Nové Noviny č. 45/0010. listopadu 2000str. 16

Medailisté ze Sydney v Jičíně

Jičín - Tři vítězové letošní paralympiády, která skončila před čtrnácti dny v australském Sydney, se o příštím víkendu představí ve Sportovním areálu v Jičíně.

TJ Jičín, oddíl stolního tenisu, pořádá ve dnech 17.-19. listopadu XXVIII. otevřené mistrovství ČR tělesně postižených sportovců ve stolním tenise družstev. Záštitu nad konáním akce převzal starosta Jičína Jiří Liška. V soutěží mužů bude startovat celkem dvanáct družstev. K největším favoritům bude patřit Baník Havířov, za který startuje držitel zlaté medaile ve dvouhře z paralympiády Ivan Krabec. Na vyrovnanost všech hráčů bude spoléhat domácí TJ Jičín, v jejímž dresu nastoupí stříbrní ze soutěže družstev v Sydney - Miroslav Cinibulk a Pavel Čech. Družstvo doplní Jiří Soukup, kterému nominace do Sydney unikla jen o vlásek. V družstvu SK Jánské Lázně bude startovat Lubomír Mašek, který byl rovněž členem stříbrného družstva. Za SK Frýdek - Místek nastoupí další držitel zlaté paralympijské medaile Milan Kubala, který však v Austrálii nesoutěžil ve stolním tenisu, ale zvítězil v hodu diskem.

V soutěži žen za Baník Havířov bude startovat vítězka dvouhry ze Sydney Jolana Davídková společně s členkami stříbrného družstva Janou Mojovou a Michaelou Žákovou. Za SK Jánské Lázně nastoupí několikanásobná mistryně Evropy, rovněž členka stříbrného družstva ze Sydney, Eva Peštová.

Boje o tituly mistrů ČR budou zahájeny ve velké hale Sportovního areálu v Jičíně v pátek 17. listopadu od 19.00 hodin zápasy v základních skupinách. V sobotu pak bude mistrovství oficiálně zahájeno v 8.30 hodin slavnostním nástupem všech účastníků a od 9.00 hodin budou soutěže pokračovat zápasy základních skupin. Finále bude rozehráno v sobotu v odpoledních hodinách a okolo 18.00 hodiny bychom měli znát nové mistry České republiky.

(vh)

Hokejisté Jičína zahájili vítězstvím

I.VčL: HC Náchod - HC Jičín 2:3 (1:1,0:0,1:2)

Náchod - Teprve druhým kolem vstoupili jičínští hokejisté do soutěže, neboť první zápas s Jaroměří byl odložen. Také letos zahajovali muži HC Jičín soutěž v Náchodě a stejně jako loni přivezli body do tabulky.

Byli to ale domácí, kteří zahájili náporem a v 10. minutě se ujali vedení Havránkem z přesilové hry. V 15. minutě využili také jičínští přesilovku a vyrovnali, když před tím v 11. minutě neproměnil jičínský Novotný trestné střílení. Ve druhé třetině se hrálo bez branek, ale víc šancí měl Jičín. Až v 51. minutě se měnilo skóre zásluhou jičínské dvojice Peřina, Stříteský. Za dvě minuty to byl ale opět náchodský Havránek, který využil další přesilovky k vyrovnání. Škoda, že hráči Jičína nedokázali využít přesilovky 5 na 3. Skákalík v brance Jičína ale doslova čaroval, a tak to byl nakonec celek z Jičína, který 21 sekund před koncem vybojoval vítězství.

Sestava HC Jičín: Skákalík, Novotný, Livora, Pokorný, D.Charypar, Peřina, Valentin, Stříteský, Šír, Dušek, Surma, Polák, Kapoun, Banyi, Fadrhons, Zezulka. Branky Jičína: D.Charypar, Stříteský a Kapoun, asistence - 2x Pokorný, 1x Peřina. Za Náchod skóroval 2x Havránek. Vyloučení: 9+OK: 12+OK, využití 2:1. Rozhodčí: Stolín, Schánil a Vokřál.

(mj)

MISTROVSTVÍ ČR V JUDU

11. a 12. listopadu v SA Jičín

SKP JUDO Jičín pořádá tuto sobotu a neděli mistrovství mužů a žen v judu. V sobotu budou bojovat muži, v neděli pak ženy. Zahájení je po oba dny v 10.00 hodin. Do soutěže je již přihlášeno 220 mužů a 70 žen. Pro olympioniky Jákla, Vernerovou a Pažoutovou bude mistrovství ČR prvním startem po OH v Sydney.

