JIČÍN - MUDr. Milada Loužilová, tel.:0433/22 981.
- MUDr. Jaroslava Nováková, tel.:0435/621 685, 624 272.

Před odjezdem k lékaři si na jeho tel. nebo na tel. LSPP ověřte, zda si nevyměnil službu s kolegou.

(red)

Víkendová inspirace šéfkuchaře Zdeňka

Špenátová roláda

(Pro 4 osoby) 1kg špenátu s velkými listy, 250g mletého masa, 2 vejce, 3 lžíce strouhanky, 50g na nudličky nakrájené anglické slaniny, slanina na obalení rolády, sůl, pepř, majoránka, muškátový oříšek

Špenátové listy podusíme buď bez vody, nebo v jejím malém množství a pod studenou vodou necháme okapat. Mleté maso promícháme s vejci, strouhankou a kořením. Ze vzniklé hmoty vytvarujeme šišku. Špenátové listy rozložíme na prkénko nebo na vál a šišku jimi obalíme. Vše zavineme do širších plátků slaniny a upevníme nití. V pekáčku rozehřejeme nakrájenou slaninu, na kterou pak vložíme připravenou roládu. Opečeme po obou stranách, potom teplotu snížíme a dusíme ještě asi 40 minut. Můžeme podávat s rajčatovou omáčkou a různě upravenými brambory a noky.

Dobrou chuť

Gaudel na MS v běhu do vrchu

Nová Paka - Na mistrovství světa v běhu do vrchu, které se konalo druhý zářijový víkend v německém Bergenu, úspěšně reprezentoval české barvy jako člen reprezentačního juniorského družstva student čtvrtého ročníku novopacké ISŠ, Roman Gaudel, závodící za Krkonoše Vrchlabí. Český juniorský reprezentační tým ve složení Hudek, Gaudel, Pechek a Erben byl nejúspěšnější z naší výpravy, když získal velice cenný bronz. V jednotlivcích doběhl Roman Gaudel na 15. místě jako druhý z našich za Hudekem, který skončil jedenáctý. Tento závod dlouhý 8900 m s převýšením 1027 m a končící ve výšce 1074 metrů, vyhrál za účasti 75 závodníků a 18 družstev Habtegiorgis z Eritrei. V družstvech byli nejúspěšnější mladí Italové.

Mladý talentovaný běžec z Horní Branné provozuje běh do vrchu doplňkově ke svému hlavnímu sportu běhu na lyžích. Do reprezentace se probojoval díky svému třetímu místu na nominačním závodě v Rokytnici nad Jizerou. "Domnívám se, že k tomu, aby mladý člověk dělal sport vrcholově, nemusí navštěvovat jenom sportovní gymnázium, ale jde to i na jiných školách, když má vedení školy a učitelé pochopení. A pro mne na novopacké ISŠ pochopení mají," spokojeně přiznal Gaudel.

(bas)

Odbor KČT TJ Sokol Nová Paka pořádá v sobotu 30. září 35. ročník

NOVOPACKÝCH POCHODŮ

Trasy: 50,41,25,19 a 5 km. Start: z Nové Paky v sobotu 30. září od 6.00 do 10.00 hodin. Cíl: v novopacké sokolovně do 18.00 hodin. Startovné: 15,- Kč, sleva 30% pro členy KČT. Ubytování: v sokolovně ve vlastních spacích pytlích za 15,- Kč. Turistická mapa: Podkrkonoší a Český ráj. Informace: Josef Pilař, Ořechovka 1481, 509 01 Nová Paka. Trasa 50 km: Nová Paka - Lázně Bělohrad - Byšička - Lukavec - Hořický chlum - Libín - Mlázovický chlum - Koncchlumí - Lužany - Stavský kostelík - Nová Paka. Trasa 41 km: Společně (s 50 km) až do Libína, kde odbočuje na Šárovcovu Lhotu - Svatojánský Újezd - Hřídelec - Novou Paku. Trasa 25 km: Společně s trasou 50 km do Lázní Bělohradu, kde odbočuje na Hřídelec a Novou Paku. Dětský pochod na 19 km: Nová Paka - Hřídelec - Stavský kostelík - Nová Paka. Dětský pochod na 5 km: Nová Paka - V Balkách-Podlevín - U cihelny - Nová Paka.

Třetiligové béčko podlehlo několik sekund před koncem

Slávia Hradec Králové - AGS HBC Jičín 23:22 (10:12)

Hradec Králové - Béčko Jičína předehrávalo v pátek utkání druhého kola třetiligové soutěže v Hradci Králové s domácí Slávií. Jičínští nastoupili oslabeni o Číhu a Kolomazníka, příležitost tak dostali hráči dorostu.

