NOVÁ PAKA - PO až PÁ od 15.30 h. do 7.00 h. SO od 7.00 h. až PO do 7.00 h. na poliklinice, tel. 0434/621 082.
HOŘICE - PO až PÁ od 15.30 h. do 7.00 h. SO od 7.00 h. až PO do 7.00 h. v Městské nemocnici, tel. 0435/623 611.

JIČÍN - MUDr. Petr Selinger, Sobotka, tel.: 0433/571 686.
- MUDr. Josef Kubánek, tel.: 0434/623 004.
- MUDr. František Drašnar, tel.: 0435/624 566, 0605/480 654.

Před odjezdem k lékaři si na jeho tel. nebo na tel. LSPP ověřte, zda si nevyměnil službu s kolegou.

Steaky s petrželkovou omáčkou

(4 porce) 4 plátky masa ze svíčkové o tloušťce asi 3 cm, 2 lžíce oleje, 4 sardelové řezy, stroužek česneku, čtvrt šálku sekané zelené petrželky, tři čtvrtě šálku bílého suchého vína, sůl, tmavý pepř

Maso naklepeme (nejlépe klouby ruky) a dáme stranou. Oloupeme česnek, nakrájíme ho na nudličky a sardelové řezy usekáme. V pánvi rozehřejeme olej a steaky v něm dozlatova opékáme na každé straně 3 až 4 minuty. Přidáme sardelové řezy, česnek i petrželku a společně dusíme na mírném ohni ještě asi 5 minut. Poté pokrm přikryjeme poklicí a po přidání vína, soli a pepře pokračujeme v tepelné úpravě na mírném ohni dalších 30 minut. Maso podáváme společně se šťávou.

Dobrou chuť

Osm utkání bez vítězství

SK Třebechovice p/O - HC Jičín 6:3 (2:1,3:0,1:2)

Třebechovice p/O - I ve druhém utkání skupiny o udržení v I.VčL jičínští hokejisté 10. ledna neuspěli a stejně jako před třemi týdny prohráli v Třebechovicích o tři góly.

Hned ve čtvrté minutě trefil jičínský Šoltys jen levou tyčku domácí svatyně. Za tři minuty nato byl Peřina úspěšnější, když z přihrávky Pěnkavy dal první branku utkání a Jičín vedl 0:1. Pak ale dlouhých čtyřicet tři minut se Jičínští ne a ne trefit. Byli to domácí, kteří po 29 vteřinách vyrovnali a ve 13.minutě se ujali vedení. Tak skončila první třetina. Ve druhé části hry skórovali jen domácí, a to ve 24. minutě a v 28. minutě. Když ve 36. minutě seděl na lavici trestaných jičínský Valentin, přidali pátou branku. Žemličku, který ale nenese na obdržených brankách vinu, vystřídal Skákalík. Teprve v 51. minutě došlo ke změně skóre zásluhou krásné střely jičínského Šoltyse z přihrávky Šíra. Za tři minuty se stav opět změnil, tentokrát zásluhou domácích. Naposledy se měnil poměr gólů v 58. minutě, kdy domácí měli na lavičce trestaných dva hráče a jičínských Valentin se přesně trefil z přihrávky Šoltyse.

Fakta - branky Jičína: Peřina, Šoltys a Valentin, as. Pěnkava, Šír a Šoltys. Vyloučení 5:4, využití 1:1, rozhodčí: Samek - Machač, Petr. Sestava HC Jičín: Žemlička, Skákalík - Valentin, Livora, Stříteský, Šťastný, Kapoun, Šoltys, Peřina, D.Charypar, Šír, Karásek, Pěnkava, Dušek, Surma, Fadrhonc a Zezulka.

