Nové Noviny č. 14/007. dubna 2000str. 16

Nevyrovnaná forma basketbalistů

Jičín - Basketbalová III. liga pokračovala zápasy předposledního kola. Jičínští hostovali na hřišti postupujícího týmu v Hradci Králové, kde zahráli na výbornou, ale nedělní partie v Pardubicích jim nevyšla, a tak stále ještě hrozí (byť teoretická) možnost sestupu.

Sokol Hradec Králové - BSK TJ Jičín 70:78 (40:34) Jičínští si na vedoucí celek a příštího účastníka II. ligy věřili a podle toho to také na hřišti vypadalo. Prakticky celý první poločas byla hra vyrovnaná. Do 10. minuty museli domácí neustále dotahovat dvou až tříbodové manko, ve druhé části první půlky si oba soupeři úlohy vyměnili a do šaten šli domácí se šestibodovým náskokem. Po změně stran začali hrát hosté důsledněji v obraně, dokázali přikrýt do té doby nejlepšího střelce Sokolů Adamce a byli to oni, kdo od 27. minuty převzali režii zápasu. Rozhodující trhák přišel mezi 29.-33. minutou, kdy dokázali stav otočit z 53:51 na 53:61 a pak až do konce zápasu drželi taktovku pevně v rukou a dovolili domácím jen určitou korekci konečného výsledku. Body Jičína: M. Banýr a T. Banýr po 24, D. Stěhulka 14, Brunclík 7, Vik a O. Stěhulka po 4, Maxa 1. Fauly 24:16, tr. hody 16/12:26/15, trojky 6:3, 5OCH 1:1 (O.Stěhulka 35.min.). Rozhodčí J. Šedivý z Prahy a Vážný z Kladna.

Tesla Pardubice - BSK TJ Jičín 78:65 (41:37) Jestliže v sobotu s výkonem mohli být jičínští trenéři spokojeni, v neděli to bylo už horší. Projevila se stará bolest - nevyrovnanost formy. Proti zachraňující se Tesle (v sobotu prohrála s Libercem) sice Jičín začal lépe a prakticky až do 18. minuty neustále vedli, ale v závěru poločasu domácí dokázali skóre otočit a brzy po přestávce ještě vedení zvýšit na osmibodový rozdíl. Jičínským hráčům se sice podařila šňůra pěti košů, ale Tesla jim to vzápětí vrátila. A když v poslední desetiminutovce mimo M. Banýra a Brunclíka nebylo v dresu Jičína hráče, který by ohrozil koš soupeře, mohli si domácí přeci jen vykřesat jiskřičku naděje na záchranu. Body Jičína: M. Banýr 23, Brunclík 15, O. Stěhulka 8, T. Banýr 7, D. Stěhulka 5, M. Šatný 3, Šindelář a Vik po 2. Fauly 19:31, tr. hody 39/23:22/12, trojky 7:2, 5OCH 0:2 (38.min. D. Stěhulka, 40. min. Šatný). Rozhodčí Bocian z Rýmařova a Urban ze Žďáru n/S.

Podle předběžných informací z týmů bezprostředně ohrožených sestupem dokázal Pelhřimov vyhrát v Ml. Boleslavi (tím domácí odsoudil k sestupu), Liberec v Pardubicích, Trutnov doma uhrál jen 3 body (prohrál s Vyšehradem) a Sadská získala maximum, což znamená, že všechna tato družstva se teoreticky v posledním kole mohou ještě dotáhnout na celek Jičína a o sestupujících by pak rozhodovala vzájemná utkání.

Česko - Slovenské ligy

případný rozhodující pátý zápas se hraje ve středu 12. dubna v Ostravě po dvou utkáních je stav série 2:0 ve prospěch Ostravy

Přijďte našim házenkářům v utkáních roku vytvořit bouřlivé domácí prostředí

Tato utkání přinesou jistě dramatickou podívanou

PŘIJĎTE NAŠE HRÁČE POVZBUDIT !

