Nové Noviny č. 2/9915. ledna 1999strana 12

Házenkáři na Hané zvítězili

Jičín - Místní házenkáři AGS HBC Jičín v posledním utkání potvrdili roli favorita a nad Sokolem Kostelec na Hané, po poločase 11 : 16, bezpečně zvítězili v poměru branek 22 : 31.

K prvnímu letošnímu mistrovskému utkání extraligy odjížděli minulou neděli jičínští házenkáři do Kostelce na Hané velice nažhaveni. Domácí jsou sice stále bez bodového zisku, ale posíleni o čtyři hráče z Baníku Karviná, chtěli zvláště doma nějaký ten bod získat.

O to těžší to měli jičínští házenkáři, kteří navíc ještě odjížděli bez zraněných Mašáta a Švarce. V samotném utkání pak neponechali nic náhodě. Hráli velice soustředěně v obraně a v rychlých brejcích se jim postupně dařilo svůj náskok zvyšovat. Tyto dva vítězné body ze soupeřova hřiště mohou hrát důležitou roli v konečném účtování v boji o osmé místo v tabulce, které ještě zajišťuje účast v play-off.

A nyní několik slov k samotnému utkání: Domácí šli do utkání s velkým nasazením a v páté minutě vedli 3 : 1, ale již o deset minut později vedli naopak jičínští 6 : 10 a až do poločasu si udržovali pětibrankový náskok. Dvě minuty před koncem poločasu dostal za hrubý náskok na Aleše Babáka domácí Ševčík červenou kartu. Po trochu ostřejší domluvě od trenéra Škardy zahájili jičínští házenkáři druhý poločas daleko soustředěněji a již v páté minutě byl stav 12 : 20. Tento náskok si nejen udrželi, ale v 15 minutě zvýšili již na 14 : 26.

Celý zápas velmi dobře zachytal Jarda Doman, pouze na sedmičky chodil Zdeněk Mičke, který dvě ze čtyř chytil. Střelecky se velmi dařilo jak Aleši Babákovi, tak i Danielovi Čurdovi, když oba dali po osmi brankách (Čurda bezpečně proměnil čtyři sedmičky). V závěrečných šesti minutách, kdy již bylo prakticky o utkání rozhodnuto, jičínští polevili a nechali domácí alespoň trochu upravit porážku, jinak by byla výhra podstatně vyšší.

Rozhodčími utkání byli Pešta a Polášek. Vyloučení: 4:4, sedmičky 4/2:4/4, červená karta 1:0. Jičínským stačil k vítězství jen průměrný výkon, i když některé akce byly velice rychlé a dobře zakončené. Utkání v pěkné sportovní hale přihlíželo 370 diváků.

AGS HBC Jičín: Mičke, Doman - Aleš Babák (8), Čurda (8), Šopejstal (3), Josef (3), Štégl (3), Kořínek (2), Rychna (1), Petr Babák (2), Maňák (1) a Chlupáč.

Trenérem kolektivu je Miloslav Škarda, asistenty Vladimír Boháček a Jarda Petr.

V tabulce extraligy házené mužů je po 16. kole na prvním místě Kovopetrol Plzeň s 30 body, AGS HBC Jičín je na osmém místě s patnácti body. Devátá je TJ Náchod s body devíti. Tabulku uzavírá náš poslední soupeř Kostelec na Hané bez bodového zisku.

(fk)

Dnes vrcholí 23. ročník turnaje v kuželkách

Jičín - Odpolední závěrečné kolo I. a II. ligy mužů rozhodne nejen o letošním vítězi 23. ročníku největšího turnaje pro neregistrované v České republice, ale i kolektivu, který nejvyšší soutěž opustí. Dále se pak také samozřejmě rozhodne, kdo mezi nejlepší, jako vítěz II. ligy postoupí.

Před týdnem v pátek probíhalo na kuželně v lípách předposlední kolo obou nejvyšších soutěží.

