JIČÍN - MUDr. Karel Lenc, tel.:0433/24 019.
- MUDr. Václav Novák, tel.:0435/622 163, 624 272.

Před odjezdem k lékaři si na jeho tel. nebo na tel. LSPP ověřte, zda si nevyměnil službu s kolegou.

(red)

Víkendová inspirace šéfkuchaře Zdeňka

Plněný celer

(Pro 4 osoby) 4 malé hlavy celeru, sůl, ocet, 400g brambor, pepř, 3 lžíce mléka, 30g másla, 150g sýra typu ementál, 4 nožičky tenkých párků, 20g másla na gratinování

Celery oloupeme, omyjeme a vaříme asi 30 minut ve vroucí osolené vodě s octem (lžíci). Jestliže jsou celery velké, rozpůlíme je, u malých seřízneme vršky. Vydlabeme je a získanou dužinu umeleme. Uvařené brambory rozmělníme, smícháme s máslem, mlékem a celerovou kaší. Přidáme dvě třetiny z celkového množství nastrouhaného sýra a párku nakrájeného na kolečka, osolíme a opepříme. Směsí naplníme celery, povrch posypeme zbytkem sýra, rozložíme na ně malé kousky másla a gratinujeme. Vhodnou přílohou jsou různě upravené brambory.

Dobrou chuť

2. atletická liga se blíží k závěru

Nová Paka, Jičín - Tuto sobotu se zástupci Nové Paky a Jičína rozloučí s letošní mistrovskou atletickou sezonou závěrečným kláním ve Staré Boleslavi. 4. kolo, které pořádali jablonečtí atleti, se Pačákům příliš nevydařilo. Budou-li si chtít udržet své dosavadní postavení na čtvrté příčce, nesmí se před ně v Boleslavi dostat Čáslav, která v tabulce ztrácí jeden bod. Horší než páté místo ale už sokolové nemohou obsadit. Atleti z Jičína obsadili opět osmou příčku a do Staré Boleslavi se jedou s 2. ligou rozloučit.

Z chodeckého mistrovství Nové Paky, které se konalo v Turnově a bylo zároveň pátým kolem chodecké ligy, si novopačtí atleti přivezou do Boleslavi 27 bodů a Stará Boleslav 8 bodů. Za neoprávněný start žáka Chaloupky, který nesmí dle pravidel startovat na 10 km, byl celek Nové Paky potrestán ztrátou jednoho hlavního bodu, a to právě na poslední kolo 2. ligy. Chaloupka porazil nejlepšího boleslavského chodce, a tím Starou Boleslav připravil o jeden bod. Stará Boleslav podala protest, který jí byl samozřejmě uznán.

Výsledky 4. kola: 1. Slavoj Boleslav 185,5, 2. Jablonec 164,5, 3. Litomyšl 125, 4. AC Čáslav 122, 5. Chrudim 117, 6. Sokol Nová Paka 115,5, Kolín B 97,5, 8. Jičín 68,5.

V celkové tabulce je Sokol Nová Paka na čtvrtém místě, Jičín je na příčce osmé.

(bas)

HC Jičín přijímá mladé hokejisty

Jičín - Jičínský hokejový klub pořádá nábor nových hráčů ročníků 1991, 1992, 1993 a 1994. HC Jičín žádá případné zájemce, aby se přihlásili na telefonním čísle 0603/310 460 u pana Maryšky. Výcvik nových hráčů ročníků 1991 a 1992 bude zahájen během září případně společně s ročníky 1993 a 1994 na přelomu října a listopadu.

(red)

Úspěchy mladých pozemních hokejistů

Jičín - Jičínští starší žáci vyhráli 4. ročník turnaje v pozemním hokeji O velkou cenu Jičína, který se hrál 2. září na jičínském "Matějáku". Byla to poslední příprava na podzimní mistrovskou soutěž. V družstvu Jičína se objevila i nová posila ze Slavie Praha, Adam Feit, o jehož případném přestupu se bude rozhodovat. Účastníci turnaje: Kbely, Hradec Králové, Jičín, Jičín mladší, Šenkvice, Trenčín. Na 1. místě skončil Jičín s 15 body, druzí byli hráči Kbel s 12 body a třetí skončil Hradec Králové s 9 body.

