JIČÍN - MUDr. Marie Skřivánková, tel.:0433/500 735.

NOVÁ PAKA - MUDr. Ostrčilová, tel.: 0434/622 756.

HOŘICE - MUDr. Dana Šabatová, Miletín, tel.:0435/622 277, 621 677.

Před odjezdem k lékaři si na jeho tel. nebo na tel. LSPP ověřte, zda si nevyměnil službu s kolegou.

Zbytek vařeného nebo pečeného kuřete, stejné množství šunky a sýru typu ementál, 6 lžic oleje, šťáva z 1 citronu, lžička hořčice a bazalky, sůl, pepř, 5 až 6 sladkokyselých okurek, hlávkový salát

Kuřecí maso nakrájíme na velmi jemné nudličky, stejně jako šunku, sýr a dobře umytý hlávkový salát. Sladkokyselé okurky nakrájíme na kolečka. Vše dáme do mísy a těsně před podáváním vmícháme zálivku připravenou z hořčice, oleje, citronové šťávy, rozdrobené bazalky, soli a pepře.

Dobrou chuť

Zbytečná porážka házenkářů

AGS HBC Jičín - Jiskra Zruč n/S 20:23 (10:10)

Jičín - V neděli odpoledne hostilo jičínské béčko házenkáře Zruče nad Sázavou v dalším utkání třetí ligy. Pro domácí to byl velmi důležitý souboj, ve kterém chtěli získat dva body a odpoutat se od spodních pater tabulky. Nastoupit nemohli zranění hráči Mareš, Masák a Josef.

Utkání přineslo velice dramatický průběh. V jedenácté minutě se domácí poprvé dostali do vedení v poměru 4:3. Hráči Zruče však odpověděli zvýšeným úsilím a otočili na 5:6 ve svůj prospěch. Stále si potom udržovali jedno až dvoubrankový náskok, 8:10. Jičínští v závěru poločasu zabojovali a zásluhou střely Kolomazníka z prostoru křídla vyrovnali tři sekundy před koncem první části na 10:10.

Podobný průběh měla i druhá půle. Oba soupeři se střídali v těsném vedení. Přišla však hluchá pětiminutovka domácích a zkušení hráči Zruče utekli na 12:15. Jičínští se ale otřepali, v obranné fázi začali hrát mnohem důrazněji a v útoku rychlými kombinačními akcemi přehrávali hostující obranu. Nabízené šance pak proměňovali dobře hrající Kolomazník, dále T. Smolík a A. Babák, stav 17:15 pro Jičín. Dvoubrankový náskok ve prospěch domácích svítil na ukazateli času i ve 20. minutě druhého dějství, 19:17. Vše tedy nahrávalo do karet hráčům Jičína. Bohužel domácí vyrobili zbytečné chyby, několikrát ukvapeně vystřelili a Zruč nekompromisně trestala, 19:21. Jičínští se pokusili o zvrat a snížili na 20:21, ale v pohodě hrající hosté kontrovali dvěma góly a stanovili konečné skóre na 20:23.

O víkendu zajíždějí hráči Jičína do Jablonce nad Nisou, kde budou bojovat proti domácímu ELP Jablonec. Po 5. kole je Jičín devátý se dvěma body.

Sestava a branky AGS HBC Jičín: Kynčl, Coufal - A. Babák 7/3; Kolomazník 6; T. Smolík 3; Schoř, Král, Číha a Horyna po 1; Ženatý; Stříhavka; Šulc. Statistika utkání: Sedmičky: 4/3 - 2/2. Vyloučení: 1 - 4. Rozhodčí: Síč, Brabec.

Výsledky dalších zápasů AGS HBC Jičín. Mladší dorostenci (I. liga): AGS HBC Jičín - SK Aritma Praha 21:18 (11:7). Dorostenci (II. liga): AGS HBC Jičín - SK Aritma Praha 23: 20 (7:10).

(bama)

Úspěšní mladí judisté

Trutnov - V Trutnově se konalo regionální mistrovství Východočeského kraje mladších žáků a starších žákyň v judu, které bylo postupovou soutěží na mistrovství republiky. Tam by měli postoupit téměř všichni medailisté. Jičínským nadějím se dařilo, když vybojovali pět z deseti titulů regionálních mistrů mezi mladšími žáky a tři tituly přidaly ještě starší žákyně - dva mezi jednotlivkyněmi a třetí v soutěži družstev.

