Nové Noviny č. 4/0028. ledna 2000str. 12

Milíčeves vyhrála halový turnaj

Sobotní turnaj ve sportovní hale jičínského sportovního areálu se díky obětavosti jeho organizátorů z oddílu kopané SK Hošek Robousy vydařil. Jistě byl vhodným sportovním doplňkem před nadcházející jarní fotbalovou sezónou.

Jičín - V sobotu o minulém víkendu uspořádal oddíl kopané SK Hošek Robousy ve velké hale jičínského sportovního areálu velmi kvalitní fotbalový turnaj mužů, kterého se zúčastnilo celkem osm okresních i "přespolních" kolektivů.

Hrálo se pouze s některými drobnými doplňky podle současných pravidel malé kopané a všechny zápasy rozhodovali rozhodčí delegovaní Okresním fotbalovým svazem.

V základní části se ve skupině A utkaly kolektivy fotbalistů: Robousy - Lomnice 9:5, Kopidlno - Košťálov 2:0, Košťálov - Robousy 1:9, Lomnice - Kopidlno 7:1, Robousy - Kopidlno 4:4 a Lomnice - Košťálov 7:0.

V základní části se ve skupině B utkaly kolektivy fotbalistů: Milíčeves - Jičín 3:2, Kratonohy - Lužany 3:1, Jičín - Kratonohy 2:3, Lužany - Milíčeves 0:5, Jičín - Lužany 7:1, Milíčeves - Kratonohy 5:0.

V semifinálových zápasech se pak hrálo s těmito výsledky: Kopidlno - Lužany 1:2, Košťálov - Jičín 2:2 (3:2), Robousy - Kratonohy 1:0, Lomnice - Milíčeves 3:3 (2:3). O 7. místo: Kopidlno - Jičín 1:3. O 5. místo: Košťálov - Lužany 3:0. O 3. místo: Kratonohy - Lomnice 4:5.

Do finálového utkání halového turnaje nastoupili fotbalisté Robous proti borcům z Milíčevse. Po dramatickém, dvacetiminutovém zápase z palubovky jičínské sportovní haly odešli vítězně hosté z Milíčevse, kteří organizátory turnaje porazili poměrem branek 4:2.

Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen Sucharda z Lomnice nad Popelkou, který v pěti utkáních vstřelil 11 branek. Ředitelem turnaje byl Zbyněk Materna, kterému za organizaci bezproblémového a kvalitního turnaje patří poděkování všech jeho účastníků.

(mar)

Konečně vítězství na ledě Opočna

Hokej II.VčL: HC Opočno - HC Jičín 2:7 (0:0,2:3,0:4)

Opočno - Po několika letech se konečně podařilo mužům HC Jičín zvítězit na mistrovském utkání na ledě soupeře.

Celé utkání se ale vyznačovalo rekordním počtem vyloučených, když na trestných lavičkách si hráči obou týmů odseděli celkem 63 minut a jeden domácí hráč šel navíc předčasně do šaten. Domácí podporováni diváky ale nedokázali využít v první třetině ani výhodu hry 5 na 3 a tak úvodní třetina skončila bez branek.

Ve druhé třetině dokázali domácí ve hře 4 na 4 vstřelit v rozmezí 1 minuty a 13 vteřin dvě branky. Až v začínající 32. minutě se dostali ke slovu Jičínští a v přesilovce vstřelil D. Charypar první branku. V končící 39. minutě vyrovnal Pěnkava a za 20 vteřin nato D. Charypar z přihrávky Šoltyse zařídil Jičínu vedení.

Ve 2. minutě poslední třetiny seděl na trestné lavičce jičínský Novotný a jeho spoluhráči dokázali v rozpětí 21 vteřin dvakrát skórovat. V 54. minutě Stříteský přidal šestou branku Jičína a za další dvě minuty uzavřel skóre zápasu svojí čtvrtou brankou D. Charypar. To už domácí diváci opouštěli hromadně hlediště.

Branky Jičína: 4x D. Charypar, 1xPěnkava, Stříteský a Peřina, as. 2x Šoltys a 1x Šír. Vyloučení: 11+(5+OK):11, využití 0:1, v oslabení 0:2. Rozhodčí: Šmíd - Machač, Rada. Sestava HC Jičín: Skákalík (Šíma) - Stříteský, Novotný, Valentin,Bretl, Dušek, Pěnkava, Surma, D. Charypar, T. Charypar, Pěřina, Šoltys, Šír, Vraštil (Zezulka, Jansta).

