JIČÍN - MUDr. Petr Stránský, Kopidlno, tel.:0433/552 217.

NOVÁ PAKA - MUDr. Vágenknechtová, tel.: 0434/682 416.

HOŘICE - MUDr. Marcela Valášková, tel.:0435/622 162, 623 375.

Před odjezdem k lékaři si na jeho tel. nebo na tel. LSPP ověřte, zda si nevyměnil službu s kolegou.

350g mladého čerstvého špenátu, 4 plátky anglické slaniny, kousek másla, 1 citrón, 2 lžíce oleje, pepř

Špenát zbavíme stonků a v několika vodách pečlivě propláchneme. Osušíme, nahrubo nasekáme a dáme do salátové mísy. V pánvi rozpustíme máslo, na němž opečeme dozlatova nakrájenou slaninu, kterou rychle obracíme dřevěnou lžící. Slaninou i rozpuštěným tukem přelijeme lístky špenátu. Ochutíme citrónovou šťávou, olejem a podle chuti opepříme. Dobře promícháme a ihned podáváme. Tento salát se připravuje pouze z mladých světlých lístků špenátu, které jsou patřičně křehké, pro nás to tedy bude špenát z vlastní zahrádky.

Dobrou chuť

Házená: béčko prohrálo s Jabloncem

ELP Jablonec n/N - AGS HBC Jičín "B" 24:17 (13:7)

Jičín - V dalším kole třetí ligy házenkářů nastoupili hráči Jičína proti doma velice silnému celku Jablonce nad Nisou. Domácí ještě neztratili na svém hřišti ani bod, takže se našim házenkářům příliš velké šance nedávaly. Hostujícím trenérům chyběli oproti jiným zápasům Mareš, Šulc a A. Babák.

Od samého začátku zápasu diktovali domácí tempo hry, hráli s chutí a dařilo se jim rychle a přesně kombinovat. Naopak Jičínští hráli velmi zakřiknutě, nedařilo se jim překonat jabloneckou obranu, a tak prohrávali po prvním poločase 13:7.

Druhá půle byla přece jenom vyrovnanější, hosté zlepšili útočnou fázi, ale to stačilo pouze na korekci výsledku na konečných 24:17. Velmi důležité utkání čeká jičínské hráče v sobotu, kdy se od 16.30 hodin utkají s celkem SKP Pardubice. Jičínští jsou po 6. kole na devátém, tedy předposledním místě tabulky se 2 body. Sestava a branky AGS HBC Jičín: Kynčl, Coufal - Číha 8/5; Kolomazník a Josef po 2; T. Smolík 2/1; R. Smolík, Kůta a Schoř po 1; Flaxa; Ženatý; Horyna. Statistika utkání: Sedmičky: 2/1 - 8/6. Vyloučení: 7-3; ČK: 0-1. Rozhodčí: Podzimek, Vlk.

V sobotu sehráli prvoligoví dorostenci čtvrté utkání své soutěže, v němž podlehli nejtěsnějším rozdílem Jiskře Třeboň 21:20 (11:11).

(bama)

Porážka od ligového Trutnova

Nová Paka - Poslední přípravné utkání před nastávající sezonou sehrály v Trutnově domácí a novopacké basketbalistky. Pro novopacké sokolky to bylo poslední přípravné utkání před nastávající druholigovou sezonou.

Loko Texlen Trutnov - Sokol Nová Paka 102:50 (56:27)

V utkání předčily domácí hráčky novopacké basketbalistky hlavně rychlostí, která se projevila zvláště v rychlých protiútocích a agresivní obranou. Střelecky byla opět výborná Vápeníková a jedna z nejlepších juniorek Česka, Uhrová. Sokolky nastoupily v neúplné sestavě, pouze s osmi hráčkami, a prakticky proti výborným domácím basketbalistkám se prosadila pouze Petra Kalendová a Křížková. Packé basketbalistky měly opět výborné trestné hody a jejich úspěšností předčily domácí.

Body Nová Paka: Kalendová Petra 20, 3x3, 10/9. 4, Křížková 14,9/6, 1, Fejfarová 5, 1x3, 0,3, Urbanová 4, 0,3, Borůvková 3,1x3,0, Purtíková 2,2/2,1, Jislová 2,0,1, Čapková 0,0,1. Za domácí nejvíce Vápeníková 14, Šantrochová a Vašáková po 14, Uhrová 13. Trestné hody 20/12 (60 %):21/17(81%), trojky 5:5, fauly 17:15.

(bas)

Dvě vítězství packých minižákyň

Nová Paka - Další dvě vítězství přidaly novopacké minižákyně v sobotních utkáních v Hradci Králové proti týmu Stěžer. Zatímco prvé utkání bylo do poločasu vyrovnané, ve druhém zápase byly sokolky naopak daleko lepším týmem hned v úvodních minutách. Střelecky se podobně jako v prvých utkáních prosadily již loňské hráčky. Drábky ale již vystrkují i mladé adeptky basketbalu z loňské přípravky.