Bikrosařům začala sezona

Pardubice - Na závěr soustředění reprezentantů se na trati Loko Pardubice jel "Kontrolní závod reprezentantů", první letošní bikrosový závod v ČR, jehož se zúčastnilo 200 jezdců, z toho bylo 23 reprezentantů Slovenska a tři z Maďarska. DS BMX Jičín mělo v závodě čtyři jezdce včetně účastníka soustředění, Pavla Kohouta, který také dosáhl nejlepšího výsledku druhým místem v kategorii Junior. V kat. 7 let byl 11. Jan Mošna, v kat. 12 let byl 9. Jiří Mošna a v kat. 15-16 let byl 15. O. Veselý. V neděli se jel na stejné trati 1. závod letošního přeboru ÚSC Východní Čechy a v něm startoval z jičínských pouze Pavel Kohout v kategorii 15+ a jasným vítězstvím si zapsal do tabulek prvních 20 bodů.

(mj)

Utkání All Stars týmů

BASKETBAL: Východ - Západ 118:117 (30:30, 63:37, 93:88)

Nová Paka - Packý odchovanec basketbalu Věrek Sucharda nejenže si drží po celou sezonu post nejlepšího doskakovače ligy, kdy vede tuto tabulku basketbalových činností se 312 doskoky a s průměrem na utkání 9,75, ale nastoupil i ke čtvrtečnímu exhibičnímu utkání výběrů týmů České republiky z oblasti východu a západu ČR. V tomto utkání, které již po páté vyhrál Východ nad Západem 118:117, reprezentoval packý odchovanec celek Západu a byl zde vidět. Svými šestnácti body byl druhým nejúspěšnějším střelcem za pardubickým Greplem s 19 body. Ve střelecké listině Západu figuruje se třemi body i další odchovanec našeho regionu, jičínský Formánek. Nejlepším střelcem Východu byl bývalý hráč Pardubic a nyní Opavy, Trnka, s pětadvaceti body. Tentokráte, jak je vidět z průběhu jednotlivých čtvrtin, měl Západ poprvé v utkání All Stars týmů k vítězství jenom kousek. O vítězství Východu rozhodl Američan Anderson, hrající za Opavu, jedním úspěšným trestným hodem 5 sekund před koncem utkání.

(bas)

Judo: USK CUP juniorů

Praha - Kvalitní konkurence se sešla na tradičním turnaji USK CUP, který proběhl v Praze Na Folimance. Mimo české špičky zde startovala i reprezentace Slovenska.

Vědět o sobě dali i borci SKP JUDO Jičín, když dvakrát stáli na stupních vítězů. Stříbro si odvezl Ctibor Havlík, který poprvé startoval v hmotnostní kategorii do 66 kg a prohrál jen s letošním mistrem republiky této kategorie Vaňkem z USK Praha. Výborně si vedl i Daniel Dědek, který obsadil třetí místo v kategorii do 81 kg. Je škoda, že pro zranění nemohl startoval na únorovém mistrovství republiky. Nezklamali však ani Vacek s Chladou, kteří skončili v té lepší polovině startovního pole.

Výsledky jičínských závodníků: 60kg - 13. Vít Vacek, 66kg - 2. Ctibor Havlík, 73kg - 17.Petr Chlada, 81kg - 3.Daniel Dědek.

(ps)

FOTBAL

Východočeská 1.A třída-SEVER

16. kolo: Utkání Jilemnice-Jičín, Milíčeves-Chlumec n/C a Libáň-Broumov byla pro nezpůsobilý terén odložena; Dobruška-Rudník 1:1 (0:1); Červený Kostelec-Vrchlabí 0:0; Robousy-Předměřice n/L 1:3 (0:1); Hořice-Sobotka 7:1 (5:0).

14.Robousy121215:475

Příště 17. kolo (resp. 16.): Sobota 8.4.2000 od 16.30 hodin: Sobotka-Robousy, Předměřice n/L-Milíčeves, Chlumec n/C-Libáň, Jičín-Rudník. Neděle 9.4.2000 od 16.30 hodin: Hořice-Dobruška, Broumov-Červený Kostelec, Vrchlabí-Jilemnice.

