JIČÍN - MUDr. Jarmila Junková, tel.: 0433/522 274.

NOVÁ PAKA - MUDr. Bicek, tel.: 0434/623 347.

HOŘICE - MUDr. František Drašner, tel.: 0435/622 277, 621 271.

JIČÍN - MUDr. Liana Kracíková, tel.: 0433/500 734.

NOVÁ PAKA - MUDr. Bumba, tel.: 0434/621 119.

HOŘICE - MUDr. Jitka Hanousková, tel.: 0435/621 851.

Před odjezdem k lékaři si na jeho tel. nebo na tel. LSPP ověřte, zda si nevyměnil službu s kolegou.

Víkendová inspirace šéfkuchaře Zdeňka

Krůta s kaštanovou nádivkou

1 mladá krůta o váze asi 2 kg, drůbeží játra a játra z krůty, malý šálek cognacu nebo brandy, 250 g šunky, 1,5 kg kaštanů, šálek rýže, 4 menší cibule, sůl, pepř, olej, široké jemné plátky slaniny

Játra máčíme v cognacu asi deset hodin před vlastní úpravou. Poté je jemně nasekáme, stejně jako šunku a oloupanou cibuli. Kaštany uvaříme a oloupeme. Asi 60 g z nich dáme stranou a ostatní rozmělníme na kaši. Rýži uvaříme. Z jater, šunky, cibule, rozmělněných kaštanů a rýže připravíme nádivku, okořeníme ji a vykuchanou, očištěnou a osolenou krůtu touto směsí naplníme. Otvor zašijeme a ve velkém pekáči krůtu opečeme po všech stranách. Potom ji vyjmeme, obalíme širokými, jemnými plátky slaniny, upevníme nití a pečeme za častého přelévání a podlévání dozlatova. Asi 15 minut před ukončením tepelné úpravy obložíme krůtu ještě v pekáči zbylými kaštany.

Dobrou chuť

Házenkáři vyhráli o sedm branek

AGS HBC Jičín - TJ Náchod 28:21 (15:12)

Jičín - Poslední utkání v tomto roce hráli házenkáři Jičína na domácí palubovce s celkem Náchoda. Jičínští se chtěli rozloučit se svými příznivci vítězstvím a odčinit tak nedělní porážku v Hranicích. Trenéři nemohli počítat se zraněnými Šteglem, Věckem, Řezáčem a studijními povinnostmi zaneprázdněným Samcem. Hostující tým nastoupil citelně oslaben o Švarce.

Vedení se ujali ve druhé minutě Náchodští po střele Duška z prostoru pravého křídla. Jičínští odpověděli Kořínkem a Janderou a otočili na 2:1. Hosté ale narůstající tlak domácích zastavili a potrestali jejich chyby v rozehrávce dvěma góly, 2:3. Jičínští házenkáři se však včas probudili a následujících šest minut sehráli opravdu bezchybně. Když už hosté překonali domácí obranu, stál jim v cestě v pohodě chytající brankář Kynčl. Navíc je Jičínští přinutili svým důrazem ztrácet míče, čehož využívali k zakládání rychlých protiútoků do jejich rozhozené obrany. K zakončení se nejčastěji dostal agilní Kořínek, jenž všechny své šance proměnil a největší měrou se zasloužil o jičínský "trhák", 14. minuta stav 9:4. Hosté kontrovali po vyloučení domácích. Poslední minuty prvního poločasu však zastihli celek Jičína v hlubokém útlumu. Náchodští vycítili šanci dostat se zpět do zápasu, začali praktikovat osobní obranu na Babáka a čekali na chyby domácích. Ty bohužel přicházely, a když se k tomu přidala zbrklá, nepřipravená střelba, rázem byl stav 14:11.