Výsledky zápasů jičínských starších žáků: Šenkvice - Jičín 0:2 (Marek Hlaváč, Adam Feit), Jičín - Hradec Králové 9:2 (Vít Šupitar, Jakub Drozen, Marek Hlaváč, Adam Feit), Jičín - Trenčín 6:0 (Jakub Drozen 3, Marek Hlaváč 2, Petr Bryscejn), Jičín - Jičín mladší 15:2, Jičín - Kbely 6:0 (Marek Hlaváč 3, Jakub Drozen 2, Vít Šupitar). Sestava Jičína: Roman Bryscejn, Marek Odvárko, Jakub Drozen, Vít Šupitar, Marek Hlaváč, Michal Hrtús, Mirek Junek, Petr Bryscejn, Roman Jór, Štěpán Gabriel, Adam Feit. Trenér: Roman Táborský, asistenti: Roman Bryscejn a Jiří Drozen.

Minulou neděli se 10. kolem rozeběhla i mistrovská soutěž pozemních hokejistů. Jičínští starší žáci zaslouženě porazili hráče pražské Hostivaře 5:0. Skvělý výkon celého kolektivu korunoval hattrickem Petr Bryscejn a další branky přidali Jakub Drozen a Jakub Syrovátko. HC 1953 Jičín - HC Hostivař Praha 5:0 (1:0) Sestava Jičína: Roman Bryscejn, Petr Bryscejn, Mirek Junek, Vít Šupitar, Marek Hlaváč, Jakub Drozen, Marek Odvárko, Adam Berný, Jakub Syrovátko, Roman Jór, Michal Hrtús. Trenér: Roman Táborský.

Příští kolo se hraje v neděli 17. září a hráči Jičína jedou do Prahy, kde se utkají v 15.30 hodin s kolektivem HC Praga Praha.

Jičínská cykloliga

Jičín - Ve středu byl zakončen letošní seriál Jičínské cykloligy. S tradiční tratí "prachováku" o délce 13,5 km se nejlépe vypořádal Petr Šohaj ze Sagity. Druhý byl Pivrnec a o bronzový stupínek se podělili Jan Gotvald z Velomatu a Petr Vomáčko ze Sagity. Malou vadou na kráse byla jen slabší účast, protože bikeři se připravovali na pohár a veteráni na závěrečné závody extraligy masters.

Sokolská cvičení

Nová Paka - Novopačtí sokolové připravili pro zájemce o cvičení celou řadu cvičebních hodin. V paletě hodin nechybí ani tolik oblíbené cvičení rodičů s dětmi, ale své místo zde mají v pondělí i muži (pondělí: 16 - 17 předškolní děti, 17 - 18 mladší žactvo, 18 - 19 starší žactvo, 19 - 20 starší ženy, 20 - 21 muži, čtvrtek: 16 - 17 rodiče s dětmi, 17 - 18 mladší žactvo, 18 - 19 starší žactvo, 19 - 20 ženy kalanetika).

(bas)

Přespolní běh pro jabloneckého Krajče

Nová Paka - Sedmnáctého ročníku novopackého lyžařského běhu, který byl letos Sportovním klubem lyžování a orientačního běhu pořádán zároveň jako 1. ročník memoriálu Jardy Vágenknechta, se v neděli dopoledne za pěkného počasí a v rozmanitém terénu zúčastnilo 184 běžců. Nejúspěšnější byl jablonecký Krajč, který druhému Romanu Skalickému z Vrchlabí utekl o sedm sekund. V ženách si velmi dobře vedla druhá v cíli, domácí Věra Šmidrkalová. V této kategorii zvítězila Eva Tůmová z Maratostavu Úpice. Prvé místo v mladších dorostencích si odnesl packý Ondřej Sehnal.

