JIČÍN - PO až PÁ od 15.30 hod. do 7.00 h. SO od 7.00 h. až PO do 7.00 h. na "zubním středisku" v lípách, tel. 0433/582 111.

NOVÁ PAKA - PO až PÁ od 15.30 h. do 7.00 h. SO od 7.00 h. až PO do 7.00 h. na poliklinice, tel. 0434/621 082.

HOŘICE - PO až PÁ od 15.30 h. do 7.00 h. SO od 7.00 h. až PO do 7.00 h. v Městské nemocnici, tel. 0435/623 611.

JIČÍN - MUDr. Marie Skřivánková, tel.: 0433/500 735.

NOVÁ PAKA - MUDr. Vratislav Čermák, tel.: 0434/623 119.

HOŘICE - MUDr. Václav Novák, tel.: 0435/622 163, 624 272.

Před odjezdem k lékaři si na jeho tel. nebo na tel. LSPP ověřte, zda si nevyměnil službu s kolegou.

Kuře na dobromysli

1 kuře, rozpuštěné máslo, cibule, stejně velké oloupané brambory (raději menší), sůl, libeček, mletý pepř, dobromysl.

Kuře rozdělíme na porce, posolíme a vložíme do pekáčku s větším množstvím rozpuštěného másla. Přidáme cibuli nakrájenou na plátky a rozebranou na kolečka, jemně nasekaný libeček, dobromysl a celé oloupané brambory. Vše okořeníme mletým pepřem a dáme asi na hodinu do mírně vyhřáté trouby. Během pečení kuře i brambory obracíme, aby vše bylo z obou stran zlatavé.

Dobrou chuť

Slibný duel Nová Paka - Hořice

Hořice, Nová Paka - Tuto sobotu se od 16 hodin utkají v novopacké sokolovně v zápase oblastního přeboru domácí sokolové s hořickými basketbalisty. Většinou byli v těchto utkáních favority pačtí košíkáři, tentokráte se karta obrátila a tým Jiskry Hořice má svým postavením v tabulce zjevně navrch.

Pačtí sokolové podávají v poslední době velmi rozdílné výkony, když na domácí palubovce bývají úspěšní a venku prohrávají. Z hořické haly naopak body odvezl v letošní sezoně málokdo, a jak naznačuje umístění, basketbalisté Jiskry bývají úspěšní i venku. Z tohoto důvodu se jeví sobotní utkání jako zajímavé. Vítězstvím by si Hořice podržely třetí příčku v tabulce, ale prohra vzhledem k nadcházejícímu dvoukolu (jedou do Trutnova a Lomnice, odkud se body snadno nevozí), by je mohla o toto pěkné umístění připravit. Packým basketbalistům jde již letos pouze o čestné umístění, protože veškeré šance na čelnější umístění již ztratili. Sobotní derby odvěkých rivalů by v nich ale mohlo probudit výkonnost zajišťující vítězství. Lomnické basketbalistky čekají dvě utkání venku. V sobotu se utkají s hradeckým béčkem, odkud by body mohly přivézt, v neděli v utkání s Teslou to již bude o něco těžší. Navíc nedělní utkání bude mít velký vliv na pořadí v tabulce po víkendových utkáních.

V sobotu ještě hrají v novopacké sokolovně své zápasy oblastního přeboru i mladší žáci, kteří se utkají s celkem Broumova a minižákyně, jež se střetnou s mladými basketbalistkami z Trutnova.

14.Litomyšl185131483:168823

Výsledky posledních utkání: Svitavy - Č. Třebová 97:83, Litomyšl - H. Brod 83:78, V. Mýto - H. Městec 108:96, Trutnov - Rychnov B 61:73, Lomnice - Ústí n. Orl. 129:83, N. Paka - Tesla B 84:95, Hořice - H. Králové B 85:66, V. Mýto - H. Brod 105:87, Litomyšl - H. Městec 70:100, Lomnice - Rychnov B 67:57, Trutnov - Ústí 100:57, Hořice - Tesla B 73:68.