Výsledky jičínských závodníků - mladší žáci: 30 kg - 1.Lukáš Dědek, 3. Ondřej Živnůstka, 5. Kryštof Drešer, 7. Dominik Brendl, 34 kg - 1. Ondřej Stehlík, 38 kg - 1. Jan Mrázek, 3. Lukáš Jedlička, 5. Tomáš Vystrčil a Rostislav Blaha, 42 kg - 1. Lukáš Tóth, 2. Jan Kazda, 50 kg - 4. Zdeněk Jakubec, 55 kg - 1. Jaroslav Kraus, +60 kg - 2. Jakub Beneš. Starší žákyně: 48 kg - 1. Michaela Vízková, 52 kg - 2. Andrea Hanulíková, 3. Alena Vejsadová, 63 kg - 1. Štěpána Kopecká. Družstva: 1. družstvo starších žákyň SKP JUDO Jičín.

(ps)

Pozemní hokej: starší žáci

Sokol Kbely - HC 1953 Jičín 3:3 (1:1) Vydřenou remízu v nedělním zápase zachraňovali pro Jičín Vít Šupitar a Marek Hlaváč, když Šupitar skóroval dvakrát a Hlaváč jednou. Jičín nastoupil v sestavě: Roman Bryscejn, Roman Jór, Štěpán Gabriel, Vít Šupitar, Jakub Drozen, Michal Hrtús, Adam Berný, Marek Odvárko, Marek Hlaváč, Mirek Junek, Petr Bryscejn a Adam Feit. Trenéři: Roman Táborský, Jiří Fejt.

Zítra, tedy v sobotu 14. října, přivítají mladí pozemní hokejisté na Matějáku své vrstevníky z klubu President Praha (10.00) a o den později, 15. října, v 11.00 hodin se tamtéž utkají s hráči Bohemians Praha. V průběžné tabulce je HC 1953 Jičín na prvním místě s 25 body před druhou Hostivaří, která má taktéž 25 bodů, ale horší skóre.

Pozemní hokej: mladší žáci

Mnichovice - HC 1953 Jičín 3:3 (0:2) Za Jičín skórovali Michal Hrtús, Michal Drahoňovský a Roman Jór. Bohemians B - HC 1953 Jičín 0:13 (0:6) Branky Jičína: Michal Drahoňovský 6, Michal Hrtús 3, Roman Jór 2, Jakub Syrovátko 1, Pavel Florián 1. K sobotním zápasům Jičín nastoupil v sestavě: Láďa Toráč - Pavel Florián, Michal Florián, Michal Hrtús, Michal Drahoňovský, Roman Jór, Lukáš Bílek, Jakub Syrovátko. Trenér: Roman Táborský.

(red)

Kuželky: OP 1.třídy

Jičínské béčko sehrálo obrovské drama s nešťastným koncem, když nakonec podlehlo České Třebové o pouhé 3 kuželky. Nedařilo se ani hořickým, které deklasoval Dvůr Králové o 150.

Loko Česká Třebová B - SKK Jičín B 12:4 (2439-2436) Z.Švub - Ji. Vejvara 429:419, L.Paďour - J.Jiránek 384:375, J.Hetych ml. - J.Kapucián 385:405, J.John - J.Egrt 400:391, M.Hýbl - L.Křivka 415:422, J.Hetych st. - Jo.Vejvara 426:424.

TJ Dvůr Králové n/L - Jiskra Hořice 14:2 (2355-2207) J.Červinka - Z.Měkota 395:372, R.Červinka - T.Langr 366:381, P.Krebs - J.Baier 417:382, Šulc - J.Langr 373:343, J.Němec - V.Inquort 406:384, M.Červinka - F.Kráčmar+A.Dufková 398:345.

Výsledky ostatních zápasů: Start Rychnov n/K B - Jiskra Hylváty 10:6, Lokomotiva Trutnov - TJ Jilemnice 4:12, Sokol Rybník - Tesla Pardubice 12:4, TJ Červený Kostelec - SKSC Svitavy 6:10.

