Nové Noviny č. 15/0014. dubna 2001str. 14

7. místo v extralize je konečné

HÁZENÁ: AGS HBC Jičín - Cress Ostrava 21:23 (9:10)

Jičín - Od samého začátku bylo sobotní utkání velmi vyrovnané, ani jedno družstvo si nevypracovalo větší náskok. Na hráčích obou družstev bylo patrné, že si uvědomují důležitost zápasu. Ostravští se ujali vedení 5:3 ve 13. minutě prvního poločasu. Jičínští odpověděli šňůrou tří branek a stav byl rázem 6:5 v jejich prospěch. To se však vůbec nezamlouvalo ostravskému kanonýrovi Tabačkovi, který dvěma přesně mířenými střelami dostal Cress opět do jednobrankového vedení. Domácí Kraus sice vzápětí vyrovnal, ale v následujících minutách neproměnili jeho spoluhráči několik vyložených příležitostí, čehož zkušený soupeř využil a odskočil na 9:7 a 10:8. Poslední slovo první půle patřilo domácímu kapitánovi Šteglovi, který upravil na konečných 9:10 z pohledu Jičína.

I úvod druhé půle přinesl dramatickou házenou. Obě družstva se střídala v jednobrankovém vedení. V těchto chvílích bylo k vidění mnoho technických chyb a řada neproměněných šancí na obou stranách. Hosty držel nad vodou především slovenský reprezentant Tabačko a reprezentační brankář Slabý. Přesto šli házenkáři Jičína ve 14. minutě do vedení 16:15 brankou Mašáta. Hosté ale dvěma góly v jedné minutě otočili na 17:16. Hbitý Kraus sice stačil vyrovnat v 17. minutě na 17:17, potom však přišly velké chvíle Ostravy. Její hráči v rozmezí pěti minut čtyřikrát skórovali a získali tak nejvýraznější náskok v průběhu celého zápasu (17:21). Domácí se nevzdali a Babák dvěma slepenými góly vrátil Jičín do hry. Když ve 27. minutě upravila Ostrava na 22:19 ve svůj prospěch, zdálo se být rozhodnuto. Poté však překonal výborně chytajícího Slabého dvakrát Josef a snížil na 21:22. Čas 29:36, hosté si berou oddechový čas. Domácí trenéři zcela správně riskují a určují svému týmu osobní obranu po celém hřišti na všechny soupeřovy hráče. Rozhodčí zahajují hru, míče se po několika přihrávkách hostujícího týmu zmocňuje ostravský Olivka a nekompromisní střelou stanovuje skóre třetího utkání na 23:21 pro Cress Ostrava. Jičín tak prohrál celou sérii 0:3 na zápasy a obsadil potřetí za sebou konečné sedmé místo v házenkářské extralize.

Sestava a branky AGS HBC Jičín: Řezáč, Doman - Josef 6, Kraus 5, Mašát a Cvejn po 3, Babák 3/1, Štegl 1, Kořínek, Švarc, Straka, Pustka. Statistika: sedmičky 3/1:6/4, vyloučení 1:5, rozhodčí Kohout a Dolejš.

Co dodat závěrem? Jičínští v sérii rozhodně nezklamali, při troše sportovního štěstí mohli v sobotu slavit vítězství oni. Za předvedené výkony v průběhu celé sezóny zaslouží všichni hráči i realizační tým plné uznání. Nyní můžeme pouze čekat, jak definitivně dopadne projekt společné česko-slovenské ligy. Doufejme, že nakonec zvítězí zdravý rozum a že v příští sezóně budeme opět moci vídat nejlepší české házenkářské celky i v Jičíně.

(bama)

JUDO: v sobotu začíná extraliga

Jičín - V sobotu 15. dubna se koná v jičínském areálu úvodní turnaj extraligy mužů v judo. Soupeřem domácího celku SKP JUDO Jičín bude Judoklub Opava, Judoclub Štola Praha, SKP Hradec Králové a Tatran Prachatice.

