Nové Noviny č. 50/0022. prosince 2000str. 12

Se stoletím se loučili vítězstvím

Jičín - Poslední ligová utkání sehráli o minulém víkendu jičínští basketbalisté.

BSK TJ Jičín - BC Kolín 77:89 (16:22,27:20,21:17,13:30) Domácím, kteří nastoupili bez dvou hráčů základní pětky, se začátek podařil a v 1. minutě vedli 5:0. Vedoucí tým tabulky však kontroval a po první části vedl o 6 bodů. V druhé čtvrtině se situace opakovala, ale opačně. Kolín dal první koš, ale Jičín dokázal otočit na 25:24 a v 16. min. už vedl 39:31. Hosté těžili ze zkušenosti bývalých prvoligových borců, z nichž především Rychtera předváděl, co to znamená mít "zlatou ruku". Do druhého poločasu nastoupili Jičínští v poněkud pozměněné sestavě a na Rychteru byl v roli osobního hlídače nasazen Vláďa Vik, který obstál se ctí. Střelecké manko podkošových hráčů nahradila dvojice T.Banýr a Nádvorník přesnými trojkami a byl z toho příznivý stav 64:59. Kolín nerezignoval, taktovku převzali další extraligisté Leopold a Hanzlík a v 34. minutě to bylo 67:68, když se přidal i nesmírně pohyblivý Šťastný, bylo to dokonce 69:78. Trojka Nádvorníka a koš M.Banýra je o minutu později vrátila do hry (74:78), a protože zbývalo do konce pouhých 90 s, museli Jičínští riskovat. Bohužel koncovku nezvládli. Konečný dvanáctibodový rozdíl je trochu zavádějící, protože šlo o vyrovnaný zápas, ve kterém Jičín neměl štěstí a Kolín ukázal, proč je v čele tabulky.

Body Jičína: T.Banýr 20, O.Stěhulka 17, Nádvorník 13, M.Banýr 12, Brunclík 10, Vik 3, Urbánek 2. Os.chyby 19:16 (5OCH - 37.min. O.Stěhulka). Tr.hody 9/4-25/15, trojky 9-4.

BSK TJ Jičín - BC Nikol Chrudim 80:64 (18:19,18:20,23:12,21:13) Sobotní porážka se na domácích trochu podepsala. Nedařily se přihrávky, střelba byla žalostná a k tomu se přidala ještě malá zodpovědnost v obraně (za 10 min druhé čtvrtiny Jičín dostal 5 trojek). Soupeř tak dokázal dlouho držet krok, poločas skončil 36:39. Změnu stran předcházela řádná domluva a karta se začala obracet. Ve 28. minutě už to bylo 57:47 a jičínští hráči pak už režii zápasu nepustili z ruky.

Body Jičína: T.Banýr 22, M.Banýr 21, O.Stěhulka 16, Nádvorník 13, Šindelář a Vik po 4. Os.chyby 15-13, tr.hody 10/7 - 11/7, trojky 5. Oba zápasy řídili rozhodčí Votava (Ústí n/L) a Poživil (Liberec). V příštím kole (až v novém roce) jede Jičín do Prahy, kde se utká s celky Bohnic a Vyšehradu.

(kk)

BOX CLUB JIČÍN

pořádá

1.ligu mužů spojenou s národní ligou juniorů

17. prosince od 13.00 v KD Jičín

Zúčastní se: KTSO Praha, BC 98 Praha, BC 4K Kladno, BACARDI Plzeň, SKP Pardubice, SLÁVIA Hr.Králové, BC Trutnov

Přijďte povzbudit naše borce v domácím ringu!

Jednotné vstupné 30 Kč (Klub přátel BC Jičín 20 Kč)

Novopačtí dvakrát bodovali

Nová Paka - K prvnímu utkání druhého kola zajížděli novopačtí hokejisté 6. prosince na led soupeře do Hronova. K utkání se dostavilo pouze jedenáct hráčů a dva brankáři.

