Nové Noviny č. 15/0113. dubna 2001str. 12

Babák zajistil spravedlivou remízu

AGS HBC Jičín - Sokol Kostelec na Hané 21:21 (10:9)

Jičín - První minuty utkání se nesly v režii domácího týmu. Jičínští, podpořeni spolehlivými zákroky brankáře Domana, pozorně bránili a nedovolili soupeři vypracovat si vyložené brankové příležitosti. V útoku se potom dokázali prosazovat kombinačními akcemi, které dokázali poměrně úspěšně zakončit. Proto byl stav v jedenácté minutě 5:2 pro Jičín. Uvolněně hrající hosté, kteří již postupem mezi šest nejlepších celků soutěže splnili cíl pro tuto sezónu, zpřesnili kombinaci, začali více využívat spolupráci s vynikajícím Kubíkem na pivotu a náskok Jičína snížili na rozdíl jediné branky, 6:5. Házenkáře Jičína to viditelně zaskočilo, jejich útočné akce ztratily na momentu překvapení a vstřelení gólu bylo čím dál větším problémem. Ve dvacáté šesté minutě šli hosté dokonce poprvé v zápase do vedení, 8:9. Jičínští ve zbývajících minutách prvního poločasu opět zabrali a stihli otočit skóre ve svůj prospěch, vedení 10:9 však nebylo nijak uspokojivé.

Trápení pokračovalo i v úvodních minutách druhého dějství. Výsledkem bylo vedení hostů 10:11, na které zareagovali domácí vyrovnáním na 12:12 v páté minutě druhé půle. Zdálo se, že Jičínští berou otěže zápasu do svých rukou, ovšem opak byl pravdou. Vysunutá obrana jim dělala velké problémy, znát byla neúčast pivota Pancnera, který se v průběhu utkání zranil. Již tradičně se objevily technické chyby, neproměněné vyložené šance a rázem vedli hosté 13:16. S domácími to nevypadalo dobře. Přesto dokázali spíše silou vůle než pohlednými, oku lahodícími akcemi snížit na 15:16. Hosté sice zvýšili na rozdíl dvou branek, ale Jičínští brankou Pustky a proměněnými sedmimetrovými hody Štegla po dlouhé době otočili na 18:17 ve svůj prospěch. Kostelečtí nezpanikařili, nadále hráli trpělivě v útoku a zkušeně drželi míč ve své moci. Čekali na chyby v domácí obraně, které dokázali využít a znovu získali vedení 19:20. Podobná situace byla i dvě minuty před koncem duelu, kdy domácí prohrávali 20:21. V útoku potom ztratili Jičínští míč a dali svému soupeři možnost rozhodnout o osudu utkání. Kostelečtí chtěli zbytek hrací doby odehrát v útoku, ale technickou chybou se o tuto možnost připravili. Míče se zmocnil Kořínek a přesnou přihrávkou vybídl ke skórování z rychlého útoku Babáka, jenž překonal hostujícího gólmana a stanovil tak konečný výsledek utkání na spravedlivých 21:21.

Již dnes je na programu další díl východočeských derby utkání. Od 18 hodin nastoupí Jičínští ve Dvoře Králové proti domácímu týmu. Příznivci házené mohou cestovat společně s jičínskou výpravou. Odjezd autobusu je stanoven na 16 hodin od venkovního hřiště házené.

Sestava a branky AGS HBC Jičín: Doman, Kynčl - Štegl 6/3; Babák 5; Samec a Pustka po 3; Kořínek 3/1; Věcek 1; Pancner; Mareš; Prachař; Šulc. Statistika utkání: Sedmičky: 5/4 - 2/1. Vyloučení: 3 - 4. Rozhodčí: Pešek, Padevět.

