Sport též na str. 15

Kuželkářky SKK Jičín remizovaly v Praze

Praha - Další mistrovské utkání letošního ročníku II. kuželkářské ligy sehrála jičínská děvčata v Praze na kuželně Konstruktivy. Utkání, které bylo plné zvratů a dosti překvapivých výsledků, nakonec skončilo nerozhodně a o konečném bilancování rozhodly pouze dvě kuželky. Nejlepší osobní výkon si vytvořila vítězka letošního ročníku turnaje neregistrovaných Alenka Šedivá, která pro náhlé onemocnění musela nahradit Vladěnu Pavlatovou.

Po velice napínavém závěru vyhlásil rozhodčí utkání konečný výsledek. Ženy Konstruktivy Praha remizovaly v utkání II. ligy s kolektivem SKK Jičín 8:8, když výkonem 2320:2322 prohrály o pouhé dvě kuželky.

Při sledování téměř všech zápasů jičínského kolektivu žen bylo třeba mít opravdu pevné nervy, neboť se o osudu mnohých střetnutí rozhodovalo až v závěrečných pokusech. Předposlední utkání letošního roku II. kuželkářské ligy sehrají ženy SKK Jičín již v pátek 16. dubna od 17.00 hodin na kuželně v Lipách proti kolektivu Sokola Kolín.

Jednotlivé výsledky: Plasová - Chvojková 396:384, Váňová - Šedivá 414:425, Balabánková - Viková 356:402, Bangerová - Albrechtová 378:369, Barchánková - Kolářová Marcela 375:372, Jeřábková - Kolářová Marie 401:370.

Sezóna závodů BMX

Jičín - V sobotu a v neděli se otevřela nová sezóna závodů v bikrosu. Po velmi úspěšné loňské, kdy Ondra Bydžovský získal titul Mistra České republiky, Jakub Křelina obsadil druhé místo a Pavel Kohout si vyjezdil místo páté, nastoupili jičínští reprezentanti dvojzávodem Mistrovství České republiky v Pardubicích a v Brně do bojů o letošní "bikrosářské" tituly.

Za účasti 271 jezdců vybojovali jičínští závodníci v Pardubicích a Brně tato umístění:

Sobota - Pardubice: Pavel Kohout (2 místo), Jakub Křelina (3 místo), Ondra Bydžovský (7 místo), Ondra Veselý (8 místo), Michal Rudolf (13 místo) a Jiří Mošna (14 místo).

Neděle - Brno: Ondra Bydžovský (3 místo), Pavel Kohout (4 místo), Jakub Křelina (4 místo) a Ondra Veselý (6 místo).

Další závod seriálu Mistrovství České republiky se jede v květnu v Hranicích na Moravě.

(red)

Zveme na fotbal

Ve středu 14.dubna 1999 od 17.00 hodin: SK Jičín - SK Vysoké Mýto (muži A).

V sobotu 17.dubna 1999 od 9.30 a 11.15 hodin: SK Horní St.Mě.- SK Jičín (žáci - odjezd autobusu v 7.45 hodin), od 14.45 hodin: So. Jablonec n.J.-SK Jičín (dorost - odjezd autobusu ve 13.00 hodin), od 17.00 hodin: Ji.Ústí n.O.- SK Jičín (muži A - odjezd autobusu ve 14.00 hodin).

V neděli 18.dubna 1999 od 17.00 hodin: SK Jičín - So.Jičíněves (muži B).

(vej)

Mladí házenkáři nezaváhali

AGS HBC Jičín - HBC Pardubice 29 : 10 (13:3)

Trenérem mladšího dorostu AGS HBC Jičín je Míla Kůta, který v poločase sobotního utkání s Pardubicemi mohl spokojeně dolaďovat pouze drobné nedostatky svého kolektivu, který soupeře převálcoval 29 : 10.

Jičín - Mladší dorostenci vykročili velice rázně za svým letošním cílem: postupem do I. dorostenecké ligy. V prvním jarním měření sil jasně přehráli svého soupeře z Pardubic. Domácí borci předváděli velice pohlednou házenou, vycházely jim rychlé protiútoky a byla k vidění celá řada kvalitních technických akcí.

Soupeř se sice snažil různými změnami v obraně otupit ostří domácích útočníků, ale Jičínští se nenechali zastavit. Ve druhém poločase si dokonce zahrála celá lavička, a tak se dá říci, že vítězství Jičína mohlo být ještě daleko vyšší.

Sestava AGS HBC Jičín: Kučera, Krupička - Smolík (8), Mareš (8), Kůta (5), Kriso (5), Masák (2), Král (1), Mach, Pekárek a Hašíček.

Trenérem kolektivu mladších dorostenců je Míla Kůta. Sobotní utkání výborně rozhodovali pánové Vaněček a Rykr z Náchoda. Domácí si vítězstvím upevnili vedoucí postavení ve východočeském oblastním přeboru.

(fk)

Zlatý Ctibor Havlík

Jičín - Velká hala sportovního areálu se v sobotu 10. dubna 1999 stala dějištěm Mistrovství České republiky juniorů v judu, které velmi kvalitně připravil a pořádal SKP Judo Jičín.