Okresní basketbalové derby

Hořice - Tuto neděli se utkají v hořické hale v oblastním basketbalovém přeboru dva celky z našeho okresu. Jiskra Hořice, která v minulém dvoukole dokázala v Pardubicích porazit tamní béčko 67:94, hostí celek Nové Paky. Sokolům bez pivota Bajera, který přestoupil do Dvora Králové, se již tak nevedlo a své oba zápasy prohráli. Současná forma obou celků a prostředí mluví spíše pro domácí, protože sokolové budou těžko hledat náhradu na místo pivota za svého nejlepšího střelce. V novopacké sokolovně bude celkem klid. Své zápasy zde hrají v sobotu dopoledne jen žákyně s béčkem SŠB Pardubice. Výsledky posledního dvoukola Nové Paky a Hořic: Tesla B - Hořice 67:94, Tesla B - Nová Paka 96:67, Hradec B - Nová Paka 99:89, Hradec B - Hořice 77:67.

(bas)

Pozvánka na ligovou házenou

Neděle 12. listopadu od 18 hodin

AGS HBC Jičín - HK Dvůr Králové n/L

Druhá basketbalová liga žen

Nová Paka - Dvě velice rozdílná utkání sehrály minulý víkend novopacké sokolky ve druhé basketbalové lize. V sobotu jim los v pardubické hale předhodil nováčka soutěže, v neděli se v hale pražské Aritmy utkaly s tamním výborným celkem, který si dělá velké ambice na postup do prvé ligy. Samozřejmě tyto dva výkonnostně rozdílné týmy nutně ovlivnily i víkendové výsledky packých basketbalistek.

SŠB Pardubice - Sokol Nová Paka 60:99 (13:27,17:23,15:24,19:25)

Základní pětka ve složení Havlíková, Křížková, sestry Kalendovy a Fejfarová si hned v úvodu zajistila dostatečný respekt domácích hráček. Ve čtvrté minutě již blikal ukazatel vesele na sokolky 16:4. Tento náskok postupně novopacké basketbalistky zvyšovaly až do konečného rozdílu, bez bodu o čtyřicet. Ke spokojenosti celého týmu se dařila střelba trojek. Pavla Kalendová jich při vynikající úspěšnosti 75 procent vsítila šest, její sestra přidala další čtyři. Po jedné ještě zaznamenaly Fejfarová a Borůvková. Ta prvá udělala vrásky na čele trenérovi a jeho asistentovi výronem, druhá podobně jako v prvém zápase proti Kompresorům se velmi dobře uvedla.

Body Nová Paka: Pavla Kalendová 35,6x3,4/3,3, Petra Kalendová 18,4x3,5/4,3, Křížková 13,11/7,1, Borůvková 9,1x3,2/2,2, Havlíková 6,6/4,2, Jislová 6,9,3, Němcová 4,1/0,0, Urbanová 4,0,3, Fejfarová 4,1x3,3/1,3. Trestné hody 18/9:31/20, trojky 5:12, fauly 25:20, 5 OCH 1:0.

SK Aritma Praha - Sokol Nová Paka 96:64 (30:13,22:19,18:7,26:25)

V pětce sokolek se objevila i hostující hráčka z prvoligového Trutnova Eva Holubcová, která byla velkou posilou hostujícího týmu. Bohužel střelecké výpadky a chyby při rozehře basketbalistek hostujícího týmu v prvé a třetí čtvrtině ovlivnily celkový průběh střetnutí. Domácí se dostaly lehce do vedení 7:0, sokolky snížily na 11:7 a to od nich prvou čtvrtinu bylo vše. Pražačky získávaly hodně odražených míčů a ty dokázaly pod košem zúročit a nebo pod vlastním košem využít k založení rychlého protiútoku. Vyrovnaný tým domácích a časté střídání hráček diktovaly po celý zápas rychlé tempo. Sestry Kalendovy měly již v prvé čtvrtině po třech osobních chybách.

Body Nová Paka: Holubcová 23,2x3,5/3,1, Křížková 14,4/2,2, Borůvková 7,1x3,0, Petra Kalendová 7,4/3,4, Havlíková 6,4/2,1, Fejfarová 5,1x3,0, Pavla Kalendová 2,0,5, Němcová 0,0,3, Jislová 0,0,2, Urbanová 0,0,1. Trestné hody 29/19:17:10, trojky 4:4, fauly 18:23, 5OCH 0:1 (Pavla Kalendová).