Kuželkáři Jičína porazili Liberec

Jičín - Zlepšeným výkonem, pět hráčů shodilo více jak 800 kuželek, zvítězil Jičín v závěrečném kole 3. ligy nad vedoucím Libercem. Závěrečné kolo kuželkářských soutěží bylo velmi zajímavé, neboť se v něm rozhodovalo, kolik družstev bude sestupovat v jednotlivých soutěžích. Vše nakonec rozhodl Slovan Jirkov A, který doma porazil Brno, a tím se udržel v 1.lize. Takže Jičínští budou v příštím ročníku hrát opět 3.ligu a A tým Jiskry Hořice se udržel v 1.třídě oblastního přeboru.

SKK Jičín - Lokomotiva Liberec 12:4 (4867-4761) J.Brumlich 809 - P.Kaan 829, P.Louda 809 - M.Šimera 794, V.Řehák 857 - I.Blaževič 798, Z.Dymáček 809 - V.Vlk 720, J.Soukup 820 - J.Pachl 782, R.Bureš 763 - J.Hrdlička 838. Pěkným výkonem se s týmem Jičína rozloučil Zdeněk Dymáček, neboť dojíždění na tréninky a utkání z Hořic je pro něho velkou finanční zátěží. Za výkony v dresu SKK Jičín mu patří poděkování celého A družstva. Další výsledky: Akuma Ml.Boleslav - SKK Primátor Náchod 14:2 (4976-4915), Start Rychnov n/K - SK Solnice 14:2 (5137-5028), Lo Ústí n/L - Slovan Jirkov B 16:0 (5011-4739), KK Vysoké Mýto - KK Sadská 14:2 (5108-4897), Bižu Jablonec n/N - Hvězda Trnovany B 12:4 (5251-5055).

Orientační běh

Kostelec n/O - Třetí kolo východočeského poháru v orientačním běhu se stalo bojem jičínských žáků o umístění v družstvech. Závodníci ostatních kategorií se především soustřeďují na republikové závody a pokud se soutěže zúčastnili, tak především s tréninkovým zaměřením. Největším úspěchem bylo v hlavních kategoriích 3.místo Brožková (D21C), 4.místo Bílého (H21A) a v kategorii žáků 3.místo Drobníka. Pořadatelé připravili kvalitní tratě u Kostelecké Lhoty (Kostelec nad Orlicí), které často vedly hustým porostem. V tomto terénu se žákům podařilo udržet 1. místo v mistrovství družstev před Slávií Hradec Králové.

Výsledky - kategorie D-14C: 4.Šárka Dubská, 5.Michaela Špicarová. Kat. D-14D: 5.Markéta Vobořilová. Kat. D-16C: 5.Karolína Kousalová. Kat. D-18C: 6.Zuzana Procházková. Kat. D21C: 3.Dana Brožková. Kat. D21D: 4.Jana Grohová. Kat. H-12C: 5.Václav Řehák. Kat. H-14C: 3.Michal Drobník. Kat. H21A: 4.Milan Bílý, 5.Petr Zlámal, 6.Tomáš Kalenský.

(pap)

Sedmatřicet otužilců na Bahňáku

Nová Paka - Pro pořadatele rekordních sedmatřicet zimních plavců rozčeřilo minulou sobotu odpoledne hladinu novopackého rybníku Bahňák a rozloučilo se tak zároveň s letošní zimní plaveckou sezónou. Závodu se zúčastnil i nejstarší zimní plavec z naší republiky, sedmaosmdesátiletý Ladislav Nicek. Při osmi stupních vody a o dva stupně vyšší teplotě vzduchu již byly podmínky proti zimním měsícům příznivější, ale přesto v kategorii začínajících na 100 m se představili pouze dva otužilci, mezi kterými byl i Pačák Aleš Sekot. Na 250 m mezi sedmi účastníky doplaval první Václav Vávra z Hradce Králové v čase 6:29 a v závodě dvou plavců na 500 m zvítězil Robert Steyres z Loko Brno časem 9:57 před Josefem Ježkem ze Dvora Králové, který tuto trať uplaval za 14:15.

Největší pozornost přilákal závod na mistrovské trati 750 m, kde měl pořádající oddíl Sokola pod názvem Karavana otužilců mezi čtyřiadvaceti borci i svých osm želízek. Pačtí zimní plavci i v domácí vodě potvrdili svoji prioritu v Českém poháru zimního plavání v družstvech a zapsali si za svá pořadí další body.

