Nové Noviny č. 47/001. prosince 2000str. 16

Plný bodový zisk ze hřišť soupeřů

Jičín - Úspěšní byli o minulém víkendu muži BSK TJ Jičín, kteří v dalším kole III. basketbalové ligy hostovali v Chocni a Pardubicích.

Spartak Choceň - BSK TJ Jičín 53:64 (14:23,9:17,19:16,11:8) Domácí nováček zatím v ligové soutěži zatím nevyhrál, a tak si doma nemohl dovolit další bodovou ztrátu. Za značné podpory diváků začal nebojácně a držel s daleko zkušenějším soupeřem až do 8. minuty krok. Jičínští se však nedali zaskočit a během dalších sedmi minut ujeli z 11:13 až na 14:30 a do konce poločasu diktovali tempo hry, i když se jim přestalo dařit střelecky. Postupně se nechali ukolébat dvacetibodovým náskokem a borci z Chocně vycítili příležitost. Ve 29. minutě se jim podařilo snížit na 42:51. Koš T.Banýra a trojka Šindeláře ještě před sirénou končící třetí čtvrtiny je však vrátila zpět do patřičného odstupu. V poslední čtvrtině se hosté střelecky trápili, ale dobrou obranou si dokázali náskok udržet a domácím povolili úpravu skóre až v samotném závěru utkání.

Body Jičína: Brunclík 21, O.Stěhulka 12, T.Banýr a D.Stěhulka po 9, Nádvorník 6, Šindelář 3, Urbánek a Vik po 2. OCH 15-19, trestné hody 22/14-5/0, trojky 3-5. Rozhodčí Baudyš a Šilhavý.

Tesla Pardubice - BSK TJ Jičín 75:98 (9:24,21:24,24:24,24:26) Utkání Jičínu vyšlo na podtrženou jedničku. Do Pardubic jeli tak trochu s obavami, ale určitě s odhodláním vymazat propadák z pohárového utkání. Domácí posílení sobotní výhrou nad Dvorem Králové do utkání vstoupili s úmyslem rozhodnout vše už v úvodu. Jičínští však v obraně pokryli extra střelce Miřejovského, Kopunecze (hostují z týmů I.ligy) a Srkala a to zřejmě zaskočilo domácího trenéra, který si za stavu 9:8 v 8.minutě vzal oddechový čas, aby změnil taktiku hry. Následné dvě minuty do konce první čtvrtiny pak pro něho byly krutým a pro hostujícího trenéra naopak krásným snem. Na co hráči Jičína sáhli, to se jim dařilo. V následné krátké přestávce se Tesla dokázala vzpamatovat, hra se opět vyrovnala, ale byli to hosté, kteří chytrou hrou dokázali soupeře udržet v patřičném odstupu a v následujících minutách narostlo skóre v jejich prospěch až na neuvěřitelný 30 bodový rozdíl. Až teprve v samotném závěru dovolil Jičín domácím korigovat konečný výsledek.

Body Jičína: Brunclík 26, D.Stěhulka 18, M.Šatný a T.Banýr po 15, O.Stěhulka a Nádvorník po 9, Urbánek 6. OCH 21-25, tr.hody 26/15-25/17, trojky 4-5. Rozhodčí Znamínko a Hendrich.

BSK TJ Jičín je s 11 body na 3.místě průběžné tabulky III. ligy. Příští utkání sehraje Jičín doma: 9.12. hostí Chrudim a 10.12. přivítá na domácí půdě hráče Kolína.

(kk)

TOMÁŠ TOBOŘÍK VÍ, CO CHCE Jednou z velkých opor jičínského boxerského mužstva je sedmnáctiletý dorostenec Tomáš Tobořík boxující v lehké střední váze (71 kg). Tento chlapec přistupuje poctivě ke všem tréninkům a do každého tréninku jde s velkou odpovědností. Nepovažuje box za bezduché mlácení, a proto jeho tvrdé údery jsou promyšlené s přesným zakončením. Heslo "boxer nemá hlavu na mlácení, ale na myšlení" jsou mu svatým vodítkem.

