Nové Noviny č. 13/0031. března 2000str. 12

Výborný vstup do jarní soutěže

FOTBAL: muži A: SK Jičín - TJ Ji Červený Kostelec 6:0 (2:0)

Jičín - Domácí byli od počátku aktivní. Nejprve ve 4. minutě po vzorném rohu Velicha hlavičkoval Jan Malý těsně nad. V 8. minutě na nádherný centr Kocourka nikdo nenaběhl. Důležitá byla 11. minuta. V ní nejprve zlikvidoval domácí brankář Nechanický jasnou šanci soupeře z malého vápna. Hned z protiútoku si nerozuměl hostující gólman s vlastní obranou, míč se odrazil k nekrytému Kličkovi a Láďa pohotově ze 20 metrů z levé strany šikovně obloukem posílá jičínské barvy do vedení. Ve 25. minutě se v nepřehledné situaci nejlépe orientuje znovu Klička a je to 2:0. Přicházejí další příležitosti. V rozmezí od 35. do 40. minuty si domácí vybírají oddechový čas. Dvě slibné šance ale bezpečně likviduje jistý Nechanický v domácí svatyni. Ve 43. minutě se domácí probrali. Nejprve uniká Klička, ale nezakončil. Vzápětí putuje míč po ose Malý, Lukáš, Kocourek. Posledně jmenovaný střílí těsně vedle pravé tyče. Druhý poločas vyzněl jasně pro domácí.

V 55. minutě uniká po pravé straně Jenda Malý, předkládá Kocourkovi a ten bezpečně zavěšuje na 3:0. Soupeř je na kolenou. V 65. minutě uniká znovu Jan Malý, soupeř se štěstím odvrací. V 68. minutě přichází na hřiště dorostenec Rejha. Ještě se nerozkoukal, šikovně mu prostrčil balón Filip, David nezaváhal a je to 4:0. V 77. minutě uniká po levé straně Dan Malý, vzorně centruje, nikdo ale nedoráží. Pátou branku dává po přihrávce Kocourka znovu David Rejha. Dvě minuty před koncem se Dan Malý na levém rohu hřiště zbavil obránce, přihrál Velichovi a ten za obránci podél brankáře umístil přesně do opačného rohu branky. Výkon všech byl bojovný, kompaktní, kolektivní a fotbalový.

Fakta zápasu - sestava SK Jičín: Nechanický - Beneš, Velich, Drbohlav, Rančák, Klimeš, Lukáš (68. Rejha), Filip, Klička (54. Dan Malý), Jan Malý (84. Fejfar), Kocourek. Rozhodčí Sliž z Lanškrouna, 200 diváků, ŽK 0:2, rohy 9:3.

Výsledky dalších utkání - Dorost: SK Jičín - FK Turnov 2:0 (2:0) - Nejednalo se o jednoduché utkání. Soupeř začal agresivně a sebevědomě. Domácí se ale nezalekli a brankami Repky a Rejhy si po první části hry zajistili náskok. Vítězství bylo zasloužené. Muži B: Utkání v Hostinném bylo pro nezpůsobilý terén odloženo.

(vej)

III. liga basketbalistů

Jičín - Zatímco o postupujícím z B skupiny je již rozhodnuto, ve hře zůstávají stále tři sestupové příčky. Prakticky o vše jde Sadské (12), Ml. Boleslavi (11) a Pelhřimovu (10). Těmto družstvům setrvání v soutěži zaručuje jen plný bodový zisk z posledních čtyř zápasů. A protože na sebe narazí ve vzájemných zápasech právě o tomto víkendu, zřejmě se v Sadské a Boleslavi odkryje značná část sestupové tajenky.

Dalšími vážnými kandidáty (o pouhý bod před výše uvedenou trojicí) jsou Tesla Pardubice (9) a Trutnov (8). Oba celky hrají naposledy doma (Tesla s Jičínem a Libercem, Trutnov pak s Vyšehradem a Benešovem), a proto jakákoliv ztráta by pro ně mohla být osudnou. Liberec (7) by totiž případné bodové manko mohl ještě zachránit v posledním kole doma, stejně jako Vyšehrad (6). Ten je na tom stejně jako jičínští hráči - ze zbývajících čtyř zápasů jim může teoreticky stačit k záchraně jednou vyhrát.

