NOVÁ PAKA - MUDr. Masáková, tel.: 0434/621 192.

HOŘICE - MUDr. Jaroslav Šabata, Miletín, tel.:0435/693 497,621 680.

Před odjezdem k lékaři si na jeho tel. nebo na tel. LSPP ověřte, zda si nevyměnil službu s kolegou.

Suroviny: 750g hovězího předního masa bez kosti, 80g másla, 200g cibule, 100g leča, 1kg brambor, 0,4l vody, 15g mleté papriky, česnek, sůl, kmín. Halušky: 80g hrubé mouky, 1 žloutek, sůl.

Očištěné hovězí maso umyjeme a nakrájíme na kostky. Oloupanou a na drobno nakrájenou cibuli osmažíme dozlatova, přidáme papriku a necháme zpěnit. Do tohoto základu za stálého míchání vložíme osolené nakrájené maso, které opečeme. Opečené maso zalijeme horkou vodou, přidáme utřený česnek, kmín a přikryté dodusíme. Když je maso poloměkké, přidáme nadrobno nakrájené, oloupané a umyté brambory, lečo a dovaříme. Z mouky, žloutku a soli připravíme halušky, které do guláše zavaříme.

Dobrou chuť

Házenkářské béčko prohrálo

Chem. Ústí n/L - AGS HBC Jičín "B" 20:16 (11:8)

Ústí n. Labem - Třetiligová rezerva mužů sehrála utkání čtvrtého kola v Ústí nad Labem, kde se však představilo pouze torzo mužstva, které před týdnem porazilo vedoucí Chomutov. Kvůli studijním povinnostem chyběli Mareš, Kůta a Masák, nastoupit dále nemohl Kolomazník a A. Babák. Proto museli jičínští trenéři povolat několik hráčů z druholigového staršího dorostu.

Samotné utkání bylo herně velmi vyrovnané, ovšem velké množství technických chyb a neproměněných brankových příležitostí sráželo hráče Jičína do kolen. Ti potom museli neustále dotahovat vedení domácích, kteří využívali ke skórování především rychlé útoky do nezformované obrany hostů. Proto byl stav utkání po prvním poločase nepříznivý z pohledu jičínských házenkářů 11:8.

Hosté se ve druhém dějství nepoložili a stále bojovali o příznivý výsledek. K velkému výkonu se opět rozchytal brankář Kynčl, ale ani jeho vynikající zákroky nemohly zabránit domácím udržovat si čtyřbrankové vedení. Hlavním nedostatkem Jičína byla v druhé půli útočná fáze, kde byla až příliš znát neúčast některých stabilních hráčů základního kádru. I přes konečnou porážku 20:16 podali hosté bojovný výkon a sehráli se svým soupeřem naprosto vyrovnaný duel. V kompletní sestavě by se body pravděpodobně stěhovaly do Jičína.

Ty se budou Jičínští snažit získat již tuto neděli, kdy budou hostit velmi silný celek Zruče nad Sázavou. Utkání bude zahájeno ve sportovní hale v 16.30 hodin.

(bama)

Sestava a branky AGS HBC Jičín "B": Kynčl, Kučera - Šulc 6/2; Josef 4; Horyna 2; Číha, Ženatý, Schoř a Stříhavka po 1; Král; Mach; Farkaš. Sedmičky: 2/1 - 2/2. Vyloučení: 4 - 3. Rozhodčí: Vaněk, Pavlát. Sled branek: 2-2; 7-3; 10-6; 11-8; 12-10; 18-10; 20-14; 20-16.

Atletky se prosadily ve vícebojích

Jičín - Poslední neděli v září uspořádali jičínští atleti oblastní přebor ve vícebojích žákyň a dorostenek, kterého se účastnily i mladé novopacké atletky. Dařilo se jak žákyni Lence Šrůtkové, která obsadila v sedmiboji třetí místo, tak i sestrám Vávrovým, z nichž vystoupila na bronzový stupínek starší Kateřina. Nejlepší česká vícebojařka, jičínská Petra Šindelářová startovala pouze ve vrhu koulí (11,45).

