Nové Noviny č. 46/0024. listopadu 2000str. 16

Házenkáři vyhráli o čtyři branky

Házená Brno - AGS HBC Jičín 17:21 (7:11)

Jičín - V neděli sehráli prvoligoví házenkáři Jičína poslední zápas první části nejvyšší soutěže. Jejich soupeřem byl domácí celek Házená Brno, který minulý týden překvapivě zvítězil ve Zlíně. Jičínští chtěli prodloužit sérii tří vítězných utkání po sobě a udržet se v kontaktu za vedoucí Kopřivnicí.

Vstup do zápasu vyšel hostům znamenitě a v šesté minutě vedli 0:3. Brněnští praktikovali vysunutou agresivní obranu 2:4, na kterou však byli Jičínští dobře připraveni. Když ale přestali hráči plnit pokyny trenérů, začali kupit technické chyby a Brno toho využilo k otočení výsledku na 5:4. Naštěstí si hosté včas uvědomili hrozící nebezpečí a zapnuli na plné obrátky. V brance doslova čaroval bezchybně Řezáč, obranu dirigoval Kořínek a Pustka. V útoku se Jičínští prosazovali především v prostoru levého křídla, kde proměňoval nabízené příležitosti neomylný Kořínek, který nastřílel v prvním poločase pět branek. K němu se přidal i Josef a rázem z toho bylo vedení hostů 6:9. Domácí poté sice snížili na rozdíl dvou branek, ale Jičín nejprve Kořínkem a dvě sekundy před koncem první půle Šteglem odskočil na 7:11.

Hostující házenkáři vzali tato slova plně na vědomí a nadále diktovali tempo hry. V deváté minutě druhého dějství vedli již 8:14 a zdálo se býti rozhodnuto. Přišel však tříminutový výpadek a Brněnští nekompromisně trestali, 11:14. Dalším brankám potom zabránil Řezáč skvělými zákroky, které jeho spoluhráče uklidnili. Rozhodujícím momentem utkání byl úsek mezi patnáctou a devatenáctou minutou druhého poločasu, kdy vstřelili jičínští házenkáři tři branky po sobě a zvýšili na 11:17. V dalších minutách už naši hráči zkušeně drželi míč, nedovolili Brněnským dostat se do většího tlaku a zápas dotáhli po zásluze do vítězného konce v poměru 17:21.

Házenkáři tak vyhráli čtvrtý zápas v řadě a sérii budou chtít prodloužit i příští týden, kdy zajíždějí opět na Moravu. Jičínští jsou po jedenáctém kole na druhém místě tabulky s patnácti body. Soupeřem jim bude zatím poslední celek tabulky, HK Ivančice.

Sestava a branky AGS HBC Jičín: Řezáč, Kynčl - Kořínek 7; Josef 5; Štegl 3; Babák 2; Pancner, Pustka a Pokorný po 1; Prachař 1/1; Věcek; Samec. Statistika utkání: Sedmičky: 5/4 - 3/1. Vyloučení: 2 - 3. Rozhodčí: Konečný, Černý.

Výsledek minulého zápasu: AGS HBC Jičín - 1. HK Dvůr Králové n/L 26:22 (10:9).

(bama)

Když se v roce 1998 Jiří Kavka a Carlo Malidaj stali mistry republiky, zavládla obrovská radost v jičínské organizaci a přední kynologická veřejnost si řekla, že tato doposud neznámá dvojice měla štěstí. Dnes se již ví, že to nebylo jen štěstí, ale že oba umí a jejich jména se stávají pojmem české sportovní kynologie. Carlo má jako jediný belgický ovčák v České republice devět zkoušek z výkonu. Dle českého národního řádu ZV3, podle německého zkušebního řádu SchH3 a dle mezinárodního zkušebního řádu IPO 3. Za dva a půl roku se úspěšná dvojice stala 3x mistrem republiky, 2x vicemistrem republiky a 4x se účastnila mistrovství světa.

