JIČÍN - PO až PÁ od 15.30 hod. do 7.00 h. SO od 7.00 h. až PO do 7.00 h. na "zubním středisku" v lípách, tel. 0433/582 111.

NOVÁ PAKA - PO až PÁ od 15.30 h. do 7.00 h. SO od 7.00 h. až PO do 7.00 h. na poliklinice, tel. 0434/621 082.

HOŘICE - PO až PÁ od 15.30 h. do 7.00 h. SO od 7.00 h. až PO do 7.00 h. v Městské nemocnici, tel. 0435/623 611.

12. a 13.2. od 8.00 do 12.OO hod. JIČÍN - MUDr. Šrenkelová Růžena, Kopidlno, tel. 0433/552 174. NOVÁ PAKA - MUDr. Roman Bumba, tel. 0434/621 119. HOŘICE - MUDr. Marcela Vlášková, tel. 0435/622 162, 623 375.

Na 4 porce potřebujeme 400 až 600 zadního hovězího masa (špička, ořech, šál), 80 g prorostlé slaniny, 4 až 5 dl světlého piva, 30 g másla, 4 lžíce strouhaného tmavého chleba, 2 středně velké cibule, rozmarýn, tymián, bazalku, hřebíček, pepř a bobkový list.

Maso protáhneme slaninou, osolíme, okořeníme a necháme přes noc marinovat. Potom na másle a zbytku slaniny do růžova osmahneme nakrájenou cibuli. Přidáme marinované maso, zlehka podlijeme trochou piva a pod pokličkou v troubě zvolna dusíme. Když je maso téměř měkké, přidáme strouhaný chléb, dolijeme zbytek piva a provaříme. Šťávu nakonec náležitě propasírujeme. Jako přílohu k jídlu doporučujeme bramborové nebo chlupaté knedlíky.

Dobrou chuť!

Lomničtí s převahou porazili Novou Paku

Lomnice n/P - V utkání dvou sousedních basketbalových oddílů zvítězili minulou sobotu s velkou převahou basketbalisté zpod Tábora nad novopackými sokoly a odvedli jim tak i s úroky porážku z první části oblastního basketbalového přeboru.

TJ Sokol Ingeo Lomnice - Sokol Nová Paka 98:67 (58:34)

Domácí začali s velkým nasazením a než si sokolové uvědomili, že utkání začalo, prohrávali již 9:2 a v 7. minutě dokonce 22:4. Tento náskok do poločasu ještě Lomničtí zvýšili na 24 body a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto. Ve druhé části si mohli příznivci lomnického basketbalu pouze klást otázku, zda se šest domácích hráčů nevyfauluje a dohraje utkání až do závěrečného klaksonu. Ke konci utkání byli na hřišti sice pouze tři hráči v lomnickém dresu, když další tři pro pět osobních chyb zahřívali lavičku, ale sokolům se podařilo jenom snížit rozdíl z devětatřiceti bodů na konečných jedenatřicet. Domácí zdobila úspěšná střelba čtyř bývalých jičínských ligistů Kypra, Veldy, Maška a Sajdla, kteří nastříleli do packého koše 87 bodů. Naopak hostujícímu celku bez opory Bajera a elitního střelce Nádvorníka se v této nejdůležitější basketbalové činnosti nedařilo. Přísnější měřítko snese pouze Vondráček.

Škoda, že lomničtí basketbalisté i k ostatním utkáním oblastního přeboru nepřistupovali s takovou odpovědností a zápalem jako v sobotu, mohli být v tabulce na vyšší příčce než je současné šesté místo. I vzhledem k sobotní porážce nezmění se umístění novopackého celku, který zůstává i nadále třetí. Prohra bude mít ovšem velký vliv na konečné účtování.

Za Lomnici: Kypr 27,4x3,5/5,3, Velda 24,9/8,5, Mašek 21,8/5,3, Sajdl 15,6/5,5, Jirouš 7,4/3,4, Tomeš 4,0,5. Za Novou Paku: Vondráček 19,2x3,8/5,4, Gottštein 11,5/1,2, Jisl 9,6/5,3, Jirutka 9,2/1,5, Sedlák 7,2/1,3, Lukeš 6,1x3,4/3,1, Sekot 4,2/2,4, Link 2,2/2,4, Tomášek 0,0,2, Haratický 0,0,0. Trestné hody 32/26:31/20, trojky 4:3, fauly 25:28, 5OCH 3(Sajdl, Velda, Tomeš): 1 (Jirutka).

