Nové Noviny č. 21/9928. května 1999str. 16

Mistrovská utkání SK Jičín hraná 22. a 23.5.

Muži A: SK Náchod - SK Jičín 0: 6 (0:1)

Nečekaná exhibice! Jičín pokračoval v kvalitních výkonech z posledních zápasů. Domácí nehráli špatně, "do kolen" je dostal až třetí gól. Tři výstavní trefy z kopaček Kličky, Beneše a Filipa. Výhru z Náchoda bude důležité potvrdit v sobotním utkání proti Deštnému.

Náchod - Jičín podal v Náchodě jeden z nejlepších výkonů této sezóny. Zisk veledůležitých tří bodů navíc vylepšil šesti brankami v síti domácího týmu. Utkání začalo šancí Kouckého, jehož střele ze 3. minuty scházela větší tvrdost. Chvíli na to zahrával z pravé strany přímý kop Filip. Nikdo z jeho spoluhráčů však nedokázal nebezpečný centr mířící do brány zužitkovat.

Úvodní patnáctiminutovku, v níž byli hosté nebezpeční, zakončil dělovkou z pětadvaceti metrů Štěrba. Poté se začali stále častěji tlačit před soupeřovu branku domácí. Vypracovali si i několik vyložených šancí. Gólové byly především jejich pokusy v 19. a 24. minutě.

Při první šanci se jeden z domácích hráčů ocitl ve vápně zcela osamocen. Místo zpracování se však pokusil o volej, který mu ovšem vůbec nesedl. O pět minut později se dostávali domácí ve dvou před Nechanického. Umístěná rána z hranice šestnáctky tři tyče jičínské brány těsně minula. Náchod byl v této části hry lepší, stále více však chybovali v obranné fázi. Ve 25. minutě tak přišel po hrubé chybě pravého obránce trest. Klička oběhl na vápně chybujícího beka, posunul míč do strany a z poměrně těžkého úhlu poslal Jičín do vedení.

Od toho okamžiku se Náchodští ještě více snažili před jičínskou brankou prosadit. Blízko gólu byli ve 34. minutě. Drbohlav fauloval poblíž rohového praporku. Následný polovysoký míč z přímého kopu ale jen proletěl malým vápnem. Když domácí své šance nevyužili, přišli na řadu hosté. Po další hrubce domácích stoperů ideálně přihrál Štěrba na hranici pokutového území Benešovi. Ten si míč zbytečně předkopl a následnou střelou trefil pouze gólmana.

Jičínský útočník si vše vynahradil na začátku druhé půle. Hostům se podařilo získat na pravé straně míč v blízkosti vápna, kam si naběhl právě Beneš. Převzal míč a podobnou střelou jako Klička vstřelil druhý gól Jičína. V 54. minutě předvedla trojice nejlepších jičínských hráčů Klička, Filip a Houžvička ukázkovou akci na jeden dotek. Na jejím konci byla Kličkova střela z osmnácti metrů přímo do šibenice! Po třetí brance z hostů spadly veškeré obavy o výsledek. Domácí se sice neustále snažili útočit, před Nechanickým už ale nebyli tak důslední jako v prvním poločase. Jičín hrál uvolněně čehož výsledkem byl čtvrtý gól v domácí síti.

Po šancích Houžvičky a Štěrby se v 69. minutě prosadil opět Beneš. Obešel obránce a nechytatelnou střelou zavěsil. O dvě minuty později zahrával Filip od autové čáry z dobrých pětatřiceti metrů přímý kop. Jeho centr směřoval pod břevno na zadní tyč. Náchodský gólman situaci podcenil a míč mu z rukou spadl do brány. Čtvrt hodiny před koncem zápasu měli za sporný faul Velicha domácí možnost alespoň snížit z pokutového kopu. Branku Nechanického ale zachránila tyč.

Z následného protiútoku dostali podobnou šanci také hosté, kterou Houžvička bezpečně proměnil v šestý gól Jičína. Devět minut před koncem Jičínští trochu polevili v koncentraci a výsledkem bylo břevno Nechanického branky, když Velich hlavou odvracel nebezpečný centr domácích. Tečku za zápasem udělal domácí Samec, když čtyři minuty před závěrečným hvizdem z přímého kopu podruhé v zápase orazítkoval jičínské břevno.

Fakta - Sestava: Nechanický - Drbohlav, Velich, Houžvička, Brožek - Koucký (83. Lukáš), Štěrba, Filip, Klička (81. Fejfar) - Malý J., Beneš (75. Malý D.). Branky: 25. a 54. min. Klička, 46. a 69. min. Beneš, 71. min. Filip, 76. min. Houžvička (penalta).

SK Jičín muži A je v průběžné tabulce oblastního přeboru na s 23 body na patnáctém místě před poslední TJ Jiskrou Hořice, která má bodů 20.

(md)

Výsledky dalších utkání

Dorost: Jiskra Hořice - SK Jičín 2: 3 (2:2)

Mladší žáci: SK Jičín - SK Semily 4: 1 (1:0)

Starší žáci: SK Jičín - SK Semily 2: 6 (0:2)

Muži B: Vzhledem k zájezdu Agrodružstva Staré Místo mělo B mužstvo volno. Náhradní termín pátek 28. května 1999 od 17.30 doma na stadionu v lípách.