Celá ZKO Jičín děkuje za reprezentaci klubu. Děkujeme Jirkovi za obětavou práci výcvikáře, figuranta a přejeme oběma pevné zdraví a úspěchy na mistrovství světa, které se koná v příštím roce ve Finsku.

Jiří Kavka a Carlo

1999: 13.-14. května účast na MS ve Francii. 9.-12. září - 10. MS FCI všech pracovních plemen v rakouském Stockerau. Jiří Kavka a Carlo se svými výkony zasloužili o získání bronzové medaile pro ČR v konkurenci 95 psovodů a psů z 24 zemí světa. 18. září - 4. místo na MR BO v Kutné Hoře. 29.-30. října proběhlo v Příbrami Mistrovství republiky FCI. 48 nejlepších psovodů bojovalo o titul mistra republiky. Po dvoudenním zápolení se oba stávají vicemistry ČR (titul jim utekl o jediný bod).

2000: Účast na MS belgických ovčáků , které se konalo v květnu v Německu. 2.-3. září Valdice - 4. Mistrovství belgických ovčáků, kterým byla pověřena jičínská organizace pod záštitou klubu Berger Belge. Jiří Kavka a Carlo stanuli na stupni nejvyšším a stali se mistry ČR BO. 13.-15. října - Mistrovství republiky všech plemen IPO 3 v Českých Budějovicích. Z dvoudenní soutěže 48 nejlepších psovodů vyšli Jiří Kavka a Carlo nejlépe a stali se mistrem republiky FCI dle IPO 3.

ZKO Jičín

Béčku se domácí premiéra nepovedla

Jičín - po dvou vítězných zápasech na hřištích soupeřů se o minulém víkendu nově vytvořené jičínské basketbalové béčko poprvé představilo na domácím hřišti a premiera bohužel nedopadla nejlépe.

BSK TJ Jičín - BVK Holice 70:73 (6:19, 25:17, 15:15, 24:22) Domácím se vůbec nedařilo, dokázali spálit sebevyloženější šance, a tak se soupeř, pokládaný předem za bezproblémový tým, dostal celkem lacino do vedení. Po změně stran ze zápasu začínal být nervák. Snaha domácích byla patrná, leč výkon křečovitý. Na každý jejich pokus o zvrat hosté dokázali reagovat, a tak si neustále udržovali těsný dvou až tříbodový náskok. Jiskřičku naděje pro Jičín vykřesal na začátku poslední minuty Petr Kubálek, když odvážným průnikem pod koš zabodoval a proměnil i tr. hod za faul při střelbě. Stav 69:69 však nevydržel dlouho. Soupeř jeho "sólo" opsal a tříbodový náskok si už vzít nenechal.

Body Jičína: Šindelář 28, Streubel 14, Maxa 8, P.Šatný 7, Kopecký 5, Vošvrda 4, Kubálek 3, K.Horyna 1. OSCH: 33-22, tr.hody: 26/17 - 36/18, trojky: 2-5.

BSK TJ Jičín - TJ Týniště n/O 89:78 (16:13, 21:23, 20:23, 32:19) Čekalo se, že si tentokrát domácí vezmou ze sobotního utkání ponaučení a zlepšeným výkonem zatlačí svého soupeře do defenziv. Bohužel se tak nestalo. Děravá, pasivní obrana dávala střelcům Týniště hodně prostoru, a tak hosté dokázali dlouho držet naději na možný nečekaný úspěch. Zvrat nastal až ve 34. minutě, kdy domácí "šňůrou" 15 bodů dokázali otočit stav ze 66:70 na 81:70 a tím prakticky utkání rozhodli.

Body Jičína: Šindelář 20, Vošvrda 18, Maxa 16, Kubálek 15, Kopecký 14, Řeháček, Vízek a Šatný po 2. OSCH: 19 - 21, tr.hody: 20/11 - 18/15, trojky: 4-7.

V příštím kole jede B tým Jičína (2.12.) do Pardubic a o den později do Přelouče.