V neděli 30. ledna přivítá HC Jičín na svém ledě vedoucí mužstvo tabulky HC Náchod. Utkání začíná v 18.00 hodin.

(mj)

Basketbalisté Svitav bohužel nepřijeli

Nová Paka - Marně čekali minulou sobotu novopačtí basketbalisté na celek Svitav, který se pro údajnou sněhovou kalamitu z utkání telefonicky omluvil. Spolu s hráči se nedočkali naši rozhodčí Žák z Litomyšle a rozhodčí Potoček z Trutnova. Škoda, že sokolové rozšíří řadu celků, které nemají odehraný plný počet utkání. Dopoledne nebyla sehrána ani utkání mladších dorostenců mezi domácími basketbalisty a SKP Pardubice B. Tento celek se odhlásil ze soutěže a STK bude muset řešit finanční náhradu za jízdné na prvá dvě utkání, které sehráli novopačtí dorostenci v Pardubicích.

V neděli pokračoval oblastní basketbalový přebor mužů utkáním novopackých sokolů s posledním celkem tabulky, Ústím nad Orlicí. Nadržení novopačtí basketbalisté soupeře nešetřili a málem ho poslali pod Orlické hory se stopadesátkou. Diváci si přišli na své, za zápas viděli, včetně trestných hodů a trojek, na obou stranách celkem 124 košů.

Sokol Nová Paka - Jiskra Ústí n/O 142:82 (62:31)

Utkání bylo od prvého hvizdu rozhodčích Potočka a Žáka jednoznačnou záležitostí sokolů. Oba celky upřednostňovali útok před obranou, a to se samozřejmě odráželo na přirůstajícím skóre, které se již v poločase dostalo o dvanáct přes padesátku. V domácím celku si zahrála k plné své spokojenosti celá lavička. S nevyléčeným zraněním to zkoušel i Bajer. Nehrál pouze hrající trenér Nádvorník, který měl tentokráte více času na koučování. V družstvu se objevil i cestovatel Jirutka a voják Celjak, který se vrátil z reprezentace naší armády na přeborech NATO v Belgii.

Lukeš 26,5x3,1/1,3, Vondráček 24,6/6,3, Bajer 20,3x3,2, Gottštein 13,4/3,3, Celjak 12,2/2,3, Sedlák 10,0,2, Jirutka 10,0,4, Jisl 8,1/0,0, Sekot 7,5/1,2, Link 6,0,3, Tomášek 5,2/1,2, Haratický 1,2/1,2. Za hosty nejvíce Blažko 27. Trestné hody 28/19: 38/21, trojky 8:1, fauly 29:21.

Novopačtí basketbalisté si nyní musí počkat na rozhodnutí STK o nesehraném sobotním utkání se Svitavami. Dle rozlosování je čekají nyní tři utkání venku. V Lomnici hrají v sobotu 5. února a o čtrnáct dní později zajíždějí do Havlíčkova Brodu a do Pardubic, kde se utkají s béčkem Tesly.

(bas)

Program judistů

Jičín - Judisté již mají jasno o programu na rok 2000. Tak jako každoročně je Sportovní klub policie JUDO Jičín pověřen pořadatelstvím řady významných soutěží.

Nejdůležitější domácí soutěž Mistrovství mužů a žen se koná v listopadu v Jičíně. Již v květnu uvidí příznivci juda tradiční Turnaj olympijských nadějí, kde se očekává účast reprezentačních celků z přibližně 10 zemí. V září přivítají jičínští pořadatelé juniorská reprezentační družstva zhruba z 15 zemí na turnaji Evropské unie judo kategorie A CZECH CUP. Tradiční mezinárodní Velká cena města Jičína se koná 2. prosince 2000.

Jasno mají judisté i o mistrovských soutěžích družstev. Muži mají v základní skupině extraligy za soupeře: Judoklub Opava, Tatran Prachatice, Judoclub Štola Praha a SKP Hradec Králové. Dorostenci mají v základní skupině 1. dorostenecké ligy za soupeře: Sport-judo Litoměřice, USK Praha, Judoclub Plzeň, Sokol Praha Vršovice a Sokol Hradec Králové. První turnaj se koná již 19. února v Praze a druhý 18. března v Plzni. Kromě mezinárodních a celostátních mistrovských turnajů budou startovat borci Jičína i v mistrovských soutěžích regionálních.

