Sport též na str. 8.

Mistrovská utkání SK Jičín hraná 17. a 18. 4.

Muži A: Ústí nad Orlicí - SK Jičín 3 : 0 (0:0)

Domácí byli lepší, k bodu měl ale Jičín velmi blízko. Branky padaly až v závěrečných minutách. Přes tři inkasované góly předvedl Nechanický skvělý výkon. Rozhodla hra záložní řady. Již podruhé v jarní části Jičín dohrával o deseti.

Ústí - Na hřiště druhého celku oblastního přeboru odjížděli svěřenci trenéra Hlouška s cílem potrápit favorita a uzmout mu minimálně jeden bod. Že se nejednalo o nesplnitelné přání, potvrdili v prvním jarním zápase hráči Loko Pardubice, kteří dokázali v Ústí nad Orlicí překvapivě vyhrát. Další domácí klopýtnutí by pro Ústí znamenalo komplikaci v boji o postup do divize, a tak v sobotu nečekalo jičínské fotbalisty lehké utkání.

Ústí nad Orlicí - SK Jičín 3 : 0 (0:0). První patnáctiminutovka byla zcela ve znamení domácích. Ústečtí hráči si vytvořili tlak a zeměstnávali Nechanického a celou jičínskou obranu. Většinu akcí táhl asi nejlepší hráč domácích Kumpan. On ani jeho spoluhráči se však za celý poločas nedokázali prosadit. Největší šanci mělo Ústí ve 25. minutě, kdy se ve "vápně" uvolnil jeden z útočníků, ale z osmi metrů nedokázal "tutovku" využít. Fantastickým zákrokem ji totiž "vychytal" Nechanický, který riskl skok k tyči, čímž zabránil míči v cestě do sítě.

Z nasazeného tempa domácí polevili, a tak se osmělil několikrát i Jičín. Kozmovi a Drbohlavovi ovšem chyběla větší přesnost a klid v zakončení. Druhý poločas už byl vyrovnanější. Na těžkém a promáčeném terénu se velmi špatně kombinovalo, což pochopitelně více vyhovuje týmu, který se soustředí především na defenzívu. Domácí, jimž patřil především střed hřiště, se snažili diktovat tempo hry. Záložní řada jičínskou převyšovala, a to se nakonec ukázalo jako rozhodující. S blížícím se závěrem tlak hráčů z Ústí opět zesílil. Stále častěji byli před "šestnáckou" soupeře. Dostávali se do šancí, obrana v čele s gólmanem Nechanickým však odolávala.

Vše podstatné se odehrálo až v posledních pěti minutách. Nejprve dostal v 85. minutě od rozhodčího Lorence druhou žlutou, a tedy následně červenou kartu, útočník Jan Malý, aby o dvě minuty později domácí konečně poprvé vyhráli souboj s Nechanickým. Jičín se ještě ani nestačil vzpamatovat z úvodní branky a už prohrával 2:0. Po úspěšné hlavičce jednoho z ústeckých útočníků se stejná situace opakovala o minutu později. Kalich hořkosti museli vypít jičínští hráči v poslední minutě, kdy domácí vstřelili třetí branku z pokutového kopu.

Fakta - Branky: Kumpach, Zachař, Mačát. Rozhodčí: Petr Lorenc (Pardubice). ŽK: 1:6. ČK: 0:1. Sestava: Nechanický - Beneš, Velich, Brožek, Rančák (76: D. Malý) - Koucký, Drbohlav (87. Fejfar), Houžvička, Štěrba - Kozma, J. Malý.

K dalšímu utkání nastoupí SK Jičín v sobotu 24. dubna 1999 na svém hřišti proti Heřmanovu Městci.

(md)

Výsledky dalších utkání jičínských fotbalistů:

Muži B: SK Jičín - So. Jičíněves 2 : 0 (0:0) - branky: Kirschner, Šimánek.

Dorost: Ji. Jablonec n.J. - SK Jičín - nehráno pro nezpůsobilý terén. Náhradní termín 16.5.1999.

Mladší žáci: SK Horní St. Město - SK Jičín 2 : 0 (0:0).

Starší žáci: SK Horní St. Město - SK Jičín 3 : 1 (1:0) - branka: Hamák.

Kuželkářky prohrály doma s Kolínem

Jičín - V předposledním zápase letošního ročníku II. kuželkářské ligy žen prohrály jičínské kuželkářky na kuželně v lípách po průměrném výkonu s kolektivem žen Sokola Kolín.

Jednotlivé výsledky: Šedivá - Husáková (347:381), Kolářová Marcela - Moravcová (343:384), Albrechtová - Nádvorníková (343:399), Viková - Holoubková (371:392), Chvojková - Soukeníková (390:364), Kolářová Marie - Dejdová (410:371).

A tak rozhodčí utkání Jirka Jiránek nakonec vyhlásil výsledek: ženy SKK Jičín prohrály s kolektivem Sokola Kolín 4:12 a výkonem 2204:2291 shodily o 87 kuželek méně.

