Nové Noviny č. 5/004. února 2000str. 16

Náchod si odvezl porážku

Hokej II.VčL: HC Jičín - HC Náchod 9:5 (3:0,5:1,1:4)

Jičín - Čtvrtou a poslední část letošní II.VčL začali muži HC Jičín vítězstvím nad vedoucím týmem tabulky. Hned o začátku utkání nepouštěli soupeře do žádné akce a první branku do sítě hostí dal na začátku 5. minuty Peřina. V 11. a 15. minutě zvýšil Šoltys na 3:0. S tímto stavem na ukazateli se šlo poprvé do šaten.

V začínající 22. minutě snížili hosté, ale o 13 vteřin později T. Charypar přidal čtvrtou branku Jičína. Domácím se i nadále dařilo střelecky a v polovině zápasu byl stav 7:1. Když ve 33. minutě dal T. Charypar osmý gól, vypadalo to, že kýžených deseti branek v síti soupeře se 350 domácích diváků dočká. Hned v úvodu třetí třetiny (17. vteřina) přidal Šír devátou branku, ale ta byla ze strany domácích poslední. Hosté za 31 vteřin snížili na 8:2 a domácím se přes krásné kombinační akce přestalo dařit střelecky. Hosté ve 48. a 49. minutě přidali další dvě branky. Definitivní tečku za stavem zápasu udělali hosté v 58. minutě pátým gólem. Diváci se tedy desítky nedočkali ani při závěrečné power play domácích.

Branky Jičína: 3x Šoltys, 2x T.Charypar a Šír, 1x Stříteský a Peřina, as. 4x Stříteský, 3x Pěnkava, 2x Valentin, 1x D. Charypar, Peřina a Šoltys. Vyloučení: 4:8(1xOK), využití 1:0. Rozhodčí: Kreibich - Scháněl, Vokřál.

V neděli 6. února zajíždějí hráči HC Jičín do Hronova. Odjezd autobusu je ve 14.15 hodin z parkoviště ZS. Ve středu 9. února od 19.00 hodin hostí hokejisty Poličky.

(mj)

První třetina dávala naděje

Hokej I. Vč liga: HC Litomyšl - BK Pivovar 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)

Nová Paka - Do útoku museli jít obránci Štohanzl s Rezkem. Po dlouhé době se v brance objevil Pepa Klik a zejména v první třetině si vedl výtečně. Hostující tým šel do utkání s obavami, ale průběh první části ukázal, že dokáží s domácími držet krok. Stav 1:0 po první třetině dával naděje na úspěšný výsledek. Škoda spálených šancí Rychlovského. Ovšem třetí a čtvrtá minuta znamenala pro domácí dvě branky. Následně byl po právu vyloučen do konce utkání P. Šmika. Pětiminutovou přesilovku využili domácí ke vstřelení čtvrté branky. Ve třicátépáté minutě byl v závěru před domácím gólmanem Bělouškem úspěšný Pavlů. Odraženou střelu J. Křížka hbitě v pádu poslal pod "víko". Najednou bylo novopackého mužstva plné kluziště, ale výborný Běloušek byl vždy na místě. Pár vteřin před závěrem druhé části měl jedinečnou šanci Rezek. Odražený kotouč od mantinelu nedokázal překvapenému Bělouškovi poslat nad chránič do sítě. Před tímto momentem měli domácí šanci v podobě přísně nařízeného trestného střílení, ale Pepa Klik blafák Puhlovského zneškodnil.

V závěrečné části to hosté zkoušeli jak mohli, ale branka domácích jim byla zakletá a potřebné štěstí nebylo nakloněno. V průběhu čtyřicátéosmé minuty měli hosté více jak minutovou příležitost v přesilové hře pět ku třem, ale šanci nedokázali využít. Krátce po půlení poslední třetiny dokázali domácí vstřelit pátou branku a ta znamenala prakticky konec šancí na úspěšný výsledek.

K dalšímu utkání zajíždějí Novopačtí na led soupeře do Hlinska. Odjezd v neděli 6. února od ZS v 13.30 hod. Ve středu 9. února se hokejisté představí v domácím prostředí. Od 18.00 hod. hrají se Světlou nad Sázavou.