Pro úplnost: BSK TJ Jičín hraje v sobotu v Pardubicích a v neděli v Hradci Králové (stejně jako Liberec), Dvůr Králové (4) hostí stejné soupeře jako Trutnov.

(kk)

Basketbalový turnaj žákyň

Nová Paka - V úterý 21. března se do novopacké sokolovny sjelo 6 družstev žákyň z Jičína, Hořic a Nové Paky, aby svedly souboj o prvenství ve skupině o postup do regionálního kola.

Jičínský okrsek vyhrály žákyně 4.ZŠ a spolu s nimi postoupila děvčata z 2. ZŠ. V hořickém okrsku se prosadila družstva ZŠ Komenského a ZŠ Na Habru. Obdobně tomu bylo i okrsku novopackém, kde dominovala děvčata 1. a 2. ZŠ. Pořadatelem okresního kola byla OR AŠSK a technicky turnaj zajišťovalo novopacké gymnázium. Rozhodčí, K. Rádle, Fr. Lukeš a M. Schlögel, byli z basketbalového oddílu Sokol Nová Paka. Celkem se odehrálo 11 zápasů ve dvou skupinách a herní systém vyžadoval, aby se vítězné družstvo vypořádalo se čtyřmi soupeři. Nejlepší formu prokázaly žákyně 1. ZŠ Nová Paka, když všechny své soupeře přehrály jasným rozdílem. Bezpečně se tím zajistily postup do regionálního kola, které se hraje v Hradci Králové.

B družstvo kuželkářů bojuje o záchranu

Trutnov - Poslední tři kola zbývají do konce letošního ročníku nejvyšší oblastní soutěže kuželkářů a není vůbec nic rozhodnuto. O postup bojuje Tesla Pardubice, která využila domácího prostředí a porazila vedoucí Solnici. Daleko složitější je situace na konci tabulky, neboť při pravděpodobném sestupu tří posledních celků je ohroženo sedm týmů. Jičínští kuželkáři hostí v tomto kole Jiskru Hylváty a potřebují nutně vyhrát.

Loko Trutnov A - SKK Jičín B 11:5 (2435:2388) Jednotlivé výsledky: Hofman - Pavlata 390:370, Kulich - Egrt 403:364, Markl - Jiránek 465:407, Lokvenc - Kapucián 387:387, Jusko - Streubel 377:430, Kauer - Pavel Kříž 413:430. Markl vytvořil v tomto střetnutí nový rekord kuželny. Další výsledky 19. kola I. třídy: Vysoké Mýto B - Česká Třebová B 14:2, Hylváty - Dvůr Králové 12:4, Jilemnice - Smiřice 6:10, Červený Kostelec B - Rybník 4:12, Tesla Pardubice - Solnice 10:6.

SK Jičín B - TJ Sokol Železnice

PODĚKOVÁNÍ Klub českých turistů Jičín děkuje všem sponzorům a příznivcům "Pochodu Českým rájem za Rumcajsem" za jejich vstřícný přístup a dary, kterými přispěli malým pochodníkům. Zároveň děkuje Občanskému sdružení lodžie za pečlivě připravený soutěžní program, který byl na letošním ročníku novinkou. KČT děkuje i jičínským skautům, kteří se dětem při tomto pochodu věnují již tradičně.

KČT Jičín

KUŽELKY: historický úspěch dorostenek

Praha - Závěrečné desáté kolo I. ligy tříčlenných družstev dorostenek se konalo o minulém víkendu v Praze na Konstruktivě. Děvčata odjížděla na tento poslední turnaj ročníku 1999-2000 pod vedením trenéra Jardy Jiránka s nadějí na zisk některé z medailí. Toto závěrečné kolo se hrálo na šestidráze, takže průběh byl velice rychlý a zároveň náročný pro trenéry. Jičínská děvčata nezklamala, zahrála stejně dobře jako v předchozích zápasech a získala bronzové medaile. Dorostenky z Jičína hrály v této sestavě: Martina Břicháčková (419), Romana Mlejnková (420), a Petra Abelová (389). Jako náhradnice byla připravena ještě žákyně Jiřina Kremličková.

Současně se také odvíjel velký boj o nejlepší hráčku celého ročníku mezi Radkou Malou z Pardubic a Martinou Břicháčkovou z jičínského oddílu. Nakonec byla úspěšnější Břicháčková, která shodila 419 kuželek. Malá pouze 391 kuželek.