Oba trenéři Bedřich Doležal mladší s Miroslavem Janďourkem jsou na něho shodně tvrdí. Je to velký talent, který ví, čeho chce dosáhnout. Prozatím je to jen sen vybojovat pro Jičín boxerské finále na mistrovství republiky, tam se uvidí. Svá slova dokazuje v dorostenecké lize, kde třikrát za sebou nenašel přemožitele. Naposledy to potvrdil 19. listopadu v kladenském ringu, kdy mu místní boxer Hak stěží stačil odolávat do třetího kola a pro neustálé věšení byl diskvalifikován.

17. prosince ve 13 hodin zazní v Masarykově kulturním domě gong oznamující začátek dalšího kola dorostenecké ligy a národní ligy mužů v boxu. Tomáš Tobořík bude při tom a určitě nebude chtít zklamat jičínské příznivce boxu.

Bedřich Doležal

Extraligové dorostenky na Moravu

Nová Paka - Tento víkend pokračuje extraliga mladších dorostenek dalším dvoukolem. Mladé novopacké sokolky čekají těžké zápasy na Moravě s celky brněnských Žabovřesk a Přerova.

Výsledky posledního kola: Slovanka - Kompresory 119:23, Pardubice - Aritma 53:33, Karlovy Vary - Žabovřesky 59:43, Strakonice - Přerov 74:57, Nová Paka - Kralupy 47:91, Hradec Králové - USK Praha 86:61, Slovanka - Aritma 63:56, Pardubice - Kompresory 138: 36, Karlovy Vary - Přerov 66:53, Strakonice - Žabovřesky 68:52, Nová Paka - USK Praha 74:45, Hradec Králové - Kralupy 97:71.

NEDĚLE 3. prosince

Přihlášky: Přihlásit se můžete (pouze osobně) v SOBOTU 2.12. v kanceláři závodu v Sokolovně na Husově třídě v Jičíně od 16.00 do 18.00 hodin nebo v NEDĚLI 3.12. na Bradech od 8.30 do 9.45 hodin (pouze pro mimojičínské účastníky). Startovné činí 20 Kč pro dospělé a 10 Kč pro žactvo.

Doprava na start: Zvláštní autobus z Jičína (Komenského náměstí) odjíždí v 9.00 hodin. Příjezd osobních vozidel na Brada je zakázán.

Start: 10.00 hromadné starty žactva. Intervalový start dvojic po 30 sekundách: 11:00:00 - zakladatelé a veteráni, 11:20:00 - ostatní věkové kategorie.

Kuželky: OP 1.třídy

Předposledním kolem podzimní části soutěže pokračoval oblastní přebor 1. třídy. Oba zástupci jičínského okresu odehráli svá utkání na čtyřdráze v lipách.

SKK Jičín B sehrál velice smolné utkání, ve kterém po velmi dobrém výkonu (2474) porazil soupeře z Červeného Kostelce o 75 kuželek, ale přesto utkání skočilo remízou 8:8. Soupeř postavil sestavu tak šťastně, že čtyři hráči hostí zvítězili. A při vší smůle pro Jičínské podlehl J.Čapek jen o 3 a L.Křivka dokonce o pouhopouhou jednu kuželku. Jiskra Hořice hostila Teslu Pardubice a po matných výkonech prvních čtyř hráčů prohrávala 0:8. Tento nepříznivý stav dokázala dvojice dotahováků, kteří zahráli dobře, pouze zkorigovat na konečných 4:12. Ve velmi vyrovnané tabulce, kde 3. Jilemnici (10 bodů) dělí od 11. Hořic pouhé 2 body, je rezerva Jičína zatím na sedmém místě se ziskem 9 bodů.

