Mistrovská utkání SK Jičín hraná 1. a 2.5.

Muži A: SK Jičín - TJ Žamberk 0:1 (0:1)

Podprůměrná hra domácích, chyběly šance i myšlenka. Neúčast Rančáka a Kouckého (zranění). Debut dorostence Lukáše.

Od první minuty sobotního mistrovského utkání jsou domácí hostem na polovině soupeře. Jičínská hra byla ale provázena, nejen na počátku utkání, častými nepřestnostmi a končila většinou na hranici velkého vápna soupeře. Hosté vycházeli ze zabezpečené obrany a spoléhali na brejkové situace. Při jedné z nich v 18. minutě připravil domácí Houžvička míč pro soupeřova útočníka Racka. Ten nabídku přijal, přesně zamířil a rázem prohráváme 0:1. V dalších minutách, vlastně až do konce utkání, měla hra stále stejný obraz. Jičín upracovaně a složitě útočil, Žamberk pozorně bránil. Zvláště hostující stoper Zvolánek s lehkostí likvidoval naše platonické útočné pokusy. Nejblíže ke skórování měl Klička ve 42. minutě, ale v dobré pozici zahodil. Druhá část hry byla ze strany domácích fotbalovým odvarem a chvílemi stovku diváků bolely oči. Nemohoucnost domácích útočníků a nepřesnosti záložní řady jenom umocnily nejhorší jarní výkon domácích. Při stálém tlaku jsme si nevytvořili prakticky jedinou gólovou šanci ani více standardních situací. Soupeř vycítil šanci a hrál, co potřeboval. Branku domácích sice téměř neohrozil, pouze jedenkrát v 83. minutě. Nechanický v jičínské svatyni byl ale pozorný. Celé domácí mužstvo hrálo bez systému, individuální výkony některých hráčů byly podprůměrné. Chyběla lehkost, fotbalová myšlenka, moment překvapení. S takovým výkonem bychom v dalších utkáních oblastního přeboru neuspěli. V průběžné tabulce je SK Jičín se 17 body na 15. místě.

Fakta - Sestava: Nechanický - Beneš (80.Fejfar), Velich, Brožek, Drbohlav, Štěrba, Houžvička, Filip (44. Malý Dan.), Kozma, Klička, Malý Jan. Trenér - Hloušek. Rozhodčí: Švagerko z HK, 100 diváků, ŽK 1:3, Rohy 6:1.

(vej)

Výsledky dalších utkání

Muži B: SK Jičín - TJ Kopidlno B 9:1 (5:0) - jednoznačná záležitost pro domácí. Branky: Šimánek 5, Šulc 2, Kirschner, Břeský.

Dorost: FC Ingeo Lomnice n.P. - SK Jičín 1:0 (0:0) - kvalitní utkání dvou vedoucích celků tabulky. Od první do poslední minuty vyrovnané s množstvím pěkných fotbalových momentů. Bylo jasné, kdo dá gól, vyhraje. Podařilo se to domácím sedm minut před koncem z pokutového kopu.

Mladší žáci: RMSK Cidlina B - SK Jičín 0:0

Starší žáci: RMSK Cidlina B - SK Jičín 2:0

Favorit a vedoucí mužstvo soutěže neponechalo nic náhodě.

Oblastní přebory družstev v kuželkách

Jičín - Závěrečnými zápasy byly ukončeny oblastní přebory družstev mužů v kuželkách pro rok 1998-99.

I. třída: Jilemnice - Smiřice (8:8), Solnice - Dvůr Králové (12:4), Pardubice - Trutnov (12:4), Rybník - Hylváty (16:0), Svitavy - Jičín B (10:6), Česká Třebová B - Týniště (12:4).

V konečné tabulce je na prvním místě kolektiv Týniště nad Orlicí s 30 body, SKK Jičín B je s 22 body na místě pátém.

Z této I. třídy sestupuje kolektiv SK Svitavy. Do III. ligy postupuje družstvo SKK Týniště nad Orlicí.