Domácí se pod vedením Milana Letošníka představí v této základní sestavě: Masák, Havlík, Vaníček, Vébr, Hovorka, Chynoranský, Šanda a Kyzivát, když připraveni budou i další borci. Skupina je velmi vyrovnaná a pro jičínské judisty bude velmi náročná. Další turnaj jarní části se koná 20. května v Hradci Králové. Turnaj bude zahájen v 11 hodin a potrvá asi do 15 hodin.

(jl)

8. ročník turnaje neregistrovaných kuželkářů na 2x60 hodů sdružených

Jičín - V úterý 9. května bude na kuželně SKK Jičín zahájen již 8. ročník neregistrovaných jednotlivců na 2x60 hodů sdružených. Obě šedesátky se budou hrát vždy najednou. Konec turnaje je plánován na středu 31. května. Protože v té době ještě probíhají některé celostátní akce, dohodněte si včas termín na kuželně u Františka Kynčla (většinou v odpoledních hodinách).

Hrací doba je ve všední dny od 14.30 do 20.30 hodin, v sobotu a v neděli do 9.00 do 14.30 hodin. Startovné činí na 2x60 hodů sdružených 120,- Kč na osobu.

(fk)

Jičínská cykloliga začíná 26. dubna

Jičín - Cyklisté působící v oddíle SK SAGITA Jičín pořádají v letošním roce seriál závodů pod názvem Jičínská cykloliga. Jedná se o devět závodů - časovek v délkách od 3 do 16 km na rovinatých i kopcovitých tratích. Všechny závody se uskuteční v blízkosti Jičína a v seriálu nechybí takové klasiky jako prachovský okruh či výjezd na Tábor nebo na Košov. Závodním dnem bude středa a start vždy v pět hodin odpoledne. Jičínská cykloliga, ačkoliv se jí budou účastnit i jezdci SK SAGITA, je především pozvánkou pro širokou cyklistickou veřejnost a zúčastnit se závodu tedy může každý, kdo bude mít kolo, přilbu a chuť vydat se na trať. Do svého kalendáře si můžete poznamenat, že se začíná 26. dubna časovkou v Úlibicích. Podrobné informace o každém závodě najdete na vývěsce před obchodem SAGITA na Husově třídě v Jičíně.

(red)

Kuželkáři porazili Mladou Boleslav

Mladá Boleslav - K předposlednímu utkání III. kuželkářské ligy zajíždělo A družstvo mužů SKK Jičín do Mladé Boleslavi, kde se střetlo s posledním týmem tabulky domácím B družstvem.

Domácí, i když jsou zcela jasně na posledním místě, dokáží na domácí kuželně podat dobré výkony a soupeře potrápit. Proti Jičínu se jim to podařilo dokonale a celé střetnutí mělo až nečekaně zajímavý průběh.

Po dvou hráčích vedli domácí 4:0 a o 47 shozených kuželek. Prostřední dvojice Jirka Brumlich a Zdeněk Dymáček nejen vyrovnali na 4:4, ale dostali svoje družstvo do vedení o 9 shozených kuželek. Závěrečná dvojice (Jaroslav Soukup ml. a Roman Bureš) zahrála výborně a nedala domácím šanci.

Akuma Mladá Boleslav B - SKK Jičín A 4:12 (4943:4987) Jednotlivé výsledky: Rejtar - Louda 852:819, Marek - Řehák 838:824, Šimota - Brumlich 810:840, Doškář - Dymáček 817:843, Eliáš - Soukup ml. 808:821, Maška - Bureš 818:840. Další výsledky předposledního kola: Týniště n/O - Jablonec n/N 12:4, Kolín - Jirkov B 10:6, Červený Kostelec - Kovářská u Jirkova 4:12, Ústí n/L - Mladá Boleslav A 12:4, Náchod B - Vysoké Mýto 10:6.

K závěrečnému utkání III. kuželkářské ligy mužů nastoupí družstvo SKK Jičín proti kolektivu SK Týniště n/O na domácí kuželně.

