Mistrovská utkání SK Jičín hraná 8. a 9.5.

Muži A: FK Česká Třebová - SK Jičín 2 : 0 (1:0)

Česká Třebová - Jičínští proti prvnímu celku oblastního přeboru nastupovali s odhodláním podat co možná nejslušnější výkon a v koutku duše přemýšleli i na možnost zisku jednoho bodu. Bohužel již ve třetí minutě utkání nařídil rozhodčí Kovačík za faul na domácího Vacka penaltu, kterou Borek bezpečně proměnil.

Hned minutu nato však jičínským fotbalistům svitla naděje ke srovnání jednogólového deficitu. Za podobný nedovolený zákrok ve vápně si na desítku postavil míč Filip, avšak jeho střelu domácí brankář Hejl s problémy, ale přesto nadvakrát chytil. V sedmé minutě pak šel sám na brankáře hostující Malý, jehož gólovou šanci Hejl opět zneškodnil. V prvním poločase měl ještě velkou šanci ke zvýšení vedení domácích ve 24. minutě Sokol, který z trestného kopu trefil "šibenici". Jičínský brankář Nechanický však tvrdou ránu zázračně vyrazil.

Začátek druhého poločasu byl zcela v režii domácích. Vyložené šance v osmé a třinácté minutě se ještě "neujaly", ale falšovaný přímý kop Sokola od pomezní čáry již skončil ze zády jinak dobře chytajícího Nechanického. Přestože fotbalisté SK Jičín prohráli v České Třebové 0 : 2, zanechali před 350 diváky rozhodně velmi dobrý dojem.

Fakta - Sestava: Nechanický - Houžvička, Brožek, Štěrba, Velich, Filip, Drbohlav, Koucký (86. Fejfar), Klička, Šulc (66. Dan. Malý) Jan Malý. Branky: Borek, Sokol. Rozhodčí: V. Kovačík (Náchod), ŽK 2:4, diváků 350, poločas 1:0.

(red)

Výsledky dalších utkání

Muži B: SK Harant Pecka - SK Jičín B 0 : 0

Dorost: SK Jičín - TJ Dvůr Králové 6 : 1 (1:0) - jasné vítězství po drtivé převaze v průběhu celého utkání. Vítězství domácích mohlo být ještě vyšší. Branky: Lukáš 2, Krejčí, Rejha, Repka a Vejvoda.

Mladší žáci a starší žáci: Utkání s družstvem FC Idego Lomnice bylo odloženo. Hrálo se v Jičíně včera 13.5.1999.

Dlouholetá družba kuželkářů

Jičín - O tomto víkendu se již po třiadvacáté sejdou jičínští kuželkáři k přátelskému klání se svými dlouholetými přáteli z Motoru Altenburg. Letos se jejich přátelské setkání uskuteční ve dnech 14. až 17. května 1999 v Jičíně.

Mimo ostatní bohatý program, v němž je zahrnut například i sobotní zájezd do Krkonoš, se uskuteční i dvě přátelská kuželkářská utkání na 100 hodů sdružených.

Za každý kolektiv bude startovat vždy osm závodníků. První utkání se uskuteční v pátek 14.5.1999 na kuželně v lípách od 16.00 hodin, odvetné pak v neděli 16.5.1999 od 14.00 hodin. Při každém utkání si oba kolektivy vzájemně předají pěkné suvenýry, které jim pak budou připomínat jejich přátelství a návštěvu.

Pestrý víkend jičínských házenkářů

Jičín - Pro jičínské házenkáře bude nastávající víkend opravdu velice bohatý. Nejprve se v sobotu 15. května 1999 od 9.00 hodin a poté od 11.00 hodin střetnou v oblastním přeboru mladší dorostenci AGS HBC Jičín se svými vrstevníky z Náchoda.

Večer se pak kolem 18.00 hodiny na hřišti házené sejde kolektiv mužů extraligy, aby při opékání prasete zhodnotil velice úspěšnou letošní sezónu. Jičínští reprezentanti dokázali obhájit sedmé místo v extralize a v Českém poháru se pak dokonce probojovali až mezi čtyři nejlepší kolektivy České republiky.