II. třída: Hořice A - Náchod C (12:4), Milovice - Březovice (6:10), Trutnov B - Vrchlabí B (9:7), Smiřice B - Č. Kostelec B (3:13), Nová Paka - Jičín C (12:4), Hořice B - Poříčí B (4:12).

V konečné tabulce je na prvním místě kolektiv Červeného Kostelce B s 33 body, SKK Jičín C je s 21 body na místě osmém.

Do oblastního přeboru I. třídy postupuje Červený Kostelec B a oblastní přebor II. třídy opouští B družstvo Jiskry Hořice.

III. třída: Milovice B - Poříčí C (4:12), Jičín D - Jilemnice B (12:4), Rokytnice A - Nová Paka B (14:2), Trutnov C - Rokytnice B (14:2), Březovice B - Trutnov D (12:4).

V konečné tebulce je na prvním místě kolektiv Rokytnice A s 34 body, SKK Jičín D je s 24 body na místě třetím.

Do oblastního přeboru II. třídy postupuje kolektiv TJ Rokytnice A.

(fk)

Mladší žáci získali další dva body

AGS HBC Jičín - HC Kolín 13 : 8 (5:4)

Jičín - K dalšímu utkání oblastního přeboru házené nastupovali jičínští mladší žáci oslabeni o dvě nemocné opory Michala Kvasničku a Jendu Boháčka proti kolektivu HC Kolín. Neúčast těchto dvou hráčů byla také znát. V prvním poločase vázla souhra a chybělo důrazné zakončení v útoku. Proto měl trenér Jarda Šolc o poločase hodně připomínek a nabádal mladé hráče k trpělivosti před brankou soupeře a střelbě až po dotažení kombinační akce.

Ve druhém poločase, který pak zcela jasně vyzněl pro mladé adepty jičínské házené, dobře zachytal Michal Puš a střelecky se dařilo Vitíkovi.

Sestava AGS HBC Jičín: Puš - Šolc, Michálek (1), Doležal, Vitík (8), Pěnička, Smejkal, Kolomazník (1), Holec a Horyna (3).

Trenérem kolektivu je Jarda Šolc. Tímto vítězstvím se mladší žáci AGS HBC Jičín probojovali opět na druhé místo oblastního přeboru. Další mistrovské utkání sehrají mladší žáci 22. května 1999 ve Dvoře Králové.

(fk)

Pod vysokou sítí

První jarní kolo absolvovali na Prvního máje volejbalisté v oblastních soutěžích. Týmům z našeho okresu se nedařilo - posuďte sami. V mužské soutěži prohrály Hořice B v Benešově 1:3 a 1:3, Dřevěnice B hrála podobně neúspěšně v Turnově s místní rezervou - 1:3 a 0:3, Hořice hrály doma s Lánovem a po boji podlehly 1:3 a 2:3.

(n)

Vítězství Havlíka a Hovorky

Praha - Devátý ročník mezinárodního turnaje juniorů v judu - USK CUP proběhl v pražské sportovní hale Na Folimance. V tomto ročníku však mezinárodní konkurence nebyla taková, když se na turnaji představil jen slovenský reprezentační výběr. Z českých závodníků o sobě dali vědět zejména borci SKP JUDO Jičín, kteří zvítězili ve dvou ze šesti vypsaných hmotnostních kategorií.

Ctibor Havlík (60 kg) a Martin Hovorka (81 kg) tak svým vítězstvím potvrdili medaile z nedávného mistrovství republiky juniorů a zároveň se tím zařadili do reprezentačního družstva juniorů.

Výsledky jičínských závodníků: 1. místo - Ctibor Havlík (60 kg), 13. místo - Tomáš Vašek (73 kg), 1. místo - Martin Hovorka (81 kg), 7. místo - Petr Chlada (81 kg).

(ps)

Pozvánka na pozemní hokej

Zápasy se hrají na "Matějáku" za bývalou autoškolou. Občerstvení je zajištěno!