Výsledky na 750 m: 1. Gustav Rost (Haná Prostějov) 12:00, 2. Petr Mihola (Fides Brno) 13:35, 3. Josef Cogan (Sokol Nová Paka) 13:44. Další umístění packých závodníků: 4. Ondřej Valeš 15:08, 5. Václav Pačesný 15:18, 8. Zdeněk Augusta 15:38, 9. Petr Kracík 15:43, 12. Zdeněk Hrnčíř, 16:34, 13. Jaroslav Vágenknecht 16:56, 19. Jiří Fink 17:47. Výsledky závodu družstev do Českého poháru: 1. Sokol Nová Paka 1216 b, 2. Un Brno 416 b, 3. AŠ Mladá Boleslav 128 b.

(bas)

Úvodní remíza jičínských fotbalistů

SK Jičín - SK Týniště n/O 1:1 (0:1)

Jičín - Vstup do zápasu, který celý proběhl za deště, se lépe povedl hostům, kteří se v 7.minutě ujali vedení a domácí dlouho nemohli na rychlonohého soupeře najít účinný recept. S výjimkou střeleckého pokusu Kličky v 16. minutě se domácí dostali ke slovu až mnohem později.

Nejprve ve 26.minutě unikl po pravé straně Klimeš a přesně našel hlavu Kličky. Ten však mířil do středu brány. O minutu později se podařilo po přímém kopu vyrovnat Rejhovi. Rozhodčí však gól neuznal pro útočný faul. Ve 32. minutě šikovně přidržel míč ve středu hřiště Hradecký. Byl stažen jedním z protihráčů a Jičín dostal výhodu přímého kopu. Hradecký si sám postavil míč a pořádně protáhl gólmana, který konečky prstů vyrazil na rohový kop. Poslední desítky vteřin prvního poločasu byly ve znamení jičínského tlaku. Tečkou byl průnik Kličky, který byl sražen ve "vápně". Píšťalka hlavního rozhodčího se však ozvala až chvíli po té, kdy signalizovala konec hry.

Druhý poločas začali domácí aktivněji. Přidali na rychlosti a důrazu, což slavilo úspěch. Tlak Jičína sílil a vyrovnání se domácí příznivci dočkali v 67.minutě, když Hradeckého přímý kop usměrnil za záda hostujícího brankáře hlavou Klička. Inkasovaný gól jakoby hosty povzbudil. Znovu se tlačili před jičínskou bránu a v 73.minutě se dokonce dělovka hostujícího hráče otřela o břevno. Chvíli na to se pokutového kopu dožadovali pro změnu hosté, ale rozhodčí měl opět jiný názor. Poslední šanci změnit skóre zápasu měl Jičín, ale nakonec utkání skončilo spravedlivou remizou.

Sestava SK Jičín: Nechanický - Klimeš (77.D.Malý), Velich, Drbohlav, Beneš - Štěrba (66.Lukáš), Hradecký, Hanza, Vraštil (46.Kocourek) - Rejha, Klička.

(dm)

Dorostenky SKK Jičín obhájily 3.místo

Blansko - S jediným cílem, obhájit 3.místo, odjížděly jičínské kuželkářské dorostenky pod vedením Jardy Jiránka na závěrečný turnaj 1.ligy do Blanska. Po dobrých výkonech jim chybělo pouhých 9 kuželek k zisku dokonce 2.místa. Dorostenky hrály v sestavě: Romana Mlejnková (412 - shozených kuželek), Petra Abelová (380) a Martina Tomášková (395).

Konečné pořadí 1.ligy dorostenek: 1.Zábřeh 1212 (95 b), 2.Č.Třebová 1160 (73), 3.Jičín 1171 (72), 4.Šumperk 1167 (68), 5.Blansko 1123 (54), 6.Vsetín 1145 (50), 7.Rychnov n/K 1103 (47), 8.V.Meziříčí 1101 (40), 9.Červené Pečky 1093 (33), 10.Te Pardubice 1022 (17). Poslední dva týmy 1.ligu opouštějí.