Kdo přišel do haly domácí Slávie, nestačil se divit. Jičínští se čtyřmi dorostenci v základní sestavě a Kynčlem v brance (téměř po třech letech) nečekaně kontrolovali průběh utkání. Hradečtí si nevěděli rady s kvalitní jičínskou obranou, kterou podporoval svými bravurními zákroky Kynčl v hostující svatyni. V útoku se Jičín spoléhal na kolektivní souhru a střelbu ze střední vzdálenosti. Domácí stále pouze dotahovali vedení našeho celku, 3:7, 6:8. V závěru první půle hráči Slávie vyrovnali na 10:10, ale bojovně hrající celek Jičína odpověděl dvěma góly a první část vyhrál 10:12.

Druhé dějství bylo velmi vyrovnané, od stavu 13:15 se obě družstva pravidelně střídala ve skórování až do 27. minuty, kdy vedli Jičínští 20:22. Poté se od našich házenkářů odklonilo štěstí, ale bohužel i rozhodčí. Nejprve byl Jičínu vyloučen jeden hráč, domácí snížili na rozdíl jediného gólu. V předposlední minutě zapískali rozhodčí našemu týmu pasivitu a Královéhradečtí z brejku vyrovnali. Do konce utkání scházelo padesát vteřin a hosté měli míč. Po hrubém zákroku na Mareše byl kupodivu všech odpískán pouze volný hod. Hradečtí měli v poli stále o jednoho hráče víc, čehož využili k zisku míče a postupu do útoku. Sedm sekund chybělo do závěrečného klaksonu a rozhodčí odpískali velmi přísně sedmimetrový hod za údajný faul při střelbě z prostoru křídla. Domácí nabídnutou šanci využili a strhli vítězství na svou stranu.

Hosté v utkání rozhodně nezklamali. Výborně zachytal Kynčl, obranu dirigoval Stříhavka a Mareš, kterému se společně s Masákem dařilo i v útočné fázi. Dobré utkání odehrál také Šulc, ale i všichni ostatní hráči zaslouží pochvalu za předvedenou hru. Ve třetím kole přivítá jičínské béčko první celek tabulky, HK Chomutov. Utkání se hraje v neděli 24. 9. 2000 od 16.30 ve sportovní hale v Jičíně. Po druhém kole jsou hráči Jičína na 8. místě průběžné tabulky.

(bama)

Sestava a branky AGS HBC Jičín: Kynčl, Coufal - Babák A. 6/1; Mareš a Masák po 5; Šulc 4/2; Stříhavka 2; Josef; Schoř; Ženatý; Kůta; Horyna. Statistika utkání: Sedmičky: 6/3-3/3. Vyloučení: 5-7. Rozhodčí: Souček, Horák. Sled branek: 0-3; 2-6; 6-8; 10-12; 13-15; 18-20; 20-22; 23-22.

Výsledky 2. kola III. ligy mužů: Slávia Hradec Král. - AGS HBC Jičín "B" 23-22, TJ Náchod - SHK Louny-Litvínov 15-27, HK Chomutov - HC Kolín 24-19, Chem. Ústí n/L - SKP Pardubice 26-22, Jiskra Zruč n/S - AGB ELP Jablonec 20-12.

Jičínští kuželkáři zahájili vítězstvím

Jablonec n/N - O minulém víkendu byly zahájeny všechny kuželkářské soutěže nového ročníku. Jičínské A družstvo zajíždělo ke svému prvému utkání III. ligy do Jablonce nad Nisou, který na domácí kuželně loni prohrál pouze dvakrát. Vstup do soutěže vyšel na výbornou a po výborném výkonu celého týmu (shozeno více jak 5000 kuželek) si jičínští kuželkáři odvezli dva body. Z celého kolektivu je třeba zvlášť ocenit výkony Jirky Brumlicha, Vládi Řeháka a Jardy Brumlicha ml.

Bižuterie Jablonec n/N - SKK Jičín A 5:11 (4998:5049) Šklíba - Brumlich 871:871, Šedivý - Řehák 812:871, Pelant - Dymáček 871:800, Rumančík - Josef Vejvara 833:843, Nežádal - Soukup 771:870, Tůma - Bureš 840:794. Další výsledky 1.kola: Vysoké Mýto - Trnovany B 14:2, Ústí n/L - Sadská 10:6, Rychnov n/K - Jirkov B 6:10, Mladá Boleslav - Solnice 10:6, Liberec - Náchod 12:4.