Východočeská 1.B třída-sk.A

16. kolo: Utkání Jablonec n/J-Valdice bylo pro nezpůsobilý terén odloženo; Nová Paka-Žacléř 5:0 (4:0); Semily B-Košťálov 2:0 (0:0); Dvůr Králové n/L-Horní Branná 3:1 (1:0); Lázně Bělohrad-Hostinné 1:1 (1:0); Jičín B-Železnice 0:1 (0:0); Kopidlno-Trutnov B 3:0 (2:0).

14.Valdice24811:2710

Příště 17. kolo (resp. 16.): Sobota 8.4.2000 od 16.30 hodin: TrutnovB-Jičín B, Hostinné-Dvůr Králové n/L, Horní Branná-Semily B, Košťálov-Jablonec n/J, Valdice-Žacléř. Neděle 9.4.2000 od 16.30 hodin: Kopidlno-Nová Paka, Železnice-Lázně Bělohrad.

Úspěšní judisté

Jičín - Stejně jako v závěru loňského roku, kdy vybojovali v Mohelnici J. Aim a P. Letošník mistrovské tituly mezi staršími žáky, vezou opět z Mohelnice zástupci SKP JUDO Jičín dvě zlaté a navíc jednu bronzovou medaili z mistrovství republiky - tentokrát však v kategorii dorostu.

Téměř tři sta závodníků z šedesáti oddílů a klubů se sjelo do Mohelnice, aby minulou sobotu a neděli bojovali o medaile na mistrovství republiky dorostenců a dorostenek. SKP JUDO Jičín měl po šesti startujících jak mezi chlapci, tak i děvčaty. V kategorii dorostenců byl nejúspěšnější Jaroslav Aim, který po výborném výkonu zejména ve finále v hmotnosti do 55 kg vybojoval titul mistra ČR a navázal tak na svůj loňský titul v kategorii starších žáků. O to samé se mohl pokusit i Pavel Letošník, kterému však nemoc, stejně jako Filipu Havlíkovi, zabránila na mistrovství republiky startovat. V kategorii do 50 kg vybojoval Roman Kořínek 9. místo, když mu v lepším umístění zabránilo zranění. Další čtyři jičínští borci skončili většinou v opravách a do první desítky se neprosadili. V kategorii dorostenek si výborným způsobem vedla Lenka Matějovská, když vybojovala 1. místo a tím i titul mistryně ČR v hmotnosti do 52 kg. K ní se přidala i Štěpána Kopecká - věkem ještě starší žákyně, která v hmotnosti do 63 kg získala vynikající 3. místo. Další děvčata bojovala, ale na přední místa to však už nestačilo.

Výsledky dorostenců: 50 kg - 9. Roman Kořínek, 55 kg - 1. Jaroslav Aim, 60 kg - 17. Jan Kubánek, 66 kg - 17. Tomáš Németh, 21. Libor Dušek, 73 kg - 13. Lukáš Kloubec. Výsledky dorostenek: 48 kg - 15.Michaela Vízková, 52 kg - 1.Lenka Matějovská, 13.-16. Andrea Hanulíková a Eva Netopilová, 63 kg - 3.Štěpána Kopecká, 13. Květa Vejsadová.

(ps)

Okresní volejbal

Jičín - V okresním přeboru volejbalistek je dohrána kompletní zimní část s touto konečnou tabulkou.

Sletová zastavení

Jičín - Návštěva přírodní rezervace Plakánek snad nikdy nezklame. Tentokrát nám přálo i počasí. Vesecký plakánek byl letos na jaře zaplaven vodou, a tak byla cesta poněkud bahnitá, což bohatě vyvážily zážitky z probouzející se přírody. Přestávku na hradě Kost nám zpestřilo pozorování rytířů připravujících se na vystoupení své skupiny Heraldos. Při návratu na zastávku do Libošovic všech 30 spokojených pochodníků vyhlíželo cíl naší příští výpravy - Vyskeř. Kdo máte chuť na tento vrch s námi vyrazit, přijďte v neděli 9. dubna do 8.00 hodin na vlakové nádraží.