HC Hronov - BK Pivovar Nová Paka 6:6 (2:2, 0:2, 4:2)

Po několika vteřinách inkasoval Klik lacinou branku z úhlu. Ve čtvrté minutě inkasoval podruhé. Jeho místo nahradil Věchet. V polovině třetiny využili hosté přesilovou hru. Kotouč putoval od Hodonského na Luboše Kolovratníka a od něho před branku k Pavlovi Vondrákovi, který bez zaváhání snížil skóre. O čtyři minuty později dokonce hosté vyrovnali, když Sucharda s Rychlovským našli dobře najetého Petra Kolovratníka. Výjimečný průběh utkání pokračoval i po přestávce. Domácí byli brzděni častými přestupky. V pořadí osmou přesilovou hru dokázali hosté využít. Rychlovský posunul své mužstvo do vedení po přihrávce Petra Kolovratníka. Sedm vteřin před koncem druhé třetiny dostal do dvoubrankového vedení hosty opět Rychlovský, když ho u pravé tyče našel přesně P. Kolovratník. V úvodu poslední části hráli hosté již devátou přesilovou hru. Po obléhání branky prostřelil obránce Hodonský. Před půlením našli domácí konečně recept na výborně chytajícího Věchta. Po vhazování se domácí stále více tlačili do útoku. Osvobozujícím vyhozením řešil Petr Křížek jejich tlak. Výborně atakující Pavel Vondrák vybojoval kotouč a v samostatném nájezdu trefil pravý růžek. Skóre se ale do konce zápasu měnilo jako v Kanadě. Nejprve šel na trestnou L. Kolovratník. To hosté dokázali ubránit. Pak byl vyloučen Hodonský. Po několika vteřinách dokonce P. Kolovratník obdržel pětiminutový trest. Hru pět na tři již domácí využili k dosažení čtvrté branky. Hosté pokračovali dál ve čtveřici. V rozpětí tří minut bylo vyrovnáno. Pro zbytek utkání šel do branky opět Klik. Z nerozhodného stavu měli radost domácí hokejisté, kteří jediné své body získali právě s hokejisty z Nové Paky. Branky BK: Rychlovský 2+1, Pavel Vondrák 2, P. Kolovratník 1+2, Hodonský 1+1, as. P. Křížek, L. Kolovratník a Sucharda. Rozhodčí: Horák - Novák, Martinek. Vyloučení: 9: 3 a 5+OK P. Kolovratník. Sestava BK: Klik, 4'Věchet, 56'Klik - Hodonský, P. Křížek, J. Křížek, P. Šmika - Langmajer, L. Kolovratník, Vondrák - P. Kolovratník, Rychlovský, Sucharda, 30'Rejthárek.

BK Pivovar Nová Paka - TJ Spartak Polička 8:1 (1:0, 5:1, 2:0)

Začátek utkání s Poličkou 10. prosince patřil jednoznačně domácím. Několik pokusů v úvodu si cestu do sítě nenašlo. Až kotouč z hole Langmajera skončil u levé tyče po Kubálkově přihrávce. Jenže pak se domácí lekli své příležitosti a nechali soupeři více prostoru, který získal poměrně lehce iniciativu.

K radosti svých příznivců vtrhlo do druhé třetiny jiné domácí mužstvo. Třetí řada Novopackých vedená kapitánem Rychlovským šla příkladem. Kotouč od P. Šmiky hrajícího v obraně putoval k Rychlovskému na P. Kolovratníka a do sítě. Za pobytu této řady na ledě se zrodila další branka domácích. Karban přihrál Rychlovskému a ten zvýšil na tři ku nule. Na led vyjel domácí první útok a ve snaze dostát svému poslání se míjel účinkem. Naopak jeho předlouhý pobyt na ledě vedl k vyčerpání a soupeři tak nabídl po sérii hrubých chyb snížení. Branku dal Mička. Čtveřice bránících hráčů dokázala soupeře přehrát. V protiútoku dokonce dosáhla branku v oslabení. Kubálek vleže zasunul počtvrté kotouč do sítě hostí. To byl zřejmě rozhodující okamžik utkání. V následujících okamžicích byli postupně vyloučeni dva hráči Poličky. Hra pět ku třem byla výborně zahrána obránci. Ženíšek místo nabízející střely volil přihrávku na Hodonského, který místo přímé střely poslal na Kubálka číhajícího u protilehlé tyče. Rychlým pohybem poslal kotouč do prázdné branky. Dále pokračovala přesilová hra pět ku čtyřem. P. Šmika z pozice obránce vystřelil také podél brankáře na chytře postaveného Rychlovského, který tečoval opět do prázdné branky. V čtyřicáté sedmé minutě dosáhla konečně úspěchu první řada domácích. Vondrák poslal v útočném pásmu kotouč na obránce J. Křížka a střela z jeho hole si našla cestu až do branky. Poslední slovo měl nejúspěšnější útok domácích. Rychlovský přenechal na útočné modré Kubálkovi. Jeho střelu tečoval P. Kolovratník za záda bezmocného brankáře poosmé. Branky BK: Rychlovský 2+2, Kubálek 2+2, P. Kolovratník 2, Langmajer 1+1, J. Křížek, as. P. Šmika 2, Vondrák, Karban, Hodonský a Ženíšek - Mička. Vyloučení: 5:7, využití: 2:0, oslabení: 1:0. Rozhodčí: Morávek - Mizera, Hejduk. Diváků: 250. Střely: 38:21. Sestava BK: Věchet 95,5% /Klik/ - J. Křížek, P. Křížek, Ženíšek, Hodonský, Karban, P. Šmika - L. Kolovratník, Nedomlel, P. Vondrák - Langmajer, Sucharda, Kubálek - P. Kolovratník, Rychlovský, Rejthárek.