Český pohár horských kol

Teplice n/M - O uplynulém víkendu se v Teplicích nad Metují konal první závod ČP horských kol RUBENA CUP 2000. Jelo se na 6,5 km dlouhém velmi tvrdém a technicky náročném okruhu. V tomto závodě nechyběli ani závodníci SK SAGITA Jičín MTB. V kategorii Masters I se na 11. místě umístil Víťa Chloupek. V elitním závodě mužů, který se jel za mezinárodní účasti, se představili Ota Kobr a Petr Kordík. Startovali z poslední řady (cca 95 startujících), ale postupně se probojovali na 39. a 30. místo. Závod je veden v kalendáři Mezinárodní cyklistické federace (UCI). Výsledky (nejlepší + umístění závodníků SAGITY) v kategorii MASTERS I: 1. M. Kvasnička, 2. T. Čada, 11. V. Chloupek (Sagita Jč) a v kategorii ELITA I,POD 23 I: 1. M. Spěšný (Rubena sport), 2. V. Ježek (Author), 30. P. Kordík (Sagita Jč), 39. O. Kobr (Sagita Jč.).

(red)

Volejbal mixů

Jičín - V okresním přeboru volejbalových smíšených týmů se hrála zimní část soutěže: Pecka A - Sběr Jičín 2:1, Pecka B - ASPV Jičín 2:1, Pecka A - Studeňany 2:0, Pecka B - Studeňany 1:2, Pecka A - ASPV Jičín 2:0, Pecka B - Sběr Jičín 0:2, zápas Sběr Jičín - Studeňany se dohrával 12. dubna v Jičíně.

Stolní tenis

Jičín - Český svaz stolního tenisu OVV Jičín ve spolupráci s K-klubem, střediskem pro volný čas dětí a mládeže, pořádá v sobotu 15. dubna ve Sportovním areálu v Jičíně okresní bodovaný turnaj mládeže ve dvouhře.

Na turnaji startuje mladší žactvo (datum narození 1.7.1987 a mladší) - prezentace do 8.00 hodin, starší žactvo (datum narození 1.7.1985 až 30.6.1987) - prezentace do 9.00 hodin a dorost (datum narození 1.7.1982 až 30.6.1985) - prezentace do 11.30 hodin.

Výsledky turnaje budou použity pro sestavení okresního žebříčku žactva a mládeže pro sezónu 1999/2000.

(r)

Prohra sokolek v Praze proti Slovance

Praha - Ve svém posledním utkání letošního ročníku druhé basketbalové ligy podlehly v Praze novopacké sokolky velmi dobře připravenému celku tamní Slovanky. Novopacké basketbalistky postrádaly svoji výbornou střelkyni Pavlu Kalendovou.

Oxy Slovanka - Sokol Nová Paka 77:47 (37:20)

Po vyrovnaném úvodu utkání, ve kterém sokolky držely s domácími basketbalistkami krok a v 9. minutě dokonce vedly 12:11, to byly Pražačky, které postupně získávaly převahu. Domácí basketbalistky byly tvrdší, rychlejší, dravější a u většiny míčů byly dříve než sokolky. Náskok Pražaček postupně narůstal a ani ve druhém poločase se sokolky nedokázaly vyrovnat s nátlakovou hrou soupeřek a po zásluze odešly vysoko poraženy. Problém měly novopacké basketbalistky i se střelbou, kdy v některých případech nedokázaly proměnit vyložené příležitosti ke skórování. Z podkošových hráček se nejvíce dařilo Havlíkové, na rozehře Fejfarové, ostatní hráčky střídaly lepší výkony se slabšími. Sokolky skončily v tabulce čtvrté a vyhnuly se tak baráži, která čeká pátý celek tabulky Stěžery, se kterými mají sokolky lepší vzájemná utkání. Sestupuje celek Slaného. Novopacké basketbalistky nyní čeká třítýdenní oddych od basketbalu a potom tvrdá práce, právě na činnostech, ve kterých zaostávaly v sobotním utkání proti Slovance a bez kterých se moderní basketbal neobejde - rychlost a tvrdá obrana.

Body Nové Paky: I. Urbanová 12,0,1, Havlíková 10,7/6,2, Kalendová 10,1x3,2/1,3, Fejfarová 6,4/4,5, Nývltová 3,2/1,1, M. Urbanová 2,0,2, Doubravská 2,0,2, Jislová 2,2/0,1, Horáčková 0,0,2, Čapková 0,0,1. Trestné hody 13/17:12/17, trojky 2:1, fauly 17:20, pět osobních chyb 2:1 (Fejfarová ve 36. minutě).

