JIČÍN - PO až PÁ od 15.30 hod. do 7.00 h. SO od 7.00 h. až PO do 7.00 h. na "zubním středisku" v lípách, tel. 0433/582 111.

NOVÁ PAKA - PO až PÁ od 15.30 h. do 7.00 h. SO od 7.00 h. až PO do 7.00 h. na poliklinice, tel. 0434/621 082.

HOŘICE - PO až PÁ od 15.30 h. do 7.00 h. SO od 7.00 h. až PO do 7.00 h. v Městské nemocnici, tel. 0435/623 611.

JIČÍN - MUDr. Renata Kleplová, tel.: 0433/23 551.

NOVÁ PAKA - MUDr. Masáková, tel.: 0434/621 192.

HOŘICE - MUDr. Jaroslava Nováková, tel.: 0435/621 685, 624 272.

Před odjezdem k lékaři si na jeho tel. nebo na tel. LSPP ověřte, zda si nevyměnil službu s kolegou.

Víkendová inspirace šéfkuchaře Zdeňka

Divoká kachna z podťatého

1 kachna, 9 jablek, sůl, pepř, 50g tuku, malá sklenka slivovice, 2dcl suchého bílého vína, 1 dcl smetany, 100g másla

Vnitřek očištěné a umyté kachny osolíme, opepříme a naplníme jablky (3 kusy). Ty nejprve zbavíme jader a nakrájíme na kolečka. Otvor dobře zašijeme, aby jablečná náplň nevytekla. Kachnu upečeme na rozpáleném tuku dozlatova, poté přelijeme slivovicí, podlejeme bílým vínem a přikrytou pečeme 40 až 60 minut. Hotovou kachnu vyjmeme, šťávu ještě povaříme a zahustíme smetanou. Podle chuti dokořeníme. Zbývajících šest jablek oloupeme a nakrájíme na silné plátky, které na másle opečeme dozlatova tak, aby změkly, ale nerozvařily se na pyré. Kachnu podáváme politou šťávou a obloženou jablky s různými přílohami. Vhodné jsou například bramborové krokety, rýže nebo opečené toasty.

Dobrou chuť

Novopacký basketbal

Nová Paka - Torzo novopackých mužů nastoupilo o tomto víkendu ke dvěma utkáním oblastního basketbalového přeboru v Litomyšli a Vysokém Mýtě, tedy proti soupeřům, se kterými v minulosti neprohrávali. Chyběl Lukeš, Tomášek a zraněný Celjak, které zastoupili Antoš a Haratický z B-týmu, ale i tak nastoupili v sobotu pouze v sedmi, když navíc chyběl z pracovních důvodů Gottštein.

Jiskra Litomyšl - Sokol Nová Paka 96:87 (21:17, 24:19, 23:34, 28:17).

Domácí již v 5. minutě vedli o devět bodů (17:8) , sokolové snížili do konce prvé čtvrtiny na rozdíl čtyř. Začátek druhé čtvrtiny znamenal opět odskočení domácích basketbalistů až na rozdíl devíti bodů, se kterým odešli hráči o poločase z palubovky. Ve třetí čtvrtině se novopackým basketbalistům začalo dařit a bod po bodu stahovali vedení domácích. Podařilo se jím to těsně před koncem třetí čtvrtiny, takže do začátku poslední části utkání nastupovali se dvěma body náskoku. Trojka z ruky domácího hráče hned v prvých sekundách a následně dvě šňůry několika dvojek obrátily opět skore ve prospěch domácích a ti si své vedení udrželi až do konce utkání:

Body NP: Sedlák 25, 1x3,4/4, 3, Nádvorník 22, 4x3, 4/2, 3, Vondráček 19, 4x3, 6/5, 2, Jisl 10, 1x3, 2/1,2, Antoš 6, 4/2, 2, Haratický 4, 0, 0, Jirutka 1, 2/1,3. Trestné hody 13/8: 22/15, trojky 4: 10, fauly 25:15, 5 osobních chyb 2:0.

