Nové Noviny č. 20/9921. května 1999str. 12

Mistrovská utkání SK Jičín hraná 15. a 16.5.

Muži A: SK Jičín - FK Nový Bydžov 3: 0 (2:0)

Konečně výrazné vítězství. Od větší porážky zachránil hosty brankář Průcha. Dobré výkony Velicha, Šulce, Jana Malého a Štěrby. Naděje stále žije.

Jičín - Domácí na svého soupeře doslova vletěli. Od první minuty se útoky na bydžovskou branku doslova valily. Už ve třetí minutě šel Jenda Malý po přihrávce Štěrby sám na hostujícího brankáře Průchu - nedal. Stejně tak i ve čtvrté minutě Houžvička po centru Velicha.

V šesté minutě mířil trestný kop Houžvičky do náruče Průchy. Ve 12. minutě neusměrnil hezkou přihrávku Malého záložník Klička. V šestnácté minutě se Malý prodral mezi zadáky až před brankáře, mířil ale vedle. O minutu později šel opět sám na hostujícího gólmana Štěrba a znovu nedal. Dočkali jsme se až ve 24. minutě. Nestárnoucí Dušan Šulc připravil šanci Štěrbovi, který tentokrát nezaváhal. Vedeme 1: 0.

Nápor Jičína pokračuje. Soupeř nemá ze hry vůbec nic. Nechanický v domácí svatyni je bez práce. Další výborné příležitosti mají Klička, Koucký, Šulc a Štěrba. Nebyly to žádné "pološance", ale situace, které volaly po gólu.

Ten přišel ve 38. minutě. Na přesně zahraný rohový kop Velicha si naběhl Šulc, a přestože byl v tísni, hlavou zavěsil. Druhý gól byl pojistkou na tři body. Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Domácí hráli s chutí, chválíme za dobré individuální výkony Velicha, Štěrbu, Šulce i Jendu Malého. Hosté v Jičíně propadli. Svoji první střelu mezi tyče vyslali až v 58. minutě! Za celé utkání neměli jedinou vážnější brankovou příležitost.

Stovka přítomných diváků si jen stále kladla otázku, jak toto mužstvo získalo 28 bodů. Jejich jedinou oporou byl výborný Průcha v brance. Vraťme se ale do druhého poločasu. Domácí měli další šance. V 55. minutě po akci Malého neproměnil v dobré pozici Štěrba. O minutu později zahrával náš kapitán Velich trestný kop. I výborný Průcha byl na jeho bombu krátký. 3: 0 a je rozhodnuto. Do konce utkání mají ještě příležitosti Houžvička, Klička a Štěrba, skóre se už ale nemění. Pochválíme naše kluky za bojovnost, snahu a touhu po vítězství. Naděje na záchranu ještě žije, uvidíme, co přinesou další utkání.

Fakta - Sestava: Nechanický - Drbohlav, Velich, Houžvička, Brožek - Štěrba, Koucký (83. min. Dan Malý), Filip, Klička (81. min. Rančák) - Šulc (58. Beneš), Jan Malý. Branky: Štěrba, Šulc, Velich. Trenér: Hloušek. Rozhodčí: Pavlas z Pardubic. 100 diváků. ŽK 5:5. Rohy 9:4.

Výsledky dalších utkání

Muži B: TJ Bříšťany - SK Jičín B 0: 10 (0:1)

Rekordní vítězství, které nemá v tomto ročníku období. Branky: Martin Šimánek 8 !!!, Vondrák, Jedlička.

Dorost: SK Jičín - TJ Lánov 6: 0 (5:0)

Dorostenci hrají na jaře v domácím prostředí zcela suverénně. V sobotu odjeli s přídělem Lánovští. Utkání bylo jednoznačné. Branky: Filip 3, Rejha, Vejvoda, Matějka.

Dorost dohrávka: TJ Jablonec n.J. - Sk Jičín 0: 9 (0:3)

Kanonáda jak má vypadat. A to ještě hosté nedali penaltu. Za dva zápasy ve dvou dnech mají jičínští dorostenci šest bodů a skóre 15:0. Branky: Vejvoda 3, Repka 2, Rejha 2, Krejčí a Lukáš.

Žáci mladší + starší: Měli vzhledem k turnaji krajských výběrů žáků volno.

300 zatáček již po sedmatřicáté

Oldřich Podlipný - Honda 125 RS. Z loňského závodu 300 Zatáček Gustava Havla v Hořicích.

Hořice - Poslední květnový víkend se na známém přírodním okruhu v Hořicích koná již 37. ročník mezinárodních závodů silničních motocyklů "300 zatáček Gustava Havla". I přes značné finanční potíže se podařilo obětavým funkcionářům z hořického AMK zajistit opravu asfaltového povrchu trati, a tak se můžeme těšit na souboje jezdců v sedmi kategoriích.

A co nám říká pohled do startovní listiny, koho uvidíme na startu?

Ve třídě do 125 ccm to bude vítěz posledních dvou ročníků hořický rodák Oldřich Podlipný na Hondě. K jeho největším soupeřům budou patřit Bohuslav Seifert, vítěz z roku 1996, předloni druhý René Knöfler ze SRN na Yamaze, jeho krajané Steffen Grämer (loni druhý) na Aprilii a Werner Steege, který loni skončil na třetím místě, Martin Loicht z Rakouska, jenž stál na stupních vítězů v roce 1997 a Ivo Hrstka - Čech žijící v SRN - vítěz "Zatáček" z roku 1989.