Jiskra Hořice - Tesla Pardubice 4:12 (2365-2397) Z.Měkota 380 - J.Ešner 413, T.Langr 381 - L.Zemánek 408, J.Baier 386 - J.Linhart 399, O.Padevět 387 - Z.Malík 391, F.Kráčmar 413 - B.Šiška 385, V.Inquort 418 - J.Brýdl 401. SKK Jičín B - TJ Červený Kostelec 8:8 (2474-2399) J.Kapucián 419 - K.Mýl 376, Ji.Vejvara 413 - Z.Kejzlar 421, J.Čapek 396 - F.Adamů 399, Jo.Vejvara 421 - P.Janko 355, J.Egrt 405 - J.Vodička 427, L.Křivka 420 - Š.Schuster 421. Výsledky ostatních zápasů 10. kola: Jiskra Hylváty - SKSC Svitavy 11:5 (2427-2317), Start Rychnov n/K B - Sokol Rybník 4:12 (2484-2538), TJ Dvůr Králové n/L - Lokomotiva Trutnov 12:4 (2317-2304).

(jk)

Sokolky se posunuly na 4. místo

Nová Paka - Velice pěkný pohled poskytuje tabulka druhé basketbalové ligy příznivcům packého basketbalu. Dvěma vysokými víkendovými vítězstvími, ve kterých nasázely svým soupeřkám ve dvou zápasech celkem 207 bodů, se posunuly na čtvrtou příčku tabulky, hned za tři pražské celky. Vzhledem k tomu, že packé basketbalistky nyní čeká, mimo zápas v Liberci, celkem pět zápasů za sebou na domácí palubovce, vyhlídky sokolek ještě na lepší umístění se jeví příznivě. Hodně bude záležet na výsledku dvou utkání s Libercem. Prvou sobotu v prosinci hrají sokolky s Libercem od 18 hod. na své palubovce, o den později v neděli se s tímto celkem utkají v 10.30 v hale liberecké Lokomotivy.

8.SŠB Pardubice06345:4996

Výsledky posledního dvoukola: Kompresory Praha - Pardubice 70:55, Slovanka Praha - Aritma 62:65, Slovanka - Pardubice 92: 47, Nová Paka - Stěžery 99 - 75, Liberec - Hradec Králové B 81:65, Kompresory Praha - Aritma Praha 81:89, Nová Paka - Hradec Králové B 108:63, Liberec - Stěžery 52:51.

Míla Pour

JUDO: Velká cena Jičína

sobota 2. prosince v SA Jičín

33. ročník mezinárodní VC města Jičína mužů v judu bude probíhat v sobotu 2. prosince ve Sportovním areálu v Jičíně. Na startu se očekává okolo 100 závodníků včetně borců ze zahraničí. Zahájení soutěže je v 10.00 hodin, medailové boje se očekávají okolo 14.00 hodin.

III. kuželkářská liga žen

Jičín - V sobotu proběhlo na kuželně v lipách předposlední kolo podzimní části III. kuželkářské ligy žen. Na dráze 3 a 4 hostilo A družstvo žen SKK Jičín tým SK Děčín. Všechny čtyři hráčky podaly své standardní výkony a celkem bez problémů získaly dva body. SKK Jičín A - SK Děčín 8:2 (1444-1387) Marcela Kolářová - Urbanová 356:390, Tůmová - Křičková 345:303, Marie Kolářová - Janačíková 369:339, Viková - Hloušková 374:355.

Současně na dráze 1 a 2 hrálo své mistrovské utkání B družstvo žen SKK Jičín. A sehrálo bohužel dosti nešťastné střetnutí. Výborný výkon podala hned v úvodním střetnutí Martina Hrdinová, která se také s výkonem 413 shozených kuželek stala nejlepší hráčkou celého střetnutí. Škoda, že ostatní, vyjma Martiny Břicháčkové, nepodaly očekávané výkony. SKK Jičín B - TJ Elektro Kadaň 2:8 (1476:1514) Martina Hrdinová - Kobzová 413:375, Šedivá - Routnerová 344:388, Kvasničková+Petrgálová - Křížová 331:349, Břicháčková - Blechová 388:402.

Další výsledky 8.kola: SKK Bohušovice n/O - Sokol Kolín 2:8, Tesla Pardubice B - Neratovice B 0:10, Konstruktiva Praha B - Neratovice A 4:6. Průběžnou tabulku vede Kadaň s 12 body, Jičín A je na čtvrtém a Jičín B na pátém místě. Obě jičínská družstva mají shodně po 8 bodech. K závěrečným utkáním podzimní části zajíždí v sobotu 2. prostince "áčko" žen do Kadaně a "béčko" do Neratovic.