BK Sokol Vysoké Mýto - Sokol Nová Paka 105:92 (36:33, 22:22, 19:24, 28:13)

Velice vyrovnané utkání až do konce třetí čtvrtiny, ve které ještě vedli sokolové 79:77. Bohužel v poslední čtvrtině úplně odpadli, když již nestačili kvůli malému počtu hráčů fyzicky. Domácí se nabízeli fauly, za které házeli sokolové v této části hry celkem čtrnáct trestných hodů, ale bohužel proměnili pouze 4. V utkání podal výborný výkon Miloš Jisl, který nastřílel do koše domácích 26 bodů, své si uhráli i Gottštein se Sedlákem, ale bohužel na domácí to nestačilo. Utkání si prohráli sokolové špatnou střelbou trestných hodů a zvláště špatným bráněním soupeřových střelců, kteří z trojkové mety zaznamenali celkem jedenáct úspěšných pokusů.

Body NP: Jisl 26, 2x3, 15/10, 3, Gottštein 18, 4/2, 5, Sedlák 17, 1x3, 5/4, 4, Nádvorník 11, 1x3,2/2,3, Antoš 9, 1x3, 4/2,2, Vondráček 4, 0,4, Haratický 4,4/2,3, Jirutka 3, 6/1,3. Trestné hody 32/20: 40/23, trojky 11:5, fauly 32:27, 5 osobních chyb 2:1 (Gottštein).

Po Novém roce hrají sokolové 6. a 7. ledna a los jim jde tentokráte na ruku. Čtyři zápasy za sebou hrají na své palubovce. O prvém lednovém víkendu hostí Svitavy a Českou Třebovou a o čtrnáct dní později začínají druhou část oblastního přeboru s Havlíčkovým Brodem a Heřmanovým Městcem.

(bas)

Boxerská generálka se vydařila

Plzeň - Západočeská metropole Plzeň pamatuje velké boxerské zápasy ještě z dob první republiky a v této tradici pokračuje i v současné době. 9. prosince se ve sportovním areálu Bacardi Plzeň konalo další kolo juniorské a první národní ligy mužů v boxu. Pro jičínské chlapce to byla jakási generálka na finále v Jičíně. Ukrajinská posila Dmytro Pavlenko (57 kg) měl za soupeře Skálu z Bacardi Plzeň. Až do čtvrtého kola mu byl vyrovnaným soupeřem, ale poté mu začaly docházet síly. Skála mohutně povzbuzován domácím publikem zejména v závěru nastřádal několik bodů a zaslouženě zvítězil. Jan Meiszar (54 kg) tvrdými kontry rozbíjel kryt pražského Vančury a to rozhodlo o jeho bodové výhře. Poté do ringu vstoupil Tomáš Tobořík (71 kg), v současné době jičínská jednička. Proti němu v opačném rohu ringu stanul zkušený pětadvacetiletý domácí boxer Kroščen. Tomáš se však zkušeného jména nezalekl. V perfektním pohybu po celém ringu s přehledem a nečekaně zasahoval Kroščena, který mnoho úderů vystřeloval do prázdna. Ve čtvrtém kole nevěděl Plzeňák doslova, "kde mu stojí hlava", a úderný boxerský uragán v podání Tomáše Toboříka slavil triumf v podobě vítězství RSC.

K výkonům svých svěřenců po zápase sdělil trenér Bedřich Doležal ml.: "V Plzni zanechali jičínští chlapci velmi dobrý dojem, věřím ale, že si spoustu boxerského prachu schovali do rukavic na nedělní utkání v Jičíně." 17. prosince od 13 hodin se totiž představí domácí boxeři před vlastními diváky v Jičíně v Masarykově kulturním domě.

Bedřich Doležal st.

Hokej: další zápasy HC Jičín

Junioři: HC Jičín - HC Vrchlabí 3:6 (1:1,1:4,1:1) V sobotu podlehli junioři doma hostům z Vrchlabí, když nedokázali proměnit ani řadu vyložených šancí. Ujali se sice vedení v 8. minutě, ale o dvě minuty později bylo vyrovnáno. Ve druhé třetině se hosté ujali vedení, ale během 30 sekund bylo vyrovnáno. Během 2. třetiny hosté zvýšili postupně na 2:5. Ve třetí třetině domácí snižovali, ale až v 50. minutě, a naopak to byli hosté, kteří zvýšili na konečných 3:6. Branky Jičína: Janďourek, Neťuka a Banyi, as. Novák, Karban a Neťuka. Vyloučení 7:6, využití 0:2. Rozhodčí: Morávek - Hejduk, Mizera. V sobotu 16.12. hostí Jičínští na svém ledě juniory z Lomnice n/P.