Ve volné třídě nad 250 ccm bychom měli vidět čtyřnásobného vítěze třídy do 250 ccm Thomase Lucase ze SRN, loňského vítěze Romana Bočka, Vladimíra Kubu, Karla Kalinu, Petra Polanského, Rakušana Pichlara. Ozdobou této třídy budou i dva Angličané. John Caffrey a Michael Sutton. První z nich je dokonce držitelem sošky z TT na ostrově Man. Bohužel na startu již neuvidíme pravidelného účastníka "Zatáček" Nizozemce Jannese Ebelinga, který nedávno zemřel na mozkovou příhodu.

Ve třídě Supersport 600 jsou mimo jiné přihlášeni Tomáš Foukal, loňský vicemistr ČR třídy Superbike Ondřej Lelek, Martin Markalous, Pavel Ouda a Marek Červený z nedalekého Stračova.

V kategorii Supermono je přihlášen i mistr republiky z roku 1962 a několikanásobný mistr Kanady František "Frankie" Mrázek.

Ve třídě Sportproduktion 125 ccm uvidíme nejrychlejší závodnici České republiky, v Hořicích velice oblíbenou Jeannettu Quirenzovou z Brna.

Další dvě kategorie budou patřit veteránům, kde se představí více než 70 jezdců s motocykly vyrobenými do roku 1972.

Sobotní trénink začíná v 9.00 hod. a postupně se na trati vystřídá ve dvou kvalifikačních jízdách až do 18.00 hodin všech sedm tříd. V neděli 30. května začíná program zahřívacími tréninky rovněž v 9.00 hod., na 10.00 hod. je připraveno slavnostní zahájení a v 11.00 hod. zahájí závody kategorie Sportproduktion 125. Start posledního závodu Supersport 600 je plánován na 17.00 hodin.

(vh)

Kuželkáři hostili přátele z Motoru Altenburg

Jičín - Již po třiadvacáté se sešli k přátelskému klání kuželkáři SKK Jičín se svými dlouholetými přáteli z Motoru Altenburg. Hosté byli v Jičíně tři dny a kromě dvou utkání pro ně byl připraven pěkný společenský program. Dva z nich, a to Junghans a Fromelt, stáli u zrodu tohoto dlouholetého mezinárodního přátelství.

Kuželkáři Motoru Altenburg přijeli do Jičína v pátek dopoledne a po ubytování ve Starém Místě sehráli první přátelské mezinárodní střetnutí. Utkání předcházel společný nástup, fotografování a předání upomínkových dárků na letošní střetnutí.

V sobotu pak němečtí hosté odjeli společně do Krkonoš, kde si udělali výlet k prameni Labe. Po cestě je nečekaně zaskočilo sněžení, takže se vraceli promrzlí na oběd, který měli zajištěn na chatě v Horních Mísečkách. Poté se vrátili na ubytovnu a po krátkém odpočinku se sešli v motorestu Rumcajs ve Kbelnici ke společnému posezení s občerstvením a při hudbě si také zatančili. V neděli dopoledne pak odjeli na prohlídku zámku Humprecht a hradu Kost. Oběd byl naplánován na chatě Nebákov.

Odpoledne se pak uskutečnilo druhé přátelské utkání v kuželkách. Za oba kolektivy nastupovalo vždy osm hráčů a hrálo se na 100 hodů sdružených. Nedělní večer pak patřil opět společenskému posezení na kuželně oddílu a zhodnocení zájezdu. Kolektiv hráčů Motoru Altenburg považuje letošní návštěvu za vzorně připravenou, za což členům jičínského oddílu kuželek hezky poděkoval.

Zároveň jičínské kuželkáře pozvali na květen roku 2000 do Altenburgu, kde dojde již ke 24. společnému setkání.

A nyní se podívejme, jak obě střetnutí proběhla:

SKK Jičín - Motor Altenburg 15: 5. Výkonem 3146:3036 zvítězili jičínští kuželkáři o 110 kuželek. Utkání bylo velice vyrovnané a o výsledku rozhodli až dva poslední hráči.

Jednotlivé výsledky: Pavlata-Neubert (409:409), Egrt-Martin Böhme (424:413), Čermák-Manfréd Böhme (413:327), Soukup st.-Kulbe (341:413), Šrotýř-Hilling (360:394), Křivka-Fromelt (406:358), Soukup ml.-Junghans (393:378), Bureš-Voigtländer (400:299).

Odvetné nedělní utkání pak mělo následující průběh.

SKK Jičín - Motor Altenburg 14: 6. Výkonem 3109:2896 zvítězili jičínští kuželkáři o 213 kuželek. Druhé utkání již mělo zcela jednoznačný průběh a domácí zvítězili po zásluze dosti vysoko.

Jednotlivé výsledky: Bureš-Voigtländer (395:329), Soukup ml.-Junghans (398:362), Křivka-Fromelt (419:340), Šrotýř-Hilling (348:365), Soukup st.-Kulbe (315:336), Čermák-Manfréd Böhme (418:374), Josef Vejvara-Martin Böhme (396:415), Pavlata-Neubert (420:375).

(fk)

6. kolo fotbalové "nereligy"

Jičín - V pondělí 17. května 1999 pokračoval XXX. ročník fotbalového turnaje neregistrovaných těmito výsledky.

Fialsteam-Javůrkova Louka (3:3), FC Dytrych-SG Valdice (2:3), FC Telecom-FK 96 Lužany (2:1), FK Intopp-FC Batalion (0:2), Medie Sped-SG Milíčeves (3:1), Sport Club-AFC Jih/Řáholec (6:0), LPM Jičín-FC Rento (2:2), Kon Dlažba-volno.