Vítězové jednotlivých kategorií a nejlepší závodníci okresu Jičín: Předškolní děti děvčata - 200 m: 1. Denisa Doubravová HSK Benecko, 7. Michaela Zachovalová Nová Paka, předškolní děti chlapci - 200 m: 1. Šmidrkal Nová Paka, 4. Vít Lánský Nová Paka, žákyně nejmladší - 500 m: 1. Ludmila Horká HSK Benecko 2:35,14, žáci nejmladší - 500 m: 1. Jakub Votoček LSK Lomnice 207,41, mladší žákyně - 500 m: 1. Šaldová ČSK Vysoké n/J 2:01,03, 17. Kateřina Zachovalová Nová Paka 2:43,9, mladší žáci - 1000 m: Tomáš Buřil Nová Paka 4:28,2, starší žákyně - 1000 m: 1. Markéta Šádková LSK Lomnice 4:24,25, starší žáci - 2000 m: 1. Dominik Šimůnek LSK Lomnice 7:42,8, 11. Lukáš Bucek Nová Paka 9:13,8, mladší dorostenky - 2000 m: 1. Eva Nývltová Olfin Car - Vella Trutnov 8:00,6, mladší dorostenci - 3000 m: 1. Ondřej Sehnal Sokol Nová Paka 9:26,2, starší dorostenky - 3000 m: Simona Jiřičková SKI Jilemnice 10:55,1, starší dorostenci - 5000 m: 1. Kamil Rybář LSK Lomnice 20:19, ženy ajuniorky - 5000 m: 1. Eva Tůmová Maratonstav Úpice 21:11, 2. Věra Šmidrkalová Nová Paka 21:36, 3. Monika Burešová Nová Paka 24:42, muži a junioři - 10000 m: 1. Milan Krajč Liaz Jablonec 34:34, 2. Roman Skalický Krkonoše Vrchlabí 34:31, 3. Zdeněk Zikmund SC Jičín 34:34, veteráni - 10000 m: Jan Kadavý Jablonec n/J 41:30, 6. Miloš Tauchman SK LOB Nová Paka 43:43, 8. Vladimír Kůtek Sokol Lužany 45:43.

(bas)

Nedvědové na soustředění HC Jičín

Trutnov - V podmínkách okresního města bez kryté haly se neuvěřitelné stalo skutkem. Týdenní soustředění mladších žáků, elévů a přípravky na ledě haly v Trutnově zpestřili svojí návštěvou dva vynikající hokejisté - Petr Nedvěd (New York Rangers) a Jaroslav Nedvěd (Sparta Praha). Návštěvu obou hvězd zajistila firma Kento Jičín, které patří poděkování všech hráčů a funkcionářů jednotlivých družstev. Pro většinu malých hráčů se už nikdy v životě nemusí opakovat situace, aby jim na gól nahrála jedna z největších hvězd NHL.

Oba hokejisté zaujali svojí skromností, vstřícností a trpělivostí při nekonečném rozdávání autogramů. Jaroslav Nedvěd nemohl po nedávné operaci ještě na led a tak spřádal s funkcionáři HC Jičín plány na případnou další spolupráci. Petr Nedvěd "si zahrál" nejprve s přípravkou, pak s elevy a nakonec s žáky. Protože ale nesměl dávat branky, požádali ho kluci, aby jim ukázal svoji střelu zápěstím, která je oficiálně považována za nejrychlejší na světě. V brance se odvážně střídali mladí brankáři HC Jičín (občas i uspěli) a Petr Nedvěd trpělivě vymetal všechny volné kouty branky svou parádní střelbou.