(fk)

Střelba pod Zebínem

Jičín - Českomoravská myslivecká jednota a Střelecká komise při OMS v Jičíně pořádá v sobotu 14. dubna na střelnici pod Zebínem Velikonoční cenu ve střelbě na univerzálním trapu. Rozsah závodu: 100 terčů - kategorie do 55 let (junioři a senioři), nad 55 let (veteráni). 50 terčů - bez rozdílu věku. Družstva - tříčlenná družstva (započítává se prvních 50 terčů). Závod bude zahájen v 8 hodin a koná se za každého počasí.

(red)

Valná hromada HC Jičín

Jičín - HC Jičín oznamuje všem svým členům, že valná hromada oddílu se koná v úterý 24. dubna od 18 hodin v restauraci na zimním stadionu. Hlavními body schůze bude zpráva o činnosti oddílu od poslední valné hromady, plán na příští období a volby do výkonného výboru HC.

Za výbor HC Jičín - MUDr.Karel Lenc

Okresním fotbalem

Okresní přebor muži

Výsledky: Pecka - Miletín 2:1 (1:1) Rejl, Kodym - Kučera, Chomutice - Bříšťany 4:1 (1:1) Gabriel 2, Koubek, Fikar - Petera, Valdice - Staré Místo 1:0 (1:0) Starý, Nemyčeves - Stará Paka 3:2 (2:0) Janda, Čech, Roudný - Horák, Štěpánek, Dětenice A - Jičín B 2:0 (0:0) Mička, Novotný, Nová Paka B - Železnice B 1:1 (0:1) Kalenda - Valenta, Kopidlno - Lužany nehráno pro nezpůsobilý terén.

14.Pecka15221119:528

Příští kolo: Lužany - Pecka, Miletín - Nemyčeves, St.Paka - Dětenice, Valdice - N.Paka, Bříšťany - Kopidlno (vše v sobotu v 16.30), Jičín B - Staré Místo a Železnice B - Chomutice (oba v neděli v 16.30).

Okresní soutěž muži

Výsledky: Kacákova Lhota - Žlunice 2:1 (1:1) Šilhan, Šulc - Plch, Češov - Libuň 2:1 (0:0) Čonka, Sušír - Morávek, Dětenice B - Žeretice a Miletín B - Milíčeves B nehráno pro nezpůsobilý terén.

8.Dětenice B16131214:676

Příští kolo: Žeretice - Žlunice, Milíčeves B - Kacákova Lhota, Libuň - Miletín B (vše v sobotu v 16.30), Dětenice B - Češov (neděle v 16.30).

Okresní přebor dorost

Výsledky: Valdice - Staré Místo 2:2 (1:1) Marks, Franc - Pluhař, Hrtús, Chomutice - Lužany 1:1 (1:1) Buben - Kučera, Železnice - Sobotka 0:5 (0:2) Danda, Dajč, Drápal, Kosina, Macoun, Žlunice - Dětenice 1:0 (1:0) Černý, Kopidlno mělo volno.

9.Dětenice15101410:1083

Příští kolo: Valdice - Lužany (sobota v 10.00), Staré Místo - Železnice, Sobotka - Žlunice, Dětenice - Kopidlno (vše v sobotu ve 14.15).

Okresní přebor žáci

Výsledky: Žlunice - Sobotka 1:1 (0:0) Pižl - vlastní, Valdice - Staré Místo 0:2 (0:1) Bryscejn, Richter, Chomutice - Robousy 4:2 (1:2) Adam A, Morks, Huráň - Sýkora, Matouš, Železnice - Milíčeves 3:1 (0:1) Fořt, Sarka, Šidlo - Novotný, Pecka - Miletín 0:8 (0:5) střelci nehlášeni. Jičíněves - Stará Paka a Kopidlno - Lužany nehráno pro nezpůsobilý terén.