V sobotu v podvečer se se šťastnými hráčkami, jejich rodiči a trenérem celého družstva sešli zástupci vedení oddílu kuželek SKK Jičín Petr Bulíček a Láďa Křivka, kteří jim poděkovali za jejich historicky první medaili v soutěži družstev. Martina Břicháčková je v užším výběru reprezentace dorostenek, Romana Mlejnková v širším výběru, a protože Břicháčková přechází v příštím ročníku mezi juniorky, má pozvánku do širšího výběru juniorek na MS ve Slovinsku. Pro příští ročník I. ligy dorostenek zůstávají trenérovi Jiránkovi k dispozici Romana Mlejnková a Petra Abelová. K nim přibudou žákyně Jiřina Kremličková a Martina Tomášková.

Poslední dva týmy sestupují.

Pořadí nejlepších jednotlivkyň (uvádíme pouze umístění dorostenek Jičína) dle průměru po 10.kole (musely mít odehrány nejméně 3 utkání): 1. Martina Břicháčková (411),...8. Romana Mlejnková (396,3),... 11. Petra Abelová (383,7), ...31. Jiřina Kremličková - ještě žákyně (363,7). Klasifikováno bylo celkem 52 dorostenek.

(fk)

FOTBAL

Východočeská 1.A třída-SEVER

14. kolo: Sobotka-Dobruška 2:0 (2:0); Předměřice n/L-Hořice 2:0 (1:0); Chlumec n/C-Robousy 6:1 (4:0); Broumov-Milíčeves 0:3 (0:0); Vrchlabí-Libáň 0:3 (0:2); Jičín-Červený Kostelec 6:0 (2:0); Rudník-Jilemnice 2:0 (2:0).

14.Robousy121114:445

Příště 16. (resp. 15. kolo): Sobota 1.4.2000 od 16.30 hodin: Dobruška-Rudník, Jilemnice-Jičín, Milíčeves-Chlumec n/C, Robousy-Předměřice n/L. Neděle 2.4.2000 od 16.30 hodin: Červený Kostelec-Vrchlabí, Libáň-Broumov, Hořice-Sobotka.

Východočeská 1.B třída-sk.A

15. kolo: Trutnov B-Nová Paka 4:2 (1:2); Železnice-Kopidlno 4:0 (1:0); Hostinné-Jičín B (pro nezpůsobilý terén nebylo sehráno); Horní Branná-Lázně Bělohrad 1:5 (0:2); Košťálov-Dvůr Králové n/L 3:0 (1:0); Valdice-Semily B 0:1 (0:0); Žacléř-Jablonec n/J 2:0 (0:0).

14.Kopidlno24817:3810

Příště 16. (resp. 15. kolo): Sobota 1.4.2000 od 16.30 hodin: Jablonec n/J-Valdice, Semily B-Košťálov. Neděle 2.4.2000 od 16.30 hodin: Nová Paka-Žacléř, Dvůr Králové n/L-Horní Branná, Lázně Bělohrad-Hostinné, Jičín B-Železnice, Kopidlno-Trutnov B.

Oblastní volejbal

Jičín - V oblastním přeboru mužů porazily Hořice v dohrávce VK Hradec Králové 3:0 a 3:0.

Valdice přeborníkem

Jičín - Play-off turnaji byl dohrán okresní přebor dorostenců ve stolním tenisu. Finále o 1. až 4. místo (Hořice): Hořice-Kněžnice 2:3, Nová Paka B-Valdice 1:4, Hořice-Valdice 0:5, Nová Paka B-Kněžnice 3:2, Hořice-Nová Paka B 1:4, Kněžnice-Valdice 1:4.

1.Valdice30013:29
2.Nová Paka B2018:77
3.Kněžnice1026:95
4.Hořice0033:123

0 5. až 8. místo (Butoves): Konecchlumí-Nová Paka A 2:3, Kopidlno-Úbislavice 1:4, Konecchlumí-Kopidlno 5:0, Nová Paka A-Úbislavice 3:2, Konecchlumí-Úbislavice 1:4, Nová Paka A-Kopidlno 5:0.

5.Nová Paka A30011:49
6.Úbislavice20110:57
7.Konecchlumí1028:75
8.Kopidlno0031:143

O 9. až 11. místo (L. Bělohrad): L. Bělohrad-Žlunice 0:5, Žlunice-Nemyčeves 5:0, L. Bělohrad-Nemyčeves 2:3.