(kk)

Sokolky v druhé lize bodovaly

Nová Paka - Dvěma vysokými vítězstvími se prezentovaly novopacké basketbalistky poprvé v letošní sezoně druhé ligy žen. Po čtyřiadvacetibodovém sobotním vítězství nad Stěžerami v neděli převálcovaly zálohu hradeckého prvoligového týmu o pětačtyřicet bodů.

Sokol Nová Paka - Sokol Stěžery 99:75 (23:21,28:17,21:23,27:14)

Sokolkám se druholigová ouvertura letošní sezony před vlastními příznivci povedla. Hned v úvodu utkání si pětka Holubcová, sestry Kalendovy, Havlíková a Křížková zajistila vedení 15:8. Bohužel, po prvních šesti minutách přišla slabší chvilka a hostující celek ve zbývající části prvé desetiminutovky stáhl na pouhé dva body. Ve třetí čtvrtině soupeřky ještě trochu zazlobily, ale domácí basketbalistky již držely otěže pevně ve svých rukou. Finiš přišel na konec utkání a sokolky vítězstvím v poslední čtvrtině o třináct bodů zaslouženě zvítězily.

Body Nová Paka: Holubcová 23,1x3,2/2,3, Pavla Kalendová 21,4x3,4/3,4, Křížková 15,3/1,4, Havlíková 14,14/12,1, Petra Kalendová 14,2x3,2/2,4, Doubravská 4,0,4, Paurová 3,2/1,0, Jislová 2,0,0, Němcová 2,0,2, Řeháková 1,2/1,0. Za Stěžery nejvíce Doušová 15. Trestné hody 29/22:19/14, trojky 7:3, fauly 22:25, 5 OCH 0:1.

Sokol Nová Paka - Sokol Hradec Králové B 108:63 (29:17,22:14,33:15,24:17)

Pětka ve stejném složení - sestry Kalendovy na křídlech, na rozehře hostující Holubcová z Trutnova a jako podkošové hráčky Křížková s Havlíkovou - jako v sobotním duelu se Stěžerami, měla trochu problémy jen v prvých čtyřech minutách. V 9. minutě již sokolky vedly 22:11, a když klakson ohlásil konec prvé čtvrtiny, blikal na ukazateli stav 29:17. Svůj náskok domácí basketbalistky zvyšovaly, a tak nikoho v téměř zaplněné novopacké sokolovně nepřekvapilo, když dvě minuty před koncem dovršila Eva Holubcová svým košem stovku. Výborný výkon podaly obě pivotmanky Havlíková s Křížkovou. Na střední rozehře vynikající Eva Holubcová, která nejen dobře střílela, bránila, najížděla, ale perfektně přihrávkami, které měly oči, zásobovala již zmíněné packé pivotmanky. Herně a střelecky se jí přiblížila na křídle i střídavě na rozehře výborně hrající Petra Kalendová. Její sestra Pavla střídala lepší okamžiky se slabšími, když poněkud zaostala za svým sobotním výkonem. Víkendovým vítězstvím se sokolky posunuly na čtvrté místo v tabulce své skupiny druhé ligy. V dalším utkání je opět příznivci uvidí v sobotu 2. prosince ve své sokolovně. O den později pak jedou do Liberce.

Výsledek předcházejícího utkání: Sokol Nová Paka - Sokol Amaranth Hradec Králové 61:95 (15:29,14:17,25:22,7:27).

Body Nová Paka: Křížková 24,2/2,1, Havlíková 21,7/9,0, Holubcová 20,4/2,3, Petra Kalendová 17,3x3,4, Pavla Kalendová 13,1x3,4/4,3, Borůvková 5,1x3,1, Jislová 4,2/2,5, Doubravská 4,2/2,2, Paurová 0,0,2. Za hosty nejvíce Prokovičová 15 a Ziklová 14. Trestné hody: 23/19 (82,6%):18/14 (77,8%), trojky 5:3, fauly 18:21, technické chyby 0:2, 5 OCH 1:1).