K návštěvě se navíc váže úsměvná příhoda. Poté, co se v Trutnově dozvěděli, že jejich stadion navštíví hvězda NHL Petr Nedvěd, přišli ho přivítat nejen zástupci HC Trutnov, ale i novináři. Bratři Nedvědové se ale cestou zdrželi, a tak se skupina čekajících vrhla uvítat místo Petra Nedvěda z NHL Petra Harta z Jičína. Rovněž vysoký, štíhlý a lehce zarostlý třicátník Hart, jeden z trenérů HC Jičín, přijel totiž na odpolední trénink svého klubu. Poté, co vystoupil z auta s pražskou poznávací značkou, nestačil udiven potřásat pravicemi vítajících hostitelů, kteří mu věnovali pozornost hodnou hokejové hvězdy a vůbec jim nevadila malá nesrovnalost v podobě rozdílu v hustotě pokrývky hlav obou Petrů. Nedorozumění se záhy vyjasnilo a trenéru Hartovi možná o něco stouplo sebevědomí.

HC Jičín

Cyklistika

Bystřice n/P - Dalšími dvěma závody pokračovala silniční extraliga masters. V Bystřici nad Pernštejnem bylo na programu sobotní kritérium, které se jelo na rychlém a rovinatém okruhu o délce 1500 metrů a na neděli byl připraven závod jednotlivců na velmi těžkém patnáctikilometrovém okruhu.

V sobotu se na start svého prvního kritéria v životě postavila Jitka Pírková a hned dokázala zvítězit. Ivan Pírko skončil druhý za ostravským Homolou, ale před Jermanem, který je jeho hlavním soupeřem o celkově 3. místo. To, že první zkušenosti s kritériem získali oba závodníci až při tomto závodě a dokázali se prosadit, svědčí o jejich formě.

Ve výborném světle se ukázal Petr Šohaj, kterému velmi náročná trať opravdu sedla a dokázal zvítězit v kat. A1. Stejně suverénní bylo prvenství čerstvé mistryně světa Jitky Pírkové, která nadělila druhé Lomové 6 minut a zvítězila způsobem start - cíl. V závodě kategorie C2 se sešla silná konkurence z první osmičky průběžného pořadí. Hned v prvním kopci ujela osmičlenná skupina, v níž bylo 5 závodníků kategorie C1 a 3 kategorie C2. Nechyběl mezi nimi ani Ivan Pírko, jemuž druhou část závodu zkomplikoval defekt. Přesto uhájil skvělé 3. místo. Nejlepšího umístění v této sezoně dosáhl Petr Vomáčko, když v kategorii B2 obsadil 4. místo. Extraliga má nyní na programu poslední dva závody na Malé Skále a na Ještědu.

Kritérium - kat.Ž2: 1.J.Pírková (Velomat Jč), 2. B.Lomová (Kerda Liberec), 3. O.Kykalová (Agro Kolín). Kat C2: 1.P.Homola (Spurt Ostrava), 2. I.Pírko (Velomat), 3.P.Novák (Loko Praha).

Silniční závod - kat.A1:1.P.Šohaj (Sagita Jč) 2:53,04, 2.R. Kleiner (Kerda Li) 2:54,58, 3.J.Dobeš (Znojmo) 3:22,33. Kat.B2: 1.Z.Machač (Světlá n/S) 1:54,08, 2. P.Konvalinka (Agro Kolín) 1:55,21, 3.P.Beránek (M.Boleslav) 1:58,54, 4.P.Vomáčko (Sagita) 2:03,35. Kat.C2: 1.V.Kubeš (ČKMC) 1:56,53, 2.P.Homola (Spurt Ostrava) 1:56,53, 3.I.Pírko (Velomat) 1:59,28, 5.J.Šaml (Sagita) 2:07,08. Kat.Ž2: 1.J.Pírková (Velomat) 1:04,43, 2.B.Lomová (Kerda Li) 1:10,43, 3. O.Kykalová (Agro Kolín) 1:16,58.