TRABANTCROSS ZAHÁJIL SEZÓNU V sobotu 15. května 1999 pokračoval Český pohár trabantcrossu dalším závodem na trati ve Vlkově nad Lesy. Velice úspěšně si vedli zástupci našeho okresu. Lubor Zívr navázal na výborné výsledky, kterých dosahuje již od začátku sezóny a připsal si další vítězství. Na druhém místě skončil J. Mašek a čtvrtý R. Exner, který toto umístění vybojoval i přes dvojnásobnou havárii v rozjížďkách i ve finále. Všichni jmenovaní startují za tým ZIKR Lázně Bělohrad.

(rv)

JUDO: Pavel Letošník třetí v Salzburgu

Salzburg - Více než 400 judistů ze 14 států se účastnilo 5. ročníku mezinárodního turnaje pro žáky, dorostence a juniory v rakouském Salzburgu.

Mezi osmi závodníky SKP JUDO Jičín, kteří se turnje zúčastnili, zasáhl do bojů o medaile pouze Pavel Letošník, a to jak mezi staršími žáky, tak i dorostenci. Úspěšnější byl paradoxně mezi věkově staršími dorostenci, kde v boji o třetí místo zvítězil nad domácím rakouským závodníkem a vybojoval bronzovou medaili.

V žákovské kategorii obsadil páté místo, když rovněž v boji o třetí místo prohrál tím nejtěsnějším rozdílem - na praporky se závodníkem z Francie. Krůček k bojům o medaili měli Jaroslav Aim a Milan Letošník, kteří obsadili sedmá místa. Ostatním jičínským závodníkům se již tak nedařilo a skončili většinou v opravách. Pro většinu z nich to však byl první tak velký mezinárodní turnaj.

Výsledky jičínských závodníků

Mladší žáci: Do 33 kg - 9. až 11. místo Jan Kříž a Petr Németh. Do 36 kg - 7. místo Milan Letošník. Do 40 kg - 9. místo Jan Beneš.

Starší žáci: Do 40 kg - 12. místo Petr Stryhal. Do 50 kg - 5. Pavel Letošník, 12. místo Jaroslav Aim.

Dorostenci: Do 50 kg - 3. místo Pavel Letošník, 7. místo Jaroslav Aim. Do 73 kg - 17. místo Daniel Dědek.

Junioři: Do 73 kg - 12. místo Daniel Dědek.

B družstvo házené AGS HBC Jičín těsně porazilo Lovosice

AGS HBC Jičín B - HK Lovosice B 29: 28 (14:13)

Jičín - V dalším mistrovském utkání III. ligy házené se utkala B družstva Jičína a Lovosic. V utkání pouze průměrné úrovně rozhodli domácí o těsném vítězství až 25 vteřin před koncem.

Hosté přijeli do Jičína sice pouze s devíti hráči, ale s daleko větší bojovností. Pustili se bez zábran do domácích a jejich střelba měla také patřičnou razanci. Po velmi dobré podzimní části III. ligy, se bohužel ta jarní změnila v trápení, postrádá bojovnost celého kolektivu a herní nasazení je také velmi špatné. Chybí hlavně střelba obou spojek, které například v tomto utkání nedaly ani branku. Obrana velice pozdě přistupuje ke střílejícím hráčům, a také brankáři nedokáží kolektiv podržet.

Nyní jičínské házenkáře čekají tři utkání III. ligy na soupeřových hřištích, a to v Chomutově, Zruči nad Sázavou a v Jablonci a tak uvidíme, zda se výkon kolektivu zlepší. B družstvo jičínských házenkářů uvidíme na palubovce jičínské sportovní haly až v závěrečném utkání III. ligy a to v neděli 13. června 1999 v 15.00 hodin, kdy budou hostit SKP Pardubice.

Před návštěvou asi 50 diváků (neboť všichni sledovali finálové utkání v hokeji) rozhodovali poslední domácí utkání Jiří Semerád a Vladimír Křivský, kteří také svými výroky rovněž přispěli pouze do průměrného utkání. Střelecky se stejně jako v předchozích zápasech dařilo opět Aleši Babákovi, který vstřelil 12 branek.

Sestava AGS HBC Jičín B - Coufal, Kynčl - Kolomazník (4), Číha, Aleš Babák (12), Petr Babák (6), Jandera (3), Rychna (4), Schoř, Ženatý a Smolík. Trenérem je Pavel Babák a vedoucím kolektivu Ivan Coufal.

Pod vysokou sítí

V okresním přeboru mužů vyhrála Dřevěnice C v L. Bělohradě jednoznačně 3:0 a v Radimi porazili domácí Libáň 3:1.

1.Dřevěnice C1111030:322
2.Libáň115617:1716
3.Radim115617:2016
4.L. Bělohrad111105:2912

Volejbalový přebor žen pokračoval třemi zápasy: Hořice podlehly Radimi 2:3, Dřevěnice porazila L. Bělohrad A 3:0 a Libáň nestačila na Jičín B - 0:3.