(mj)

Novopackým se s Hronovem dařilo

BK Nová Paka - HC Hronov 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

Nová Paka - Středeční podvečer patřil na zimním stadiónu v Nové Pace místním hokejistům, kteří se po nepříliš dobrém rozjezdu v regionální soutěži dostávají pomalu do popředí tabulky. Dokonce začínají atakovat druhou příčku znamenající opětovný postup do I. Včl. Díky Novému Bydžovu, který porazil v posledním kole Jesenčany, se Nová Paka na postupovou příčku dostala. Udržet ji do konce soutěže bude velice těžké. V neděli jede Nová Paka do Poličky a ve středu je čeká na domácím ledě lídr soutěže, Nový Bydžov, na který pořadatelé připravují o přestávkách představení mladých hokejistů.

Utkání začalo celkem vyrovnaně. Domácí byli mírně lepší. Hokej se hrál spíše otevřený s rychlým pohybem a nepřesnostmi v přechodu středním pásmem. V sedmnácté minutě při přesilové hře otevřel skóre utkání nevídaným sólem z vlastní třetiny Herbst. Pak byli domácí přibržděni vyloučením Nedomlela. V úvodu druhé části se dostali domácí do dvoubrankového vedení zásluhou druhého útoku. Langmajerův pokus hostující brankář vyrazil, ale na Kubálkovu dorážku byl již krátký. V druhé třetině se domácí stále více prosazovali. V půli utkání byl vyloučen do konce utkání hronovský Radek Obst za zranění Langmajera. Domácí tuto výhodu nevyužili. Hronov velice pozorně bránil. Nejaktivnějšími střelci byli kapitán Rychlovský, obránce Josef Křížek a Petr Kolovratník. Ten byl ovšem jediný, který dokázal potřetí překonat hronovského brankáře. To bylo až dvě minuty před závěrem této třetiny. V poslední části předváděli domácí opět technický hokej, kterému se hosté pouze bránili. Klika zaměstnávali jen zřídka. Při dlouhodobém obléhání hronovské branky byl úspěšný v čtyřicátépáté minutě první útok. Nedomlel se po získání kotouče z rohu kluziště dostal na kruhy, odkud se krásně trefil pod horní tyč. Domácí předváděli pěkný hokej, ale branek nepřibývalo. Šest minut před koncem sebral obráncům kotouč Herbst a okamžitou střelou po ledě rozvlnil síťku popáté. Nejaktivnější střelec v poslední třetině Kubálek dokázal spálit nemožné. Tak alespoň potěšila akce z poslední minuty. Josef Křížek zatáhl kotouč po pravé straně do útočného pásma. Najíždějícímu Herbstovi přihrál excelentní zadovkou a pohotový střelec nabídku k radosti všech proměnil švihem po ledě k tyči. Výsledek si domácí kolektiv zasloužil. V závěru se dostal také ke slovu brankář Klik, když uchránil čisté konto po několika nenadálých pokusech hostujícího kolektivu.

Branky: Herbst 3, Kubálek, P. Kolovratník, Nedomlel, as. J. Křížek 2 a Langmajer. Vyloučení: 3:3 a 5+OK Obst. Využití: 1:0. Rozhodčí: Morávek - Mizera, Hejduk. Diváků: 250. Střely: 50:18. Sestava: Klik 100%, /Brendl/ - J. Křížek, P. Křížek, Hodonský, Karban - P. Kolovratník, Nedomlel, Vondrák - Langmajer, Herbst, Kubálek - Šmika, Rychlovský, Rejthárek.

(bš)

Remíza v boji o udržení

HC Jičín - HC Hlinsko 5:5 (1:1, 2:1, 2:3)

Jičín - K dlouho očekávanému vítězství jičínských hokejistů chyběly necelé čtyři minuty. Proti soupeři z Hlinska nastoupili 14. ledna Jičínští v úplné sestavě a v hledišti domácího ZS se na chvíli objevil i hráč pražské Sparty Jarda Nedvěd.