Sokol Stěžery - Sokol Nová Paka 16:42 (12:12) Vilušinská 14, Podlipná 10, Nálevková 12, Kalfařová 4, Kazdová 2.

Sokol Stěžery - Sokol Nová Paka 9:39 (2:23) Podlipná 10, Vilušinská 7, Kazdová a Nálevková po 6, Kalfařová, Doležalová, Hamplová, Macounová a Kynčlová po 2.

(bas)

Fotbal: mistrovská utkání SK Jičín

Dekora Ždírec n/D - SK Jičín 5:1 (2:1)

Zápas zahájily dvě šance domácích. Zatímco první skončila nad břevnem, druhou musel "hasit" svým zákrokem obránce Klimeš. To běžela teprve 6. minuta a hosté již v té chvíli věděli, že se v utkání pořádně zapotí. Pádný důkaz přišel o minutu později. Po střele jednoho z domácích se dostal k míči Čalkovský a ze skrumáže prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Vedení domácích však netrvalo dlouho. V 10. minutě se po spolupráci Vraštila s Kubányim dostal k míči Lukáš, jenž s přispěním domácích obránců vyrovnal. Ve 20. minutě o sobě dal poprvé v utkání pořádně vědět domácí ofenzivní záložník Kovárník, jenž v nedávné době patřil mezi nejlepší hráče druholigových týmů SK Chrudim nebo Xaverov Praha. Dostal se až před Nechanického, ten mu ale svým zákrokem zabránil ve skórování. Kovárník neuspěl ani o čtyři minuty později. Přes několik jičínských obránců prošel středem hřiště až do "vápna" soupeře. Technickou střelu "placírkou" mu však Nechanický nohou vyrazil. Gólu se tento vysoký hráč Ždírce přece jen dočkal. Ve 28. minutě skončil rohový kop domácích na bližší tyči. Od té se odrazil přímo k nekrytému Kovárníkovi, pro něhož nebyl problém dopravit míč do sítě. Hosté v této části zápasu chvílemi působili naivně, což je mohlo stát další inkasované branky. Velké nebezpečí pro Nechanického znamenal především rychlonohý Šmeral a - Kovárník.

Zatímco ke hře v prvním poločase se dá poznamenat, že se odehrála za mírné převahy domácích, pak hra druhé půle byla již plně v jejich režii. Znovu se ukázalo, jak jičínskému týmu chybí hráči typu Kovárníka nebo Šmerala. Ruku na srdce, podobný typ hráčů chybí většině týmů Oblastního přeboru a jelikož je má Ždírec, vede tabulku. Na druhou stranu, tito hráči dokáží svou disciplinovaností a výkonem strhnout i ostatní, méně zkušené hráče, a tak je hra takto složeného týmu velmi výbušná, plná útočné energie a přes řadu nepřesností nebezpečná téměř v každém útoku. Důkaz přišel ve 49. minutě, když nikým neatakovaný volný hráč Ždírce hlavičkoval z hranice penalty pouze do břevna. To, co nedokázalo proměnit mládí v dresu domácích, musela znovu zařídit zkušenost. Po nedorozumění Velicha s Nechanickým se na hranici "velkého vápna" zmocnil míče Šmeral, obešel jičínského gólmana a lehce skóroval do prázdné brány - 3:1. V 53. minutě to bylo po faulu Nechanického a následné penaltě už 4:1. Domácí diváci chtěli vidět další góly. Naštěstí pro Jičín se dočkali už pouze jednoho, stál ovšem za to. Kovárník ho totiž vstřelil rovnou z rohového kopu. Sympatické na hře hostů bylo, že se i přes nepříznivý stav nestáhli do obranné ulity a snažili se výsledek alespoň brankově zmírnit. V 68. minutě se vydal na svůj obvyklý výlet středem hřiště Klimeš. Přihrál střídajícímu Kosejkovi. Ten v úvodu druhé půle musel vystřídat zraněného Kubányiho, jehož nevybíravým způsobem "sestřelil" jeden z domácích hráčů. Kosejk, přestože měl dostatek sil, bránu netrefil. Když snížení nepřinesl ani Velichův přímý kop, odvezl si Jičín ze hřiště vedoucího celku tabulky pověstného "bůra".

Sestava Jičína: Nechanický - Klimeš, Velich, Kocourek, D. Malý - Lukáš, Drbohlav, Štěrba, Vraštil - Kubányi (50. R.Kosejk), Rejha.

Dorost ml.: Slovan Broumov - SK Jičín 3:0 (2:0) Bez několika hráčů základní sestavy hosté na svého soupeře nestačili. Vítězství domácích bylo zasloužené. Sestava Jičína: Drázský - Vychodil, Mazáček, Novotný, Munzar - Lemmer, Řeháček, Štrauss, Topič - Hamák, Rejha.