Cenné body házenkářů

HK Ivančice - AGS HBC Jičín 23:26 (12:13)

Jičín - V sobotu sehráli prvoligoví házenkáři Jičína první odvetný zápas základní části nejvyšší soutěže. Jejich soupeřem byl domácí celek HK Ivančice, uzavírající tabulku. Jeho výkony na domácí palubovce jsou však o poznání lepší než na hřištích soupeřů, o čemž svědčí i vítězství nad vedoucí Kopřivnicí.

Hosté vstoupili do utkání dobře a hned v první minutě se ujali vedení brankou Štegla ze sedmimetrového hodu nařízeného za faul na Pancnera. Ovšem v obraně si nepočínali Jičínští příliš pozorně, nedařila se komunikace mezi hráči a domácí otočili na 3:1. Jičínští potom neproměnili několik nabídnutých příležitostí a posadili tak Moravany na koně. Těm naopak vyšlo vše, na co sáhli. Dvakrát za sebou skórovali po nešťastných tečích hostující obrany, na které již strážci jičínské svatyně, Řezáč a později Kynčl, nestačili zareagovat. Nebylo tedy divu, že byl stav ve dvanácté minutě 8:4 pro házenkáře Ivančic. Nemohlo následovat nic jiného, než oddechový čas jičínských kormidelníků. Tento tah se ukázal býti pro další vývoj střetnutí velmi důležitý. Hosté se zklidnili, začali hrát mnohem agresivněji v obraně, útočná hra se stala aktivnější. To se odrazilo i na průběžném skóre, které bylo během šesti minut srovnané, 8:8. Ve dvacáté čtvrté minutě se Východočeši ujali jednobrankového vedení 10:11, které uhájili až do konce prvního poločasu v poměru 12:13.

Nástup do druhé půle se Jičínským vůbec nepovedl a soupeři toho dokonale využili k zisku dvoubrankového vedení, 15:13 a v osmé minutě 16:14. Navíc neudržel nervy na uzdě jičínský Josef a za vražení do protihráče uviděl červenou kartu. V těchto chvílích se však projevil bojovný duch hostujícího týmu podpořený sebevědomím získaným posledními úspěšnými výsledky. Do obrany naskočil místo Josefa Prachař a vedl si velmi dobře. Zodpovědnost v útoku na sebe vzali především Věcek a Štegl, kteří se dokázali prosadit střelami z větší vzdálenosti a čtyřmi brankami po sobě získali Jičínu vedení 16:18. Domácí z protiútoku snížili na 17:18, ale hosté odpověděli Pancnerem a Babákem a poprvé v utkání vedli o tři branky, 17:20. Protože se poté pravidelně střídala ve skórování obě mužstva, byl stav ve dvacáté čtvrté minutě druhého dějství 21:24. Poslední minuty sehráli Jičínští zkušeně a nedovolili domácím dostat se do většího tlaku. Zápas tak dotáhli po zásluze do vítězného konce v poměru 23:26 a popáté za sebou neztratili ani bod.

V obraně pracoval dobře Kořínek, do vyloučení Josef a po svém příchodu na hřiště i Prachař, střelecký prapor drželi Věcek a Štegl. Výborné utkání sehrál Pancner na pivotu, průniky do soupeřovy obrany se dařily Babákovi, kterému však chybělo přesnější zakončení. Do utkání byl poprvé nominován i dorostenec Kůta, který se ale na hřiště nakonec nedostal. Jičínští jsou po dvanáctém kole první ligy na druhém místě se sedmnácti body.

Výkon a vítězství našich házenkářů je tou nejlepší pozvánkou na sobotní utkání proti lídrovi tabulky, celku KH Tatra Kopřivnice. Střetnutí začíná až v 19.00 hodin.