Po čtvrtém kole jsou Hořice sedmé se 4 body a Jičín B je stále na předposledním 11. místě se dvěma body.

(jk)

Kuželky: OP 2.třídy

SKK Primátor Náchod C - Honerclub Březovice 16:0 (2511-2394) M.Etrych - M.Anton 434:404, F.Majer - V.Fikar 414:402, J.Rejzek - J.Nekvapil 431:406, A.Martinec - Z.Fikar 399:386, Z.Jaroš - M.Cupal 413:399, A.Baďura - M.Nálevka 420:397.

Jiskra Hořice B - KK Zálabák Smiřice B 6:10 (2281:2291) P.Rücker - P.Tobiška 399:383, O.Padevět - A.Černilovský 397:377, J.Novotný - M.Hažva 378:365, J.Kroupa - D.Hanzlíček 398:408, J.Langr - J.Hažva 365:374, A.Dufková - J.Holeček 344:384.

TJ Poříčí B - Sokol Nová Paka 10:6 (2393-2392) R.Frinta - J.Faifer 372:443, M.Kužel - B.Bajer 423:366, B.Gnol - J.Bajer 387:389, T.Ryšavý - A.Vydra 387:371, A.Jakubčík - A.Rolf 400:424, K.Havelka - J.Weihrauch 424:399.

Zápas TJ Milovice - TJ Červený Kostelec B bylo odloženo.

(jk)

Kuželky: OP 3.třídy

SKK Jičín C - SKK Jičín D 12:4 (2239-2223), TJ Jilemnice B - Sokol Nová Paka B 12:4 (2260-2109), TJ Jilemnice C - Spartak Rokytnice B 0:16 (2014-2222), SKK Vrchlabí B - TJ Milovice B 14:2 (2516-2359), HC Březovice B - Spartak Rokytnice C (v době uzávěrky listu nám výsledek nebyl znám.

(jk)

Dorostenky bodovaly

Jičín - Starší dorostenky pozemního hokeje HC Jičín 1953 opět bodovaly v 1. lize. Velkou výhodou pro ně bylo i domácí prostředí. V prvním zápase porazily Slávii Praha B 1:0 (0:0), když branku vstřelila Pavlína Dittrichová.

Ve druhém zápase hostily dorostenky Českých Budějovic. Po poločase prohrávaly 0:1, když promarnily tři vyložené příležitosti. Ve druhé půli dvakrát za sebou inkasovaly a mužstvo se položilo. Vzešla z toho drtivá porážka 0:7, když Kolumpková neproměnila ani penaltu.

Ve třetím zápase porazila děvčata hráčky CKS Vyšehrad 1907 2:1. Branky vstřelila P. Dittrichová a K. Kolumpková. Pochvalu zaslouží celý kolektiv, ale nejvíce se dařilo právě Káče Kolumpkové, Ireně Anteneové a mladé hráčce Martině Pickové ze Sobotky. Další zápas čeká děvčata již zítra v Praze na Bohemce, 21. října se naposledy představí doma a utkají se s vítězem ligy Slávií A. Letošní sezonu zakončí 22. října v Praze v utkání se Slávií B. Sestava: P. Jenková, B. Marklová, K. Kolumpková, P. Hlavatá, P. Podskalská, K. Doubková, Š. Jiřičová, I. Anteneová, B. Matušová, J. Berná, M. Menclová, M. Palasová, P. Dittrichová, M. Picková, M. Herciková a B. Mašková.

(kol)

FOTBAL

Východočeská 1. A třída - SEVER

Nový Hradec - Předměřice 0:2 (0:0) Bittnar 2. Sobotka - Vrchlabí 2:0 (1:0) Janatka, Kamenický. Semily B - Jilemnice 0:2 (0:1) Hradecký, Onak. Milíčeves - Broumov 3:1 (1:1) Jančák 2, Hnízdo - Čihák. Hořice - Rudník 3:2 (1:1) Palina 3 - Pich 2. Červený Kostelec - Lomnice n/P 3:2 (2:0) Janko, Vlček, Škoda - Petr, Korda. Libáň - Dobruška 3:1 (1:1) Rýdl, Vlček, Baniacký - Valášek.