Závěrečné utkání II. kuželkářské ligy žen sehrají jičínská děvčata v sobotu 24. dubna 1999 v Jirkově. Na celkovém stavu se však již nic nezmění a v letošním ročníku obsadí celkově deváté místo. A protože od příští sezóny má dojít v soutěžích žen k určité reorganizaci, budou netrpělivě očekávat, jakou soutěž budou vlastně hrát.

Tabulka II. ligy žen před závěrečným kolem:

1. SKK Náchod - 39 bodů, 2. Kutná Hora - 36 bodů, 3. Nový Bor - 35 bodů, 4. Praga Praha - 34 bodů, 5. Jirkov B - 34 bodů, 6. Vrchlabí - 30 bodů, 7. Pardubice - 29, 8. Kolín - 26 bodů, 9. SKK Jičín - 20 bodů, 10. Neratovice - 17 bodů, 11. Konstruktiva Praha - 14 bodů, 12. Rychnov nad Kněžnou - 13, 13. Kadaň - 13 bodů, 14. Ústí nad Labem - 10 bodů.

Ji. Miletín - SK Jičín

PETR BABÁK SE ROZLOUČIL s vrcholovou sportovní činností v sobotu 10. dubna 1999, kdy naposled oficiálně oblékl dres extraligového AGS HBC Jičín. I tento čtvrtý zápas play - off proti kolektivu Cementáren Hranice se mu vydařil stejně tak, jako jeho dosavadní sportovní činnost. I jeho přispěním Jičín vyhrál 27 : 26, čímž v konečné extraligové tabulce obsadil stejně jako v předchozí sezóně sedmé místo. Petr Babák se ve své sportovní kariéře velmi významně zasloužil o rozvoj a současné úspěchy jičínské házené. Někdo by mohl namítnout, že Petr odchází ze sportovní scény v nejlepších letech. On však neodchází, pouze se obětoval nastupující mladé generaci jičínských házenkářů. Jako trenér povede družstvo starších žáků, které je v současné době s přehledem v čele oblastního přeboru, a aby nevyšel ze cviku, jako aktivní hráč posílí jičínské "béčko", vedoucí po podzimní části tabulku III. ligy házené. S Petrem Babákem se při posledním extraligovém utkání důstojně rozloučili nejen spoluhráči a funcionáři, ale i věrnými příznivci zaplněná hala sportovního areálu.

Volejbalový turnaj

Jičín - V neděli 18. dubna se ve sportovním areále v Jičíně uskutečnil volejbalový turnaj smíšených družstev, který společně uspořádaly SAM Jičín a ASPV Jičín. Turnaje se zúčastnilo osm týmů. Kromě pořádajících to ještě byly: Janov, Mladá Boleslav, Hořice, Semily, Studeňany a Libáň. Družstva byla rozlosována do dvou čtyřčlenných skupin. Z každé skupiny postoupila první dvě do bojů o první až čtvrté místo a zbylé týmy hrály o místo páté až osmé.

Po zajímavých a vyrovnaných zápasech nakonec vykrystalizovalo toto pořadí nejlepších: 1. ASPV Jičín, 2. Janov, 3. SAM Jičín, 4. Mladá Boleslav.

12.Miletín B 22 3 1 18 107:289 29

V případě rovnosti bodů rozhodují vzájemné zápasy.

(n)

Příprava mladých pozemních hokejistů

Jičín - Před jarní částí oficiální soutěže pozemních hokejistů sehráli mladí jičínští "pozemáci" několik hodnotných halových turnajů a přípravných utkání.

Mladší žáci startovali na dvou turnajích, z nichž jeden byl zajímavější o účast týmů z Rakouska a Slovenska.

Jednotlivé výsledky zápasů mladších žáků: HC Jičín - Výběr Sokola Kbely (O:3), HC Jičín - HC Davison Hr.Králové (0:0), HC SV Arminen - HC Jičín (4:0), HC Jičín - Turčanské Teplice (3:0), Sl. Hr.Králové - HC Jičín (0:2), HC SV Arminen - HC Jičín (2:1), HC Jičín - HC Jičín přípravka (4:2), HC Jičín - Sokol Kbely (10:0), Sokol Kbely - HC Jičín (0:8), HC Jičín přípravka - HC Jičín (3:6), HC Jičín přípravka - Sokol Kbely (0:1), Sokol Kbely - HC Jičín přípravka (2:1).

Nejlepšími hráči v zimní přípravě se stali: Jakub Drozen (s devíti brankami), Petr Bryscejn (9), Marek Hlaváč (9), Ondra Kubíček (4), Vít Šupitar (3), Martin Gill (1), Marek Šulc (1) a Mirek Junek (1).

Starší žáci pořádali turnaj doma v hale sportovního areálu v lípách.

Jednotlivé výsledky zápasů starších žáků

HC Jičín - Bohemians Praha (0:7) a (1:3) (jedinou branku domácích dal J. Malý), HC Jičín - Sokol Kbely (0:1) a (0:1).