Sestava a branky AGS HBC Jičín: Kynčl, Řezáč - Štegl 7/1; Věcek 6; Babák 4/2; Pancner 3; Kořínek a Josef po 2; Prachař a Pokorný po 1; Samec; Kůta. Statistika utkání: Sedmičky: 2/1 - 5/3. Vyloučení: 5 - 3; ČK: 2 - 1. Rozhodčí: Dostál, Macharáček.

HC Jaroměř - HC Jičín 6:4 (1:1,2:2,3:1)

Jaroměř - Asi nejrychlejší gól v síti hostí vidělo minulou neděli 650 diváků na nově zastřešeném ZS v Jaroměři, když domácí jej vsítili již ve 3. sekundě utkání. Poté se hrálo pozorně na obou stranách. Když ve 13. minutě zahříval lavičku trestaných jičínský Novotný, jeho spoluhráči překvapivě vyrovnali. To ale bylo vše před první přestávkou. Ve 22. minutě dali z přesilovky domácí druhou branku, pak bylo několik vyloučených na obou stranách, ale bez využití. Ve 31. minutě domácí zvýšili na 3:1 v oslabení a rázem bylo podobné skóre jako v předcházejících dvou zápasech na jičínském ZS. Podobně také jičínští hráči začali snižovat nepříznivý stav, a to už za další dvě minuty, když Charypar snížil při přesilovce a o necelých 30 sekund později vyrovnal Jičín z hole Kudra. Třetí třetina ale začala opět náporem domácích, kteří v končící 41. minutě změnili na 4:3. Byl to opět Charypar, který o 2 a půl minuty později znovu vyrovnal. Bohužel to ale nebyla poslední branka zápasu. Domácí v končící 50. minutě využili přesilovky a šli do vedení. V 58. minutě pak ještě jednou využili přesilovku ke vstřelení šesté branky. Další brance zabránil v 59. minutě Skákalík po brejku domácího hráče. Podobně se zachoval domácí brankář 5 sekund před závěrečnou sirénou, kdy ujel jičínský Kudr.

Branky Jičína: 2x D.Charypar, 1x Šoltys a Kudr, asistence: Peřina, Šoltys a Banyi. Vyloučení 8:12, využití 3:1, v oslabení 1:1. Rozhodčí: Vávra - Kindl, Vokál, 650 diváků. Sestava HC Jičín: Skákalík - Stříteský, Polák, Kapoun, Novotný, Livora, Peřina, Šoltys, D.Charypar, Pěnkava, Banyi, Kudr, Dušek a Fadrhonc.

Po středeční odvetě tohoto duelu hostí HC Jičín v neděli 3.12. v 17.00 hokejisty HC Náchod. Přijďte fandit domácím.

Výsledek minulého zápasu: HC Jičín - SK Třebechovice p/O 3:3 (1:3, 1:0, 1:0).

(mj)

3.kolo Samurajské katany

Liberec - Úspěšně bojovali starší žáci a mláďata SKP JUDO Jičín, když ve třetím kole Samurajské katany obsadili v pořadí družstev první příčku jak mezi mláďaty, tak i mezi staršími žáky.

Výsledky jičínských závodníků - mláďata: 27 kg - 2.Daniel Sýkora, 3. Martin Stehlík, 5.Jan Karásek, 30 kg - 1.Tomáš Vaníček, 3.Monika Štefánová, 33 kg - 2.Jan Drešer, 3. Jiří Matoušek, 5.Jan Mareš, 36 kg - 1.Petr Vaníček, 2.Jakub Rulc, 40 kg - 2.Pavel Liška, 44 kg - 1.Michal Vaníček, 2.Michal Slanina, 3.Tomáš Knotek, +48 kg - 1.Martin Šulc, 2.Petr Volf. Starší žáci: 42 kg - 3.Richard Zábranský, 46 kg - 1.Petr Stryhal, 50 kg - 3.Michaela Vízková a Viktor Král, 5. Jakub Štarman, 55 kg - 1.Jakub Novák, 7.Jakub Sehnal, 60 kg - 2.Martin Šafařík, 66 kg - 1.Štěpána Kopecká.