Východočeská 1. B třída - SK. A

Horní Branná - Nová Paka 1:3 (0:2) L. Čvančara - Sedláček, Suchánek, Kalenda. Mostek - Železnice 2:1 (1:0) Berger, Brádle - J. Kuncíř. Žacléř - Studenec 3:2 (1:2) Janta 2, Sommer - Kuřík, Ulvr. Košťálov - Hostinné 4:0 (3:0) Šalda, Janata, Baudyš, J. Sádek. Dvůr Králové n/L - Jablonec n/J 2:0 (1:0) Hruška, Růžička. Trutnov B - Lázně Bělohrad 1:0 (1:0) Duch. Jičíněves - Robousy 1:3 (0:1) Berounský - Karásek, Kubíček, Kazda.

Fotbalová nereliga

6. kolo nadstavbové části: LPM Jičín - Fialsteam 2:1, FK Lužany - SG Valdice 3:1, Dlažba 2000 - Javůrkova Louka 0:1, FC Rento - Milíčeves 0:1. Šestého kola se účastnilo pouze prvních osm týmů. Pro posledních pět týmů je tedy soutěž definitivně uzavřena.

13.FC Dytrych311327:6710

Příští 7. kolo: Pondělí 16. října: Fialsteam - Milíčeves, FC Rento - Dlažba 2000, Javůrkova louka - Lužany, SG Valdice - LPM Jičín (začátky utkání v 16.00 hod.).

(red)

8. ročník turnaje registrovaných dvojic

Jičín - Čtrnáct dní bojovali na jičínské kuželně v lipách registrovaní kuželkáři v 8. ročníku turnaje registrovaných dvojic, kterého se zúčastnilo celkem 98 dvojic (72 mužských, 12 ženských, 9 dvojic dorostenců a 5 dvojic dorostenek). Zvítězila liberecká dvojice Blaževič - Mojžíš, mezi ženami se pak radovaly domácí Viková - Tůmová. V hodnocení jednotlivců byli nejlepší: muži - J. Mojžíš (Liberec) 877, ženy - L.Tůmová (Jičín) 396, dorostenci - Fr.Oborník (Jičín) 411, dorostenky - R.Mlejnková (Jičín) 384.

Vítězství sokolek v Českém poháru

So Nová Paka - So Nusle 93:70 (20:9, 21:19, 19:21, 33:21)

Vítězstvím v prvém kole Českého basketbalového poháru nad pražskými Nuslemi postoupily novopacké sokolky do druhého kola, kde se v krajském derby utkají 28. října v Hradci Králové se Sokolem Stěžery. Ten porazil doma celek Žabovřesk B.

I když sokolkám chybělo několik hráček základního kádru, byly, zvláště v prvé a poslední čtvrtině, jasně lepším celkem a po zásluze zvítězily, když se dokázaly střelecky prosadit obě pivotmanky Křížková a Havlíková a křídla sestry Kalendovy.

Body: Kalendová Pavla 25, 1x3, 4/2, 4, Křížková 18, 8/6, 2, Kalendová Petra 18, 1x3, 4/3, 4, Havlíková 12,6/4, 2, Fejfarová 6, 0, 2, Řeháková 5, 4/3, 2, Doubravská 4, 2/2, 5, Purtíková 3,4/3, 2, Jislová 2, 0, 1, Němcová 0,0,2. Trestné hody 32/23 (71,9 %): 33/18 (54,5 %), trojky 2:1, fauly 26:28, 5 OCH: 1 ( Doubravská ve 38. min): 2, technické chyby 1 (Kalendová Petra): 0. Utkání řídili rozhodčí Pavel Hojka ze Svijanského Újezdu a Martin Šatný z Jičína.

(bas)

Judo: VC Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav - Úspěšně si vedl Petr Stryhal na Velké ceně Mladé Boleslavi, když zvítězil ve své hmotnostní kategorii. Ve finále byl i Patrik Hnát a Lenka Matějovská, ti však svá finálová utkání prohráli a skončili druzí. Třetí místa přidali ještě Petr Németh a Roman Kořínek.