(jk)

FOTBAL: mistrovská utkání SK Jičín

Muži A: SK Jičín - Sokol Dobříkov 1:3 (1:0)

Trenér Hloušek se musel rozhodovat, koho zařadí do základní sestavy za distancované Drbohlava a Beneše a narychlo také za absentujícího Kubányiho. Nováček z Dobříkova nezačal zápas příliš dobře. Již v 7. minutě se při malé domů nedohodli brankář se stoperem. Míč, jenž volně mířil do opuštěné brány, ovšem stačil gólman hostů doběhnout. O pět minut později se podobná chybička podařila jičínskému Klimešovi. Při zpětné přihrávce nasměroval míč přesně mezi Nechanického a Velicha, kteří už pouze přihlíželi pohotové střele dobříkovského Kličky. Jmenovec jičínského záložníka však zbrkle minul. V 18. minutě se předvedl pohotovou střelou útočník Jan Malý. Brankař hostů si však s prudkou ránou efektně poradil. Prakticky hned z otočky musel ukázat své umění také Nechanický, který vyrazil střelu aktivního Kličky. První velké varování pro jičínskou obranu přišlo ve 22. minutě. Dobříkovský Svatoň dostal perfektní míč za obrannou linii Jičína, ve "vápně" si pohrál s obránci, gól však nedal. Když se nedočkali gólu hosté, dali ho domácí. Běžela 28. minuta, když hostující gólman podběhl centr do "šestnáctky". V následném závaru se nejlépe orientoval Rejha a zavěsil - 1:0. Tento stav vydržel až do přestávky, po které vyšla ze šaten úplně jiná mužstva.

Jen v prvních dvanácti minutách mohli diváci vidět snad dvě nebo tři branky. Viděli však pouze jednu, bohužel do jičínské sítě. V 51. minutě si Klička lehce obhodil obránce Dana Malého a nedal Nechanickému tváří v tvář šanci. Jičín se snažil rychle odpovědět. V 55. minutě znovu střílel Jan Malý. Tentokrát jeho střele scházela větší razance. O další tři minuty později "hasila" obrana Jičína, jmenovitě Klimeš, další nebezpečný útok soupeře. Nejhezčí okamžik zápasu přišel v 61. minutě. Dobříkovský Klička si udělal ve "vápně" Jičína z obránců slalomové branky a s přispěním Velicha, jenž se snažil míč před brankovou čárou ve skluzu odkopnout, poslal svůj tým do vedení. Jičín pak svého soupeře chvílemi doslova "přikoval" před vlastní bránu. Zkušení hráči Dobříkova však jičínským akcím s přehledem odolávali. Navíc deset minut před koncem, dalším efektivním gólem, rozhodli o zisku bodů. Barták si z pravé strany skvěle naběhl až na hrot útoku a obloučkem a la Poborský překonal Nechanického.

Sestava Jičína: Nechanický - Klimeš (64.Filip), Velich, Kocourek, D.Malý - Lukáš, Klička, Štěrba, Vraštil - Rejha, J. Malý (81.R.Kosejk).

(dm)

Dorost ml.: SK Jičín - TJ CHS Chotěboř 2:3 (2:2)

S průměrným soupeřem chybovali domácí v obranné činnosti a navíc neproměňovali vyložené brankové příležitosti. Ve 20. min. prohrávali 0:2, do poločasu vyrovnali (Ďoubal, Hamák), ve druhém dějství měli drtivou převahu a celou řadu jasných šancí. Neproměnili ani jedinou a odešli po ojedinělém brejku soupeře nakonec poraženi. Sestava Jč: Vitík - Vávra, Paděra, Malát, Munzar - Lemmer, Kejklíček, Řeháček, Topič - Hamák, Ďoubal. Střídali:Rejha, Vychodil.

Dorost st.: SK Jičín - TJ CHS Chotěboř 2:1 (2:0)

První část hry se domácím vydařila. Hráli s chutí, zajistili si dvoubrankové vedení a třikrát nastřelili tyč. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce hosté vystřídali, výrazně přidali a výsledek byl do poslední minuty na vážkách. Branky domácích střílel Vejvoda a Hnát. Sestava Jč: Etflaiš - Chalupa, Hýča, Repka, Masák - Petrovický, Hnát, Pěnička, Ulip - Veselý, Vejvoda. Střídali: Brnka, Ďoubal, Topič.

Žáci ml.: SK Horní Staré Město - SK Jičín 3:2 (1:1) Za Jičín skórovali Mazáček a Meszároš.