Dorost st.: Slovan Broumov - SK Jičín 3:2 (2:0) První dějství bylo odehráno jasně v režii domácího celku. Po změněn stran se hosté výrazně zlepšili, snížili na rozdíl jediné branky, sahali po vyrovnání. Domácí přesto vedení se štěstím udrželi. Branky za Jičín dávali Repka a Topič. Sestava Jičína: Etflaiš - Chalupa, Hýča, Repka, Masák - Kadlečík, Hnát, Petrovický, Ulip - Veselý, Vejvoda (střídal Topič).

Muži B: SK Jičín B - So Železnice B 3:1 (2:0) Za Jičín skórovali Šimánek 2x a Sobotka. Žáci ml.: SK Jičín - 1. FK Nová Paka 5:1 (3:0) Za Jičín skórovali Mazáček 3x, Mikolášek a Meszároš. Žáci st.: SK Jičín - 1.FK Nová Paka 5:1 (0:1) Za Jičín skórovali Tománek 3x a Brett 2x.

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ SK JIČÍN: Sobota 21. října 9.30+11.15 TJ Předměřice - SK Jičín (žáci st.+ml. - BUS 8.00), 10.30+12.45 SK Jičín - TJ Ledeč n/S (dorost ml.+st.), 15.00 SK Jičín - Ji Litomyšl (muži A). Neděle 22. října 15.00 SK Jičín B - SKP Valdice (muži B).

(dm, vej)

Kuželky: OP 3.třídy

SKK Jičín D - TJ Milovice B 3:13 (2290-2324) V okresním derby potvrdila záloha Milovic roli favorita a přesvědčivě jičínské déčko porazila. V tomto zápase dosáhl nejlepšího výsledku kola Pavel Kříž (SKK Jičín D) 430. TJ Jilemnice C - HC Březovice B 5:11 (1988-2049). Sokol Nová Paka B - Spartak Rokytnice B 10:6 (2043-2042) Novopačtí zvítězili nejtěsnějším rozdílem - o jednu kuželku. SKK Jičín C - TJ Jilemnice B 8:8 (2245-2204) Utkání prvních dvou celků tabulky skončilo, po celé řadě zvratů, remizou. Ve zbývajícím zápase prohrál Spartak Rokytnice C s Lokomotivou Trutnov E 6:10.

(jk)

Pozemní hokej: starší žáci

Jičín - O víkendu pokračovala svými zápasy mistrovská soutěž starších žáků v pozemním hokeji. Jičínští chlapci dvě kola před koncem vedou, ale stále není rozhodnuto. O tomto víkendu se rozhodne, kdo bude mistrem OK Praha a kdo postoupí na závěrečný turnaj o titul mistra České republiky.

HC 1953 Jičín - President Praha 3:1 (2:1) Branky za Jičín dávali Jakub Drozen, Marek Hlaváč, Petr Bryscejn. HC 1953 Jičín - Bohemians Praha 4:1 (2:0) Branky Jičína: Adam Feit, Marek Hlaváč 2, Vít Šupitar. Jičín nastoupil v sestavě: Roman Bryscejn, Jakub Drozen, Petr Bryscejn, Mirek Junek, Vít Šupitar, Marek Hlaváč, Štěpán Gabriel, Marek Odvárko, Adam Berný, Michal Hrtús, Adam Feit, Michal Drahoňovský. Trenér: Roman Táborský.

Zítra, tedy v sobotu 21. října, přivítají starší žáci HC 1953 Jičín na domácí půdě (Matějkovo cvičiště) kolektiv Slávie Praha. Utkání začíná ve 14.00 hodin. Následující den (neděle 22. října) zajíždějí jičínští hráči do Prahy, kde se v 11.30 utkají s týmem President Praha.

(red)

Kořínek vyhrál

Mohelnice - Výborně si vedl Roman Kořínek na Velké ceně Mohelnice, která je zařazena do Grand prix dorostenců v judu, když zvítězil ve své hmotnostní kategorii. Krůček k medaili měl i Jaroslav Aim, který však v boji o třetí místo prohrál a skončil tak čtvrtý. Ostatní Jičínští skončili v opravách. Výsledky jičínských závodníků: 50 kg - 1. Roman Kořínek, 60 kg - 4. Jaroslav Aim, 17.-21. Pavel Letošník a Jan Kubánek, 66 kg - 9.-12. Tomáš Németh a Filip Havlík, 73 kg - 17. Lukáš Kloubec.

(ps)

Béčko v čele přeboru

Vrchlabí - O víkendu se uskutečnil ve Vrchlabí 2. turnaj tříčlenných družstev dorostu oblastního přeboru východočeského kraje. Mladí jičínští dorostenci a dorostenky zahráli opět velice dobře a obsadili celkově třetí místo. Jičín nastoupil ve složení: Tomášková 406, Mauri 358 a Gardoňová 324). Výborného výkonu dosáhla Martina Tomášková, když shodila 406 kuželek a stala se nejlepší hráčkou celého turnaje.