Výsledky jičínských závodníků - starší žáci: 38 kg - 3. Petr Németh, 42 kg - 9.-12. Richard Zábranský a Jan Kříž, 46 kg - 1. Petr Stryhal, 50 kg - 5. Viktor Král, 55 kg - 2. Patrik Hnát, 60 kg - 5. Jakub Kyselo. Dorostenci: 50 kg - 3. Roman Kořínek, 66 kg - 7. Tomáš Németh, 9. Jan Kubánek, 81 kg - 5. Lukáš Kloubec. Dorostenky: 57 kg - 2. Lenka Matějovská.

(ps)

Fotbal: mistrovská utkání SK Jičín

Muži A: SK Jičín - Jiskra Česká Skalice 1:1 (0:0)

Hosté, vedoucí celek oblastního přeboru, začali sebevědomě, útočně a zdravě agresivně. Od první minuty měli územní převahu i šance. Jičínský brankář Nechanický byl ale vždy na místě. Domácí odpověděli na úvodní nápor soupeře přesným trestným kopem Velicha v 18. minutě, který brankář Jiskry s námahou vyrážel na roh. Důležitý moment utkání přišel ve 20. minutě. Po faulu v trestném území kopal hostující Horák penaltu. Nechanický ji skvěle zlikvidoval a to bylo povzbuzení pro domácí. Ti zvýšili aktivitu, vyrovnali hru a přišly i šance (Kubányi, Rejha, Lukáš). V prvním poločase přesto branka nepadla.

Druhou část hry zahájili hráči z České Skalice téměř raketově. Za úvodních pět minut měli tři výborné příležitosti. Nechanický spolu se spolehlivou obranou vše vyřešili. Za stále bezbrankového stavu hosté vystřídali dva hráče ve snaze rozhodnout utkání. Jičínští však znovu přebrali iniciativu. V 58. minutě učebnicově unikl po pravé straně devatenáctiletý Pepa Lukáš, nezištně předložil před branku soupeře stejně starému Davidu Rejhovi, který je zvyklý podobné šance proměňovat, a bylo to 1:0. V dalších minutách nehráli jičínští pasivně, zakřiknutě. Soupeř byl kvalitní, chtěl v Jičíně bodovat. Bylo otázkou, zda domácí udrží vedení. Po běžném souboji o míč kopali hosté v 69. minutě trestný kop z hranice šestnáctky. Hostující Hanuš se perfektně trefil a vyrovnal na 1:1. V závěrečné fotbalově vyrovnané dvacetiminutovce už branka nepadla. Domácí fanoušek odcházel tentokrát o něco spokojenější. Jičín sice nezískal plný bodový zisk, ale pozitiva v jeho hře převládala. Celé mužstvo bojovalo, hrálo se zaujetím, plnilo pokyny trenéra a navíc se opíralo o výborného Nechanického v brance.

Sestava Jičína: Nechanický - Klimeš, Velich, Kocourek, Daniel Malý - Lukáš, Drbohlav, Štěrba, Vraštil - Kubányi, Rejha. Fakta: rozhodčí Petřivý z Jilemnice, 150 diváků, ŽK 4:2, rohy 5:8.

Dorost ml.: SK Jičín - SK Náchod 1:2 (1:0) Nejlepší výkon podzimu podali jičínští mladší dorostenci s vedoucím celkem tabulky, a přesto odešli poraženi. Do 60. minuty vedl Jičín brankou Topiče 1:0. Soupeř v průběhu druhé části hry přidal a vyrovnal na 1:1. V závěru utkání, kdy bylo na hřišti v dresu domácích pouze osm hráčů (vyloučeni byli Paděra a Roudný a ošetřovaný vážně zraněný Ďoubal), vstřelil Náchod vítěznou branku. Sestava Jičína: Roudný - Vávra, Mazáček, Paděra, Munzar - Lemmer, Řeháček, Topič, Kejklíček - Ďoubal, Hamák. Střídali: Haken, Malát, Vychodil.

Dorost st.: SK Jičín - SK Náchod 0:3 (0:1) Náchodští se představili jako nejlepší mužstvo, které v Jičíně na podzim hrálo. Předčili domácí po všech stránkách a po zásluze zvítězili. Sestava Jičína: Etflaiš - Brnka, Hýča, Repka, Masák - Kadlečík, Hnát, Petrovický, Ulip - Veselý, Vejvoda. Střídali: Topič, Chalupa.