Starší žáci: HC Vrchlabí - HC Jičín 4:9 (1:2,1:3,2:4) Branky Jičína: 6x Vaníček, 2x Vít a 1x Plesar, as. 3xŠtěp, 2xPlesar, 1x Vaníček, Hubený a Bernard. HC Jičín - HC Hronov 12:1 (3:1,5:0,4:0) Branky Jičína: 3x Štěp, 2x Vaníček a Plesar, 1x Vít, Mašek, Maštalíř, Hubený a Bušek, as. 2x Bernard, Vaníček, Bušek a Sedláček, 1x Vít, Mašek, Štěp, Plesar, Dlabola a Maštalíř.

Mladší žáci: HC Vrchlabí - HC Jičín 5:3 (0:0,2:2,3:1) Branky Jičína: 2x Mizera a 1x Mikolášek, as. 1x Mikolášek, Novotný a Buchar. HC Jičín - HC Hronov 9:2 (2:1,0:0,7:1) Branky Jičína: 4x Mikolášek, 3x Novotný, 1x Sudek a Abel, as. 4x Mizera, 2x Buchar, 1x Mikolášek, Novotný, Sudek, Abel, Jílek a Starý.

Elévové: HC Hronov - HC Jičín 2:1 (1:1,0:0,1:0) Branku Jičína dával Mašek, as. Kudrnáč.

Přípravky A: HC Hronov - HC Jičín 6:4 (0:1,1:2,1:0,3:1) Branky Jičína: 3x Body, 1x Dubravský, as. 2x T.Havelka (malý), 1x Pivinský.

Přípravky B: HC Hronov - HC Jičín 0:11 (0:3,0:2,0:1,0:3) Branky Jičína: 3x Dubravský, Babák, Frýba, 1x Kubíček a Kořínek, as. 2x Dubravský a Kubíček.

(mj,no)

Nová Paka hostí Slovanku a Kompresory

Nová Paka - Dvě víkendová vítězství nad týmem Liberce postrčila novopacké sokolky na třetí místo druhé basketbalové ligy žen, což je historické umístění packého ženského basketbalu. V průběhu sezóny, když jednotlivé celky ukázaly, co umí, se již dnes v úplně jiném světle jeví úvodní prohra o devět bodů v hale pražských Kompresorů. Zatím co v tomto prvém zápase letošní ligy se mohl tento výsledek zdát jako úspěšný (Kompresory hrály loni prvou ligu), s odstupem času je to porážka, která by mohla mít vliv na konečné umístění packých sokolek.

Při pohledu na tabulku je zřejmé, že sokolky mají výborný útok, protože nastřílely svým soupeřkám zatím nejvíce košů. Aktivní skore 109 bodů signalizuje rovněž třetí příčku tabulky. Všechna družstva za Novou Pakou mají již pasivní skore a i to svědčí o letošním dobrém výkonu novopackých sokolek. I los jde nyní, kdy již mají za sebou všechna utkání s pražskými celky v Praze, sokolkám na ruku. V rozmezí jednoho měsíce budou naopak všechny tyto celky hostit na své palubovce. O tomto předvánočním víkendu sehrají sokolky na své palubovce prvá tato dvě utkání, což budou utkání pravdy, protože se utkají celky, které sousedí v tabulce vedle sebe. V sobotu 16.12. od 18 hod. hrají packé basketbalistky se Slovankou a o den později v 11.00 hod. s Kompresory. V tomto dvoukole bude velmi záležet nejen na výsledku packých basketbalistek, ale i na výsledku utkání Liberce s oběma celky, protože všechna tato čtyři utkání ovlivní tabulku na druhém až čtvrtém místě a sokolky po druhém místě pošilhávají..

8.SŠB Pardubice808475:6658

Výsledky posledního dvoukola: Sokol Stěžery - Sokol Hradec Králové B 49:70, Basket Slovanka Praha - Kompresory Praha 76:60, Sokol Nová Paka - Lokomotiva Liberec 110:54, SŠB Pardubice - Aritma Praha 73:75, Sokol Hradec Králové B - Sokol Stěžery 54:67, Kompresory Praha - Basket Slovanka Praha 71:91, Lokomotiva Liberec - Sokol Nová Paka 74:79, Aritma Praha - SŠB Pardubice 91:66.