(bas)

FOTBAL

Východočeská 1.A třída-SEVER

17. kolo: Hořice-Dobruška 1:0 (0:0); Sobotka-Robousy 2:0 (1:0); Předměřice n/L-Milíčeves 1:1 (1:0); Chlumec n/C-Libáň 0:0; Broumov-Červený Kostelec 3:0 (1:0); Vrchlabí-Jilemnice 2:0 (0:0); Jičín-Rudník 0:1 (0:0).

14.Robousy121315:495

Příště 18. kolo: Sobota 15.4.2000 od 17.00 hodin: Dobruška-Jičín, Rudník-Vrchlabí, Jilemnice-Broumov, Milíčeves-Sobotka, Robousy-Hořice. Neděle 16.4.2000 od 17.00 hodin: Červený Kostelec-Chlumec n/C, Libáň-Předměřice n/L.

Východočeská 1.B třída-sk.A

17. kolo: Kopidlno-Nová Paka 1:4 (1:2); Trutnov B-Jičín B 3:2 (1:0); Železnice-Lázně Bělohrad 0:2 (0:0); Hostinné-Dvůr Králové n/L 0:0; Horní Branná-Semily B 0:1 (0:1); Košťálov-Jablonec n/J 2:1 (1:0); Valdice-Žacléř 1:1 (0:0).

14.Valdice25812:2811

Příště 18. kolo: Sobota 15.4.2000 od 17.00 hodin: Žacléř-Košťálov, Jablonec n/J-Horní Branná, Semily B-Hostinné. Neděle 16.4.2000 od 17.00 hodin: Nová Paka-Valdice, Dvůr Králové-Železnice, Lázně Bělohrad-Trutnov B, Jičín B-Kopidlno.

Ostudný výkon domácích

FOTBAL: muži A: SK Jičín - TJ AVON Rudník 0:1 (0:0)

Jičín - Před sobotním mistrovským utkáním bylo přání hráčů jasné. Odvést soupeři ostudnou podzimní porážku 4:1. Nepodařilo se. Po dlouhé zimní přípravě na škváře se hrálo poprvé na hlavním travnatém hřišti. Úvod utkání byl ve znamení trestných kopů. Nejprve ve 3. minutě mířil domácí Velich těsně nad. Ve 4. minutě naopak hostující hráč trefil náruč Nechanického. První brankovou příležitost měli hosté. Ve 12. minutě přeletěl centr Rudníku za domácí obranu, odkud hostující útočník z levé strany v dobré pozici nezamířil přesně. Hosté přijeli do Jičína s jasnou taktikou. Neprohrát. Tomu podřídili vše. Usilovně, občas i v devíti, organizovaně a aktivně bránili. Domácí byli sice útočnější, měli stálou územní převahu, ale bez potřebného efektu. V první části byl střelecky aktivní pouze Filip z druhé vlny, jeho střelecké pokusy však pozorného hostujícího gólmana neohrozily. Ve druhé části hry se územní převaha domácích ještě vystupňovala. Je s podivem, že přes tuto stálou převahu domácí gólové šance neměli. Střelecké pokusy Velicha a Dana Malého mířily nad soupeřovu svatyni. Pět minut před koncem z rychlého brejku hostující Janata šikovně skóroval a bylo rozhodnuto. V úplném závěru reklamovali domácí pokutový kop za faul na Kličku v trestném území, rozhodčí Kvasnička (dosti nepřesný) byl proti. Utkání končí. Při nepříznivém vylosování, které na jaře máme, jsme si na domácím hřišti dovolili luxus, který nás může v konečném účtování mrzet.

Fakta zápasu - sestava SK Jičín: Nechanický - Beneš, Velich, Drbohlav, Rančák - Klimeš (65. Dan Malý), Filip, Štěrba, Klička, Jan Malý (61. Rejha), Kocourek. Rozhodčí Kvasnička z Vrchlabí, 250 diváků, ŽK 5:2, rohy 8:0.