Branky: Pavlů, as. J. Křížek - Puhlovský 2, Dospěl, Kvasnička, Moták a Voleský. Vyloučení: 4:5 a 5 + OK Šmika a TS (neproměněno). Využití: 1:1. Diváků: 350. Rozhodčí: Kubát - Kukeně, Přichystal. Střely na braku: 32:26. Sestava BK: Klik 84,2% (Věchet) - Karban, J. Křížek, Štulák, Ženíšek - Štohanzl, Pavlů, Rezek - Kolovratník, Czurilla, Horák - P. Šmika, Rychlovský, Vondrák.

(bš)

Dorostenecké topspiny

Jičín - Výsledky okresního přeboru stolních tenistů dorosteneckých družstev: Žlunice - Nová Paka B 0:5, Nová Paka B - Kněžnice 4:1, Žlunice - Kněžnice 1:4, Nová Paka A - Konecchlumí 3:2, Valdice - L. Bělohrad 5:0, Nová Paka A - Valdice 2:3, Konecchlumí - L. Bělohrad 5:0, Valdice - Konecchlumí 5:0, Kopidlno - Úbislavice 3:2, Hořice - Nemyčeves 5:0, Kopidlno - Nemyčeves 5:0, Úbislavice - Hořice 2:3, Nemyčeves - Úbislavice 0:5.

Halové přebory atletů

Praha - Oblastní halové přebory všech kategorií se uskutečnily v neděli v hale pražského Olympu. Závodníci východních Čech využili příležitosti startu v naší nejlepší atletické hale, a tak se na startu sešla početná a kvalitní konkurence. Dobře se prezentovali i zástupci atletických oddílů našeho regionu, kteří vybojovali celkem třináct medailí.

Dvojnásobnou oblastní přebornicí se stala jičínská Petra Šindelářová, která zvítězila v závodě dorostenek na 60 metrů překážek v čase 9,20 s a ve skoku vysokém žen výkonem 175 cm. Třetí přebornický titul vybojoval Jan Syrovátko z DC Ostroměř ve vrhu koulí žáků, když čtyřkilové náčiní poslal na značku 15 metrů a 2 centimetry.

O šest stříbrných medailí se podělili jičínští závodníci Zdeněk Přikryl na trati 1500 metrů žáků (4:36,26), Veronika Plesarová v závodě žen na 400 metrů (58,33) a Petra Šindelářová v soutěži dorostenek ve vrhu koulí (11,85), ostroměřští žáci Tomáš Sláma v kouli žáků (12,58) a J. Syrovátko ve sprintu na 60 metrů (7,52) a novopacký žák Ondřej Sehnal v závodě na 800 metrů (2:15,8). Bronzovou příčku obsadili Kateřina Marešová z Jičína ve skoku vysokém (145), T. Sláma v překážkovém závodě (9,87) a Aleš Spudich v běhu dorostenců na 800 metrů (2:21,99) spolu s novopackým Michalem Tlapákem ve vrhu koulí mužů (12,75).

Další výsledky: 4.místa: Marešová - koule dorostenky (11,26), Plesarová - 200 m ženy (26,68). 5.místa: Šmirausová (NP) - 60 m př.dorostenky (10,65), Albrecht (NP) - 60 m př. muži (9,24), Ondřejová - 800 m žákyně (2:33,65). 6. místa: Plesarová - 60 m ženy (8,22), Vymlátilová - 800 m dorostenky (2:28,60), Šindelářová - dálka ženy (509), Erlebach (NP) - koule muži (10,74).

(PeŠ)

Turnaj ukončí PRESTIGE CUP

Jičín - V neděli 6. února bude závěrečnými deseti zápasy ukončen 24. ročník turnaje neregistrovaných čtyřčlenných družstev mužů a žen v kuželkách na 60 hodů sdružených. Za rekordní účasti 151 družstev (119 družstev mužů a 32 družstev žen) muselo být sehráno celkem 472 střetnutí, abychom poznali vítěze jednotlivých skupin, ale i sestupující.