Útlum ze závěru prvního dějství však pokračoval i v úvodních minutách druhého poločasu, čehož soupeř využil ke snížení na 15:14 a 16:15. Naštěstí pro Jičín se začal prosazovat, podobně jako v Hranicích, Pustka a jeho zásluhou to bylo v osmé minutě 19:16. Tříbrankový rozdíl ve skóre byl i v patnácté minutě, 21:18, když se za Jičín trefili Pokorný, Babák a Pustka. Následující pětiminutovka patřila zcela domácím, kteří prakticky rozhodli o výsledku. Aktivní obranou, kde dominovali především Kořínek, Pustka, Jandera a po svém příchodu na hřiště Mareš, získali několik míčů a předvedli celou řadu bleskových protiútoků jako vystřižených z učebnice házené. Do těchto akcí se nejvíce zapojili Kořínek, Jandera, Babák a Šulc. Ve 21. minutě druhé půle bylo rozhodnuto, vedení Jičína 26:18. V předposlední minutě proměnil domácí Mareš sedmimetrový hod, definitivní podobu výsledku dali Náchodští a upravili na konečných 28:21 ve prospěch Jičína.

Sestava a branky AGS HBC Jičín: Kynčl, Doman - Babák 8/2; Kořínek 6; Pustka 5; Jandera 3; Šulc 2; Josef, Pokorný a Prachař po 1; Mareš 1/1; Pancner. Sedmičky: 3/3 - 3/3. Vyloučení: 4 - 3

Rozhodčí: Pavlát, Vaník.

(bama)

Na Slovanku a Pardubice nestačily

Nová Paka - Proti třetímu celku tabulky byly novopacké mladší dorostenky tři čtvrtiny lepším družstvem, ale bohužel patnáctibodový výpadek ve třetí čtvrtině zajistil vítězství Pražačkám. Naopak proti výškové převaze pardubických basketbalistek se 190 cm vysokou Kulichovou, neměly mladé sokolky moc šancí na lepší výsledek. Prvé minuty sice držely s hostujícím celkem krok, ale potom postupně pernikářky díky své výškové převaze získávaly jeden bod rozdílu za druhým.

Sokol Nová Paka - Basket Slovanka Praha 50:61 (15:11, 15:16, 6:21, 14:13)

Sokolky začaly velmi dobře. Vyhrály v obou prvých čtvrtinách, a tak se o poločase radovaly z vedení o dvanáct bodů. Bohužel jim rovněž přibývaly fauly a rovněž se ozývala i únava, a tak ve třetí čtvrtině úplně odpadly a svými šesti body proti jednadvaceti z rukou mladých basketbalistek Slovanky si vlastně prohrály celý zápas. Obrátit výsledek se jim již nepodařilo ani opětným zlepšením v poslední čtvrtině utkání. Sokolkám velmi dobře zahrála Krauseová, která se lepší zápas od zápasu. Dobře i sekundovala jako druhá pivotmanka Podrazilová. Bohužel tentokráte byly na štíru se střelbou všechny tři trojkařky. Střelecky se nedařilo z této vzdálenosti jak Fejfarové, tak ani Jislové. Matoušová byla sice z této mety třikrát úspěšná, ale potřebovala k tomu velké množství pokusů.

Body NP: Krauseová 19,1/1,5, Matoušová 9,3x3,3, Podrazilová 8, 2/2,.4, Fejfarová 8, 2/2,4, Jislová 4, 2/2,4, Schlöglová 2,2/0,2, Jonová 0,0,2. Za Slovanku nejvíce Pospíšilová 19. Trestné hody 9/5:19/13, trojky 0:3, fauly 22:9.

Sokol Nová Paka - SŠB Pardubice 75:42 (10:16, 13:19,10:17,9:13)

Bodový rozdíl mohl být nižší, kdyby střelba domácích hráček byla lepší. Takto veškeré odražené míče po nepřesné střelbě sokolek pernikářky využily ke skorování. Potěšující bylo, že i proti výškové převaze soupeřek se dokázala prosadit domácí pivotmanka Krauseová. Na rozehře se dařilo Matoušové, ostatní hráčky hrály s velkým respektem ze soupeřek a prosazovaly se minimálně.