Výsledky dalších utkání - Muži B: FK Trutnov B - SK Jičín B 3:2 (1:1) - L. Vondrák, Jedlička. Dorost: SK Jičín - TJ Baník Žacléř 0:1 (0:0) - Pět minut před koncem neproměnil pokutový kop domácí Kosejk, aby za další dvě minuty rozhodli hosté o svém překvapivém vítězství. Domácí nepodali očekávaný výkon. Žáci starší: SK Horní St. Město - SK Jičín 0:0 - Po dobrém výkonu zasloužená remíza s favoritem. Žáci mladší: SK Horní St. Město - SK Jičín 2:1 (1:1) - Vítězství si domácí zajistili brankou z pokutového kopu. Gól Jičína střílel Tománek.

(vej)

Dramatický závěr III. ligy basketbalistů

Jičín - O tomto víkendu se hrají závěrečná utkání III. basketbalové ligy mužů. Postup má už jistý Hradec Králové, ale boj o udržení bude dramatický. Jistotu totiž nemá teoreticky nikdo od čtvrtého místa dolů.

12.TJ AŠ Mladá Boleslav207131362:140527

Doma hrají: Jičín a Liberec s Trutnovem a se Dvorem Králové, Pelhřimov a Chrudim s Hradcem Králové a Teslou Pardubice, Benešov a Vyšehrad se Sadskou a s Mladou Boleslaví.

Z pohledu do tabulky vyplývá, že k záchraně může stačit 31, ale také nemusí 32 bodů. Pokud se basketbalistům Jičína podaří vyhrát oba zápasy, mohou se vyšplhat v tabulce až na 2. místo.

(kk)

Novopačtí nerozhodně s Finy

Česká Lípa - Novopačtí hokejoví žáci se zúčastnili, jako jediný žákovský celek hrající doma na nekryté ledové ploše, velmi kvalitně obsazeného mezinárodního turnaje čtrnácti družstev v České Lípě. Pořadatelům na poslední chvíli odřekly účast celek Kazachstánu a regionální družstvo severních Čech, a tak museli turnaj přelosovat.

Novopačtí, kteří jeli do jámy lvové bez větších zkušeností a s celkem, který byl o jeden až dva roky mladší než ostatní mužstva, neuspěli, ale dle vedoucího výpravy Miroslava Vaníčka získali velké zkušenosti, které zužitkují ve své další práci s mládeží, kterou již tak dělají dnes dobře. Zahraniční celky představovaly výkvět hokeje zemí, z kterých byl jejich klub, v případě mužstva South Africa se jednalo o reprezentační celek této země. Utkání se hrála pouze na dva poločasy 2x20 minut.

Utkání ve skupině: BK Nová Paka - Tyresö Hockey 0:5, BK Nová Paka - Turun Kisaveikot 1:1 (za Novou Paku Petráček), BK Nová Paka - South Africa 2:3 (za Novou Paku, která téměř celý zápas vedla a rozhodující branku obdržela až v posledních sekundách utkání, skórovali Müller a Musil). Vzhledem k porážce s Jižní Afrikou, nad kterou zvítězili finští hokejisté 4:0, se Novopačtí neprobojovali do bojů o 1.-8. místo a sehráli pouze přátelské odvetné utkání se South Africa, ve kterém ve zkráceném čase 1x20 minut, oplatili soupeřům porážku ze skupiny, když zvítězili 4:0 brankami Nožičky, Oty a Müllera. V turnaji zvítězil celek Ytong Brno před Českou Lípou, třetí skončil finský celek Grankulla IFK, čtvrtí byli mladí Švédové z Tyresö Hockey.

(ur)

Víkend jičínských basketbalistů

Muži hrají doma: v sobotu 15.4. od 17.00 hod. s Trutnovem a v neděli 16.4. od 10.00 hod. se Dvorem Králové

Starší dorostenci jedou v sobotu 15.4. k utkání 2.kola play-off do Ústí nad Orlicí. V neděli 16.4. pak se stejným soupeřem hrají odvetu doma od 8.00 hod. a případný třetí zápas ve 12.30 hodin.

Starší minižáci hrají druhý finálový turnaj ve Svitavách.

Mladší žákyně končí sezónu na domácím hřišti, když v neděli 16.4. hostí celek SŠB Pardubice. Utkání začínají v 8.00 a v 11.00 hodin.