Svá příští druholigová utkání sokolky sehrají v sobotu 18. listopadu v 18.00 hodin, kdy hostí celek Stěžer a o den později přivítají v 10.30 hodin zálohu ligového Hradce Králové.

(bas)

FOTBAL

Východočeská 1. A třída - SEVER

Sobotka - Hořice 2:1 (2:1) Ječný, Čurda - Palina. Semily B - Nový Hradec 1:3 (0:2) Štěpán Zonyga - Pokorný 2, Kosmín. Milíčeves - Lomnice n/P 5:2 (2:0) Jančák 2, Průcha, Jiří Roman, Fejfar - Martínek, Petr. Dobruška - Jilemnice 1:5 (1:2) Čančara - Onak, Schauer, Horáček, Sedlák, Skála. Červený Kostelec - Předměřice n/L 5:3 (3:2) Dvořáček, Škoda, Hála, Hanuš, Janko - Zeman 2, Kafka. Libáň - Rudník 2:2 (0:1) Žiška, Banjacsi - vlastní, Janata. Broumov - Vrchlabí 1:1 (1:1) Kitler - Dokležal.

Východočeská 1. B třída - SK. A

Žacléř - Nová Paka 0:2 (0:2) Kalenda, Jaroš. Košťálov - Mostek 0:3 (0:1) Bergr, Brádle, Aleš Robek. Trutnov B - Železnice 4:5 (2:2) Blažej 2, Louda, Jůzl - Procházka, Březský, Burgert, Kumčín, Nýdrle. Jičíněves - Studenec 3:1 (3:1) Klaban 2, Doleček - Ulvr. Robousy - Hostinné 5:1 (3:1) Kubíček 2, Kalán, Karásek, Česánek - Blažek. Dvůr Králové n/L - Horní Branná 9:0 (3:0) Kazda 4, Hruška 2, Chytráček, Vágner, Vondras. Lázně Bělohrad - Jablonec n/J 1:1 (1:1) Zeman - Prokůpek.

Turnaj ve stolním tenisu

Jičín - V pátek se v jičínském K-klubu uskutečnil třetí turnaj mladších a starších žáků a žákyň ve stolním tenisu. Mezi mladšími žáky zvítězil Tomáš Kudrnáč před Pavlem Hlaváčkem a Ondřejem Skřivánkem. Mezi staršími žáky a žákyněmi získal prvenství Radek Pažout před Martinem Šolcem a Vojtěchem Vávrou. Z děvčat byla nejlepší Pavlína Kudrnáčová, která skončila na celkovém čtvrtém místě. V pořadí čtvrtý turnaj ve stolním tenisu se bude konat v pátek 8. prosince.

Výsledky - Ml. žáci: 1. T. Kudrnáč, 2. P. Hlaváček, 3. O. Skřivánek, 4. M. Bilanský, 5.-8. J. Hušek, D. Dutkovský, Z. Šoltys, Š. Hladík. St. žáci: 1. R. Pažout, 2. M. Štolc,, 3. V. Vávra, 4. P. Kudrnáčová, 5. J. Starý, 6. L. Čepková.

(red)

Okresním fotbalem

Okresní přebor muži

Nová Paka B - Lužany 1:2 (0:1) Rejmont - Voves, P. Mach. Chomutice - Staré Místo 3:0 (0:0) Voňka 2, Kloutvor. Kopidlno - Dětenice A 1:0 (0:0) Janda. Bříšťany - Nemyčeves 0:4 (0:1) Janda 2, Čapek, Šulc. Železnice B - Pecka 7:1 (2:1) T. Kuncíř, Burgert, Jerie 2, Kozák - Pospíšil. Miletín A - Valdice 3:1 (2:0) Skořepa 2, Urban. Jičín B - Stará Paka 0:1 (0:1) Rajm.

14.Pecka121017:485

Příští kolo: Lužany - Stará Paka, Valdice - Pecka (hraje se v Nemyčevsi), Bříšťany - Dětenice A, Kopidlno - Staré Místo, Chomutice - N. Paka B (vše sobota 14.00), Jičín B - Miletín, Železnice B - Nemyčeves (neděle 14.00).

Okresní soutěž muži

Milíčeves B - Žeretice 8:2 (7:1) Rakouš a Martínek 3, Trč 2 - Mydlář, Kriegel. Žlunice - Libuň 1:0 (0:0) Jančák. Kacákova Lhota - Dětenice B 5:2 (0:2) Šulc 2, Fedor, Jurášek, Popek - R. Novotný, Petrtýl. Miletín B - Češov 3:0 (3:0) Paulus, Knajfl, Karban.