(bas)

Judo: starší žákyně bojovaly na MR

Dačice - Dvě starší žákyně SKP JUDO Jičín bojovaly v Dačicích na mistrovství republiky jednotlivkyň a obě zasáhly do bojů o medaile. Úspěšnější byla Štěpána Kopecká, která v hmotnostní kategorii do 63 kg vybojovala 3. místo. Michaela Vízková (kat. do 48 kg) svůj boj o bronz prohrála a skončila celkově pátá.

(ps)

Novopacká NHL

TJ Jilemnice - TJ Sokol Martinice 3:4 (0:3,1:1,2:0) Náskok z úvodní třetiny stačil Martinicím k vítězství. Velký počet vyloučených nedokázali Jilemničtí využít ke vstřelení branek. Branky: M. Lukeš, M. Šup, Augustin - P. Pacholík 2, T. Cejnar 2. Vyloučení: 2: 9, bez využití.

HC Claudie Dobrá Voda - HC Aron Nová Paka 1:6 (1:1,0:1,0:4) O výsledku rozhodlo až posledních šest minut, kdy padly do sítě Dobré Vody tři branky. Branky: Sušír - Andrle, P. Šmika, Landfeld, R. Horák, Kadavý, Satranský.

Max Nová Paka - TJ Jilemnice 1:3 (0:1,0:2,1:0) Ve vyrovnaném utkání se radovali z vítězství hosté. Branky: Kazda - Prokůpek 2, Skalický. (bš)

Neregistrované kuželky

Dalšími zápasy pokračoval jubilejní 25. ročník turnaje neregistrovaných čtyřčlenných družstev kuželkářů. Laťku letošního nejlepšího výkonu se podařilo opět posunout hořickému týmu ŠUTR - MAN jehož hráči shodili 941 kuželek.

Výsledky jednotlivých zápasů žen - 1.liga: Sport Relax Brada - Brada A 785:676 (Hrdinová 227 - Nekvasilová 186), Japimex Jičín - Aris A 828:749 (Portyšová 226 - Chocholová 214). Muži - 5.A liga: Češov 6 - Profi sport 832:744 (Zdeněk Pitthard 226 - Josef 194), Spořitelna Nová Paka - LPM 766:674 (Soldánová 209 - Štál 195), VOS Jičín - Telecom Semily 674:669 (Hýča 191 - Pospíšil 194). 5.B liga: Cyklo Souček - Pendrek Valdice 751:750, Tabák Týna - Hasiči Milíčeves 920:785 (Řeháček 248 - Bartko 242), Kůrana Sedliště - Thermo Fofr 871:520 (Krčmárik 225 - Bien 164), Ruda Pivrnec - VO Vesko 739:606 (Jauernig 206 - Z.Popek 177). 5.C liga: Šutr-Man Hořice - Agro Bystřice 941:620 (Man 248 - Čtvrtečka 162), Ostroměř - Draci 772:586 (Stýblo 206 - V.Popek 170), Gambrinus - Telecom E 739:671 (Chudoba 201 - P.Svoboda 188). 5.D liga: Lempl boys - Volanice 829:683 (Pražák 215 - Haken 203), U team - Šmaspol Hořice 837:808 (Vích 225 - Dymáček 216). 5.E liga: Elos Valdice - Lábkové 738:707 (Tomášek 209 - Bernat 187), Rasáci - Pila Úlibice 781:694 (Myška ml. 201 - P.Dubský 196), Valc Hořice - Agrokomerz 755:720 (Kubíček 201 - Kuchař 222). 5.F liga: CS Kontakt - Česká pojišťovna 754:632 (Šimůnek 196 - Ženatý 180), Nápoje Vegana - MAVE Soběraz 728:647 (Šolc 187 - Saal 171), 4.ZŠ Jičín - Stavoka 828:807 (Procházka 215 - Dlabola 221). 5.G liga: Šavle team - Obora Valdice 720:593 (M.Zikmund 193 - Pěnička 216), ČOV Jičín - Besta Milíčeves 726:654 (Veselý 199 - Knapík 194), Brada B - Apel Jičín 763:525 (O.Ženatý 217 - Škobis 179). 5.H liga: Truhlíci Veliš - SPŠ Jičín B 696:618 (Janda 195 - Doškář 181), Bankrot - Vědunka tým 793:576 (Král 214 - Křepelka 174), Ronal Jičín - Rapa-dog 777:628 (Danys 206 - R.Veselý 196).