Zcela zaplněná kuželna, výborné výkony, napínavé závěry a bouřlivé prostředí, to vše zhlédli hráči i jejich přítomní příznivci.

Václav Ingvort přeborníkem okresu

Jičín - Po celou minulou sobotu bojovalo 24 kuželkářů jičínského okresu nejen o titul přeborníka, ale čtyři nejlepší pak také o postup na přebory východočeského kraje, které se konají v květnu v Náchodě.

Startovalo po čtyřech hráčích z Hořic, Nové Paky, Milovic u Hořic, Březovic a osm hráčů z Jičína.

Okresní přebory v kuželkách měly hladký průběh a proběhly ve velice přátelské atmosféře. Házelo se na 200 hodů sdružených.

Konečné pořadí: 1. Václav Ingvort (Hořice - 886 shozených kuželek), 2. Jiří Čapek (Jičín - 859), 3. Vlastimil Hruška (Milovice - 854), 4. Josef Vejvara (Jičín - 848). Všichni postupují na přebory kraje.

5. Vladimír Pavlata (Jičín - 844), 6. Pavel Louda (Jičín - 843), 7. Roman Bureš (Jičín - 842), 8. Petr Rücker (Hořice - 830), 9. František Kráčmar (Hořice - 829), 10. Radek Dušek (Milovice - 823), 11. Zdeněk Dymáček (Jičín - 823), 12. Miroslav Müller (Milovice - 816), 13. Bořek Fikar (Hořice - 811), 14. Petr Vávra (Nová Paka - 799), 15. Josef Kolář (Jičín - 797), 16. Zbyněk Fikar (Březovice - 786), 17. František Čermák (Jičín - 784), 18. Ladislav Křivka (Jičín - 782), 19. Miroslav Nálevka (Březovice - 781), 20. Václav Gottštejn (Nová Paka - 769), 21. Ota Knap (Nová Paka - 768), 22. Jaromír Nosek (Milovice - 763), 23. Jarmil Nekvapil (Březovice - 705), 24. Petr Slavík (Březovice - 703).

(fk)

Tradiční turnaj v sálové kopané

Jičín - SK Hošek Robousy pořádá v sobotu 16. ledna 1999 tradiční turnaj v sálové kopané mužů.

Boje o prvenství, jehož se zúčastní loňský obhájce divizní celek SK Semily, účastníci oblastního přeboru SK Jičín, FC Ingeo Lomnice, FK Nový Bydžov, I. A třídy SK Sobotka, FC VTJ Milíčeves, domácí SK Hošek Robousy a I. B třídy So. Libáň, vypuknou ve Sportovním areálu v Jičíně od 8.00 hodin. Hrát se bude ve dvou skupinách systémem každý s každým. Po semifinálových utkáních budeme znát vítěze okolo třetí hodiny odpolední. Zbývá dodat, že tyto doufejme kvalitní zápasy budou celý den řídit rozhodčí Petr Vít a Jindřich Kolumpek.

V přípravě jsou i další halové turnaje pořádané SK Hošek Robousy: 30. ledna 1999 - mladší dorost a 13. února 1999 - přípravka.

(zm)

Příští mistrovské utkání

Jičín - Extraliga házené mužů pro reprezentanty AGS HBC Jičín pokračuje opět v neděli, a to 17. ledna 1999, kdy zajíždějí na palubovku Tatry Kopřivnice. Utkání se hraje od 10.30 hodin, takže kolektiv jičínských házenkářů odjíždí tentokrát již v sobotu a přenocuje v Kopřivnici.

(fk)

Házenkáři hrají opět doma

Jičín - Na středu 20. ledna 1999 se mohou těšit všichni příznivci vrcholového sportu. V 18.00 hodin bude ve velké hale sportovního areálu zahájeno východočeské derby extraligy házené mužů AGS HBC Jičín - TJ Náchod.

Chtěl bych touto cestou předem upozornit všechny naše příznivce, aby na utkání přišli včas, neboť se čeká příjezd velkého počtu diváků z Náchoda.