Příští utkání sehrají oba oddíly venku. Sokolové hrají v sobotu 19. února v Havlíčkově Brodě a druhý den v Pardubicích s Teslou B. Basketbalisté z pod Tábora hrají s těmito soupeři v obráceném pořadí.

(bas)

HC Jičín nadělil Hronovu desítku

Hokej II.VčL: HC Hronov - HC Jičín 4:10 (0:5,2:3,2:2)

Hronov - V zápase, který začal s malým zdržením (porouchaná rolba) začali od začátku hosté s plným nasazením. Ukazatel času odměřil 1 minutu a 4 vteřiny a Valentin zavěsil poprvé. Za dalších 22 sekund zvýšil D. Charypar. V polovině 7. minuty to byl opět D. Charypar, který v oslabení zvýšil na 0:3. O tři minuty později přidal Stříteský čtvrtou branku a vypadalo to na velký debakl domácích. Pátá a poslední branka první třetiny padla z hole Šíra v končící 16. minutě, a to opět v oslabení. Vzhledem k zdržení na začátku zápasu navazovala druhá třetina na první bez přestávky, ale musela být po třech minutách hry ukončena a musela se provést úprava ledu. Po návratu na hřiště hned ve 24. minutě přidal šestou branku Valentin. Poté se hra vyrovnala a až v začínající 33. minutě to byl opět D. Charypar, který svojí třetí brankou v utkání zvýšil na 0:7. Teprve v končící 35. minutě domácí snížili. Na to hosté odpověděli za 20 vteřin osmou brankou z hole Fadrhonse. Hronov stačil ještě na začátku 39. minuty upravit na 2:8.

Ve třetí třetině bylo více vyloučených, než padlo branek. Vylučovalo se ale jen za běžné přestupky. Ve 43. minutě si bratři Charyparové vyměnili role a devátou branku dal Tomáš Charypar. Domácí snížili ve 48. minutě. V této třetině jako už tradičně se Jičínským nedařila střelba a nejméně čtyřikrát zazvonila tyčka domácí branky. Až v polovině 57. minuty dal desátou branku Šoltys. O minutu později nařídil rozhodčí proti Jičínu trestné střílení za úmyslné pohnutí brankou a domácí Jirman jej proměnil ve čtvrtý úspěch domácích. Ještě v polovině 60. minuty měli domácí možnost snížit z trestného za hození hokejky, ale zůstalo jen u pokusu.

Branky Jičína:3x D.Charypar, 2x Valentin, 1x Stříteský, Šír, Fadrhons, T. Charypar a Šoltys, as. 2x T. Charypar, Pěnkava a D. Charypar, 1x Šír, Dušek, Pěřina, a Jansta. Vyloučení 6:12, využití 0:1, v oslabení 0:2. Rozhodčí: J. Krejcar - Padevět a T. Krejcar. Sestava HC Jičín: Šíma - Zezulka, Stříteský, Dušek, Pěnkava, Šír, Valentin, Bretl, Šoltys, T. Charypar, D. Charypar, Fadrhons, Jansta, Vraštil, Novotný, Peřina.

(mj)

PŘEBORY PRAHY V BĚHU NA LYŽÍCH se předminulý víkend uskutečnily v Jilemnici. Závodu se zúčastnilo i několik běžců z okresu Jičín. Závod byl vypsán bruslařskou technikou v délce 20 kilometrů. Jilemničtí pořadatelé i přesto, že počasí závodu vůbec nepřálo, připravili kvalitní tratě v prostoru lyžařského centra na Hraběnce. Početné pole startujících bylo tvořeno jak běžci vrcholovými, tak i těmi, co běhají spíše pro radost. Na startu se dokonce objevil i český reprezentant Michl, který v roli favorita absolvoval celou trať ve vítězném čase 58 minut a 24 vteřin. Z jičínských závodníků si nejlépe vedl Jára Tišer z týmu Sport Relax, který po velkém souboji vybojoval bronzovou pozici se ztrátou 4 minut a 10 vteřin na vítězného Michla. Dalšího pěkného umístění dosáhli závodníci z Lomnice nad Popelkou. Š. Patkoló v čase 67 minut a 10 vteřin dosáhl 9. a F. Popovič 10. příčky, což v konkurenci téměř dvou stovek běžců bylo výborné. Vyhlášení výsledků a vytrvalý déšť udělaly tečku za jinak vydařeným závodem. Na fotografii Jára Tišer bruslí tratí 26. ročníku Dolomitenlaufu.

Pozvánka na stolní tenis

Jičín - Dnes, tedy v pátek 11. února se koná ve velkém sále K-klubu, střediska pro volný čas mládeže na Valdštejnově náměstí, již VI. turnaj ve stolním tenistu.