(bas)

Lukáš Dědek ve finále USK CUPu

Praha - Při tradičním turnaji pro mladší a starší žáky USK CUP - memoriál Dr. Jiřího Mašína v judu, jehož 10. ročník se konal v Praze ve sportovní hale Na Folimance, se na šesti tatami představilo velké množství začínajících nadějí, mezi nimiž o sobě daly vědět i ty jičínské. Nejúspěšnější byl Lukáš Dědek, který se probojoval až do finále své hmotnostní kategorie, kde však na svého soupeře nestačil a skončil tak na druhém místě. Bronzové medaile vybojovali po dobrých výkonech Michal Slanina a Lukáš Tóth. O medaili bojoval i Tomáš Vystrčil, ale prohrál utkání jak o postup do finále, tak i boj o bronz, což pro něj znamenalo jen páté místo, na kterém se stejně tak umístil i Patrik Hnát. Ostatní sice již do bojů o medaile nezasáhli, ale turnaj se pro ně jistě stal dobrou zkušeností.

Výsledky jičínských závodníků - mladší žáci: 34 kg - 2.Lukáš Dědek, 17.Ondřej Živnůstka, 38 kg - 5.Tomáš Vystrčil, 21.-32. Jakub Rulc a Petr Vaníček, 42 kg - 7.Michal Vaníček, 17.Lukáš Jedlička, 46 kg - 3.Michal Slanina, 50 kg - 9.-12. Zdeněk Jakubec a Tomáš Knotek. Starší žáci: 42 kg - 3.Lukáš Tóth, 15. Jan Mrázek, 50 kg - 13.Viktor Král, 55 kg - 5.Patrik Hnát, 60 kg - 13.Jakub Novák, 66 kg - 7.Jakub Kyselo.

(ps)

Mladým sokolkám se stále nedaří

Nová Paka - Mladší dorostenky novopackého sokola opět přijely bez vítězství, když v pátečním předhrávaném utkání prohrály s celkem Kralup a v sobotu s pražským USK. Setrvání packého celku v extralize mezi dvanácti nejlepšími celky je již i mimo teoretické úvahy, protože rozhodující utkání s pražskými Kompresory prohrály podle rozhodnutí řídícího svazu kontumačně 20:0. Připomeňme, že utkání bylo předčasně ukončeno za stavu 59:57 pro novopacké basketbalistky pro vhození předmětů na palubovku. Oddílu také propadl protestní vklad 1500 korun a celek musí zaplatit 1000 korun pokuty za nedostatečnou pořadatelskou službu. Kromě toho má ještě podmíněně uzavřené hřiště na dvě utkání.

BK Junior Kralupy - Sokol Nová Paka 73:56 (13:15, 33:30, 52:47)

Až do 29. minuty, kdy ukazatel skóre signalizoval stav 47:47, držely sokolky s kralupskými basketbalistkami krok. Bohužel čtvrtou desetiminutovku vlivem přibývajících faulů a následného opatrného bránění některých klíčových hráček prohrály 21:9, a tím bylo o výsledku utkání rozhodnuto.

Body NP: Fejfarová 15, 1x3, 1/0, 4, Jislová 14, 2x3, 2/2, 1, Podrazilová 8, 0, 4, Matoušová 8, 0, 0, Krauseová 6, 4/0, 4, Jonová 2, 1/0, Pavlová 2, 0, 0, Schlöglová 1, 2/1, 0. Trestné hody 16/5:10/3, trojky 5:3, fauly 14:14.

USK Praha - Sokol Nová Paka 64:41 (16:13, 30:25, 44:33)

Ještě v desáté minutě prvé čtvrtiny packé basketbalistky vedly 13:11, ale to bylo z jejich strany vše. Domácí postupně získaly převahu, která vyvrcholila ve druhém poločase, který vyhrály 34:16.

Body NP: Jislová 12, 3x3, 2/1, 1, Krauseová 10, 4/2, 2, Schlöglová 9, 1x3, 2, Matoušová 6, 2x3, 4, Fejfarová 4, 0, 4, Jonové 0, 0, 2. Trestné hody: 14/7:6/3, trojky 1:6, fauly 10:19.

Příští utkání hrají mladší dorostenky z Nové Paky ve své sokolovně. V sobotu 10. března hrají s Přerovem a o den později přivítají jeden z nejlepších týmů v republice, basketbalistky Žabovřesk.