Po prvním kole jsou hráči SKK Jičín A v průběžné tabulce na 3. místě se dvěma body. Další mistrovské utkání III. ligy sehrají jičínští kuželkáři zítra 23. září od 9.00 hodin na kuželně v lipách proti silnému týmu SKK Náchod B.

(fk)

Probíhá nábor nových judistů

Jičín - Ještě do konce září a po celý říjen pořádá oddíl SKP JUDO Jičín nábor nových členů. Hlásit se mohou chlapci i děvčata ve věku 7-14 let vždy každé úterý a čtvrtek od 15.00 do 15.30 hodin ve sportovním areálu v tělocvičně juda, kdy probíhají tréninky nováčků. Přijďte získat důvěru ve vlastní síly - judo vám to umožní.

(ps)

Sucharda do Opavy

Nová Paka - Novopacký odchovanec a český basketbalový reprezentant, 204 cm vysoký pivotman Věrek Sucharda, přestoupil v minulých dnech z Ústí nad Labem do jednoho z nejlepších českých basketbalových klubů BK Opava. Dle jednoho z našich nejlepších trenérů Františka Róna, který Věrka Suchardu trénuje, by se chtěl klub se svou značně obměněnou sestavou přiblížit evropskému trendu a zvýšit tak ambice na úspěch v předkole Koračova poháru a samozřejmě i v české lize.

(bas)

Pozemní hokej

Praha - Minulou neděli jičínští starší žáci ve svém dalším mistrovském zápase porazili kolektiv HC Praga Praha.

HC Praga Praha - HC 1953 Jičín 1:5 (1:3) Branky Jičína: Marek Hlaváč 3, Petr Bryscejn a Jakub Drozen (z penalty) po 1. Sestava HC 1953 Jičín: Roman Bryscejn, Petr Bryscejn, Marek Hlaváč, Mirek Junek, Vít Šupitar, Marek Odvárko, Michal Hrtús, Roman Jór, Adam Berný, Štěpán Gabriel, Jakub Drozen, Drahoňovský. Trenér - Jiří Feit.

(red)

Finále hokejbalu

Jičín - Odvetnými zápasy finálové části byla dohrána soutěž hokejbalistů. A vše bylo zcela jinak.

V prvním úterním zápase vyvrcholila krize Čeřovky, která inkasovala těžký direkt od Robous 3:7. Kuriozitou utkání bylo, že na začátku třetí části za stavu 1:6 odstoupil brankář Čeřovky a vítěz základní části hrál 12 minut power-play. V důležitém večerním střetnutí Anděl zásluhou přesné a důrazné střelby porazil Nenávist 3:1 a bodově se na ni dotáhl. Středa přinesla rozhodnutí o vítězi. Anděl v technickém a nadmíru vyrovnaném utkání zdolal Robousy 4:3 a matematici si spočítali, že v případě výhry Čeřovky nad Nenávistí bude Anděl celkovým vítězem. Po třech porážkách přišlo nečekané zmrtvýchvstání 3:0. O vítězi bylo tedy rozhodnuto a zbývalo určit pořadí na dalších místech. Kdo čekal, že po ztrátě šance na vítězství proběhnou závěrečná utkání v klidu, ten se spletl. Na tomto místě je třeba ocenit výkon rozhodčího, který udržel tvrdé a často za hranicí fair-play vedené boje v rozumných mezích. Závěrečné výsledky: Nenávist - Robousy 2:2, Anděl - Čeřovka 4:7.

Konečné pořadí

1.Anděl31221:247
2.Čeřovka30323:236
3.Nenávist22215:156
4.Robousy21324:215

V porovnání s minulým ročníkem zůstalo tedy vše při starém, pouze Nenávist si prohodila místo s Robousy. Zvítězil technicky výborně vybavený, ale trochu chladný Anděl. Druhou a třetí příčku obsadily týmy sázející na bojovnost a čtvrté skončily Robousy, které předváděly pro oko diváka nejatraktivnější hru. Finálová skupina svou úrovní a dramatičností překonala očekávání.

(jak)

Fotbalová nereliga

3. kolo nadstavbové části: Fialsteam - Javůrkova louka 0:0, SG Valdice - FC Rento 2:4, LPM Jičín - Milíčeves 4:0, FK Lužany - Dlažba 2000 2:2, Batalion - Sport Club 0:0, FC Velomat - FC Dytrych 4:0, Medi Sped - volno.