Body NP: Matoušová 14, 2x3, 0, 1, Krauseová 13, 8/5, 5, Jislová 5, 5/3, 1, Fejfarová 5, 2/1, 3, Schlöglová 3, 2/1, 1, Podrazilová 2,0,3. Trestné hody 21/10, trojky 2, fauly 14.

(bas)

Bowling: kvalifikace na MČR

Jičín - Třetím turnajem pokračovala kvalifikace na mistrovství republiky v bowlingu. V pražském DUO centru se mezi 236 hráči představila také čtveřice jičínského oddílu. Nejlépe si tentokrát vedl Petr Hrubý, který si tak polepšil v celkové klasifikaci na 66. místo. V. Pavlata je celkově 48. (na mistrovství postoupí nejlepších 64 borců dle průměru, přičemž musí mít odehrány alespoň tři turnaje - 18 her).

Pořadí a výkony Jičíňáků na 3.turnaji - DUO Praha: 63. Hrubý (153,150,245,177,156,193 - průměr 179,0), 116. Pavlata (177,161,190,142,192,171 - 172,2), 170. Křivka (186, 182,135,174,157,147 - 163,3), 215. Rýgl (157,165,136,127,167, 153 - 150,8). V celkovém pořadí po 3. turnajích je 48.V. Pavlata (179,5), 66. P.Hrubý (176,6), 115. L.Křivka (168,8), 176. Rýgl (154,4).

(jk)

Hokej: další zápasy HC Jičín

Junioři: HC Jičín - HC Lomnice n/P 6:2 (1:0,3:1,2:1) II. Vč liga juniorů-sever pokračovala sousedským derby. První branka padla až v poslední minutě 1.třetiny do sítě Lomnice. V polovině 24. minuty přidali domácí druhý gól. O dvě minuty později snižovali hosté z přesilovky. O minutu později opět zvýšili domácí a v končící 32. minutě uzavřeli účet po dvou třetinách na 4:1. Na 5:1 zvýšil Jičín ve 47. minutě a o 7 minuty později to bylo 6:1. V 57. minutě hosté upravili na konečných 6:2. Branky Jičína: 2x Rejmont, 1x Daniel, Novák, Hruška, Albert, as. Rejmont, Janďourek, Čížek a Hruška. Vyloučení 10:8 + 2xOT (Šimek, Albrecht), využití 0:1. Rozhodčí: J.Krejcar - J.Vávra, T.Padevět. Sestava HC Jičín: Berkman - Daniel, Hruška, Berger, Taneček, Albert, Čížek, Rozsypal, Novák, Semecký, Rejmont, Janďourek, Neťuka, Žďárský, Šimek. Stadion Kutná Hora - HC Jičín 2:4 (0:1,2:1,0:2) Branky Jičína: Daniel, Pacík, Rejmont a Semecký, as. Rejmont, Janďourek a Daniel. Rozhodčí: Vízek a Sehnoutka. Druhou část soutěže zahájí Jičínští 5. ledna v Nové Pace.

Starší žáci: HC Nový Bydžov - HC Jičín 3:10 (1:2,1:4,1:4) Branky Jičína: 6x Vaníček, 1x Sedláček, Vít, Plesar a Štěp, as. 2x Kvapil, 1x Plesar a Sedláček. Vyloučení 5:4. HC Jičín - HC Trutnov 5:7 (2:2,1:3,2:2) V utkání se projevila značná únava nemocemi oslabeného týmu. Branky Jičína: 2x Hubený a Štěp, 1x Kvapil, as. 2x Štěp a 1x Vaníček. Vyloučení 6:3. Rozhodčí: K.Čejka a T.Svoboda.