Žáci st.: SK Horní Staré Město - SK Jičín 6:0 (3:0)

Muži B: TJ Staré Místo - SK Jičín B 2:2 (2:1) Za Staré Místo skórovali Kropáček a Veselý, za Jičín Šimánek a Jedlička.

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ SK JIČÍN: Sobota 16.září 9.30+11.15 SK Jičín - FC Ingeo Lomnice n/P (žáci st.+ml.), 11.45+13.45 TJ Ji Ústí n/O - SK Jičín (dor.ml.+st, BUS 9.00), 16.00 TJ Ji Ústí n/O - SK Jičín (muži A). Neděle 17. září 16.00 SK Jičín B - 1.FK Nová Paka (muži B).

(vej)

AIKIDO Moderní japonské bojové umění Aikido je výhradně sebeobranného charakteru, které nevyžaduje použití velké fyzické síly a je vhodné pro muže i ženy. Klub bojových umění Aikido Jičín zve všechny zájemce o tato cvičení k návštěvě některého z tréninků, které probíhají v pondělí, středu a pátek od 19.30 do 21 hodin ve Sportovním areálu v tělocvičně Judo (v 1. patře). První cvičení s ukázkou Aikido se bude konat 18. září od 19.30. Podmínkou pro přijetí je minimální věk 15 let, horní věková hranice není omezena.

Sokolky prohrály v přípravě

Trutnov - V rámci přípravy na druhou basketbalovou ligu žen sehrály prvou zářijovou středu novopacké sokolky přátelské utkání v Trutnově, proti čtvrtému celku loňské 1. ligy, tamnímu BK Loko Texlen. V utkání, ve kterém novopacký celek postrádal Petru Kalendovou, Lucku Fejfarovou a Evu Havlíkovou, byly po celý zápas lepší domácí basketbalistky. Domácí hráčky přehrávaly sokolky rychlými protiútoky, obrannou činností a zvláště podkošovými hráčkami, z nichž zejména Hartigová nebyla k neudržení. Na rozehře se v trutnovském dresu objevila i reprezentantka České republiky, Jarkovská. Příležitost si zahrát za ligový celek dostala také packá odchovankyně Iveta Urbanová reprezentující oddíl v extralize starších dorostenek.

BK Loko Texlen Trutnov - Sokol Nová Paka 94:52 (22:12, 29:12, 26:17, 17:11)

Utkání se hrálo již podle nových pravidel 4x10 minut čistého času. Všechny čtvrtiny skončily podobným rozdílem ve prospěch domácích basketbalistek. V celku Nové Paky hrály velmi dobře dvě basketbalistky, které přestoupily právě z Trutnova do Nové Paky. Na pivotu Eva Křížková, která reprezentovala Paku již loni a letošní posila Bóďa Paurová. Prvý poločas hrála rovněž za sokolky velmi dobře trutnovská hostující střední rozehrávačka Eva Holubcová, která se ovšem o poločase převlékla do domácího dresu. Dobře si vedla i Pavla Kalendová, když ve druhém poločase hrála na nezvyklém místě střední rozehrávačky. Utkání probíhalo ve velmi rychlém tempu, kdy se rychle střídaly rychlé protiútoky s presingovou obranou.

Body Nová Paka: Paurová 15, 4/3,1, Holubcová 12, 2x3,1, Křížková 8, 2/2, 1, Kalendová Pavla 7, 1x3,5, Purtíková 4, 0,0, Doubravská 2,0,2, Řeháková 2, 0,2, Borůvková 2,2/0,1, Urbanová 0,0,2, Jislová 0,0,2, Čapková 0,0,2. Za domácí nejvíce Hartigová 16, Šantrochová 14. Trestné hody: 31/19 (61,3%): 8/5 (62,5 %), trojky 2:3, fauly 9:19.

Novopacké sokolky přivítají trutnovské basketbalistky v odvetě ve středu 27. září, jako poslední přípravu před utkáním prvého kola Českého poháru se Sokolem Nusle, který uvidí pačtí příznivci basketbalu v novopacké sokolovně v sobotu 7. října.