(kk)

Extraligu zakončily prohrou

Hradec Králové - Před týdnem ve středu dohrály novopacké mladší dorostenky v odloženém utkání v Hradci Králové svůj letošní premiérový extraligový basketbalový ročník. Ke čtyřem nemocným a zraněným hráčkám přibyla během utkání Knapová a po vyfaulování ve druhém poločase Pavlíny Jislové a Moniky Krauseové neměly sokolky proti čtvrtému celku tabulky ve druhé části utkání již žádnou šanci na lepší výsledek.

Sokol Hradec Králové - Sokol Nová Paka 66:37 (30:24)

Úvod tohoto posledního extraligového utkání byl plně v režii domácích basketbalistek, které vedly postupně v 5. min. 8:0 a o pět minut později 15:7. Novopacké sokolky se vzchopily a stáhly na šest bodů a v tomto bodovém rozdílu udržely celý prvý poločas. Začátek druhé dvacetiminutovky jako by kopíroval zahájení utkání. Hradečačky měly mohutný nástup a šňůrou na 50:24 rozhodly v prvých deseti minutách utkání ve svůj prospěch a ve velmi dobrém výkonu pokračovaly až do konce utkání. Proti, o deset centimetrů vyšším domácím pivotmankám, se tentokráte nedokázala střelecky prosadit Pavlína Jislová, dařilo se Tereze Podrazilové a Jitce Matoušové. Body Nové Paky: Podrazilová 9, 2/1,2, Matoušová 8,2x3,0,2, Jislová 5,2/1,5, Krauseová 5,2/1,5, Fejfarová 4,4/2,4, Schlöglová 2,0,3, Knapová 2,0,3, Šounová 2,0,1.

Prohrou zůstaly sokolky na jedenácté příčce tabulky. Svoje postavení by ovšem neovlivnily ani případným vítězstvím v tomto posledním utkání. Nyní je čeká společně s desátým Přerovem baráž o udržení v extralize. O postup, resp. o udržení v tomto jednorázovém turnaji budou bojovat vždy tři celky již zítra. Jeden turnaj baráže se bude konat v Nové Pace za účasti domácích sokolek, druhého celku východní skupiny, což je pravděpodobně Uherský Brod, a prvého celku východní skupiny. Druhá baráž se bude hrát v Přerově za účasti domácích basketbalistek, Trutnova a druhého celku západní skupiny. Do extraligy postupuje vítěz skupiny a vítěz z utkání druhých celků v baráži.

12.Lachema Brno223191009:147925

Výsledky posledního kola: Strakonice - Kompresory 67:47, Karlovy Vary - Slovanka 63:36, USK Praha - Kralupy 80:46, Hradec Králové - Nová Paka 66:37, Žabovřesky - Lachema Brno 94:48, Pardubice - Přerov 80:55.

Míla Pour

Roztleskávačky pomohly k vítězství

Nová Paka - O navození domácího prostředí o sobotních basketbalových utkáních mužů a žen v nedělním důležitém druholigovém utkání pravdy novopackých sokolek proti celku Stěžer, se přičinila skupina sedmi krojovaných roztleskávaček s pompony. Novopacká sokolovna získala tak pravděpodobně prvenství v oblasti, kde se roztleskávačky při basketbalovém utkání objevily. Skupina sedmi děvčat z novopackého Domu dětí a mládeže, ve složení Lenka Jelínková, Kristýna Bicková, Katka Malá, Veronika Stránská, Markéta Kmoníčková a Pavlína Kavanová tak přispěla svým povzbuzováním nejen k důležitému vítězství packých sokolek, ale svými minivýstupy při oddechových časech, přímo na hrací ploše i ke zkulturnění všech tří zápasů, při kterých vystupovala. Potlesk zaplněné sokolovny při jejich výstupech dokumentoval spokojenost příznivců novopackého basketbalu. Dík patří nejen jim, ale i cvičitelce této skupiny Svatě Volšičkové a ředitelce DDM Ivě Novákové.