Mladší žáci: HC Nový Bydžov - HC Jičín 2:12 (0:0,1:6,1:6) Branky Jičína: 2x Mikolášek a O.Mizera, 1x Jílek, Novotný, Lukáč, Č.Mizera, Hart, Široň, Gottvald a Pivrnec, as. 3x Mikolášek, 2x Jílek, 1x O.Mizera, Novotný, Lukáč, Buchar, Říha a Abel. HC Jičín - HC Trutnov 3:0 (0:0,2:0,1:0) Branky Jičína: 1x Matějka, O.Mizera a Mikolášek, as. 1x O.Novotný a Buchar.

Elevové: HC Jičín - HC Nový Bydžov 8:0 (1:0,3:0,4:0) Branky Jičína: 2x T.Novotný, Mácha a Hušek, 1x Mašek a Kudrnáč, as. 3x Mašek, 2x T.Novotný, 1x Maryška.

Přípravka A: HC Jičín - HC Nový Bydžov 3:4 Branky Jičína: 1x Body, Špringer a Dubravský, as. 3x Body.

Přípravka B: HC Jičín - HC Nový Bydžov 5:0 Pro nedostatek hráčů soupeře vyhrál Jičín kontumačně.

Neregistrované kuželky

Jičín - Jubilejní 25. ročník kuželkářského turnaje čtyřčlenných družstev mužů a žen dospěl do své poloviny. Výborného výkonu dosáhla H.Košíčková (Brada B), která v utkání 2.ligy shodila výborných 234 kuželek. Mezi muži dosáhl nejlepšího výkonu Zbyněk Michálek (LEM Jičín), který shodil 252 kuželky.

ŽENY - 1.liga: Sportrelax Brada - Aris Jičín A 775:678 (Hrdinová 219 - Havelková 207). 2.liga: MěÚ Jičín - Domácí potřeby 665:608 (Šolcová 196 - Novotná 173), Brada B - Šmoulinky 733:635 (Košíčková 234 - Horčičková 200). 3.A liga: Lišáci - Fernetky 780:659 (Kvasničková 218 - Šádková 183), Lvice Lužany - ASPV Jičín B 434:428 (Zavadilová 134 - Vocásková 143).