Josef Letošník

Halové přebory mladých atletů

Pardubice - Již tradičně zahajuje v Pardubické skokanské hale dorost a žactvo halové přebory atletů. V dálkařském a výškařském sektoru se představili i zástupci našeho regionu, mladí atleti z Ostroměře, Nové Paky a Jičína patřili mezi nejlepší.

Nejhodnotnějším výkonem mítinku byl skok vysoký jičínské dorostenky Šindelářové, která potvrdila stoupající výkonnost skokem 174 cm. Na třetím místě ve stejné soutěži skončila jičínská Kračmarová skokem 145 cm. Přeborníkem v kategorii žáků výškařů se stal Syrovátko z Ostroměře, který překonal laťku ve výšce 170 cm. Bronz vybojoval jeho oddílový kolega Sláma za skok 155 cm. Stejnou medaili v soutěži žákyň získala novopacká závodnice Kalenská, která zdolala 135 cm. Dařilo se i v dálkařském sektoru. Šindelářová obsadila skokem 511 cm druhé a Syrovátko výkonem 573 cm třetí příčku.

Příští víkend je na pořadu v hale Olympu v Praze oblastní přebor všech kategorií, jako poslední test výkonnosti před únorovými mistrovstvími republiky.

(PeŠ)

Mladší žáci HC 1953 Jičín

Praha - Ve dnech druhého a třetího víkendu nového roku sehráli mladší žáci oddílu pozemního hokeje HC 1953 Jičín pět mistrovských utkání v Praze. Osobností v družstvu tentokrát byl Jakub Drozen, který vstřelil celkem čtyři branky, z nichž třemi zajistil pro Jičín čtyři mistrovské body.

V neděli 9. ledna se v Praze hrálo utkání HC 1953 Jičín - Prezident Praha 2:1 (1:1). Branky: Dan Krupička a Jakub Drozen.

Ve druhém utkání se střetla družstva HC 1953 Jičín - Slavia Praha B 0:0. Sestava jičínských: Jakub Syrovátko - Jakub Drozen, Dan Krupička, Lukáš Bílek, Roman Jór, Tomáš Franc. Trenéři: Josef Hlaváč a Jiří Drozen.

Týden nato, v sobotu 15. ledna se pak rovněž v Praze střetli mladší žáci oddílů Praga Praha A - HC 1953 Jičín 5:0 (3:0). Ve druhém utkání pak HC 1953 Jičín - Praga Praha B 2:1. Branky: Jakub Drozen (2). Ve třetím sobotním utkání se pak celky HC 1953 Jičín - Mnichovice 1:0 (0:0). Branka: Jakub Drozen. Sestava jičínských: Jakub Syrovátko - Jakub Drozen, Dan Krupička, Lukáš Bílek, Jakub Hofrichtr, Tomáš Franc. Trenér: Roman Táborský.

(red)

Házenkáři AGS HBC Jičín vyhráli mezinárodní turnaj v Holandsku

Jičín - V neděli 16. ledna odpoledne se vrátila výprava jičínských extraligových házenkářů z krátkého soustředění v holandském Leeuwardenu. Mužstvo zde absolvovalo dva tréninky, jeden přátelský a tři turnajové zápasy. Poprvé se představili naši hráči ve čtvrtek 13. ledna v přátelském utkání proti domácímu týmu Hellas 57 Leeuwarden, který hraje třetí holandskou ligu.

AGS HBC Jičín - Hellas 57 Leeuwarden 36:16 (22:6)

Od začátku utkání byl patrný velký výkonnostní rozdíl mezi oběma týmy a tak jediným otazníkem bylo pouze to, jakým brankovým rozdílem utkání skončí. Nepříjemným se ukázalo zranění Honzy Josefa, který si natáhl stehenní sval. Sestava a branky: Mičke, Doman, Řezáč 1 - Mašát 6, Babák 4/1, Kraus, Novotný a Josef po 4, Cvejn a Štegl po 3, Kořínek, Straka a Prachař po 2, Masák 1, Šopejstal.

Na pátek a sobotu připravili domácí pořadatelé kvalitně obsazený mezinárodní turnaj, kterého se kromě našeho celku zúčastnily tyto týmy: EenO Emmen (2. tým holandské ligy), Voort Quintus Den Haag (5. celek holandské ligy) a Sporting Neerpelt (2. mužstvo belgické ligy).

