Před odjezdem k lékaři si na jeho tel. nebo na tel. LSPP ověřte, zda si nevyměnil službu s kolegou.

Na 4 porce potřebujeme 20 kuřecích křidélek, 2 1/2 dl světlého piva, 200 g polohrubé mouky, 2 vejce, olej na smažení, provensálské bylinky, bílý pepř a sůl.

Křidélka očistíme, osušíme, osolíme, okořeníme a necháme asi dvě hodiny odležet. Z piva, vajec a polohrubé mouky připravíme těstíčko, v němž jednotlivá křidélka namáčíme. Potom je vložíme do horkého oleje a zvolna dozlatova usmažíme. Ke smaženým křidélkům podáváme pikantní zeleninový salát nebo některou z pikantních stolních omáček.

Dobrou chuť

HOKEJ: dorostenci Jičína třetí v I.VčL

Dorostenci: HC Moravská Třebová - HC Jičín 2:5 (0:2,1:1,0:2) Po dohodě vedoucích obou družstev bylo utkání v 50. minutě ukončeno, protože domácí se více věnovali faulování než hře. Branky Jičína: 2x Rejmont, 1x Konopáč, Štěp a Šimek.

Dorostenci: HC Jičín - Spartak Nové Město 6:2 (3:0,2:1,1:1) Závěrečné mistrovské utkání rozhodli domácí pro sebe už do 30. minuty, kdy vedli již 4:0. O minutu později přidali pátou branku. Potom poněkud polevili v bojovnosti, ale přesto zvítězili rozdílem čtyř gólů. Přítomným divákům ukázali, že Jičínu rostou dobří hokejisté a bylo by škoda jejich talentu nevyužít. Branky Jičína: Dinga, Štěp, Hruška, Rejmont, Čuban a Musil, as. Janďourek, Militký, Dinga, Konopáč, Štěp a Semecký. Vyloučení: 6+1xOT (Rejmont): 7, využití 2:1. Rozhodčí: Morávek - Hejduk, Zd. Kejzral.

Starší žáci: HC Trutnov - HC Jičín 3:5 (3:3,0:0,0:2) Branky Jičína: 2x Vaníček, 1x Semecký, Karban a Rosůlek, as. Semecký, Vaníček, Brixí, Karban a Drbohlav.

Mladší žáci: HC Trutnov - HC Jičín 8:6 (3:2,1:2,4:2) Branky Jičína: 4x Houžvička, 1x Rosůlek a Vít, as. 2x Rosůlek, 1x Buchar a Havel.

Elévové: HC Lomnice - HC Jičín 2:4 (0:1,2:2,0:1) Vítězové I.VčL - sever zvítězili i v posledním mistrovském utkání. Branky Jičína: 3x Mikolášek a 1x Matějka, as. 4x O.Mizera, 1x Mikolášek a Matějka.

Přípravky A: HC Lomnice - HC Jičín 1:10 (0:1,0:3,0:3,1:3) Branky Jičína: 5x J. Hušek, 2x Novotný a Mašek, 1x Body, as. 2x Hušek, Novotný a Mikolášek, 1x Mašek.

Přípravky B: HC Lomnice - HC Jičín 0:5 (0:1,0:1,0:1,0:2) Branky Jičína: 2x Špringer, 1x Křivský, Pivrnec, T. Havelka st., as. 1x Ml Mikolášek, Vlk a T. Havelka ml.

Skončila mistrovská utkání všech družstev HC Jičín. Letošní sezóna byla velice úspěšná. Muži vybojovali 1. místo, podobně i elévové, kteří se ještě pravděpodobně utkají s vítězem skupiny jih. Druhé místo vybojovala přípravka a třetí místa patří v tabulkách dorostencům a starším žákům.