Výsledky sedmiboje žákyň: 1. Chytilová Michaela (Sokol Hradec Králové) 3582 b. - 100 m př.: 16,4, výška: 135, koule: 8,12, 150 m: 21,7, dálka: 465, oštěp: 20,64, 800 m: 2:30,3, 2. Tesárková Vendula (Litomyšl) 3157 b., 3. Šrůtková Lenka (Sokol Nová Paka) 2914 b. - 19,2, 138, 8,35, 22,0, 446, 23,38, 3:02,0,

8. Štípková Adéla (Sokol Nová Paka) 2139 bodů.

Výsledky sedmiboje dorostenek: 1. Romová Kristýna (AC Pardubice) 3388 b. 100 m př.: 17,8, výška: 146, koule: 9,34, 200 m: 28,5, dálka: 484, oštěp: 22,40, 800 m: 2:48,9, 2. Knížková Anna (AFK Pardubice) 3004 b., 3. Vávrová Kateřina (Sokol Nová Paka) 2818 b. - 19,0, 130, 10,25, 30,2, 408, 24,28, 3:02,1, 4. Vávrová Barbora (Sokol Nová Paka) 2731 b.

(bas)

Žákovský pozemní hokej

HC 1953 Jičín - Slávie Hradec Králové 2:0 (0:0)

Minulou neděli zaslouženě porazili jičínští starší žáci ve východočeském derby své vrstevníky z Hradce Králové. O vynikající výsledek v dramatickém, a až do konce nervozním utkání, se zasloužil celý kolektiv. Vyzvednout je třeba výkon brankáře Romana Bryscejna, který chytil penaltu, ale i Adama Feita (přestoupil ze Slavie Praha), který dával první gól a Jakuba Drozna, který u obou branek Jičína asistoval. V průběžné tabulce je Jičín na prvním místě s 27 body (skóre 34:4).

Branky Jičína: Adam Feit, Marek Hlaváč, asis. 2x Jakub Drozen. Sestava: Roman Bryscejn, Petr Bryscejn, Vít Šupitar, Marek Hlaváč, Štěpán Gabriel, Jakub Drozen, Marek Odvárko, Adam Feit, Adam Berný, Michal Hrtús, Michal Drahoňovský. Trenéři: Roman Táborský, Jiří Feit.

(red)

Turnaj extraligy mužů judo v sobotu 7. října od 11 hodin ve Sportovním areálu v Jičíně

Domácí Jičín bude bojovat o 7.-10. místo.

Turnaje se zúčastní celky:

Judo Club Prostějov, Sokol Hradec Králové, Tatran Prachatice a SKP JUDO Jičín.

Házená: remíza starších dorostenců

HSC Plzeň - AGS HBC Jičín 23:23 (12:10)

Plzeň - K dalšímu utkání druhé ligy starších dorostenců nastupoval jičínský celek oslaben o některé hráče. Průběh celého souboje byl velmi dramatický, k vidění byla pohledná kombinační házená. Vývoj skóre se často obracel, do 20. minuty byli ve vedení hostující házenkáři, stav 8:9. Poté však přišla pětiminutovka, ve které hráči Jičína vyrobili několik technických chyb, nechali se zbytečně vyloučit a domácí toho využili k otočení skóre, 12:9. Jičínští do konce poločasu zkorigovali na 12:10.

Ve druhém dějství se k výbornému výkonu rozchytal brankář Krupička, jeho spoluhráči však opět několikrát odevzdali míč domácím, kteří nezaváhali a přesně zakončenými rychlými útoky získali nadějný tříbrankový náskok, 18:15. Ani za tohoto stavu nesložili Jičínští zbraně, obrovským nasazením a bojovností se dostali zpět do zápasu. Závěr byl potom doslova infarktový. V 54. minutě se naši hráči dostali do vedení 20:21, o tři minuty později 21:22, aby v poslední minutě prohrávali 23:22. Poslední slovo měl dvacet vteřin před koncem Kolář a upravil na spravedlivých 23:23. Tento výsledek je pro náš celek, který je nováčkem druholigové soutěže, velmi cenný a udržuje ho v boji o první místo tabulky. Dařilo se brankáři Krupičkovi, v obraně hráli prim Fejfar, Mach a Zelinger. Střelecky se prosadil Šulc, pěknými kombinačními akcemi se blýskli Kolář, Král, Vitík T., Jílek a Chromý.