Oblastní volejbal

Přebor muži: Dřevěnice - VK Hr.Králové 3:1,3:0, Hořice - Slávie Hr.Králové B 1:3,1:3, Broumov-Vamberk 2:3, 0:3, Rychnov - Jaroměř 3:1,3:0, Vrchlabí - Police 3:0,2:3.

10.Broumov1831517:4921

Přebor ženy: Žacléř - Jičín A 3:0,3:0, Pardubice A - Trutnov 3:0,3:0, Start Náchod - Malšovice 3:2,3:0, Hr.Králové A - Staré Město 3:0,3:0, Jilemnice - Červený Kostelec 3:2,3:2.

Dorostenecké topspiny

Další kolo okresního přeboru stolních tenistů přineslo tyto výsledky: Kněžnice - Žlunice 5:0, Žlunice - L.Bělohrad 0:5, Kněžnice - L.Bělohrad 5:0, Úbislavice - Radim 1:4, Radim - Hořice 0:5, Úbislavice - Hořice 0:5, Kopidlno B - Nová Paka B 3:2, Miletín - Valdice 0:5, Nová Paka B - Valdice 2:3, Kopidlno B - Miletín 3:2, Nová Paka B - Miletín 2:3, Kopidlno B - Valdice 1:4, Veliš - Kopidlno A 5:0, Kopidlno A - Konecchlumí 5:0, Veliš - Konecchlumí 5:0.

Úterý 2.1. 8.00-21.00

Sauny a masáže V období od 22.prosince do 2.ledna bude otevřeno od 15.00 do 21.00 mimo 24.12., 25.12., 31.12. a 1.1. 2001. V těchto dnech budou sauny i masáže zavřeny.

Upozornění V sobotu 16. prosince bude Aqua-centrum v Jičíně výjimečně otevřeno až od 10.00 do 21.00 hodin. Důvodem této změny je konání plaveckých závodů.

Sauny mužů a žen Počínaje 17.12.2000 budou sauny otevřeny každou neděli od 15.00 do 20.00.

Dorostenecké judo

Jihlava - V Jihlavě se konalo finále 1. ročníku Grand Prix dorostenců v judu, do kterého postoupilo ze čtyř kvalifikačních turnajů osm nejlepších závodníků v každé hmotnostní kategorii. Tím se toto finále staví svojí kvalitou na úroveň mistrovství republiky. Ze čtyř dorostenců SKP JUDO Jičín, kteří se do finále kvalifikovali, si výborně vedli zejména Roman Kořínek a Pavel Lihan (přestoupil do Jičína z Chlumce n/C). Oba dva se probojovali do finále svých hmotnostních kategorií, kde své soupeře porazili a stali se tak vítězi 1. ročníku GP. Méně se již dařilo Pavlu Letošníkovi, který ve skupině prohrál s pozdějšími finalisty a skončil pátý. Stejné místo patří i druhému jičínskému závodníkovi v této váhové kategorii Jaroslavu Aimovi, jemuž lepší umístění uteklo po dvou nejtěsnějších porážkách na praporky. Výsledky jičínských závodníků: 50 kg - 1. Roman Kořínek, 55 kg - 1.Pavel Lihan, 60 kg - 5. Pavel Letošník a Jaroslav Aim.

(ps)

Turnaj dorostu v kuželkách

Praha - Na kuželně Konstruktivy Praha se uskutečnilo utkání vybraných tříčlenných družstev krajů dorostenců a dorostenek na 100 hodů sdružených. Východočeský kraj reprezentovali i Romana Mlejnková a František Oborník z SKK Jičín. Výborný výkon předvedla právě Romana Mlejnková, když dokázala nejen zvítězit, ale výkonem 440 shozených kuželek vytvořila i nový rekord na dráze č. 3 a 4.

Pořadí družstev: 1.Východní Čechy 2469, 2.Západní Čechy 2374, 3.Střední Čechy 2348, 4.Severní Čechy 2341, 5.Praha A 2296, 6.Jižní Čechy 2266, 7.Praha B 2179.