(bas)

Dorostenky SKK Jičín

Jičín - Do jarní části nejvyšší soutěže vstoupily také kuželkářské dorostenky SKK Jičín. Velkou ranou pro družstvo bylo nečekané ukončení závodní činnosti Jiřiny Kremličkové, doposud šesté nejlepší hráčky ligy. Družstvo muselo narychlo povolat z béčka Martinu Tomáškovou. Ta se svého úkolu zhostila dobře, ale celkově družstvo nemělo potřebnou jiskru a překvapivě skončilo deváté.

Na turnaji ve Vsetíně výborně začala Romana Mlejnková, když porazila 410 kuželek. Uklidnila tak další hráčky, které zahrály svůj standard a kolektiv tak obsadil 4.příčku, když je pouze horší dorážka dělila od třetího místa.

Při pohledu na tabulku je patrné, že jičínská děvčata svedou velký boj o stříbrnou medaili s Českou Třebovou, která se na ně již bodově dotáhla.

Nejmladší topspiny

Výsledky závěrečného kola stolních tenistů žákovských družstev: Sobotka - Žeretice 7:0, Stará Paka - Popovice 2:5, Sobotka - Popovice 2:5, Žeretice - Stará Paka 0:7, Sobotka - Stará Paka 7:0, Popovice - Žeretice 7:0, Hořice - Veliš 3:4, Dřevěnice - Železnice 7:0, Hořice - Železnice 7:0, Dřevěnice - Veliš 2:5, Hořice - Dřevěnice 5:2, Veliš - Železnice 5:2, Kopidlno - Jičín 4:3, Úbislavice - Radim 1:6, Kopidlno - Radim 5:2, Úbislavice - Jičín 0:7, Kopidlno - Úbislavice 4:3, Jičín - Radim 7:0, Lány - Libáň 7:0, Libáň - Rovensko 0:7, Lány - Rovensko 0:7.

15.Žeretice00142:9614

Soutěž pokračuje závěrečnými turnaji play-off 24. března.

(n)

Kuželky: OP 1.třídy

Kuželkářské béčko SKK zvítězilo v domácím prostředí podruhé za sebou 16:0 a kanára si po Č.Třebové odváží domů také Dvůr Králové. Celé družstvo podalo vyrovnaný výkon, když se všichni hráči vešli do rozdílu 20 bodů. Touto výhrou se družstvo probojovalo po sérii 6 výher v řadě za sebou na vynikající druhou příčku. K dalšímu utkání zajíždějí borci SKK dnes, 2.března, do Trutnova. Ten dokázal v tomto kole zvítězit o 3 kuželky v Hylvátech. Na podzim dokázali hráči Lokomotivy jako jediní odvézt dva body z jičínské kuželny, když využili slabšího dne domácích a zvítězili o pouhopouhou kuželku. Jičíňáci tedy mají svému soupeři co vracet. Výborně si počínala také Jiskra Hořice, která porazila vedoucí Sokol Rybník. Po dvou hráčích sice prohrávala o 24 "dřev", ale utkání rozhodlo prostřední duo Rynt - Langr, když oba dva dokázali porazit své soupeře o nahráli dohromady 80 kuželek k dobru. Dotahováci již náskok udrželi, a tak se Hořičtí mohli na "domácí" jičínské kuželně radovat z dvou nečekaných bodů. V průběžné tabulce jsou Hořice na 10. místě.

SKK Jičín B - TJ Dvůr Králové n/L 16:0 (2390-2182) J.Egrt 410 - P.Krebs 375, Ji.Vejvara 391 - R.Červinka 378, J.Kapucián 390 - H.Grosmanová 361, J.Čapek 408 - L.Volák 349, Jo.Vejvara 396 - J.Červinka 370, L.Křivka 395 - J.Němec 349. Jiskra Hořice - Sokol Rybník 10:6 (2372-2348) Z.Měkota 389 - V.Kolář 386, J.Kroupa 389 - J.Kmoníček 416, J.Rynt 425 - M.Kolář+J.Müller 378, T.Langr 405 - Z.Číž 372, F.Kráčmar 379 - L.Hůlka 393, J.Baier 385 - M.Dušek 403. Výsledky ostatních zápasů: Start Rychnov n/K B - Loko Česká Třebová B 5:11 (2409-2416), Jiskra Hylváty - Lokomotiva Trutnov 6:10 (2421-2424), TJ Jilemnice - TJ Červený Kostelec 12:4 (2432-2324), Tesla Pardubice - SKSC Svitavy 15:1 (2592-2473).