Bez sponzorů by ale nebylo možné, aby se vůbec mohla družstva HC Jičín soutěží zúčastnit. Proto patří poděkování všem, kteří jakýmkoliv způsobem pomohli, zejména však následujícím firmám: AGS a.s., Stavokomplex , Aliaz-OK s.r.o., Advokátní kancelář JUDr. Záveský, VK Sped s.r.o., Dobi-sport, Framagro a.s., IMP s.r.o., Restaurant "Sportclub" na ZS, KNAP - obklady, dlažba,stav. keramika, ALMA, Silnice Jičín a.s., RONAL CR s.r.o., Zasilatelství Zd. Haken, K&T s.r.o., Natex, Vesko, Husqvarna - Koněvova ulice, Fes-Mont (Hořice), EUROBRANTS BERENTZEN s.s r.o. (Průhonice), ČS - Živnostenská pojišťovna a.s. (Hradec Králové), Škrobárny Pelhřimov - závod Libáň a Sklopísek Střeleč - EXIMOS a.s.

(mj)

XIII. Sletových zastavení v Českém ráji

Jičín - Místní jednota Sokola připravila v rámci programů celostátně organizovaných u příležitosti XIII. Všesokolského sletu (1. a 2.7.2000) třináct tématických výletů do okolí Jičína.

Start všech pochodů do přírody, pořádaných pro širokou veřejnost, je vždy v 8.00 hodin na jičínském nádraží Českých drah v Dělnické ulici. Startovné pro všech třináct akcí činí 20 korun.

Termíny jednotlivých výletů: 1) 12. března - Veliš, 2) 19. března - Kumburk, 3) 25. března - Putování za Rumcajcem, 4) 2. dubna - Kost, 5) 9. dubna - Vyskeř, 6) 15. dubna - Kopanina, 7) 22. dubna - Kozákov, 8) 30. dubna - Hruboskalsko, 9) 7. května - Tábor, 10) 13. května - Trosky, 11) 21. května - Mužský, 12) 27. května - Podtrosecká údolí, 13) 11. červen - Zebín.

Záznamník k celé akci a další podrobné informace získáte v Sokolovně na Husově třídě každou středu od 16.00 do 17.00 hodin. Podmínkou udělení medaile a diplomu je organizovaná návštěva minimálně sedmi z výše uvedených třinácti míst v Českém ráji.

(kov)

Hokej: turnaje v Nové Pace

Sobota 4. 3. od 8.00 hod.
Turnaj mladších žáků: Nová Paka, Náchod, Vrchlabí, Trutnov

Neděle 5. 3. od 7.00 hod.
Turnaj elévů: Nová Paka, Jičín, Dvůr Králové, Jablonec, Vrchlabí.

Basketbal: extraliga mladších dorostenek

Nová Paka - Trenér Jisl neměl z důvodu nemoci o víkendových utkáních se Strakonicemi a Kompresory k dispozici dvě hráčky základního kádru, Šírovou a Purtíkovou. Nevyrovnanost kádru a omezená možnost střídání tak zapříčinily debakl se Strakonicemi, ale i nedělní prohru s Kompresory.

Sokol Nová Paka - Strakonice 41:74 (16:37)

S druhým týmem extraligy, na jehož lavičce seděl bývalý trenér národního družstva MVDr. Vondříčka, držely oslabené novopacké sokolky v prvých minutách utkání krok. V 10. minutě blikal ukazatel 10:10, o pět minut později sice hostující tým již vedl, ale rozdíl čtyř bodů za stavu 16:20 ještě nic neznamenal. Posledních pět minut prvé dvacetiminutovky byl ale pro sokolky propadák. Sedmnáct k nule. V této části hry, kdy se sokolky staly pouhými pozorovatelkami, se rozhodlo utkání. Další šňůra jihočeského týmu přišla hned v úvodu druhé dvacetiminutovky, kdy opět poodskočil o dvanáct bodů na 18:49. Zbývající minuty do konce utkání sokolky sice vyrovnaly hru, ale na snížení třicetibodového náskoku hostujícího celku již nemohly ani pomyslet. Střelecky podržely družstvo Pavlína Jislová a Fejfarová. Že se s nimi může počítat i v dalších utkáních, dokázala, ještě prvým rokem žákyně, Martina Schlöglová.