V neděli 16. května 1999 již od 9.00 hodin bude po celý den na hřišti házené v Jičíně probíhat další kolo turnaje minižáků za účasti šesti družstev oblastního přeboru - AGS HBC Jičín A + B, Havlíčkův Brod A + B, HK Pardubice a HC Kolín. Hraje se systémem každý s každým. Přijďte se nejen podívat, ale hlavně povzbudit jičínské nejmladší adepty tohoto krásného kolektivního sportu. Tady je nutné uvést, že A družstvo minižáků AGS HBC Jičín ze 42 dosud sehraných utkání ani jednou neprohrálo a má úctyhodné skóre 466 : 76.

V neděli 16. května 1999 pak ještě od 18.00 hodin hostí jičínské B družstvo mužů na palubovce sportovního areálu v dalším utkání III. ligy házené kolektiv HK Lovosice B.

(fk)

Dáša Chvojková skončila třetí

Vrchlabí - Přesně na prvního máje se na vrchlabské kuželně uskutečnilo "Mistrovství východočeské oblasti jednotlivkyň pro rok 1999".

Zúčastnilo se ho dvacet reprezentantek deseti kuželkářských oddílů východočeského kraje z Vrchlabí (2 ženy), Červeného Kostelce (1 žena), Jičína (4 ženy), Náchoda (5 žen), Třebechovic (1 žena), Pardubic (2 ženy), Březovic (1 žena), Rychnova nad Kněžnou (2 ženy), Jilemnice (1 žena) a Českého Meziříčí (1 žena).

Východočeské mistrovství žen v kuželkách se hrálo dvoukolově vždy na 100 hodů sdružených a součet shozených kuželek z obou kol byl výsledným číslem pro sestavení konečného pořadí.

Celkovou vítězkou a mistryní VČ oblasti se stala Šimůnková z Vrchlabí: I. kolo - 274 do plných, 144 vyrážka, 4 újezdy, celkem 418. II. kolo - 271, 138, 4, celkem 409. Obě kola celkem 827.

Konečné pořadí jičínských kuželkářek

3. Dáša Chvojková: I. kolo - 268, 115, 4, celkem 383. II. kolo - 286, 122, 8, celkem 408. Obě kola celkem 791.

8. Marie Kolářová: I. kolo - 248, 132, 2, celkem 380. II. kolo - 274, 120, 0, celkem 394. Obě kola celkem 774.

15. Hana Albrechtová: I. kolo - 262, 71, 14, celkem 333. II. kolo - 273, 144, 4, celkem 417. Obě kola celkem 750.

18. Dana Viková: I. kolo - 259, 113, 4, celkem 372. II. kolo - 258, 106, 4, celkem 364. Obě kola celkem 736.

Vítězka letošního kuželkářského přeboru okresu Jičín Dáša Chvojková svým třetím místem v Mistrovství východočeské oblasti pro rok 1999 zároveň důstojně oslavila své "kulatiny". K oběma životním úspěchům jí dodatečně blahopřejeme.

(red)

KUŽELKY: turnaj pracovníků UNIOSu

Jičín - V sobotu 15. května 1999 od 7.00 hodin se uskuteční na kuželně v lípách již 8. ročník turnaje pracovníků UNIOS, což jsou zaměstnanci služeb, plynáren, podniků výroby barev, technických služeb a zahraničního obchodu.

Tomuto setkání předcházela krajská kola, po nichž se 24 nejlepších čtyřčlenných družstev mužů a žen sjede do Jičína na finále. Duší celého turnaje je opět Jarda Jiránek, který jej organizuje již pošesté.

Startuje se na 60 hodů sdružených. Loňského ročníku, který se konal také v Jičíně, se zúčastnilo 24 družstev, z toho osm kolektivů žen. V družstvech mužů vyhrál kolektiv Lecotex Tábor A (výkonem 902 shozených kuželek) a na desátém místě skončilo družstvo Plynárny Jičín. Do letošního ročníku nastupuje tento kolektiv v daleko silnější sestavě a věřme, že dosáhne podstatně lepšího výsledku.

V soutěži žen zvítězil kolektiv MěBP Jičín a má velkou šanci toto vítězství obhájit. Nejlepším jednotlivcem loňského ročníku byl Jiří Koudela z Romo Fulnek (261 kuželek) a ženou pak Lenka Čistecká z MěBP Jičín (207 kuželek).

(fk)

Okresním volejbalem

Ženy zahájily prvním kolem jarní část pravidelných soutěží. Dřevěnice vyhrála v Hořicích s místním béčkem 3:1, stejně dobře si vedla Radim v Libáni - také vyhrála 3:1, v místním derby v L. Bělohradě porazil B tým áčko 3:0. Jičín B měl volno.