(jk)

Kuželky: OP 2.třídy

TJ Milovice - SKK Primátor Náchod C 10:6 (2460-2386) Jar.Nosek 392 - Z.Jaroš 439, T.Fuchs 393 - M.Voleský 405, F.Junek 411 - M.Etrych 380, V.Souček 430 - A.Martinec 431, R.Dušek 406 - J.Reiger 381, V.Hruška 428 - A.Baďura+P.Trudič 350. Honerclub Březovice - Jiskra Hořice B 10:6 (2403-2366) Z.Fikar 371 - A.Dufková 383, M.Cupal 440 - J.Novotný 389, M.Anton 414 - A.Novák 374, V.Nekvapil 365 - O.Padevět 398, M.Nálevka 420 - B.Fikar 402, L.Buček 393 - P.Rücker 420. KK Zálabák Smiřice B - Sokol Nová Paka 14:2 (2319-2160) M.Hažva 364 - J.Faifer 355, A.Černilovský 387 - B.Bajer 399, J.Holeček 406 - P.Vávra 377, D.Hanzlíček 390 - J.Bajer 324, P.Tobiška 364 - J.Weihrauch 354, J.Hažva 408 - J.Antoš 351. Výsledky ostatních zápasů: TJ Červený Kostelec B - TJ Dvůr Králové B 14:2 (2409-2306), Lokomotiva Trutnov B - Spartak Rokytnice 4:12 (2361-2378), SKK Primátor Náchod D - TJ Poříčí B 3:13 (2416-2534).

Kuželky: OP 3.třídy

Výsledky 15.kola: SKK Jičín D - TJ Jilemnice B 12:4 (2221-2197), SKK Jičín C - Spartak Rokytnice B 10:6 (2235-2188), Sokol Nová Paka B - HC Březovice B 10:6 (2139-2096), TJ Jilemnice C - Lokomotiva Trutnov E 4:12 (2159-2352), Spartak Rokytnice C - SKK Vrchlabí B 0:16 (2058-2392).

Dvě vítězství novopackých sokolek

Nová Paka - Novopacké sokolky byly minulý týden opět při střelecké chuti a nadělily týmu SŠB Pardubice a Kompresorům Praha ve druhé basketbalové lize žen po stovce.

Sokol Nová Paka - SŠB Pardubice 109:84 (22:16, 62:39, 87:65)

Domácí basketbalistky, které až na Havlíkovou nastoupily k utkání v kompletní sestavě, se díky presu po celém hřišti dostaly lehce do vedení 10:7, které v 9. minutě již bylo 20:10. Zatímco v prvé desetiminutovce byl pro sokolky koš jakoby zakletý, ve druhé části zlepšenou střelbou odskočily na třiadvacet bodů. Ve druhém poločase již prakticky hrály na údržbu, když se daleko více věnovaly útoku než obraně a nechaly si tak dát zbytečně mnoho košů.

Z domácích basketbalistek na sebe upozornila opět pivotmanka Křížková, která se dokázala výrazně prosadit zvláště pod košem soupeřek. Dobrou rozehrou, ale i střelbou, zvláště trojek, se prezentovaly obě střední rozehrávačky Holubcová a Fejfarová. Herně i střelecky se dařilo Petře Kalendové, zatímco její sestra Pavla, po více jak měsíční přestávce zaviněné nemocí, hledala svojí formu. Z křídel se rovněž střelecky dařilo Paurové i Doubravské.

Body NP: Křížková 31,4/3,1, Holubcová 24,4x3,0,3, Petra Kalendová 13,1x3,2/2,5, Fejfarová 12,4x3,1, Paurová 8,0,3, Doubravská 6,4/2,2, Čapková 5,2/1,0, Pavla Kalendová 4,4/4,2, Jislová 2,0,4, Němcová 2,0,2, Borůvková 2,2/2,2, Urbanová 0,0,3. Trestné hody: 18/14 (77,8%):32/25 (78,1%), trojky 9:3, fauly 27:19, pět osobních chyb 1 (Petra Kalendová 38.):1.