(bas)

III. kuželkářská liga

Liberec - K závěrečnému mistrovskému utkání III. kuželkářské ligy mužů zajíždělo A družstvo Jičína na kuželnu vedoucího týmu do Liberce. Na soupeřově kuželně se podařilo jičínským hráčům shodit o 366 kuželek více než o týden dříve na domácí půdě.

Loko Liberec - SKK Jičín A 8:8 (5306-5199) M.Šimera - J.Soukup 859:865, P.Dvořák - V.Řehák 865:878, J.Hrdlička - Z.Dymáček 871:886, J.Mojžíš - J.Brumlich 945:844, P.Kaan - R.Bureš 951:866, B.Dušek+I.Blaževič - P.Kříž 815:860.

Výsledky ostatních zápasů: SKK Primátor Náchod - Akuma Mladá Boleslav 14:2 (5359-5190), SK Solnice - Start Rychnov n/K 4:12 (4805-4863), Slovan Jirkov B - Lokomotiva Ústí n/L 10:6 (4910-4865), KK Sadská - KK Vysoké Mýto 10:6 (5065-4969), Hvězda Trnovany B - Bižu Jablonec n/N 8:8 (5021-5004).

V průběžné tabulce po podzimní části je na 1.místě Liberec se 17 body, Jičín na 4. místě má bodů 13.

(fk)

Mladý basketbal

Nová Paka - Smutný basketbalový víkend zažily tři novopacké mládežnické celky, kterým se nepodařilo ani v jednom utkání zdolat své soupeře a ve všech sobotních utkáních poměrně vysoko prohrály.

Sokol Nová Paka - TJ Jičín 42:63 (7:17, 12:17, 8:13, 15:16) Body NP: Sucharda a Horáček po 10, Syřiště a Jisl po 9, Lukeš 4. Body JC: Kredvík 22, Tománek M. 15, Veselý 10, Kropáček 8, Holas 4, Hokr 3, Špicar 1.

Sokol Nová Paka - TJ Jičín 41:108 (16:30, 3:33, 8:19, 14:26) Body NP: Horáček 12, Jisl 9, Sucharda 8, Lukeš 6, Syřiště 4, Zamlar 2. Body JC: Tománek M. a Hokr po 24, Kredvík 18, Veselý 16, Kropáček 14, Holas a Tománek P. po 4, Bittner a Špicar po 2.

Minižákyně: Sokol Nová Paka - Sokol Hradec Králové 8:105 (5:20, 0:30, 2:32, 1:23) Body NP: Vilušínská 7, Matoušová 1.

Sokol Nová Paka - Sokol Hradec Králové 8:126 (6:22, 0:40, 1:33, 1:31) Body NP: Podlipná 5, Vilušínská 2, Nálevková 1.

Žákyně: Sokol Nová Paka - Jiskra Jaroměř 30:93 (3:27, 11:13, 10:26, 6:27) Body NP: Doležalová 13, Schlöglová 12, Kuhnová 3, Kosejková 2.

Sokol Nová Paka - Jiskra Jaroměř 33:78 (10:18, 8:19, 11:23, 4:18) Body NP: Schlöglová 13, Doležalová 7, Kuhnová a Pilařová po 5, Lukešová 3.

(bas)

I. Bowlingová liga

Ústí n/L, M.Boleslav - První dva turnaje má za sebou I.Bowlingová liga, která je po Extralize druhou nejvyšší soutěží v ČR. Do bojů zasáhlo také družstvo SKK Bowling Jičín ve složení Vladimír Pavlata, Petr Hrubý, Ladislav Křivka a Jan Rýgl. První turnaj se hrál v bowlingovém centru Klíše u Ústí nad Labem, druhý pak proběhl v nově otevřeném bowlingovém centru Olympia v Mladé Boleslavi.