Ze sportovního hlediska měl letošní ročník vynikající úroveň a v mnoha skupinách o konečném pořadí rozhodoval teprve celkový průměr. Turnaj kladl i značné nároky na celý kuželkářský oddíl SKK Jičín a nesmíme zapomenout ani na rozhodčí, kteří se svého úkolu, zcela zdarma, zhostili na jedničku. Zvláštní poděkování si zaslouží Josef Crha a František Štěrba, kteří se starali o chod celé automatiky, což při tak náročném turnaji znamená odpracovat stovky hodin.

Na závěr 24. ročníku připravili organizátoři II. ročník turnaje PRESTIGE-CUP 2000, kterého by se mělo zúčastnit 16 nejlepších kolektivů, které během turnaje dosáhly celkově nejlepšího průměru, ať již hrály v kterékoliv skupině. Tento turnaj se uskuteční v pátek 11. února od 14.30 hodin. Startovné je 400 Kč a první čtyři družstva a nejlepší jednotlivec budou odměněni. O toto závěrečné klání nejlepších družstev je ohromný zájem, a tak se o účast v něm bojovalo až do posledních zápasů.

FK Turnov - Sokol Železnice 1:6 (0:3)

Turnov - Ve třetím kole turnaje odehrála Železnice v Turnově dosud nejvydařenější utkání. Po celých devadesát minut byla jasně lepším týmem a domácím toho příliš nedovolila. Pohlednou kombinační hrou se snadno dostávala do brankových příležitostí. Hned ve druhé minutě proměnil první z nich po přihrávce Daniše Hrych. Přes další slibné šance se ale skóre měnilo až v závěru 1. poločasu, kdy se dvakrát trefil hlavou Kozák. Začátek druhé půle byl stejně úspěšný. V 50.minutě se pěkně z přímého kopu trefil Vaško, o pět minut později zaskočil rychlý protiútok obhozením brankáře Nýdrle. To už déšť začal měnit vzorně připravené hřiště v těžký terén s ledovými plotnami a fotbal se pomalu vytrácel. Čestný úspěch domácích zaznamenal Bednář, který z pokutového kopu překonal Sarku. Konečný výsledek stanovil v samotném závěru Procházka.

Výsledky dalších zápasů skupiny A: Lomnice - Doubrava 3:2, Košťálov - Pěnčín 1:0. 4.kolo: Sokol Železnice se utká s Lomnicí v neděli 6. února od 13.45 hodin.

Hráči Dřevěnice byli lepší

Dřevěnice - Okresní volejbalové derby Dřevěnice-Hořice v oblastním přeboru mužů skončilo dvojnásobnou výhrou domácích, a to 3:0 (14,11,23) a 3:1 (-21,11,12,22). Sestavy domácích: Mach, R. Kopecký, Z. Kopecký, Šulc, Nidrle, Mikulena, na střídačce Bělovský, Zellerin, Tauchman. Hosté: Hátle, Přibyl, Staněk, Šimek, Bouzek, Bartaulšic a libero Vondrouš, na lavičce Petřík, Čipera a Labašta.

Před zápasem byl za účasti Miloše Kuželky (předseda okresního volejbalového svazu) a Václava Nidrleho (tajemník OVV ČSTV) vyhodnocen nejlepším volejbalovým trenérem okresu Ing. Milan Labašta.

Další výsledky: Broumov - VK Hradec Králové 3:1,2:3, Vrchlabí - Hronov 1:3,0:3, Slávie Hradec Králové B - Turnov 2:3,1:3, Jaroměř - Police n/M 3:1,1:3.

Dvě medaile mladých atletů

Nová Paka - V novopacké atletice se blýsklo na lepší časy v bězích na střední vzdálenosti. Tato kdysi mílařská velmoc získává nyní ve druhé atletické lize na středních tratích body pouze sporadicky. O to radostnější je stříbrná medaile přivezená minulou neděli Ondřejem Sehnalem z oblastních halových atletických přeborů východních Čech, které se konaly v hale Olympu v Praze. Mladý talentovaný novopacký atlet ji získal v kategorii žáků za druhé místo v běhu na 800 m v čase 2:10,3.