Sokol Nová Paka - Kompresory Praha 107:59 (29:16, 43:33, 75:43)

Již podruhé na packé palubovce ztratily pražské Kompresory kouzlo loňského účastníka první ženské basketbalové ligy, když od packých sokolek obdržely tuto neděli, podobně jako v utkání prvé části, opět stovku. Základní pětka sokolek Holubcová, Fejfarová, Petra Kalendová, Křížková a Čapková si v úvodních minutách velmi rychle poradila s pražskými basketbalistkami, když za stavu 4:6 otočila na 14:8. V 8. minutě již domácí basketbalistky vedly dokonce 22:11. Pouze druhá desetiminutovka, která umožnila hostujícímu celku snížit náskok o tři body, sokolkám nevyšla tak, jak by si představovaly. Ve druhém poločase již zcela ovládly palubovku, když osobním presem velmi často odebíraly Pražankám míče a tyto dokázaly úspěšně proměňovat. Na začátku druhého poločasu se zranila pivotmanka Křížková, ale i bez ní se sokolky dokázaly prosadit pod oběma koši. Mimo dvou střelkyň Holubcové a Křížkové, které docílily bez jednoho, resp. dvou bodů, dvacítku, podílelo se tentokráte na střeleckých hodech všech zbývajících osm hráček. Znatelné zlepšení zaznamenala na pivotu Čapková, výborný výkon, zvláště v doskakování pod oběma koši, předvedla Borůvková. V dobrých výkonech posledních utkání pokračovala Petra Kalendová s Fejfarovou. Proti sobotě, zvláště v poslední části utkání, podala zlepšený výkon Pavla Kalendová, která se tak po delší nemoci stala opět platnou hráčkou týmu sokolek.

Body NP: Holubcová 19,1/1,4, Křížková 18,6/6,3, Petra Kalendová 13,3/3,4, Pavla Kalendová 10,1x3,1/1,3, Fejfarová 10,2/2,3, Čapková 10,0,3, Borůvková 10,1x3,2/1,5, Doubravská 6,0,5, Urbanová 6,0,2, Jislová 5,1/1,3. Trestné hody: 16/15 (93,8%):47/27 (57,4%), trojky 2:0, fauly 35:20, pět osobních chyb 2 (Borůvková 29. a Doubravská 38.):1.

Druhým Kompresorům sokolky již utekly o pět bodů a opět dokázaly, že v této skupině nemají vážnější konkurenci. Nyní čeká packé basketbalistky pět utkání na palubovkách soupeřek. Nejprve jedou do Hradce Králové, kde se v sobotu 10. března utkají s béčkem tamního prvoligového áčka a o den později se sokolkami Stěžer.

(bas)

Rozhodla druhá třetina

HC H.Brod B/Světlá n/S - HC Jičín 7:2 (1:1,4:1,2:0)

Světlá n/S - Jen v první třetině předposledního utkání stačili jičínští držet krok s nadšeně hrajícím domácím mužstvem, které už ve 2. minutě využilo přesilovku k vstřelení prvního gólu. Jičínští vyrovnali v polovině 17. minuty Hradcem, který zužitkoval přihrávku Peřiny a Šoltyse. Začátek druhé třetiny hráli domácí oslabeni, a přesto stačili dvakrát skórovat, když oba góly dával Vlasák od modré. Jičínu svitla naděje na přijatelný výsledek v končící 23. minutě, kdy Bretl z přihrávky Pěnkavy snížil na 3:2. Jenže touto brankou byl vystřílen všechen střelecký prach Jičínských. Čtvrtý gól v síti Skákalíka skončil na začátku 25. minuty. Ještě jednu příležitost měli hráči Jičína v 27. minutě, kdy Šoltys jel sám na domácího brankaře, ale neproměnil. Po pátém gólu ve 30. minutě opustil jičínskou branku Skákalík a nastoupil Žemlička. Druhá třetina se pak dohrála beze změny skóre. Když na začátku poslední části hry zahříval trestnou lavici další jičínský hráč, domácí přidali šestou branku. Přesilovou hru pak využili i v 49. minutě, kdy vstřelili sedmý gól. Následně musela být upravena ledová plocha, ale do konce utkání se už skóre nezměnilo, jen na obou stranách přibylo vyloučených.