Výsledky 1.turnaje: SKK-B Jičín - Strike Řevnice B 497:384 Pavlata 166, Křivka 155, Hrubý 174. Šlo o bezproblémové vítězství, když soupeř zůstal hluboko za očekáváním. SKK-B Jičín - Rychlé koule 433:575 Pavlata 131, Křivka 146, Hrubý 156. Vysokou prohru zapříčinily jak slabé výkony Jičínských, tak perfektní výkon soupeře. SKK-B Jičín - MatriXX Team 500:526 Pavlata 165, Křivka 159, Hrubý 176. S jedním z favoritů soutěže sehrál Jičín pěkné vyrovnané utkání, ale nakonec podlehl o 26 bodů.

Výsledky 2.turnaje: SKK-B Jičín - SK BC Račice 461:584 Pavlata 172, Hrubý 146, Rýgl 143. Račice zahrály fantasticky a vytvořily nejlepší letošní výkon I.ligy. SKK-B Jičín - SBK Game Zone 514:455 Pavlata 199, Hrubý 184, Křivka 131. Parádní hra se povedla prvním dvěma hráčům a velmi pěkných 514 bodů znamenalo bezpečné vítězství nad sousedem v tabulce. SKK-B Jičín - 1.BC Děčín D 466:476 Pavlata 163, Hrubý 175, Rýgl 128. Tak tato porážka skutečně mrzí, neboť soupeř byl k poražení a bodíky mohou v konečném hodnocení chybět.

(jk)

Novopacká NHL

Max Nová Paka - Grey Grizzlies Hořice 5:4 (1:2,2:1,2:1) Branky: Horáček 2, Knap, Krejčí a Flegel - Palouš 2, Jalový a Erben.

HC Claudie Dobrá Voda - TJ Sokol Martinice 3:3 Branky: Sušír, Novák, Šubrt - Stránský 2, Buďárek.

HC Aron Nová Paka - TJ Jilemnice 1:6 Branky: Kadavý - Zelinka 2, A. Boukal 2, Prokůpek a Jech.

Házenkáři přerušili svoji úspěšnou sérii

Cement Hranice - AGS HBC Jičín 28:21 (14:12)

Jičín - V neděli se utkali jičínští házenkáři na horké půdě s domácím celkem Hranic. Hosté nastoupili oslabeni o Řezáče, Štegla a Věcka. Trenéři měli naopak k dispozici Pustku a Josefa. Příležitost dostal i další jičínský odchovanec, dorostenec Masák.

První poločas utkání přinesl velmi vyrovnanou házenou se spoustou hezkých akcí, ale i velkým množstvím technických chyb. Domácí se sice ujali vedení, ale Jičínští vzápětí srovnali skóre. Podobný ráz měly i další minuty střetnutí. Dařilo se brankáři Kynčlovi, jenž vychytal nebezpečného Žižku na křídle, čehož jeho spoluhráči využili v desáté minutě k vyrovnání na 5:5. Poté se dokázali střelecky prosadit postupně Babák, Pustka a Josef a dostali Jičín poprvé do vedení, 7:8. Přišel však čtyřminutový výpadek se zbytečnými ztrátami míčů a zkušení domácí nekompromisně trestali a otočili brankami z rychlých protiútoků na 11:8. Hosté se z tohoto náporu poměrně rychle oklepali a během dvou minut snížili na rozdíl jediného gólu, 11:10. Hraničtí však do konce poločasu dokázali své vedení zvýšit a odcházeli do kabin s dvoubrankovým náskokem za stavu 14:12.

Na začátku druhého dějství se jim dále podařilo upravit na 15:14. Kormidelníci Hranic potom naordinovali domácím házenkářům vysunutou obranu na Babáka a Josefa, a než se Jičínští rozkoukali, prohrávali v desáté minutě 19:14. S jičínským celkem to nevypadalo dobře, ale opět se projevila zvýšená sebedůvěra získaná posledními vynikajícími výkony. K útoku zavelel neúnavný Pustka, který se jako jediný dokázal individuálně prosadit proti vysunuté obraně soupeře a čtyřmi brankami po sobě dostal Jičín zpět do zápasu, 19:18. Domácí však odpověděli velmi důrazně a opět odskočili na 23:20. Jičínští jim k tomu pomohli nevynucenými chybami především v rychlých útocích, nedůrazným zakončením nabízených příležitostí a malou osobní statečností prosadit se jeden na jednoho a vytvořit tak přečíslení domácí obrany. V těchto chvílích se asi nejvíce projevila neúčast Věcka a především Štegla, který by dokázal podržet míč a uklidnit své spoluhráče. V posledních minutách se ještě Jičínští snažili o snížení nepříznivého stavu, ale stříleli z nepřipravených pozic a dovolili tak domácím skórovat ze smrtících brejků. Poslední slovo v zápase měl nejlepší hráč hostů, Pustka, a upravil na konečných 28:21. Jičínští jsou po čtrnáctém kole první ligy na druhém místě tabulky s devatenácti body.