Mezi 21 startujícími dorostenkami byla nejlepší Romana Mlejnková (440). Mezi stejným počtem dorostenců se František Oborník umístil s 385 body na 13. místě.

(fk)

Jičínští dvakrát prohráli

Spartak N.Město - HC Jičín 14:0 (3:0,7:0,4:0)

Nové Město n/M - S velkými obavami odjíždělo mužstvo HC Jičín (6.12.) bez několika zraněných a nemocných hráčů do Nového Města.

Začátek první třetiny sice nevypadal pro hosty nijak špatně, ale když se domácí ujali v začínající 10. minutě vedení ve vlastním oslabení, signalizovalo to, že Jičín si asi žádný bod domů neodveze. Druhou branku Spartak přidal v 16. minutě a o necelé dvě minuty později uzavřela třetí branka v síti Jičínských bilanci první třetiny. Druhá třetina začala pro hosty nešťastně, neboť už v 53. vteřině inkasovali počtvrté a za dalších 58 vteřin to bylo už 5:0. V končící 27. minutě využili domácí přesilovky (6:0), na začátku 29. minuty opět z přesilovky to bylo už 7:0 a polovina 34. minuty znamenala hrozivých 8:0. Vzápětí seděl na lavičce trestaných domácí hráč a Jičínští místo, aby přesilovku využili, dostali v rozpětí 34 sekund další dvě branky. Na začátku třetí části hry ubránil Jičín dvě přesilovky a zdálo se, že se přece jen podaří nepříznivý stav zkorigovat. Avšak ani Charypar (52.min.) a Šír (58.min.) neproměnili své brejky. Byli to naopak domácí, kteří skórovali v končící 58. minutě (11:0) a o 24 vteřin později (12:0). Přitom byl zraněn jičínský brankař a odjel z ledu. Domácí stačili v dalších několika vteřinách přidat další dvě branky. Ukázalo se, že bez dostatečně širokého kádru hráčů tuto soutěž nelze hrát.

Vyloučení 2:7, využití 2:0, v oslabení 3:0. Rozhodčí: Kučera - Prchal, Jansa. Sestava HC Jičín: Skákalík - Šír, Kapoun, Pěnkava, Stříteský, Šoltys, Peřina, D.Charypar, Banyi, Zezulka, Dušek, Livora, Švancar, Kudr, Fadrhonc.

HC Jičín - HC Trutnov 1:6 (1:1,0:3,0:2)

Jičín - Jičínští už potřetí za sebou nevyhráli a navíc obdrželi další dvě branky v přesilovkách. První branku, která byla bohužel i poslední, dali domácí v končící 8. minutě. Hosté vyrovnali na konci 18. minuty a teprve v 31. minutě využili přesilovku k vstřelení druhé branky. Třetí gól padl do sítě Jičína na začátku 34. minuty a v končící 38. minutě to bylo už 1:4. Dalších 13 minut se hrálo bez branek, přestože v té době bylo hodně vyloučených. Pátou branku dal Trutnov v 51. minutě a v polovině 57. minuty, dokonce v oslabení, přidal šestou branku do domácí sítě.

Branku Jičína dal Surma, as. Livora a Kudr. Vyloučení 7+1x5+OK (Kudr). 11+1x5+OK (Synek) + 1xTH (Rúta). Využití 0:1, v oslabení 0:2, 230 diváků. Rozhodčí: Stránský - Sehnoutka a Vízek. Zbývající tři utkání první části I.VčL hraje Jičín na hřištích soupeřů.

(mj)

Atletika: soutěž žáků v SA Jičín

Vánoční hala mladšího a staršího žactva: V úterý 19. prosince od 14.00 ve Sportovním areálu v Jičíně. Startuje mladší žactvo (roč. nar. 1987 a mladší) a starší žactvo (roč. 1986-1985). Soutěžní disciplíny: 50 m, výška, hod medicinbalem. Přihlášky se přijímají na místě od 13.30 hodin. Startovné činí 5 Kč za disciplínu (hradí vysílající oddíl nebo škola). Časový pořad: 13.30 - prezentace, 14.00 - 50 m R mladší, výška dívky, medicinbal hoši, 14.30 - 50 m R starší, 15.00 - 50 m F mladší, výška hoši, medicinbal dívky, 15.20 - 50 m F starší. Tento rozpis je přibližný a bude upraven podle počtu startujících ve sprintech (meziběhy). Bližší informace: Petr Šindelář TZ 0433/25 682, TB 0433/534 276.