8.Dětenice B131014:526

Příští kolo: Žeretice - Libuň, Žlunice - Češov, Kacákova Lhota - Miletín B (sobota 14.00), Milíčeves B - Dětenice B (neděle 14.00).

Okresní přebor dorostenci

Sobotka - Lužany 2:0 (1:0) Suchánek, Borovička. Dětenice - Chomutice 1:10 (1:3) Koudelka - Klaban 4, Gotvald 2, Horák, Vohánka, Šmejda, M. Bareš. Kopidlno - Valdice 1:1 (1:1) Zarycký - Marks. Žlunice - Železnice 3:5 (2:3) Janda, Haken, Černý - R. Fišer 3, Hrtús, Dědeček.

9.Dětenice10119:893

Příští kolo: Železnice - Kopidlno, Valdice - Dětenice (hraje se v Nemyčevsi), Chomutice - Sobotka, Lužany - Staré Místo (vše sobota 10.00).

Okresní přebor žáci

Žlunice - Stará Paka 0:2 (0:2) Rohr, Tomeš. Chomutice - Staré Místo 1:1 (0:1) Adam - Bryscejn. Miletín - Valdice 1:0 (1:0) Lánský. Lužany - Jičíněves 1:1 (1:0) Knap - Svoboda. Kopidlno - Milíčeves 3:1 (1:0) Vodička 2, Hurta - Novotný. Železnice - Pecka 3:0 (2:0) Fořt 2, Sedláček. Sobotka - Robousy 1:0 (1:0) Nývlt. L. Bělohrad - Libáň 12:0 (6:0) L. Jezbera a Rychecký 5, T. Jezbera, Fibiger.

16.Pecka11136:1034

Příští kolo: Lužany - Stará Paka, Kopidlno - Staré Místo, Milíčeves - Miletín, Valdice - Pecka (hraje se v Nemyčevsi), Žlunice - Jičíněves (vše sobota 12.00), Libáň - Robousy (neděle 10.00), Železnice - Sobotka, L. Bělohrad - Chomutice (oba neděle 12.00).

Házenkáři přerušili černou sérii

SHK Louny-Litvínov - AGS HBC Jičín 20:23 (11:9)

Jičín - V sobotu sehráli jičínští házenkáři utkání devátého kola první ligy mužů. Tentokrát se představili na půdě nováčka nejvyšší soutěže, celku SHK Louny-Litvínov.

Jičínští začali v tomto duelu poměrně úspěšně, ubránili první útok soupeře a Kořínkem šli po technické střele do vedení. Postupem času ale ztráceli hosté půdu pod nohama, objevila se pro ně již známá herní křeč a domácí srovnali skóre na 3:3. Když se k tomu přidali i oba rozhodčí, kteří byli na jičínské hráče až příliš viditelně přísnější, získali Lounští tříbrankové vedení v poměru 6:3 a v 16. minutě 8:5. Aby toho nebylo málo, zranil se na pravém křídle hrající Pokorný. I přes malátný výkon dokázali Jičínští brankami A. Babáka a Věcka snížit na 8:7. Zdálo se, že se dostávají do správného tempa. Přišla však chyba v obraně vzniklá špatnou komunikací a spoluprací mezi hostujícími hráči a bylo to opět o dva góly, 9:7. V těchto chvílích se pravděpodobně lámal chléb sobotního duelu. Rozhodčí totiž vyloučili Jičínu trochu nesmyslně dva hráče a domácí tak hráli v početní převaze. Zodpovědnost na sebe vzal brankář Doman, jenž vystřídal Řezáče (tomu hostující obrana vůbec nepomohla) a dvěma skvělými zákroky podržel tým. Jičínští poté góly Samce a Pustky srovnali stav na 9:9, ovšem poslední slovo měli v první půli domácí a dvakrát potrestali chyby Jičína, čímž upravili na poločasových 11:9.