Prezentace účastníků turnaje proběhne ve 13.30 hodin. Startovat mohou žáci 1. až 9. tříd základních škol a studenti primy až kvarty gymnázia. Začátek celého turnaje je stanoven na 14.00 hodinu a jeho ukončení se předpokládá kolem 18.00 hodin.

Účastníci turnaje si s sebou musí přinést sportovní obuv, vlastní občerstvení a samozřejmě ping-pongovou pálku.

K-klub

Brankář Klik podal nejlepší výkon sezóny

Hokej I. Vč liga: HC ETA Hlinsko - BK Pivovar Nová Paka 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Hlinsko - S téměř kompletní sestavou se Nová Paka dostavila k nedělnímu utkání. V brance se opět objevil Pepa Klik a dařilo se mu po celý průběh utkání výtečně, když podal nejlepší výkon v této sezóně (úspěšnost 93%). Od samého počátku utkání se hrálo ve vysokém tempu, obě družstva si vytvářela střelecké příležitosti. Domácí využívali rychlých protiútoků, které dělaly hostující obraně velké potíže. Pepa Klik byl vždy na místě, a tak se výsledek po dlouhou dobu neměnil. Na opačné straně si vedl neméně dobře domácí brankář Falta. První úspěch dosáhli domácí z nenápadné akce. Janovský nevěděl kousek za modrou, co s kotoučem, a tak jej prudkou ranou poslal přes obránce na Klikovu branku. Okolo jeho hlavy kotouč prosvištěl a rozvlnil síť v horním růžku. Deset vteřin před koncem první třetiny byla úspěšná výborně hrající první řada hostí. V rychlém protiútoku předal Kolovratník před brankou kotouč Czurillovi, který dokázal kotouč poslat za Faltova záda.

Stejným stylem pokračovala druhá třetina. Ve dvacáté třetí minutě ujel po pravém křídle nejlepší domácí hráč Ježek. Už se chystal provést blafák, ale v tísni mu kotouč sklouzl a přemísťující Klik nedokázal v pohybu na nečekaný směr reagovat. Na ledě se dál odehrávala bitva. V následující minutě byli vyloučeni na každé straně po jednom hráči. V této situaci nedokázal ani jeden celek využít více místa na ledové ploše. V deváté minutě se třetí útok hostí řítil na jediného obránce. Od Šmiky dostal kotouč v útočném pásmu Horák, kterému z pravé strany nikdo nebránil. V nájezdu na Faltu poslal kotouč přesně do horního růžku a bylo k veliké radosti hostujícího celku vyrovnáno. Hra pokračovala dál svým tempem, ale od třinácté minuty dokázali domácí hokejisté svého protivníka na dlouhé minuty uzavřít v jeho pásmu. Štěstí stálo při Novopackých, že stálý tlak přežili bez inkasované branky. Závěr této části nakonec patřil hostujícímu celku. Zvlášť pilný ve střelbě byl Kolovratník, který Faltu zaměstnal čtyřmi pokusy, ale neúspěšně. Rozhodujícím okamžikem bylo ve čtyřicáté čtvrté minutě Ženíškovo laciné vyloučení. Výborně rozhodujícímu Horákovi nezbylo nic jiného před doslova běsnícím publikem, než hráče vyloučit. V této výhodě se blýskl znovu domácí Ježek. Tentokrát v nájezdu z levé strany střílel od vrcholu kruhu přesně po ledě k levé tyči nechytatelnou ranou. Po půlce poslední části se tvrdost zákroků z obou stran stupňovala. Hráči putovali z obou stran na trestné lavice. Častěji to byli hosté. Od jedenácté minuty se bránili při vyloučení Kolovratníka, který se nedal od domácího Ježka zastrašit. Po skončení trestu jej vystřídal Šmika. V následné minutě šel za ním J. Křížek spolu s domácím hráčem. V padesáté páté minutě tam přibyl ještě hostující Horák. Přesto se mužstvo hostí ubránilo i ve třech. Necelé tři minuty před koncem si šel zchladit hlavu na dvě minuty domácí Ježek. Hosté útočili v neúprosném boji, ale poslední jistotou domácích byl vždy Falta. V poslední minutě, když zbývalo vyloučenému osm vteřin trestu, bylo vhazování nařízeno v obranném pásmu domácích. Následoval oddechový čas a porada hráčů. Hosté zkusili hru bez brankáře. Okamžitě po bully si hráči vypracovali brankovou příležitost, ale Falta ji k radosti domácích vyřešil. Hosté dál pokračovali v power play. Podobnou šanci si však již nevytvořili. V samém závěru byl ještě domácí hráč vyloučen a vhazovalo se ve středním pásmu. Hosté stále bez brankáře nedokázali dostat kotouč do útočného pásma a naopak měl dvě brankové příležitosti domácí kapitán Ježek.