Do Nové Paky si přivezl bronzovou medaili i další atletický talent Michal Tlapák. V kategorii juniorů, kam tento mladý atlet od letošního prvého ledna patří, neměl soupeře, a tak se zúčastnil oblastního přeboru ve vrhu koulí spolu s muži, kde se musel vyrovnat se 7,25 kg těžkým nářadím. Michal Tlapák nezaváhal a velmi dobrým výkonem 12,75, který je i příslibem pro závody ve 2. lize, obsadil mezi "dospěláky" třetí místo.

(bas)

Stolní tenis: úspěšné Kopidlno

Jičín - V pátek 28. ledna se ve Sportovním areálu v Jičíně střetla dvě dosud nejlepší družstva okresního přeboru skupiny A. Domácí céčko přivítalo dosud neporažený Sokol Kopidlno A, za který startují "krajánci" z hlavního města naší republiky, hrající takzvaný "Pražský přebor".

Utkání se od počátku, kdy se hrají dvě čtyřhry, nevyvíjelo pro domácí hráče příznivě, neboť obě čtyřhry prohráli a stav byl 0:2. V následujících dvouhrách domácí prohráli další dva zápasy a za stavu 0:4 pro Kopidlno první body získali Martin Kašík a Petr Kašpar (hráči krajského přeboru startující pravidelně za jičínské béčko) a upravili stav utkání z pohledu domácích na 2:4. Další vývoj stavu byl 2:5, 4:5, 4:6 a za tohoto stavu ještě domácí vykřesali naději na vítězství, když Kašík a Kašpar srovnali na 6:6. Hostům se však podařilo opět odskočit na rozdíl dvou bodů 6:8, domácí snížili na 7:8, ale to bylo z jejich pohledu vše. Poslední tři body získali hosté a celkově zvítězili v poměru 11:7 na body (24:17 na sety).

V utkání velmi dobré úrovně o zaslouženém vítězství hostujícího Sokola Kopidlno A rozhodla větší vyrovnanost všech čtyř hráčů, o čemž svědčí bodový zisk jednotlivých hráčů: Petr Procházka 3,5 b, Stanislav Zákostelský, Jiří Dohnal a Milan Bujárek po 2,5 b. Za domácí TJ Jičín nejlépe zahrál Petr Kašpar, který vyhrál všechny své zápasy a získal 4 body a Martin Kašík 3 body. Přes veškerou snahu a bojovnost tentokrát na soupeře nestačili hráči Pavel Strnad a Petr Kazda.

Závěrem nesmíme opomenout přání hrajícího kouče Ladislava Horáčka, že by toto družstvo chtělo postoupit, pravděpodobně přes kvalifikaci s vítězi okresních přeborů Trutnova a Semil, do krajského přeboru II. třídy.

Milan Roček

Opět pokračuje extraliga házené

Jičín - Téměř dvouměsíční extraligovou přestávku vyplnily přípravné zápasy české reprezentace a předkvalifikační turnaj za účasti družstev České republiky, Slovenska, Rumunska a Itálie. Čeští házenkáři v utkání o první místo porazili v Plzni Slovensko poměrem 30:18 a v cestě k postupu na mistrovství světa do Francie 2001 je čeká ještě sehrát utkání play-off s týmem Portugalska.

Od soboty 5. února pokračuje domácí extraliga házenkářů již 17. kolem. Po 22. kole se pak soutěž rozdělí. Prvních osm týmů bude dále hrát play-off o umístění od 1. do 8. místa, družstva na 9. až 12. místě extraligu ukončí.

Zítra se utkají: Hranice - Náchod, Dukla Praha - Zubří, Třeboň - Plzeň, Jičín - Kopřivnice a v neděli pak Karviná s Ostravou. Utkání v jičínské sportovní hale začíná zítra v 18.00 hodin, a chce-li družstvo AGS HBC Jičín udržet umístění v horní polovině tabulky, musí zvítězit. Přijďte proto našim borcům pomoci!