Úvod druhého dějství, to bylo úplně jiné jičínské mužstvo. V brance stál bezchybný Doman, obrana byla pohyblivá a téměř neprostupná. Domácí nevěděli, kam dřív skočit. Jejich trenéři sáhli k osobní obraně Štegla, tím ale otevřeli prostor pro ostatní hráče. Na ukazateli stavu přibývaly branky pouze na straně hostujícího celku, Jičínští dokázali vstřelit sedm branek po sobě a otočili na nadějných 11:16. První branku druhého poločasu vstřelili házenkáři spojeného mužstva Loun a Litvínova až ve dvanácté minutě a snížili na 12:16. Vzápětí odpověděl Věcek a získal Jičínu znovu pětibrankový náskok. Přišlo však chvilkové sebeuspokojení, vyloučení dvou jičínských házenkářů a domácí nekompromisně trestali a snížili ze 14:19 na 17:19. Naštěstí hostující celek to nevyvedlo z míry a z protiútoku vstřelil veledůležitý gól Pancner z prostoru pivota. Lounští ještě jednou vykřesali jiskřičku naděje a snížili na 18:20, ale Jičínští odpověděli brankami Kořínka a Babáka a upravili na 18:22. Poslední tři minuty utkání chtěli domácí alespoň zkorigovat výsledek, ale hostující obrana jim to dovolila až v samém závěru. Poslední branku Jičína vstřelil Štegl, když zvyšoval z brejku na 19:23. Ke slovu se dostal i brankář Řezáč, který proměnil v poslední minutě sedmimetrový hod, ale úzkostliví rozhodčí mu branku pro údajný přešlap neuznali, a tak soupeř korigoval na konečných 20:23. Jičínští jsou po devátém kole na čtvrtém místě tabulky s jedenácti body.

V neděli 12. listopadu se uskuteční dlouho očekávané východočeské derby. Hráči AGS HBC Jičín přivítají v hale sportovního areálu první celek tabulky, dlouholetého rivala ze Dvora Králové. Duel začíná v 18.00 hodin.

Sestava a branky AGS HBC Jičín: Doman, Řezáč - A. Babák a Věcek po 5; Štegl 4/2; Kořínek 3; Samec a Pustka po 2; Pancner a Josef po 1; Pokorný; Prachař. Statistika utkání: Sedmičky: 2/1 - 2/2. Vyloučení: 4 - 7. Rozhodčí: Konečný, Černý.

(bama)

Neregistrované kuželky

Jičín - Dalšími zápasy pokračoval 25. ročník čtyřčlenných družstev neregistrovaných v kuželkách. Hrály se zápasy skupin 5. ligy a soutěž zahájily i družstva žen. Výborný tým ŠUTR-MAN Hořice dokázal opět posunout laťku letošního nejlepšího výkonu, když shodil vynikajících 939 kuželek.

Výsledky jednotlivých zápasů mužů - 5.A liga: Telecom Semily - Profi-sport 741:736 (Pospíšil 197 - Josef 201). 5. C liga: Ostroměř - Magnum 754:717 (Stýblo 214 - Polák 208), Telecom E - Agro Bystřice 706:629 (Rohlíček 193 - Čtvrtečka 184), Šutr-Man Hořice - Draci 939:668 (Junek 242 - Žďárský 200), 5.D liga: ČD Kopidlno B - Drbaví 679:666 (Chalupníček 198 - Babák st. 201), Lempl boys - MěÚ Jičín 736:581 (Vokáč 200 - Šuna 151), U team - Volanice 756:594 (Vích 203 - Erban 192), 5.E liga: ČSAD Jičín B - Lábkové 751:657 (Douša 199 - Dlouhý 172), Rasáci - Elos Valdice 837:732 (Myška st. 233 - Srb 206), 5.F liga: 4. ZŠ Jičín - Pojišťovna ČP 773:588 (Těthal 202 - Ženatý 187), CS Kontakt - Nápoje Vegana 749:717 (Šimůnek 210 - Šolc 194), Zemos - Mave Soběraz 757:748 (Kotrouš 245 - Tomeš 212), 5.G liga: Šavle team - ČOV 774:734 (M.Zikmund 221 - Lukavec 199), Besta - ČD Jičín 715:687 (Knapík 218 - Maixner 222), 5.H liga: Vědunka tým - SPŠ Jičín B 637:519 (Krauza 177 - Burešová 157), Ronal Jičín - Truhlíci Veliš 817:662 (Muška 218 - P.Janda 182), Bankrot - ČD Semily 785:714 (Leština 206 - Bém 209).

Výsledky jednotlivých zápasů žen - 1.liga: Aris Jičín A - Okresní Úřad 744:738 (Havelková 202 - Stillerová a Smolíková 189). 2.liga: Brada B - Domácí potřeby 714:625 (Stryhalová 193 - Taušová 176).