Branky: Ježek 2, Janovský - Czurilla, Horák, a.s., Kolovratník, Šmika. Vyloučení: 8:8, využití: 1:0. Rozhodčí: Horák - Malivánek, Pošvář. Diváků: 300. Střely na branku: 40:27.

Sestava BK: Klik 93%, (Věchet) - Karban, J. Křížek, Štohanzl, Rezek, Štulák, Ženíšek - Kolovratník, Czurilla, Sucharda - Nedomlel, Pavlů, P. Křížek - P. Šmika, Rychlovský, Horák, trenér: B. Šmika.

(bš)

Pour reprezentuje

Nová Paka - Mladý novopacký hokejista Radek Pour, hostující za Lev Hradec Králové, reprezentuje v těchto dnech ve Vítkovicích východočeskou oblast v celostátním turnaji žáků osmých tříd. Osm celků zastupujících jednotlivé oblasti Česka bylo rozděleno do dvou skupin. Mladí Východočeši jsou ve skupině se severními Čechami, jižní Moravou a Prahou. Prvé dva celky ze skupin, kde se hraje systémem každý s každým, postupují do finále. První celky ze skupin hrají o vítězství v turnaji, druzí o třetí místo. Turnaj má rovněž ukázat sílu jednotlivých oblastí Česka a umožnit výběr reprezentačního celku hráčů do šestnácti let.

(bas)

Dorostenci přerušili vítěznou sérii

BSSK TJ Jičín - Tesla Pardubice 80:73 (34:45)

BSSK TJ Jičín - Tesla Pardubice 80:89 (40:49)

Jičín - V dalším kole oblastního přeboru hostili starší dorostenci Jičína třetí tým tabulky celek Tesly Pardubice. Bohužel tentokrát se jim na rozdíl od podzimu nedařilo.

V dopoledním utkání se domácím nevydařil nástup. Než se rozkoukali, už to bylo 4:13 ve prospěch soupeře, který si pak svůj náskok udržoval po celý první poločas a když se mu podařilo stejným způsobem vystartovat i do druhé půle, vypadalo to pro Jičín na ztracený zápas. Pak se však karta obrátila, domácí hráči přidali na bojovnosti a během deseti minut srovnali na 63:63 a ve 37. minutě vedli 71:63. V závěru už soupeře k náporu nepustili a uhráli tak své sedmnácté vítězství v řadě. Body Jičína: J. Urbánek 29, J. Šindelář 20, P. Šatný 15, O. Horčičko 9, L. Soumar 4 a D. Vošvrda 3. Fauly: 19 - 21, trestné hody: 21/15 - 18/13, trojky: 3 - 6.

V odpolední odvetě hráči Tesly názorně ukázali, jak je důležité poučit se z každé porážky. Stejně jako dopoledne se jim podařilo domácí tým přibrzdit hned v úvodu a až do čtrnácté minuty si udržovali nepatrný náskok. Domácím se pak sice mezi 14.-16. minutou podařilo skóre otočit na 40:36, ale soupeř se tentokrát zaskočit nedal. Odpověděl ještě do poločasu třináctibodovou šňůrou a po přestávce pak během pěti minut zasadil jičínským hráčům další tvrdý úder. Za osm minut jim povolil vstřelit pouze jediný koš, a tak ve 25. minutě už Tesla vedla 42:60. Na přijatelný rozdíl pak Jičín snížil až v posledních dvou minutách a porážka znamenala přerušení série sedmnácti vítězných zápasů. Body Jičína: J. Urbánek 21, O. Horčičko 16, D. Vošvrda a J. Šindelář po 13, T. Hanák 9, L. Soumar 6, P. Šatný 2. Fauly: 20 - 20, tr. hody: 21/11 - 26/20, trojky: 1 - 5.

(kk)

Topspiny v oblasti

Jičín - Naši zástupci v oblastních soutěžích stolních tenistů si vedli následujícím způsobem. Divize muži: Slavia Hr. Králové - Jičín A 10:5, Hronov - Jičín A 8:10. Oblastní přebor muži: Stará Paka A - Hostinné 10:5, Stará Paka A - Vrchlabí B 10:4. Oblastní soutěž muži: Hořice - Valdice 9:9, Hořice - Jičín B 10:8, Žeretice - Jičín B 4:10, Žeretice - Valdice 4:10, Stará Paka B - Poříčí 10:3, Stará Paka B - Úpice A 5:10.