(bama)

Sestava a branky AGS HBC Jičín: Krupička - Šulc 8/3; Kolář 5; Fejfar a Vitík T. po 3; Král a Zelinger po 2; Chromý 1; Mach; Jílek. Sedmičky: 1/1 - 4/3. Vyloučení: 3 - 2. Rozhodčí: Svoboda, Formánek.

Kuželkáři Jičína těsně prohráli

Vysoké Mýto - Jičínské A družstvo mužů zajíždělo k dalšímu mistrovskému utkání III. ligy na kuželnu silného týmu KK Vysoké Mýto. Jičínští kuželkáři vedli v utkání již 2:6 a o 40 více shozených kuželek, ale bohužel závěr utkání vůbec nezvládli a domácí zvítězili 10:6 o 67 více shozených kuželek. Jednotlivé výsledky: Beránek - Brumlich 898:892, Ledajaks - Soukup 810:832, Hetych - Kříž 837:861, Bartheldi - Řehák 795:805, Kašpar - Dymáček 846:770, Nešický - Bureš 840:799. Další mistrovské utkání sehraje A družstvo mužů v sobotu 7. října na domácí kuželně, kde od 9.00 hodin přivítá hráče SK Solnice.

Další výsledky 3. kola III. ligy: Ústí n/L - Jablonec n/N 6:10, Rychnov n/K - Trnovany B 10:6, Mladá Boleslav - Sadská 10:6, Liberec - Jirkov B 16:0, Náchod B - Solnice 10:6.

Východočeská 1. A třída - SEVER

Předměřice - Milíčeves 0:3 (0:1) Jančák 2, Voříšek. Dobruška - Semily B 3:1 (2:0) Valášek 2, Raszka - Š. Zonyga. Jilemnice - Sobotka 3:2 (2:1) Skála 2, Onak - Javůrek. Lomnice n/P - Hořice 2:3 (1:1) Mach, Hlavatý - Nečesaný, Palm, Svoboda. Rudník - Nový Hradec 5:2 (3:1) Holubec 2, Béreš, Pich, Stuchlík - Karmín 2. Broumov - Libáň 1:1 (1:0) Bureš - Banyaczki. Vrchlabí - Červený Kostelec 3:2 (2:1) Stránský, Doležal, Gregor - Janko, Pirkl.

Východočeská 1. B třída - SK. A

Nová Paka - Jičíněves 8:1 (3:1) Kalenda 3, Bajer 2, Jarosz, Gábor, Minol - Klaban. Robousy - Trutnov B 0:2 (0:1) Blažej 2. Lázně Bělohrad - Dvůr Králové 3:2 (1:1) Loner 2, Blažek - Pohořelý, Ježek. Jablonec n/J - Košťálov 1:1 (1:0) Halíř - Kosina. Hostinné - Žacléř 2:1 (1:1) Popov, Benecký - Gál. Studenec - Mostek 0:0. Železnice - Horní Branná 3:1 (1:1) Valenta 2, Hrdina - Paulů.

Fotbalová nereliga

5. kolo nadstavbové části: Fialsteam - FC Rento 1:5, Milíčeves - Javůrkova louka 0:4, SG Valdice - Dlažba 2000 3:2, FK Lužany - LPM Jičín 3:1, FC Velomat - Medi Sped 1:2, FC Dytrych - Sport Club 2:5, Batalion - volno.

13.FC Dytrych311327:6710

Příští 6. kolo: pondělí 9. října: LPM Jičín - Fialsteam, FK Lužany - SG Valdice, Dlažba 2000 - Javůrkova Louka, FC Rento - Milíčeves (začátky utkání v 16.00).