První gól však dali hosté už ve 4. minutě. Velká snaha domácích vedla k vyrovnání v 9. minutě z hole Pěnkavy po přihrávce Peřiny. Až do 28. minuty utkání se skóre neměnilo. Zásluhu na jeho změně ve prospěch domácích měl junior Šťastný, které skóroval z přihrávky Novotného. Tato branka padla dokonce v oslabení. Za další tři minuty se zapsal mezi střelce Zezulka, přihrával Fadrhonc. Hosté ale už za 16 vteřin snížili na rozdíl jedné branky. Tento stav vydržel do 38. vteřiny třetí třetiny, kdy Hlinsko vyrovnalo. Ke konci 44. minuty utkání to byl opět Pěnkava, který z přihrávky Peřiny dostal Jičín opět do vedení. Zdálo se, že domácí konečně získají dva body. Naděje se zvýšila o dvě minuty později, kdy v oslabení Peřina po přihrávce Surmy a Šťastného zvýšil na rozdíl dvou gólů. Hosté se ale nevzdávali a na začátku 50. minuty rovněž v oslabení snížili. V 57. minutě pak využili přesilovku a vyrovnali. Bylo to v době, kdy na lavičce trestaných seděl jičínský hráč za neúmyslné zranění. V téže minutě byl také velice nepříjemně, ale nezaviněně - pukem, zraněn jičínský Valentin. Do konce utkání se skóre neměnilo a hosté si tak z Jičína odvezli bod. Bylo to už jejich třetí nerozhodné utkání za sebou v této části soutěže.

Fakta - branky Jičína: 2x Pěnkava, 1x Šťastný, Zezulka a Peřina, as. 2x Peřina, 1x Novotný, Fadrhonc, Surma a Šťastný. Vyloučení: 4+1x5+OK: 7, využití 0:1, v oslabení 2:1. Rozhodčí: Ing. Chlaň - Malimánek, T.Svoboda, 230 diváků. Sestava HC Jičín: Žemlička - Šťastný, Novotný, Kapoun, Livora, Valentin, Stříteský, Peřina, Pěnkava, Surma, Šír, D.Charypar, Šoltys, Dušek, Zezulka a Fadrhonc.

(mj)

Soutěže neregistrovaných kuželkářů

Jičín - Letošní jubilejní 25. ročník čtyřčlenných družstev neregistrovaných mužů a žen finišuje a nezadržitelně se blíží ke svému závěru.

Poslední čtyři utkání budou sehrána v pondělí 5. února od 14.45 hodin. V neděli pak 11. února 2001 bude od 8 hodin probíhat I. ročník Memoriálu neregistrovaných dvojic mužů a žen na 2x60 hodů sdružených. Přihlášky přijímá na kuželně František Kynčl.

V neděli 18. února se pak uskuteční již 3. ročník PRESTIGE CUP, kterého má právo se zúčastnit 16 nejlepších družstev, dle dosaženého celkového průměru v turnaji. Začíná se od 9 hodin a konečně v pátek od 23. února 2001 se koná od 17 hodin v pohostinství Na Češově slavnostní vyhlášení jubilejního 25. ročníku neregistrovaných v kuželkách.

Vyhodnoceni budou: prvá tři družstva 1. ligy mužů a žen, prvá dvě družstva II. ligy mužů a žen, vítězná družstva všech ostatních skupin.

V soutěži jednotlivců bude odměněno deset nejlepších žen dle závěrečného průměru. Odjezd autobusu bude od kuželny v pátek 23. února v 16 hodin.

(fk)

O víkendu hostí Heřmanův Městec

Nová Paka - O tomto víkendu pokračuje oblastní basketbalový přebor prvými zápasy odvetné části. Hořičtí a novopačtí basketbalisté hostí ve svých tělocvičnách celky z obou pólů tabulky. Hořičtí přivítají v sobotu vedoucí celek oblastního přeboru Heřmanův Městec a novopačtí basketbalisté se v 16 hodin utkají s posledním týmem tabulky, Havlíčkovým Brodem. V neděli pačtí sokolové hrají od 10 hodin s Heřmanovým Městcem a Hořice se naopak utkají s basketbalisty Havlíčkova Brodu.