13.FC Dytrych311225:6210

Příští 4. kolo: pondělí 25. září: FK Lužany - Fialsteam, Dlažba 2000 - LPM Jičín, Milíčeves - SG Valdice, FC Rento - Javůrkova louka, Sport Club - FC Velomat, Batalion - Medi Sped, FC Dytrych - volno (začátky utkání v 16.30 hod.).

(red)

FOTBAL: mistrovská utkání SK Jičín

Ústí nad Orlicí - SK Jičín 3:1 (1:0)

Do Ústí nad Orlicí neodjížděli hráči Jičína s přehnanými ambicemi. Bod z tohoto utkání by byl úspěchem. První poločas se odehrál za mírné územní převahy domácích, kteří se na užším a kratším hřišti poměrně rychle dostávali na dostřel Nechanického branky. V 11. minutě ani spolehlivý jičínský brankař nedokázal zabránit gólu. Stav nejvyšší pohotovosti jičínská obrana vyhlašovala především při útocích rychlého Kumpana. Nepříznivý stav prvního poločasu nedokázal tři minuty před přestávkou změnit ani Drbohlav, který levačkou bez přípravy trefil tyč ústecké branky.

Téměř po celý zápas pršelo, a tak byla zejména ve druhé půli hra obou mužstev poznamenána řadou nepřesností. Touhu fanoušků po další brance vyslyšeli domácí vzápětí po změně stran. Běžela 48. minuta, když jičínská obrana zapomněla při rohovém kopu důsledně pokrýt nabíhající hráče. Pro Slimčenka tak nebyl velký problém dopravit míč za Nechanického záda (2:0). Domácí zřejmě náskok ukolébal, nebyli už tak nebezpeční v útoku a často zbytečně ztráceli míče. Za zmínku stojí jen pokusy Pecivála (61.minuta) a Slimčenka (70.minuta), které však skóre nezměnily. O tři minuty později si na přímý kop vyskočil Jan Malý a nádhernou prudkou hlavičkou snížil na 2:1. Jičínské hráče to vyburcovalo ke tlaku a několikrát se dostali do slibné šance. Svůj typický slalom mezi hráči předvedl čtvrt hodiny před koncem Klimeš, který v tomto utkání musel zaskočit na Velichově místě stopera a svým výkonem patřil k nejlepším jičínským hráčům. Byl však zastaven za cenu nedovoleného zákroku a nařízený přímý kop poslal Kocourek těsně vedle pravé tyče. Rozhodující okamžik utkání přišel v 83. minutě. Domácí hráč si "došel" do pokutového území Jičína pro faul a nařízený pokutový kop proměnil Samčenko.

Sestava Jičína: Nechanický - D.Malý, Kocourek, Klimeš, Klička - Lukáš (37.J.Malý), Drbohlav, Kubányi, Vraštil - Štěrba, Rejha. Branku Jičína dával v 73. minutě J.Malý.

(dm)

Dorost ml.: TJ Ji Ústí n/O - SK Jičín 2:2 (0:1) V první části hry hráli hosté výborně. Brankou Ďoubala vedli a měli další příležitost. V úvodu druhé části ještě svůj náskok zvýšili na 0:2 (Paděra z penalty). Soupeř pak přidal a šťastně 3 minuty před koncem vyrovnal. Sestava Jičína: Vitík - Vávra, Paděra, Mazáček, Munzar, Lemmer, Řeháček, Topič, Kejklíček - Hamák, Ďoubal, střídal Malát.

Dorost st.: TJ Ji Ústí n/O - SK Jičín 0:0 Jičínští zvolili obrannou taktiku a vzorně plnili taktické pokyny trenéra Samka. Navíc výborně zachytal Etflaiš. Sestava Jičína: Etflaiš - Chalupa, Hýča, Repka, Masák - Veselý, Pěnička, Hnát, Petrovický, Ulip - Vejvoda, střídali Topič, Kejklíček, Hamák.

Žáci ml.: SK Jičín - FC Ingeo Lomnice n/P 1:1 Za Jičín skóroval Meszároš.

Žáci st.: SK Jičín - FC Ingeo Lomnice n/P 3:2 Za Jičín skórovali Tomíček (2) a Hanke.

Muži B: SK Jičín B - 1.FK Nová Paka B 5:2 (3:0) Branky Jičína: Kosejk 2, Kirschner, Fejfar, Jedlička.