(red)

Fotbal: mistrovská utkání SK Jičín

Muži A: Jiskra Havlíčkův Brod - SK Jičín 4:1 (3:0)

Porucha autobusu způsobila, že jičínský tým dorazil na stadion v Havlíčkově Brodu ve chvíli, na kdy byl určen výkop utkání. Nepříliš dlouhé rozcvičení a malá koncentrovanost na hru pak pomohla domácímu celku v úvodních desítkách sekund k vytvoření rozhodujícího dvoubrankového náskoku. Hned po úvodním hvizdu se dostal k míči nejlepší domácí hráč Roman Mareš, přihrál Koudelkovi a ten zblízka vstřelil vedoucí gól Jiskry. Další gólový šok přišel v 5. minutě. K odraženému míči z přímého kopu se dostal volný Roman Mareš a sám umístěnou střelou zvýšil na 2:0. Hosté se pomalu začali dostávat do tempa, ale v 15. minutě už mohli prohrávat 0:3. Po faulu Dana Malého zahrávali hráči Jiskry přímý kop, který druhý z bratrů Marešů nasměroval nad břevno. Ve 22. minutě se poprvé o slovo přihlásil Jičín. Velichův přímý kop z pětatřiceti metrů musel domácí gólman s námahou vyrazit na roh. Ve 25. minutě mohl přidat Koudelka svůj druhý gól. Hlavou však mířil nad jičínskou bránu. Běžela 28. minuta, kdy se do "vápna" soupeře dostal Jan Malý, ale obrana Jiskry jeho šanci "uhasila". Ve 38. minutě musel jičínskému gólmanovi Nechanickému pomoci kapitán Velich. O tři minuty později však měl domácí Uhlíř dostatek prostoru a času a bylo to 0:3. Před odchodem do šaten měli šanci ještě hosté, ale chybu vlastního brankaře zažehnal ve 42. minutě obránce Soural. Neuspěl ani druhý nebezpečný přímý kop Velicha minutu před přestávkou.

Běžela 54. minuta, když jičínský stoper Velich chyboval při rozehrávce. Ztrátu míče se snažil rychle napravit. Bohužel, jen za cenu pokutového kopu. Z něho Veselý zvýšil na hrozivých 4:0. Po čtvrté brance domácí trochu polevili a hra se opticky vyrovnala. Útočné akce Jiskry už nebyly tak nebezpečné, přesto její útočníci o sobě dávali vědět. Hra se vyrovnala také proto, že si tahouna většiny akcí domácích, Romana Mareše, vzal osobně na starost Drbohlav. Díky dobré poziční hře ho ve druhé půli k ničemu vážnějšímu nepustil, a to bylo na souhře domácích znát. I proto se častěji dostávali před soupeřovu bránu hosté. Jednu z gólových šancí měl na kopačce Rejha. Běžela 72. minuta, když po přihrávce Kubányiho oběhl gólmana. Z ostrého úhlu však mířil pouze do boční sítě. V 85. minutě se Jičín konečně dočkal alespoň snížení. Z přímého kopu korigoval na konečných 1:4 Velich. V poslední minutě ještě mohl snížit unikající Jan Malý. Jeho šanci však domácí brankář stihl včas vyřešit.

Sestava Jičína: Nechanický - Beneš, Velich, Kocourek (60.Lukáš), D. Malý - Štěrba, Drbohlav, Kubányi, Vraštil (75.Kirschner) - J. Malý, Rejha. Branka: Velich.

Dorost ml.: FC Ingeo Lomnice n/P - SK Jičín 4:2 (4:2) Občas slýcháme ve fotbale termín - co rána, to gól. A to přesně platilo o nedělním mistrovském utkání ml. dorostu v Lomnici. Brankáři Jičína, vystřídali se během utkání tři, úplně propadli. Za Jičín dvakrát skóroval Ďoubal. Sestava Jičína: Krejčí (Vitík, Roudný) - Vávra, Paděra, Mazáček, Munzar - Kejklíček, Řeháček, Topič, Lemmer - Hamák, Ďoubal. Střídali: Malát, Rejha.

