně trestných bodů Pavel Poicker s Tatrou 12 z Turnova, druhý skončil Vratislav Prouza se Škodou 440 (Spartak) z Hrádku nad Nisou před Josefem Berkou na Škodě 422 z Turnova. Nejstarším účastníkem byl ing. Vl. Šulc z Prahy, spolujezdec ze sidecaru BSA E 28, který řídila jeho žena Libuše.

Nejvzdálenějšími účastníky byli: vítěz kat. motocyklů a posádka Škody 440 s řidičem M. Nečekalem, kteří přijeli až ze západního cípu Čech - Chebu.

Do cíle atraktivní soutěže dojeli všichni, a tak pořadatelům z jičínského Veteran Car clubu při AMK slíbili účast i v příštím roce.

(MJ)

9. kolo fotbalové "nereligy"

Jičín - V pondělí 7. června 1999 pokračoval XXX. ročník fotbalového turnaje neregistrovaných těmito výsledky.

Javůrkova Louka - FC Rento (3:0), FC Batalion - FC Dytrych (1:2), FK 96 Lužany - LPM Jičín (3:1), SG Valdice - Sport Club (0:3), AFC Jih - FK Intopp (2:3), SG Milíčeves - FC Telecom (4:1), Medie Sped - Kon Dlažba (4:1), Fialsteam - volno.