Fakta - branky Jičína: Hradec a Bretl, as. Peřina, Šoltys a Pěnkava. Vyloučení 9:10, využití 3:0, v oslabení 2:0. Rozhodčí: Kučera - Jansa a Oisek. Sestava HC Jičín: Skákalík (30' Žemlička) - Šťastný, Stříteský, Švancar, Kapoun, Novotný, D.Charypar, Hradec, Šoltys, T.Charypar, Pěnkava, Peřina, Bretl, Karásek, Dušek, Zezulka, Fadrhonc a Surma.

(mj)

Další zápasy HC Jičín

Junioři: Stadion Kutná Hora - HC Jičín 7:1 (4:0,1:0,2:1) Dohrávané utkání (odložené pro nemoc Jičínských) bylo zcela v režii rozhodčích, kteří Jičínu vyloučili celkem 15 hráčů (z toho dva do konce utkání) a domácím pouze 3. Kutná Hora pak přesilovek dokonale využila ke skórování. Čestný úspěch Jičína dal Rejmont po přihrávce Svobody. HC Jičín - HC Lomnice n/P 8:5 (1:4,4:1,3:0) Odložené utkání, hrané minulý pátek na ZS v Jičíně mělo dramatický průběh. Domácí už prohrávali 1:4 a 2:5 a přesto svojí disciplinovaností dokázali nepříznivý stav obrátit ve svůj prospěch. Branky Jičína: 3x Semecký, 2x Neťuka, 1x Pacík, Novák a Rejmont. Rozhodčí: Procinger a Hloušek. HC Jičín - Stadion Kutná Hora 5:2 (1:1,2:1,2:0) Po šesti dnech se domácí opět utkali se soupeřem z Kutné Hory, kterému tentokrát porážku oplatili. Branky Jičína: 3x Rejmont, 1x Svoboda a Taneček. Rozhodčí: Antoš - Ježek a Zd. Kejzral.

Starší žáci: Starší žáci HC Jičín ukončili svoji vynikající sezonu ve II.VčL suverénně na prvním místě s náskokem jedenácti bodů před druhým Trutnovem a rozhodujícím podílem přispěli k jasnému postupu žákovských družstev HC Jičín do I.VčL pro příští sezonu. Na regionální podmínky fenomenální Vaníček zaznamenal ve 26 zápasech 116 branek a 35 asistencí. HC Opočno - HC Jičín 3:3 (1:3,1:0,1:0) Branky Jičína: 2x Štěp, 1x Vaníček, as. 1x Kvapil. HC Jičín - HC Třebechovice 9:6 (3:3,1:1,5:2) Branky Jičína: 3x Vaníček, 1x P.Mizera, Štěp, Bušek, Hubený, Sedláček a Kvapil, as. 2x P.Mizera a Plesar, 1x Štěp, Bušek a Mašek.

Mladší žáci: Mladší žáci zakončili dobrou sezonu dvěma vítězstvími a společně se staršími žáky získali 10 bodů náskoku na druhé Vrchlabí. HC Opočno - HC Jičín 1:4 (1:2,0:1,0:1) Branky Jičína: 2x Novotný, 1x Mikolášek a O.Mizera, as. 2x Mikolášek a Buchar, 1x Novotný. HC Jičín - HC Třebechovice 9:0 (0:0,4:0,5:0) Branky Jičína: 4x Mikolášek, 2x O.Mizera 1x O.Novotný, Gottvald a Abel, as. 3x O.Novotný, 2x O.Mizera a Sudek, 1x Mikolášek, Gottvald, Hart a Pivrnec.

Elevové: Elevové HC Jičín zakončili sezonu rekordním vítězstvím a v tabulce I.VČL sever by měli skončit mezi čtvrtým až šestým místem. HC Opočno - HC Jičín 1:9 (0:5,0:3,1:1) Branky Jičína: 4x Hušek, 2x Jirásek a Mácha, 1x T.Novotný, as. 2x Hušek a T.Novotný, 1x Jirásek a Křivský.

Přípravka: HC Opočno - HC Jičín 7:7 (1:1,2:1,4:2,0:3) Branky Jičína: 5x Špringer, 1x Dubravský a Rybka, as. 2x Dubravský a Kubíček.