P. Jislová 15,2x3,2/1,4, Fejfarová 10,1/0,2, Krauseová 5,4/1,0, Podrazilová 5,2/1,3, Schlöglová 4,4/2,1, Matoušová 2,2/0,3, T.Jislová 0,2/0,2, Knapová 0,0,0, Jonová 0,0,0. Trestné hody 17/5, 20/16, trojky 2:4, fauly 16:18.

Sokol Nová Paka - Kompresory Praha 54:69 (32:39)

Utkání začalo pro sokolky velice dobře. K údivu daleko vyšších hráček soupeře získaly domácí hráčky hodně míčů pod oběma koši a celkem úspěšně střílely. V 10. minutě vedly 13:8. Bohužel za tohoto příznivého stavu se jim přestalo dařit. Soupeřky převzaly iniciativu a šňůrou dvanácti bodů za stavu 15:10 otočily na skóre 15:22. Ve své spanilé jízdě pokračovaly hráčky hostujícího týmu až do doby, kdy ukazatel v 19. minutě signalizoval 25:38. Poslední minutu prvého dějství sokolky zkorigovaly výsledek, a když Tereza Jislová trojkou do šatny, v poslední sekundě této části hry, snížila na sedm bodů, svitla opět domácím basketbalistkám naděje. V prvých minutách druhé dvacetiminutovky pokračovaly sokolky v ofenzivě a velmi rychle stáhly náskok Kompresorů. Ve 4. minutě již vedly 42:41. To bylo bohužel jejich jediné vedení do konce zápasu. Hostující basketbalistky se opět zkoncentrovaly a velmi tvrdou obranou nepřipustily domácí hráčky k vážnějšímu ohrožení koše. V dalších pěti minutách přidal tým Kompresorů dalších šest bodů rozdílu a stav 49:59 v 15. minutě již signalizoval domácímu týmu velmi malou naději na vítězství. I když se sokolky snažily, do konce utkání se jim nepodařilo snížit, ale rozjeté hráčky Kompresorů přidaly k desetibodovému rozdílu dalších pět bodů. P. Jislová 18,1x3,4/1,1, T. Jislová 12,1x3,6/5,1, Krauseová 9,6/3,5, Fejfarová 9,2/1,4, Matoušová 4,0,4, Podrazilová 2,0,5, Jonová 0,0,1, Schlöglová 0,0,0. Za hosty nejvíce Královcová 23. Trestné hody 18/10 (55,6%), 28/14 (50%), trojky 2:3, fauly 24:20, 5 OCH 2:2.

Příští utkání sehrají novopacké mladší dorostenky druhý březnový víkend na palubovkách v Karlových Varech a pražské Slovanky.

(bas)

Jičínský basketbal

Mladší žáci: BSK TJ Jičín - So Hradec Králové PP 95:41 (29:8,19:9,27:4,20:20) V předposledním kole oblastního přeboru mladších žáků hostili Jičínští své vrstevníky z Hradce Králové. V prvním utkání zcela ovládli palubovku a soupeři povolili minimum. Body Jičína: M. Beneš 28, V. Josef 11, R. Kropáček a M. Tománek po 10, J. Veselý 8, T. Daňo a J. Kredvik po 6, R. Zmátlík, T.Holec, Š.Holas a O.Horyna po 4. Fauly: 21:18, tr. hody 26/9:16/9.

Mladší žáci: BSK TJ Jičín - So Hradec Králové PP 89:43 (29:6,17:16,16:15,27:6) I odveta začala pro hosty krutě, ale tentokrát se lehce nevzdali a v dalších dvou čtvrtinách byli domácímu kolektivu rovnocenným soupeřem. Body Jičína: M. Beneš 35, R. Kropáček 15, M. Tománek 14, V. Josef 7, T.Daňo a Š. Holas po 6, R. Zmátlík 4, J. Veselý 2. Fauly: 17:17, tr.hody 22/5:15/3. V posledním kole jedou chlapci 11. března do Rychnova a tam se rozhodne, kdo získá titul oblastního přeborníka, a tak i právo reprezentovat Vč. oblast ve finále přeboru ČR.