(n)

9.Žlunice20010:06
10.Nemyčeves1013:74
11.L.Bělohrad0022:82

Sokolové dvakrát zvítězili

Nová Paka - Bez větších problémů se novopačtí basketbalisté vyrovnali ve dvou posledních utkání letošního oblastního přeboru se svými soupeři z Hradce Králové a ze Svitav, a potvrdili tak svoji třetí příčku v tabulce. Sokol Nová Paka - Sokol Hradec Králové B PP 87:59 (39:41) Celý prvý poločas se domácí sokolové trápili. Hradeckým basketbalistům se dařila střelba a vlivem celkové výškové převahy měli i značné množství míčů pod oběma koši. Ve druhé části již bez problému domácí basketbalisté přímo převálcovali hostující tým, když druhou dvacetiminutovku vyhráli o třicet bodů. Na místech pivotů se dařilo jak Bajerovi, který po rekonvalescenci již nabírá svoji dřívější formu, tak i hostujícímu Stěhulkovi. Na své dřívější výkony si vzpomněl i Jisl, střelecky se blýskl Celjak, svůj standard podal i Vondráček. Body Nové Paky: Bajer 23,1/1,2, Stěhulka 14,0,1, Jisl 12,3/2,4, Celjak 12,5/4,5, Vondráček 9,2/1,5, Nádvorník 6,1x3,4/3,2, Link 4,4/2,2, Jirutka 3,2/1,1, Gottštein 2,0,0, Tomášek 2,0,0, Haratický 0,0,1. Trestné hody 21/14:30/20, trojky 1:5, fauly 24:23, pět osobních chyb 1:(Celjak ve 32. min.):1. Sokol Nová Paka - TJ Svitavy 101:80 (42:36) Utkání bylo až do 15. minuty vyrovnané, v 10. minutě dokonce vedli ještě hosté 17:12. Po změně stran to již byli sokolové, kteří postupně zvyšovali náskok. Střelecky se dařilo Bajerovi a Lukešovi, dařilo se i Stěhulkovi a Sedlákovi. Zajímavostí utkání bylo nastoupení padesátiletého Svojanovského a jeho syna za hostující celek. Body Nové Paky: Bajer 26,2/2,3, Lukeš 22,5x3,4/3,4, Sedlák 12,2/1,2, Stěhulka 11,2/1,3, Nádvorník 7,1x3,2/2,3, Celjak 7,1x3,0, Jirutka 5,4/3,3, Gottštein 4,0,3, Jisl 2,2/2,1, Vondráček 2,4/2,4, Haratický 0,0,0, Tomášek 0,0,1. Trestné hody 27/16:46:31, trojky 7:1, fauly 27:20. Novopačtí skončili v tomto ročníku oblastního basketbalového přeboru mužů na třetím místě.

(bas)

A družstvo kuželkářů porazilo Kolín

Jičín - Poslední dvě kola zbývají odehrát v letošním ročníku III. kuželkářské ligy mužů. O postupujícím je s největší pravděpodobností rozhodnuto, neboť Jiskra Kovářská u Jirkova doma nazaváhala a naopak Náchod prohrál v Mladé Boleslavi. Jičínští kuželkáři hostili doma kolektiv Sokola Kolín, a i když podali pouze průměrné výkony, bezpečně dokázali zvítězit. Velmi dobře zahrál Jarda Soukup ml., který dokázal shodit 859 kuželek, což byl také nejlepší výkon v celém utkání.

SKK Jičín A - Sokol Kolín 14:2 (4888:4755) Jednotlivé výsledky: Louda - Pelák 778:816, Řehák - Lauer 797:790, Dymáček - Strnad 822:783, Křivka - Dus 809:779, Bureš - Švorba 823:795, Soukup ml. - Kohout 859:792. Další mistrovské utkání sehraje A družstvo SKK Jičín až v sobotu 1. dubna v Mladé Boleslavi s tamním B družstvem a soutěž zakončí o týden později na domácí kuželně s SK Týniště nad Orlicí.

Další výsledky 20. kola III. ligy: Jablonec n/N - Vysoké Mýto 4:12, Mladá Boleslav A - Náchod B 14:2, Kovářská u Jirkova - Ústí n/L 14:2, Jirkov B - Červený Kostelec A 12:4, Týniště n/O - Mladá Boleslav B 12:4, Kovářská u Jirkova - Vysoké Mýto 10:6 (dohrávka).