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ SK JIČÍN: Sobota 23.září 9.30+11.15 FC Vrchlabí - SK Jičín žáci (ml.+st.) - bus 8.15, 11.30+13.45 SK Jičín - FC Sp Rychnov n/K (dor. ml.+st.), 16.00 SK Jičín - SK Holice (muži A), 16.00 Ji Chomutice - SK Jičín B (muži B).

(vej)

Starší dorostenky prohrály

Jičín - Jičínské pozemkářky minulou sobotu vysoko prohrály v Praze na Bohemce 8:0. V neděli pak odjely do Českých Budějovic, kde sehrály dvojzápas. Nejprve dopoledne prohrály 3:1, za jičínské hráčky dala branku pouze Káťa Kolumková, a ani odpoledne neprolomily neúspěch prohrou 4:0. Pro děvčata byly všechny zápasy velmi náročné, protože Hana Mašková ukončila svou závodní činnost a tři opory družstva K. Kopánková, P. Dittrichová a P. Hlavatá laborují se zraněním kolen.

(kol)

6. ročník závodu HI-TEC SURVIVAL

Brada - Vyhlášením závodu v penzionu Na Bradech skončil 6. ročník závodu HI-TEC SURVIVAL. Během víkendu (9.-10.9.) závodníci absolvovali skutečně náročné tratě skládající se z kombinace několika "přírodních" sportů.

Sobotní etapa začala přejezdem na horských kolech z Brad přes Železnici a Radim k dřevěnickému rybníku. Zde závodníci absolvovali krátký orientační běh, plavání a slalomovou jízdu na kánoích. Pak se opět pokračovalo na kolech přes Tužín, Jahodnici, Kumburk a Bradlec. Tady čekal náročný kros doplněný o lezecké výstupy. Další část tratě vedla přes Ploužnici a Lomnici do lyžařského areálu ke skokanským můstkům. Slaněním z věže velkého můstku a následným přemostěním pomocí lan byla prověřena nejen síla a obratnost, ale i odvaha všech zúčastněných. Z tohoto stanoviště se závodníci vydali na hrad Kozlov, kde absolvovali slanění do hradní chodby. Přes Cidlinu na Přivýšinu vedla poslední část tratě, kde závodníci museli zdolat náročné horolezecké výstupy. Toužebně očekávaný cíl 1. etapy byl opět na Bradech.

Do nedělní etapy nastoupilo celé startovní pole s odhodláním vylepšit alespoň o stupínek umístění z 1.dne. Jednoduchý, ale dlouhý orientační běh v kombinaci s jízdou na horském kole dal každému pořádně zabrat. Na jinolickém rybníku závodníci opět předváděli své plavecké umění a na skalách v prostoru Přivýšiny sílu svých paží na lezeckých cestách. V mužské kategorii dvoučlenných družstev obhájil loňské prvenství bývalý orientační běžec Jára Tůma s Honzou Gajdou. Za nimi skončili hradečtí Novotný s Kavalírem a třetí místo patří jilemnickému duu lyžařů Stehlík, Pádivý. V ženské kategorii dominovala dvojice Lundáková, Novotná a v kat. smíšených dvojic se o vítězství dělily dvě dvojice Přibyl, Vlčková a Novotný, Novotná.

Pěkné tratě, krásné počasí, hodnotné ceny a dobrá organizace přispěly k celkové spokojenosti všech závodníků. Pro hlavního organizátora celé akce Járu Tišera byl pak největší odměnou dlouhotrvající potlesk účastníků při závěrečném hodnocení.

(játy)

Javůrkova louka stále úspěšná

Jičín - Ve svém 31. zápase zajížděla Javůrkova louka do Kacákovy Lhoty, kde nastoupila v kombinované sestavě a zvítězila 5:2 brankami Žmolila 2, Hudce, Kuhna a Kolumpka. V sobotu pak uspořádala malou oslavu na Matějáku, kde se důstojně oslavila jubilea Oldy Zachovala 55 let, Honzy Martínka 50 let, Jaromíra Maška 45 let, Jindry Kolumpka 45 let a Honzy Hlaváče 35 let.

V pondělí ve velice těžkém zápasu v Robousích s mužstvem gardy Valdic o první příčku Javůrkova louka také zvítězila 4:0, a to brankami Jindry Kolumpka, Vendy Kloze, Pavla Žmolila a Káji Hudce. Oboustranně bylo sehráno velice pěkné utkání. Škoda, že celé utkání zkazil hostující hráč Pavel Kraus, který 7 minut před koncem inzultoval hlavního rozhodčího po odpískaném faulu.