Mladší žákyně: BSK TJ Jičín - BK Jaroměř 37:73 (11:19,2:29,10:17,14:8) a 38:60 (8:10,12:10,11:20,7:20) Hostující celek potvrdil, že mu druhá příčka v tabulce právem náleží. V odvetě pak domácí děvčata svého soupeře v první polovině zaskočila,ale po změně stran jim došly síly. Body Jičína: Dubská 17, Smolíková 15, Spáčilová 13, Víznerová a Bílková po 10, Jirešová a Horáčková po 4, Boháčková 2. Fauly: 21:12 a 15:17, tr. hody 12/5:26/9 a 26/10:12/2.

Mladší žákyně: SŠB Pardubice - BSK TJ Jičín 63:52 (23:8,13:24,14:7,13:13) a 54:47 (13:12,16:15,6:12,19:8) V dopoledním zápase jičínským děvčatům nevyšla první čtvrtina. V odvetě pak prohrála prakticky až v posledních dvou minutách. Body Jičína: Smolíková 31, Spáčilová 16, Boháčková 13, Šedivá a Dubská po 10, Bílková 9, Jirešová 7, Petrtýlová 2.

(kk)

Atletika

Jablonec n/N - Poslední kategorií, která bojovala o atletické halové mistrovské tituly, bylo žactvo, které se utkalo v jablonecké atletické hale. Jičínská minivýprava i na tomto mistrovství dosáhla dobrých výsledků. Největší radost nám udělal Zdeněk Přikryl, který si přivezl bronzovou medaili ze závodu na 1500 metrů, když tuto trať zdolal v čase 4:34,18. Dařilo se i koulařce Kateřině Dufkové, která vrhem 10,47 metrů obsadila čtvrté místo. Trochu za očekáváním zaostala na trati 1500 metrů Dita Ondřejová, pro kterou za čas 5:22,47 zbyla až dvanáctá příčka. Podle představ se nedařilo ani Zuzce Hofmanové, která ve své premiéře na závodě tohoto typu skončila pátá v rozběhu na 60 metrů překážek v čase 10,27 vteřiny. Jičínští atleti tak završili svoje úspěšné působení v letošním halovém seriálu mistrovství republiky. Zisk čtyř medailí - mistrovské tituly Plesarové na 800 metrů, Šindelářové ve skoku vysokém, stříbro stejné závodnice ve víceboji, Přikrylův bronz a čtvrtá místa koulařek Marešové a Dufkové jsou dobrou vizitkou.

(PeŠ)

DRUŽSTVO HOKEJOVÝCH ELÉVŮ HC Jičín bylo divákům představeno v rámci mistrovského utkání mužů HC Jičín s Opočnem, ve kterém si vítězstvím zajistilo jičínské "áčko" první místo ve II. Východočeské hokejové lize. Týden nato k slávě jičínského hokeje přidali elévové své 19. a 20. vítězství v sezóně a s předstihem tak zcela jasně vyhráli I. VČL. Jičínský hokej zaznamenává ve všech kategoriích jednoznačný výkonnostní vzestup, neméně dobře si vedou i hokejová družstva Nové Paky, a tak by si jičínský okres jistě zasloužil výstavbu kryté zimní haly. Ta by mimo jiné umožnila prodloužit sportovní sezónu, ekonomičtější využití sportoviště, vznik nového krasobruslařského oddílu a podobně. Městu by zároveň poskytla nové možnosti komerčního využití tak velké zastřešené prostory (výstavní akce, koncerty, trhy...).

Dnes se koná slavnostní vyhlášení

Neregistrované kuželky: soutěže mužů

Jičín - Do 24. ročníku turnaje neregistrovaných čtyřčlenných družstev mužů se přihlásilo rekordních 119 týmů, které byly rozděleny do 16 skupin. Připomeňme si konečné tabulky.