Sestava a branky AGS HBC Jičín: Kynčl, Doman - Pustka 8; Babák 6/4; Josef 4; Prachař 2; Kořínek 1; Pancner; Jandera; Samec; Mareš; Masák. Statistika utkání: Sedmičky: 4/2 - 5/4. Vyloučení: 4 - 2. Rozhodčí: Pešta, Poláček.

(bama)

Neregistrované kuželky v plném proudu

Jičín - Nový letošní nejlepší výkon vytvořilo výkonem 944 shozených kuželek družstvo Silnice A.

ŽENY - 1.liga: Sport relax Brada - Nemocnice Jičín 809:763 (M.Hrdinová 220 - Pavlatová 204), Rento Jičín - Okresní úřad 782:759 (Šedivá 221 - Krčmariková 198), Japimex Jičín - MěBP Jičín 805:625 (Nováková 226 - Holcová 185), Aris Jičín A - Brada A 752:740 (Havelková 221 - Loumová 207). 2.liga: ASPV Jičín A - Šmoulinky 742:588 (Kiričuková 238 - Hořčičková 155), Hakoss - Domácí potřeby 687:578 (Matoušová 184 - Fejfarová 173), MěÚ Jičín - LPM Jičín 626:587 (J.Babáková 171 - Žďárská 171), Malpa Jičín - Brada B 668:603 (Dlabolová 190 - Stryhalová 172). 3.A liga - 4.ZŠ. Jičín - ASPV Jičín B 633:484 (L.Šulcová 180 - Korelová 136), Fernetky - Lvice 626:521 (Adamyková 168 - Tománková 169), Lišáci - VZP 772:648 (Kvasničková 206 - Janderová 174), Horolezkyně Lomnice - Farma Rubín 686:652 (Hrabová 180 - Kučerová 205). 3.B liga - Telecom Jičín - Šup team 601:498 (Mečířová 166 - Tlapáková 145), Lepařovo Gymnázium - Aris Jičín B 738:682 (Hrušková 155 - Volfová 138), Silnice Jičín - Hostinec Na rychtě 696:549 (Kroutilová 202 - Břečková 152), Finanční úřad - Plynárny 600:454. MUŽI - 1.liga: ČSAD Jičín A - Silnice B 858:848 (Kvasnička 235 - Košíček 231), Silnice A - JVZ Elektro 944:878 (Jar. Novotný 243 - Pavlas 236), ZS Podůlší - Lišáci 900:858 (Jos.Kolář 239 - L.Brixí 239), Natex B - Natex A 919:881 (Vl.Štrauss 242 - Jiří Řehák 239). 2.liga: PPT Hr.Králové - SKP Jičín 809:797 (Klacek 219 - Matuš 218), Telecom A - Tatra 857:845 (M.Fejfar ml. 250 - Vocásek 226), Neu leasing Brada - Helagra 858:855 (Břicháčková 234 - Rosůlek 225), Rento Jičín - AGS Jičín 844:799 (Kremlička 241 - Štěrba 211). 3.A liga: Lem Jičín - Agropodnik 868:788 (Michálek 227 - Myslík 221), VŘSH - Aris Jičín 793:757 (Zatloukal 212 - Daniš 201), SUS Jičín A - ČSTV 787:773 (Hercík 226 - Smrž 222). 3.B liga: Koza Lužany - Agip Jičín 838:679 (Mir.Zavadil 227 - Končinský 189), Sousedi Bystřice - Vkus 799:780 (Konůpek 216 - Kvítek 234), ČD Kopidlno A - Tenis A 833:795 (Mil.Novák 220 - Šoltys 212). 4.A liga: ČD Turnov - Silnice C 846:707 (Pacík 230 - R.Botka 206), Algida - Telecom C 755:728 (Marek 202 - Havelka 198), Farma Rubín - SUS Jičín B (Vl.Kučera 211 - Volný 223). 4.B liga: Nemocnice Jičín - Projekce Valdice 775:746 (Šrotýř 236 - Přibyl 198), Plynárny - Okresní úřad 817:785 (Drašar 225 - Hart 214), Lepařovo gymnázium - VZP Jičín 821:762 (Jar.Šolc 224 - P.Čermák 230). 4.C liga: Peguform Libáň B - SPŠ Jičín A 722:720 (Krulich 190 - Smolík 212), Telecom D - Sklárny Bělá 735:735 (Šmíd 204 - Svoboda 205). 4.D liga: SK Rum - Benzina 812:753 (Komárek 212 - Netík 200), Libáň - Hakoss 788:758 (Švorc 209 - Mil.Chlumský 195), Telecom B - Sklopísek Střeleč 837:747 (Mečíř 219 - P.Novák 203). 5.A liga: Kasako - VOS Jičín 788:707 (Šilhan 207 - Stryhal 217), Loupežníci Kbelnice - Profi sport 706:704 (A.Jenček 193 - Josef 186), Češov - Spořitelna Nová Paka 891:696 (Petr Pitthard a Zdeněk Pitthard 230 - Wágner 196).5.C liga: Šutr Man Hořice - Gambrinus 900:766 (Junek 241 - Kosejk 209), Magnum - Draci 653:588 (Polák 187 - V.Popek 175). 5.D liga: Drbaví - MěÚ Jičín 675:605 (Víchová 179 - Švina 161). 5.E liga: Pila Úlibice - Lábkové 784:779 (P.Dubský 217 - Bernat 204), ČSAD Jičín B - Elos Valdice 737:697 (Douša 197 - Srb 205), Rasáci - Agrokomerz 819:775 (Sedláček 238 - M.Babák 211). 5.F liga: Stavoka - CS Kontakt 759:728 (Chramosta 206 - Burián 205), Mave Soběraz - Česká Pojišťovna 599:595 (Holman 185 - Jirásko 161). 5.H liga: Rapa dog - SPŠ Jičín B 690:558 (Bucek 194 - Žalský 191), ČD Semily - Vědunka tým 739:622 (Malá 206 - Krouza 198), Bnkrot - Truhlíci Veliš 824:647 (Leština 223 - J.Šolc 197). 5.G liga: ČOV Jičín - ČD Jičín 766:724 (Janeček 212 - Maixner 207), Šalvle team - Brada B 791:785 (M.Zikmund 239 - Nožička 209).