Jak ukazuje pohled na aktuální tabulku, v současné době hořičtí basketbalisté podávají daleko lepší výkony a v obou utkáních jsou favority. V prvé části na půdě soupeřů (v Heřmanově Městci) těsně prohráli o dva body a v Havlíčkově Brodě vysoko zvítězili. To ovšem minimálně třetinu košů týmu obstarával Jan Bajer, který nyní obléká dres třetiligového Dvora Králové. Z tohoto pohledu je nedělní utkání otevřené, zatímco v sobotu by sokolové měli přesvědčit, že i v současném složení patří do horní poloviny tabulky.

14.Havlíčkův Brod38913:102214

Výsledky posledních utkání: Tesla Pardubice - Havl. Brod 76:65, Hradec Králové B - H. Městec 88:97, Hořice - Č. Třebová 96:65, Nová Paka - Svitavy 92:90, Lomnice - Vysoké Mýto 89:85, Trutnov - Litomyšl 88:58, Rychnov B - Ústí 80:71, Tesla B - H. Městec 56:86, Hradec Králové B - H. Brod 101:82, Hořice - Svitavy 103:77, Nová Paka - Č. Třebové 99:90, Lomnice - Litomyšl 129:88, Trutnov - V. Mýto 80:52.

(bas)

Oblastní topspiny

Výsledky našich zástupců - divize: Jičín A - Loko Pardubice 4:10 (Müller 2, Kohout 1, Kašík a Soukup 0,5). Jičín A - Linea Chrudim 4:10 (Müller a Kohout 2, Kašík a Soukup 0). Sedlec - Stará Paka A 10:4 (Vajgl a Jež 1,5, Šajner 1, Čeřovský 0). Česká Třebová - Stará Paka A 10:6 (Čeřovský 3, Vajgl 1,5, Šajner 1, Jež 0,5).

Přebor: Valdice - Jaroměř 4:10 (Rejha 2, Milan Jirásek a Fejtek 1, Martin Jirásek 0). Valdice - So Hr. Králové B 10:6 (Milan Jirásek 3,5, Martin Jirásek a Rejha 2,5, Fejtek 1,5).

Soutěž: St. Paka B - Turnov C 10:2 (Herber a Krutský 3,5, Krtička a Pánek 1,5). St. Paka B - Jablonec 10:5 (Herber 3,5, Dlabola a Krutský 2,5, Krtička 1,5). Hořice - Jablonec 10:7 (Z. Štěpánek a Macák 3,5, Vyskočil 3, M. Štěpánek 0). Hořice - Turnov C 10:7 (Vyskočil 4,5, Macák 2,5, Z. a M. Štěpánkovi 1,5). Úpice B - Jičín B 4:10 (Pavel Harcuba 3,5, Grym 3, Kašpar 2, Petr Harcuba 1,5). Úpice B - Kopidlno 10:3 (Bujárek, Šimsa a Dohnal 1, Procházka 0). Dvůr Králové B - Kopidlno 10:0 (Bujárek, Vích, Dohnal a Procházka 0). Dvůr Králové B - Jičín B 10:1 (Petr Harcuba 1, Kašpar, Grym a Pavel Harcuba 0).

(n)

Další zápasy HC Jičín

Junioři: HC Vrchlabí - HC Jičín 4:5 (1:3,0:1,3:1) Cenné dva body přivezli junioři z Vrchlabí. Domácí ale neunesli porážku a po zápase vyvolali incident, jehož vrcholem byl nájezd autem místního příznivce na výpravu Jičínských. Branky Jičína: 3x Rejmont, 2x Musil, as. Rejmont, Taneček, Berger a Musil. HC Lomnice n/P - HC Jičín 3:3 (0:0,2:2,1:1) Branky Jičína: Rejmont, Žďárský a Musil, as. Musil, Janďourek a Semecký. V pátek 19.1. hostí Jičín juniory Kutné Hory a v sobotu 20.1. v 17.00 juniory BK Nová Paka.