Celodenních bojů na třech tatami se zúčastnilo 147 juniorů ze 41 sportovních klubů a 64 juniorek z 28 oddílů.

Z domácích reprezentantů se nejlépe z třiatřiceti borců hmotnostní kategorie do 60 kilogramů umístil na prvním místě Ctibor Havlík. V kategorii do 81 kilogramu startovalo 24 judistů, přičemž nejlépe z SKP Judo Jičín skončil na třetím místě Martin Hovorka.

Z pouhých třech borců, kteří obsadili váhovou kategorii nad 100 kilogramů, vybojoval bronzovou medaili domácí Jan Stoklasa.

V celkovém součtu bodů se pak deset zúčastněných juniorů SKP Judo Jičín umístilo v konečné tabulce na perfektním druhém místě o pouhý jeden bod za první SJ Litoměřice.

Dvě startující juniorky SKP Judo Jičín skončili na místě posledním bez bodů a výraznějších úspěchů.

(red)

Mistrovská utkání SK Jičín odehraná 10. a 11.dubna

Muži A: SK Jičín - LOKO Pardubice 2:0 (1:0)

Konečné vítězství, bojovnost a nadšení domácích. Opouštíme poslední příčku. Jistý Nechanický i jeho zadáci na červené 1:1, dvě branky Jirky Filipa.

Jičín - Od první minuty bylo jasné, s jakou taktikou přijeli Pardubičtí do Jičína. Bránit nerozhodný výsledek. Domácí, stále bez zraněných Kličky, Kocourka a Rančáka, začali s chutí. Vynutili si územní převahu, předváděli pohledné fotbalové kombinace. Dvě střely Kouckého v desáté a jedenácté minutě vyzkoušely pozornost soupeřova gólmana. Hosté odpověděli příležitostí v 15. minutě, Nechanický byl však na místě. Po několika přesně zahraných rohových kopech Filipem se dostávali do slibných příležitostí domácí (Malý, Kozma). Tlak Jičína vyvrcholil ve 21. minutě. Po centru z pravé strany šikovně hlavičkoval Houžvička. Hostující stoper Zelenka vyrazil z branky míč rukou, dostal červenou a následoval pokutový kop. Filip bezpečně proměnil. Vedeme 1:0. Nápor Jičína pokračoval. Ve 25. minutě vyráží hostující brankář střelu Kouckého na roh. O minutu později po rohu Filipa netrefil přesně hlavou Štěrba. První poločas končí za domácí spokojenosti.

Ten druhý nebyl už tak pohledný, ani fotbalový. Domácí, jako by se báli o výsledek, hosté projevovali snahu o vyrovnání. Nechanický byl ale vždy na místě. Rozhodnutí přinesla 62. minuta. Na pravé straně na hranici velkého vápna se uvolnil Filip, neměl komu přihrát, tak vystřelil. Jeho pomalá střela k levé tyči evidentně zaskočila hostujícího gólmana. 2:0 pro Jičín. To už dlouho nepamatujeme. Domácí znovu ovládají hru. V 66. minutě má čistou šanci Koucký, trefuje ale pouze brankáře. V 71. minutě vyráží nebezpečnou střelu Nechanický. V 76. minutě zahrál Koucký rukou a k překvapení všech ho rozhodčí Fiala ze Žamberka posílá předčasně pod sprchy. Početní síly jsou vyrovnány. Zbytek utkání se hosté snaží korigovat výsledek. Marně. Jičínští udrželi čisté konto a odcházejí jako vítězi. Po dobrém výkonu a nezměrném úsilí. Chválíme celý kolektiv. Bude sobotní vítězství odrazovým můstkem pro další utkání? To uvidíme už tuto středu od 17.00 hod., kdy hostíme v mistrovském utkání SK Vysoké Mýto.

Sestava: Nechanický - Beneš, Velich, Houžvička, Brožek, Štěrba, Drbohlav, Filip, Kozma, (61 Šimánek), Malý Jan, (77 Malý Dan), Koucký. Trenér - Hloušek.

Rozhodčí: Fiala ze Žamberka, rohy 6:4, ŽK 6:1. ČK 1:1 (Koucký), 150 diváků.

Muži B: So. Lužany - SK Jičín 1:1 (0:0)
Hosté dlouho vedli, domácí vyrovnali až v závěru utkání. Branku Jičína dával Lukáš Vondrák.

Dorost: SK Jičín - TJ Lázně Bělohrad 6:1 (3:1)
Už ve druhé minutě domácí prohrávali. Postupem času ale ovládli hru i skóre. Okresní derby bylo odehráno vzácně slušně. Branky domácích stříleli: Rejha 3, Lukáš (penalta), Repka a Koudelka.

Žáci ml.: SK Jičín - So. Nová Paka 4:1 (1:0)
Zasloužené vítězství lepšího celku. Branky Tomíček, Matějka T., Řada a Puš.

Žáci st.: SK Jičín - So. Nová Paka 4:1 (2:0)
Překvapivé, ale zasloužené vítězství po velmi dobrém výkonu. Branky: Hamák, Sluka, Řeháček, Novotný Jan.