(fk)

Dobrý závěr B družstva kuželkářek

Jičín - III.kuželkářská liga žen má za sebou poslední zápasy i dohrávky odložených zápasů. Velmi dobře vyšel závěr B družstvu Jičína, které získalo 4 body a poskočilo na 3. příčku.

Elektrárny Kadaň - SKK Jičín A 6:4 (1521-1516) Rautnerová - Marcela Kolářová 376:377, Kobzová - Marie Kolářová 384:379, Křížová - Tůmová 397:377, Blechová - Viková 364:383). Dohrávané utkání: SKK Jičín A - Spolana Neratovice B 8:2 (1497-1361) Marcela Kolářová - Pelantová 367:347, L.Tůmová - Landová 341:348, Marie Kolářová - Schneeweissová 391:339, D.Viková - Kozáková 398:327.

Spolana Neratovice A - SKK Jičín B 1:9 (1549-1567) Nežerková - Martina Hrdinová 401:402, Bůčková - Lea Petrgálová 375:377, Fukačová - Alena Šedivá 369:369, Černá - Martina Břicháčková 404:419. V infarktovém zápase hráčky Jičína šokovaly domácí Spolanu. Zcela nečekaný výsledek dovršila nejlepším výkonem střetnutí Martina Břicháčková. Dohrávaný zápas: SKK Jičín B - SK Děčín 8:2 (1493:1408) Martina Hrdinová - Kříčková 387:330, Jiřína Kremličková - Urbanová 369:374, Alena Šedivá - Hloušková 368:359, Martina Břicháčková - Janačíková 369:345.