Ve středu 29.11. zahájí svoje soutěže i družstva 3. ligy a v pátek 1.12. nastoupí k prvním utkáním i družstva 1. a 2. ligy.

(fk)

Tlapák přestupuje do pražské Slavie

Nová Paka - Mladý, velice nadějný novopacký junior, dosahující výborných výkonů ve vrhu koulí a diskem, přestoupil v minulých dnech do ASK Slavia Praha.

Tento pražský atletický klub byl v posledních šesti letech pětkrát nejlepším juniorským klubem v České republice. V loňské i letošní sezoně se pražští junioři ze Slávie zúčastnili Poháru mistrů evropských zemí, kdy vždy obsadili druhá místa. Michalovi Tlapákovi, který bude i nadále hostovat za svůj mateřský oddíl novopackého Sokola ve druhé lize mužů, se přestupem naskýtá příležitost k dalšímu zlepšení, a tak i k proniknutí do české atletické špičky, a to nejen v juniorech.

(bas)

Cenný bod zůstal v Jičíně

HC Jičín - HC Dvůr Králové n/L 4:4 (0:0,1:2,3:2)

Jičín - Dramatické utkání na jičínském ZS skončilo šťastně pro domácí, kteří si tak připsali cenný bod do tabulky nad druhým mužstvem tabulky.

V první třetině nepadl sice ani jeden gól, zato se velice často vylučovalo (5:3). Hned v první minutě druhé třetiny se hosté ujali vedení, které jim vydrželo celkem 13 minut. Ve 34. minutě využili domácí přesilovky k vyrovnání. Hosté za necelé tři minuty ale opět skórovali a s tímto stavem 1:2) se šlo po druhé do šaten. Když ve 45. minutě přidali hosté třetí branku, vypadalo to, že je rozhodnuto, ale domácí konečně povzbuzováni diváky za 73 sekund dali druhou branku a za další jeden a půl minuty dokonce vyrovnali a vrátili se tak do hry o body. Byli to však hosté, kteří se v končící 51. minutě opět ujali vedení. Domácí se nevzdali, a tak když v polovině 59 minuty hráli přesilovku 4:3, odvolali brankáře a 52 sekund před koncem utkání opět vyrovnali a zajistili si cenný bod. Poděkování tentokrát patří i divákům, kteří konečně pochopili, že zdravým povzbuzováním dokáží přimět hráče k lepšímu výkonu.

Branky Jičína: Kapoun, Šír, D.Charypar a Peřina. Asistence: 2x Surma, 1x Peřina. Vyloučení: 8:7 navíc Říčař (DK) 5+do konce utkání, využití 3:0. Rozhodčí: Vávra - Korous, Srna. Diváků 550. Sestava HC Jičín: Skákalík - Valentin, Livora, Stříteský, Pěnkava, D.Charypar, Šír, Fadrhonc, Dušek, Polák, Kapoun, Surma, Peřina, Banyi, Šoltys a Zezulka.

Výsledky předcházejících zápasů: HC Jičín - Spartak Nové Město n/M 2:1 (1:1,0:0,1:0) Branky Jičína dával D.Charypar. HC Trutnov - HC Jičín 2:5 (0:2,0:3,2:0) Branky Jičína dávali: 2x D.Charypar, 2x Valentin, Šír a Surma. HC Jičín - HC Vrchlabí 2:5 (2:1,0:3,0:1) Branky Jičína: Banyi a Peřina. Za hosty skórovali 3x Pistulka, 1x Jakubec a Cerman.

Po uzávěrce NN hostili ve středu 22.října jičínští hokejisté na svém ledě hráče Třebechovic. V neděli 26. 11. zajíždějí Jičínští do Jaroměře a hned ve středu 29.11. sehrají zápas se stejným družstvem na domácím ledě. Přijďte je povzbudit.