Starší žáci: HC Jičín - HC Lomnice n/P 7:3 (1:1,4:1,2:1) Branky Jičína: 4x Vaníček, 2x Bušek, 1x Kvapil, as. 3x Kvapil, 2x Štěp, 1x Vaníček, Maštalíř, Plesar a Mizera. Vyloučení 2:1. Rozhodčí T.Svoboda, J.Kejzral. HC Jičín - HC Vrchlabí 11:3 (6:1,3:1,2:1) Branky Jičína: 5x Vaníček, 3x Štěp, 1x Vít, Plesar a Rozsypal, as. 4x Štěp, 2x Vaníček, 1x Plesar a Machačka. Vyloučení 1:0. Rozhodčí J.Kejzral a Čejka.

Mladší žáci: HC Jičín - HC Lomnice n/P 2:1 (1:1,1:0,0:0) Branky Jičína: 1x Mikolášek a O.Novotný, as. 2x O.Mizera a 1x Mikolášek. HC Jičín - HC Vrchlabí 11:2 (4:1,4:0,3:1) Branky Jičína: 3x O.Novotný, 2x O.Mizera, Mikolášek a Maštalíř, 1x Sudek a Abel, as. 2x O.Novotný, O.Mizera, Bernard, 1x Buchar a Gottvald.

Přípravka A: HC Lomnice n/P - HC Jičín 2:5 (1:3,1:0,0:1,0:1) Branky Jičína: 2x Luděk Dubravský, 1x Pokorný, Špringer, T.Havelka (m), as. 2x Vlk, 1x Pokorný, Pivinský a T.Havelka (v). HC Trutnov - HC Jičín 7:4 (0:2,1:0,4:1,2:1) Branky Jičína: 1x Dubravský, Špringer, M.Mikolášek, T.Havelka (v), as. 1x Dubravský, Pokorný, Pivinský a Vlk.

Přípravka B: HC Lomnice n/P - HC Jičín 1:5 (0:0,1:1,0:2,0:2) Branky Jičína: 2x Babák, 1x Kubíček, Frýba, Maryška, as. 2x Lukáš Dubravský, 1x Rybka. HC Trutnov - HC Jičín 3:5 (1:1,1:2,0:1,1:1) Branky Jičína: 2x Babák, 1x Lukáš Dubravský, Kubíček a Frýba, as. 2x Lukáš Dubravský, 1x Babák a Kubíček.

Elévové: HC Lomnice n/P - HC Jičín 1:4 (0:2,0:1,1:1) Branky Jičína: 2x T.Novotný, 1x Hušek a Jirásek, as. 1x T.Novotný, Hušek a Mácha. HC Trutnov - HC Jičín 3:1 (0:0,1:1,2:0) Branku Jičína dal Hušek.

(mj)

Neregistrované kuželky finišují

Jičín - 1. a 2. liga mužů má dnes (19.1.) před sebou závěrečné kolo po němž bude znám letošní vítěz. Kuželna viděla nejdramatičtější utkání 1. ligy o první místo: Silnice Jičín A - ČSAD Jičín A 902:902. Rento Jičín je prvním družstvem, které postupuje do 1. ligy. V sobotu (13.1.) vytvořila Martina Hrdinová nový nejlepší výkon v historii turnaje, když shodila 263 kuželky.

ŽENY - 1.liga: Sport relax - MěBP Jičín 801:567 (Hrdinová 238 - Bradáčová 155), Okresní úřad - Sport relax 803:782 (Mušková 208 - M. Hrdinová 263), Rento Jičín - Aris Jičín A 829:762 (Horáková 219 - Havelková 210), Aris Jičín A - MěBP Jičín 765:584 (Chocholová 224 - Bradáčová 171), Nemocnice Jičín - Japimex Jičín 836:823 (Pavlatová 225 - Nováková 213), Rento Jičín - Neu Leasing Brada A 813:742 (Šedivá 213 - Loumová 206). 2.liga: Domácí potřeby - Malpa 612:599 (Novotná 171 - Vaníčková 168), Brada B - LPM 675:628 (Abelová 190 - Žmolilová 179), Hakoss - Šmoulinky 694:628 (Matoušová 183 - Horčičková 170). 3.A liga: Lišáci - Farma Rubín 744:677 (Čistecká 222 - Kučerová 205), 4.ZŠ Jičín - VZP Jičín 708:590 (Bryknerová 184 - Zelingerová 166), Horolezkyně Lomnice - Lvice 657:577 (Hrabová 211 - Poznerová 149), Fernetky - ASPV Jičín B 669:525 (Jedličková 197 - Vocásková 157). 3.B liga: Plynárny Jičín - Šup team 481:458 (Kebusová 162 - Štěpánková 120), Finanční úřad - Lepařovo gymnázium 620:591 (Fantová 158 - Jenčková 177).