Muži B: TJ Bříšťany - SK Jičín B 2:1 (1:0) Za Bříšťany skórovali Vondra a Koňák, gól Jičína vstřelil Šimánek.

Žáci ml.: RMSK Cidlina B - SK Jičín 4:4 (3:4) Za Jičín skórovali Mazáček 2, Meszároš a Mikolášek.

Žáci st.: RMSK Cidlina B - SK Jičín 1:1 (0:0) Gól za Jičín dával Koula.

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ SK JIČÍN: Sobota 14. října 9.30+11.15 SK Jičín - 1.FK Nová Paka (žáci st.+ml.), 12.45+15.00 Slovan Broumov - SK Jičín (dorost ml.+st. - BUS 10.15). Neděle 15. října 15.00 SK Dekora Ždírec n/D - SK Jičín (muži A - BUS 12.15), 15.00 SK Jičín B - So Železnice B (muži B).

(vej)

Oblastní finále středoškolské atletiky

Turnov - Nejlepší středoškolská atletika byla ve středu k vidění na krásném atletickém Stadioně L.Daňka v Turnově, kde jičínští atleti ve spolupráci s OR AŠSK Semily a AC Turnov pořádali oblastní finále 19. ročníku CORNY Středoškolského poháru. V sázce bylo mnoho, neboť pouze vítěz měl zajištěn přímý postup do republikového finále v Jablonci nad Nisou.

Ve velmi dobré formě se prezentovali zástupci jičínského okresu, dívky z Lepařova gymnázia v Jičíně a chlapci jičínské VOŠ a SPŠ. Gymnazistky dokázaly s velkým bodovým náskokem zvítězit a již mohou myslet na obhajobu loňského druhého místa v ČR. Průmyslováci bojovali do poslední disciplíny s borci SPŠT Chrudim, aby nakonec skončili druzí, ale vysoký bodový zisk jim dává naději na přidělení divoké karty pro republikové finále. Cenu za nejhodnotnější výkon v dívčí kategorii získala Petra Šindelářová za skok vysoký, kde překonala laťku ve výšce 175 cm. Neméně dobře se prezentovala Veronika Plesarová, Martina Hegarová a dívčí štafeta. Jediné vítězství pro chlapce vybojoval Petr Matějka.

Umístění jičínských závodníků-dívky: 60 m: 1.Hegarová 8,3, 8.Ondřejová 8,6, 200 m: 1.Plesarová 25,7, 7.Ondřejová 28,6, 800 m: 1.Plesarová 2:18,0, 4.Kousalová 2:27,6, výška: 1.Šindelářová 175, 5. Marešová 152, koule: 3.Šindelářová 11,66, 4. Marešová 11,13, dálka: 5. Hegarová 468, štafeta: 1.Plesarová, Ondřejová, Hegarová, Šindelářová 2:23,6. Vítězný kolektiv dívek LG získal celkem 8928 bodů. Chlapci: 100 m: 4.Rejha 11,5, 8.Horák 11,8, 400 m: 4.Přikryl 54,4, 8.Štembera 56,6, 1500 m: 2.Vodička 4:13,5, 4.Vedral 4:16,7, výška: 2.Vencl 180, 12.Šulc 164, koule: 1.Matějka 12,98, 2.Máka 12,89, dálka: 2.Horák 587, 7.Vencl 572, štafeta: 2.Přikryl, Vencl, Horák, Rejha 2:09,7. Chlapci skončili celkově druzí s 8999 body.

(PeŠ)

Turnaj v sálové kopané

Jičín, Lázně Bělohrad - Minulý pátek se uskutečnil již 5. ročník turnaje v sálové kopané "O pohár předsedy Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního". V základní části se střetla mužstva katastrálních úřadů ve dvou oddělených skupinách v Jičíně a v Lázních Bělohrad. Poté soutěž pokračovala vzájemnými zápasy ve čtvrtfinále až po finále. Mužstva z našeho okresu však nepostoupila ze základních skupin, a tak se nadstavbová část obešla již bez jejich účasti. Ve finálovém utkání zvítězil GEODEST Strakonice nad ZÚ Praha 7:2, třetí místo obsadil KÚ Rychnov nad Kněžnou.