MUŽI - 1.liga: ČSAD Jičín A - JVZ Elektro 852:835 (Klapka 220 - Petr Kolář 227), Natex Jičín B - Lišáci 892:867 (Vladimír Štrauss 241 - Strnad 238), Silnice A - Natex Jičín A 924:853 (Novák st. 246 - Průcha 226), Silnice Jičín B - ZS Podůlší 886:871. 2.liga: NEU Leasing Brada A - Tatra 884:744 (Pristanda 225, Břicháčková 222 - Horyna 214), Rento - Telecom A 860:804 (Šulc 226 - Sedláček 212), AGS Jičín - PPT Hradec Králové 829:807 (Jedlička 226 - Jahodka 215), SKP Jičín - Helagra 857:855 (Kučírek 237 - Havlíček 229). 3.A liga: Lem Jičín - VŘSH 886:832 (Michálek 252 - Řeháček 229), Agrodružstvo - Agropodnik 835:723 (Římal 222 - Calka 190), Aris Jičín - ČSTV Jičín 833:764 (Daniš 217 - Materna 212). 3.B liga: Vkus Jičín - ČD Kopidlno A 842:782 (Kvítek 229 - Albrecht 238), Sousedi Bystřice - Koza Lužany 820:767 (Konůpek 223 - Miroslav Zavadil 209). 4.C liga: Japimex - Peguform Libáň A 884:715 (Ivan Janko 247 - Drozen 205). 5.A liga: Telecom Semily - LPM Jičín 714:680 (Hlubůček 202 - Radim Klacek 203). 5.B liga: Tabák Týna - Pendrek Valdice 896:752 (Řeháček 233 - Hauš 211), Hasiči Milíčeves - Thermo Fofr 781:566 (Bartko 220 - Bien 179), Cyklo Souček - Ruda Pivrnec 783:747 (Vacek 228 - Rambousek 209), Kůrana Sedliště - VO Vesko 797:616 (Václav Dědina 218 - Zdeněk Popek 170). 5.C liga: Šutr-Man Hořice - Telecom E 900:722 (Junek 237 - Rohlíček 199), Gambrinus - Ostroměř 799:769 (Chudoba 209 - Zeman 205), Magnum - Agro Bystřice 687:673 (Polák 197 - Beránek 212). 5.D liga: Šmaspol Hořice - ČD Kopidlno B 766:713 (Tomáš 248 - Chalupníček 183), U team - Lempl boys 836:788 (Smolík 228 - Košťák 207), Volanice - Drbaví 689:669 (Erban 198 - Jelínek 183). 5.E liga: Pila Úlibice - ČSAD Jičín B 708:684 (Josef Dubský 200 - Řehák 186), Agrokomerz - Lábkové 738:699 (Karel Valnoha 204 - Dlouhý 190), Rasáci - Valc Hořice 761:739 (Sedláček 207 - Kafka 202). 5.F liga: Zemos - Česká pojišťovna 812:629 (Kotrouš 244 - Zachoval 175), Stavoka Košice - Mave Soběraz 843:619 (Chramosta 233 - Jindra 175), 4.ZŠ Jičín - CS Kontakt 794:714 (Těthal 215 - Kebus 212). 5.G liga: ČD Jičín - Obora Valdice 707:473 (Maixner 203 - Pěnička 175), Šavle team - Apel 684:613 (Michal Zikmund 214 - Škobis 211), Brada B - Besta 736:679 (Ženatý 231 - Šulc 185). 5.H liga: Bankrot - Rapa Dog 768:732 (Leština 204 - Holec 211), Ronal Jičín - SPŠ Jičín B 807:587 (Bartoníček 214 - Šmejc 185), ČD Semily - Truhlíci Veliš 779:688 (Janata 231 - Petr Janda 181).

Dnes odpoledne pokračují 4. kolem zápasy 1. a 2. ligy. 14.45 - PPT Hradec Králové - Helagra, Natex B - ČSAD Jičín A, 16.30 - Telecom Jičín A - SKP Jičín, Silnice Jičín B - JVZ Elektro, 18.15 - Brada A - AGS Jičín, Silnice Jičín A - ZS Podůlší, 20.00 - Rento Jičín - Tatra, Lišáci - Natex A.

Nečekané vedení béčka kuželkářského dorostu

Jičín - Nově se tvořící záloha ligového dorostu sehrála první turnaj na domácí kuželně a této výhody plně využila.

Na těžké kuželně v lipách nebyly k vidění zrovna excelentní výkony, o čemž svědčí vítězný součet 1024. Do sestavy kola se dostal domácí Radek Mauri. Druhý turnaj konaný ve Vrchlabí přinesl 3. příčku za 1088 shozených kuželek. Osobní rekord si výkonem 406 bodů vytvořila Martina Tomášková, která se stala zároveň nejlepší hráčkou turnaje. Na stejném místě skončilo družstvo i v Poříčí, ale po mnohem slabším výkonu. V čele tabulky se tak seřadila družstva Poříčí, Jičína a Vrchlabí se ziskem 20 bodů. Nejvydařenější výkon si nechalo družstvo na závěr podzimní části, když na kuželně v Březovicích, kde hraje svá domácí utkání dorost Jiskry Hořice, porazilo 1096 dřev a o 4 kuželky tak vybojovalo prvenství před Poříčím. Všichni hráči podali pěkné, vyrovnané výkony (Tomášková 363, Mauri 368, Gardoňová 365). Na jaře se družstva rozdělí do dvou skupin a o postup do finále budou bojovat první čtyři.