MUŽI - 1.liga: JVZ Elektro - Lišáci 834:0 (Petr Kolář 243), Natex Jičín B - Silnice Jičín B 861:852 (Olejník 236 - Josef Botka 220), Silnice Jičín A - ČSAD Jičín A 902:902 (Novák ml. 239, Jar.Novotný 234 - Václav Klapka 255, Martínek 224), Natex Jičín A - ZS Podůlší 896:817 (Říha 251 - Josef Kolář 216). 2.liga: Neu leasing Brada A - SKP Jičín 853:799 (Břicháčková 241 - Jirka 208), Rento Jičín - Helagra Jičín 877:831 (Šedivý 246 - Rosůlek 229), Telecom Jičín A - PPT Hradec Králové 902:832 (Fejfar ml. 238, Fejfar st. 236 - Jar.Drbohlav 226), AGS Jičín - Tatra 891:817 (Chvojková 234 - Horyna 228). 3.A liga: Agropodnik - ČSTV Jičín 812:790 (Calka 219 - Vencl 223), Agrodružstvo St. Místo - SUS Jičín A 859:797 (Malínský 240 - Mikolášek 213), Lem Jičín - Aris Jičín 814:747 (Havíř 212 - Danyš 208). 3.B liga: ČD Kopidlno A - Agip Jičín 817:778 (Chalupníček 225 - Petr Vít 233), Tenis Jičín - Házená 862:826 (Suchánek 222 - Petr Kynčl 228). 4.A liga: ČD Turnov - Mave Vršce 822:686 (Görner 220 - Čapek 201), Farma Rubín - Telecom C 794:740 (Miloslav Kučera 224 - Havelka 215), Silnice Jičín C - SUS Jičín B 794:698 (Roman Botka 226 - Volný 191). 4.B liga: Plynárny Jičín - Vidláci 866:771 (Vrabec 236 - Tomáš Babák 210), Lepařovo gymnázium - Nemocnice Jičín 786:721 (Šolc 208 - Hrubý 189). 4.C liga: Peguform Libáň A - Peguform Libáň B 777:769 (Drozen 222 - Horák 207). 4.D liga: SK rum - Sklopísek Střeleč 823:704 (Šádek 212 - Kozák st. 191). 5.A liga: Loupežníci Kbelnice - VOS Jičín 659:654 (Jenček 183 - Stryhal 216), Spořitelna Nová Paka - Profi sport 726:670 (Křížek 217 - Josef 195), Češov 6 - Telecom Semily 844:652 (Maška 231 - Pospíšil 198). 5.B liga: Tabák Týna - Thermo Fofr 871:547 (Langr 240 - Snopek 170), Ruda Pivrnec - Pendrek Valdice 734:733 (Rambousek 226 - Špína 208). 5.C liga: Gambrinus - Magnum 778:675 (Martin Klíma 213 - Polák 201), Telecom E - Magnum 725:652 (Rohlíček 200 - Franc 187). 5.E liga: Valc Hořice - ČSAD Jičín B 757:716 (Sláma 209 - Douša 202). 5.G liga: Brada B - ČD Jičín 797:678 (Ženatý 226 - Petrgál 181), ČOV Jičín - Obora Valdice 706:616 (Veselý 196 - Zdeněk Brixí 169). 5.H liga: ČD Semily - Rapa dog 752:662 (Malá 217 - Kosejk a Bucek 171), Bankrot - Ronal Jičín 788:728 (Leština 225 - Danys 192), Truhlíci Veliš - Vědunka tým 627:622 (Janda 199 - Voříšek 182).