Tradiční Běh Terryho Foxe

Jičín - TJ Sokol Jičín, jičínská župa Bergrova, pořádá z pověření ČOS BTF dnes již tradiční Běh Terryho Foxe, který se svojí historií váže na životní příběh mladého Kanaďana, jemuž byla v osmnácti letech amputována noha postižená rakovinou kostí. V bolestech a utrpení, které Terry prožíval a jež viděl u ostatních pacientů, se zrodila jeho touha překonat bezmocnost a podniknout něco, co by napomohlo v boji proti této zákeřné nemoci.

Rozhodl se běžet napříč Kanadou a uspořádat sbírku finančních prostředků na výzkum rakoviny. Po intenzivním tréninku a pečlivé přípravě se 12. dubna 1980 vydal z východního pobřeží kanadské provincie Newfoundland na trať "maratonu naděje".

Za 143 dní uběhl 5 565 kilometrů, denně tedy absolvoval dávku téměř rovnou délce maratonské tratě. U Thunder Bay v provincii Ontario byl nucen svůj hrdinský maraton ukončit. Rakovina se rozšířila do plic a 28. června 1981 ještě ani ne 23 letého Terryho přemohla. Terry Fox se zapsal do srdcí milionů Kanaďanů. Stal se národním hrdinou a z jeho "maratonu" naděje vznikla nadace, která velmi rychle pronikla i za hranice Kanady.

V Jičíně se Běh Terryho Foxe uskuteční ve středu 12. května 1999 před pomníkem K.H. Borovského v lípách. Sraz účastníků je ve 14.00 hodin. Do 15.00 hodin bude probíhat prezentace, pak budou postupně startovány jednotlivé kategorie.

Běhu se může zúčastnit každý bez omezení - občané všech věkových kategorií od novorozenců po seniory. Trať je možné absolvovat jakýmkoliv způsobem - chůzí, během, joggingem, na invalidním vozíku, na kole, s kočárkem, podle vlastních sil. Běh Terryho Foxe má získat prostředky na výzkum rakoviny a předat zároveň Terryho poselství dál, především mladým lidem a dětem. Všechny prostředky získané ve jménu Terryho Foxe se shromáždí na kontě BTF číslo účtu 1476257 - 068/0800 u České spořitelny Praha 6. Registrace účastníků je spojená s dobrovolným příspěvkem na výzkum rakoviny.

Jako dík za finanční dar obdrží každý přispívající podle výše vkladu čelenku či tričko. Doporučený nejnižší dar je 10 korun (čelenka), vyšší pak 50 korun (tričko + čelenka).

Věříme, že tradiční dobrý přístup našich občanů k realizaci lidských ideálů, k pokrokovým myšlenkám, k pomoci druhým zajistí co největší účast na této ušlechtilé humanitární akci.

Mgr. Soldán, náčelník župy Bergrovy

Mistrovství Čech v kulturistice

Hořice - Příští sobotu 15. května 1999 se v hořickém Domě kultury Koruna uskuteční "Mistrovství Čech v kulturistice mužů, žen a párů pro rok 1999".

Počtvrté se tak město kamenné krásy stává místem kulturistického klání, v němž se letos představí přibližně 90 špičkových kulturistů a kulturistek z celých Čech. Své síly změří ve dvou kolech, devíti váhových kategoriích a jedné kategorii smíšené (sportovní páry). V dopoledním programu se utkají finalisté oblastních přeborů, odpoledne pak proběhnou finálová vystoupení, do kterých postoupí šest nejlepších z každé ze šesti váhových kategorií mužů, tří kategorií žen a kategorie párů. Finálové výsledky určí nejen vítěze jednotlivých váhových kategorií, ale i postupující na Mistrovství České republiky, které proběhne v Havířově týden po hořickém Mistrovství.

Sobotní dopolední program je plánován od 10.00 do 14.00 hodin. Finále se pak uskuteční od 15.00 do 18.00 hodin. V doprovodném programu vystoupí známý silák Zdeněk Knedlo alias Železný Zekon.

(red)

Okresní volejbal před startem

Dnes navečer se prvním jarním kolem rozjede okresní přebor volejbalistek. Na programu jsou zápasy: Hořice B - Dřevěnice, Libáň - Radim a Lázně Bělohrad B - Lázně Bělohrad A, volno má vedoucí tým soutěže Jičín B.