Dorost st.: FC Ingeo Lomnice n/P - SK Jičín 1:2 (1:1) Hosté hráli od první minuty soustředěně a bojovně. První branku dal po faulu na Vejvodu Repka z penalty. Snaživý soupeř do poločasu srovnal na 1:1. Celé utkání rozhodl v druhé půli po samostatném úniku z levé strany hostující kapitán Michal Vejvoda. Sestava Jičína: Etflaiš - Brnka, Hýča, Kadlečík, Masák - Petrovický, Hnát, Repka, Ulip - Veselý, Vejvoda. Střídali: Topič, Ďoubal.

Muži B: SK Jičín - TJ Kopidlno 2:0 (1:0) Skórovali Sobotka, Šimánek.

Žáci ml.: SK Jičín - Ji Hořice 2:1 (0:1) Za Jičín skórovali Meszároš a Kryl.

Žáci st.: SK Jičín - Ji Hořice 1:1 (0:0) Branku Jičína dal Hanke.

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ SK JIČÍN: Sobota 7. října 10.30+12.45 SK Jičín - SK Náchod (dorost st.+ml.), 11.30+13.15 RMSK Cidlina - SK Jičín (žáci st.+ml.) BUS 10.00, 15.00 SK Jičín - Ji Česká Skalice (muži A), 15.00 TJ Bříšťany - SK Jičín B (muži B).

(dm, vej)

Kuželky: OP 2. třídy

Sokol Nová Paka - Jiskra Hořice B 12:4 (2351-2219) J.Faifer - O.Padevět 379:389, P.Beyr - A.Novák 383:321, J.Bajer - P.Rücker 366:376, B.Bajer - J.Langr 388:386, A.Rolf - A.Dufková 420:346, J.Antoš - J.Kroupa 415:401.

Honerclub Březovice - TJ Dvůr Králové B 10:6 (2403-2352) V.Fikar - V.Stejskal 411:362, J.Nekvapil - Z.Šedivý 397:411, M.Cupal - J.Weigl 374:401, M.Anton - P.Weigl 392:380, M.Nálevka - S.Dufek 425:371, Z.Fikar - M.Šulc 404:427.

Zápas Lokomotiva Trutnov B - TJ Milovice bude odehrán 22. října. V průběžné tabulce je Nová Paka čtvrtá, páté jsou Březovice, jedenácté je hořické béčko a Milovice neodehrály ani jeden zápas.

(jk)

Kuželky: OP 3.třídy

SKK Jičín D - SKK Vrchlabí B 2:14 (2180-2348) P.Bulíček - P.Stránský 356:372, P.Kříž - M.Polanský 380:384, V.Řeháček + L. Urbaník - R.Trýzna 324:407, P.Strnad - M.Zívr 395:394, M.Langr - V.Soukup 349:399, I.Janko - M.Jón 376:392.

TJ Milovice B - Lokomotiva Trutnov E 10:6 (2306-2272) L.Mádle - P.Haupt 348:376, L.Janák - M.Vostřezová 383:390, J.Ornst - M.Kačer 397:375, M.Šanda - V.Krulišová 372:378, P.Jaroš - O.Heincl 406:395, M.Müller - L.Němec 400:358.

Sokol Nová Paka B - SKK Jičín C 6:10 (2037-2069) J.Novotný - V.Dědina 339:324, P.Beyr - A.Reiter 369:330, J.Erlebach - P.Kolář 310:323, O.Knap - M.Havlíček 297:351, P.Vávra - J.Kolář 357:382, J.Chval - F. Čermák 365:359.

Ve zbývajících zápasech TJ Jilemnice C porazila Jilemnici B 3:13 (2068-2224) a utkání áčka a béčka Spartaku Rokytnice bylo odloženo.

(jk)

1. turnaj oblastního přeboru v kuželkách

Jičín - V neděli se uskutečnil na jičínské kuželně 1. turnaj tříčlenných družstev oblastního přeboru východočeského kraje. Pod vedením trenéra Jiřího Kapuciána zahráli mladí dorostenci B družstva SKK Jičín velmi dobře a celkem bezpečně obsadili první místo. Turnaj hrála smíšená družstva a domácí Jičín nastoupil v sestavě: Kateřina Gardoňová (332 shozených kuželek), Martina Tomášková (337) a Radek Mauri (355). Druhé kolo turnaje oblastního přeboru se uskuteční v sobotu 14. října ve Vrchlabí.