AGS HBC Jičín - Voort Quintus Den Haag 29:28 (12:14)

Od úvodních minut pátečního utkání se jednalo o velmi vyrovnané utkání. Oba celky se střídaly ve vedení. K vidění bylo mnoho pohledných akcí, ale i technických chyb a neproměněných šancí. Nakonec byl stav zápasu po prvním poločase 14:12 v náš neprospěch.

Do druhého dějství nastoupili Jičínští s cílem obrátit stav utkání a v úvodním utkání turnaje zvítězit. Ovšem první minuty patřily hráčům soupeře, a tak jsme ve 40. minutě prohrávali již 20:16. Od tohoto okamžiku však hráči Jičína zlepšili hru v obraně, zrychlili přechod do útoku a začali proměňovat vyložené brankové příležitosti. To vše přineslo obrat ve vývoji utkání a vedení Jičína 23:22 na konci 50. minuty. Holanďané sice ještě jednou strhli vedení na svou stranu, ale závěr patřil Jičínu, který po zásluze zvítězil 29:28. Sestava a branky: Doman, Mičke - Šopejstal 7/3, Štegl 5, Babák 4, Kraus, Mašát a Novotný po 3, Straka 2, Kořínek a Cvejn po 1, Masák.

AGS HBC Jičín - Sporting Neerpelt 35:20 (16:10)

V sobotním zápase, ač oslabeni o zraněného Cvejna, podali Jičíňáci proti Belgičanům, kteří porazili překvapivě vysoko EenO Emmen 26:17, vynikají výkon. Od úvodních minut si udržovali 3-4 brankové vedení. Velmi dobře pracovala obrana, podpořená výbornými zákroky brankářů Mičkeho v prvním a Řezáče v druhém poločase. V útočné fázi předvedli naši hráči řadu pěkných kombinačních akcí, kterým však někdy chybělo přesné zakončení. Druhá půle se odehrála plně v režii jičínského celku. Jejich soupeři nevěděli, kam dřív skočit. Jejich obrana nestačila na rychlé útoky soupeře, tentokrát velmi přesné a s jistotou proměňované. Jičínští pak zvedli diváky ze sedadel při nejhezčí akci celého turnaje, kdy dokonale rozebrali hostující obranu dvěma přihrávkami nad jejich brankovištěm a zakončili střelou Štegla do opuštěné branky. V závěru utkání dostali příležitost i dva mladíci v barvách Jičína, Masák a Prachař (hráč Kolína), kteří se odvděčili vstřelenými brankami. Dojem z kvalitně odehraného utkání trochu pokazilo zranění již druhého pivota, Straky, který si přivodil, stejně jako den před ním Cvejn, výron kotníku. Sestava a branky: Mičke, Řezáč - Kraus a Kořínek po 6, Mašát a Novotný po 5, Šopejstal 4, Štegl 3, Babák, Masák a Prachař po 2, Straka.

AGS HBC Jičín - EenO Emmen 22:18 (10:10)

Do závěrečného utkání turnaje nastoupili Jičínští s cílem zvítězit a vyhrát tak i tento kvalitní mezinárodní turnaj. Trenéři museli řešit problém na postu pivota, kam na úvod utkání nakonec nominovali Kořínka. Tento tah jim dokonale vyšel. Po celý první poločas šlo o velmi vyrovnaný zápas. V jeho úvodu se dařilo především Kořínkovi na pivotu. Kolem 15. minuty podržel mužstvo dvakrát za sebou brankář Řezáč a jeho spoluhráči toho využili k zisku čtyřbrankového vedení (8:4), které hráče trochu ukolébalo a přišel trest v podobě šestibrankové šňůry holandského týmu a jeho vedení 10:8. Poté se hráči Jičína vzchopili a do konce poločasu skóre srovnali. O výsledku zápasu rozhodlo prvních patnáct minut druhé půle, ve kterých vstřelil Jičín osm branek a obdržel pouze jednu (18:11). O tento velký náskok se zasloužil především hbitý Kraus, jenž přiváděl obranu soupeře k zoufalství a pohrával si s ní doslova jak chtěl. Jičínští potom bez problémů udrželi vedení až do konce a zaslouženě se radovali z prvenství v kvalitním turnaji. Sestava a branky: Doman, Řezáč - Kraus 8, Novotný 5, Kořínek 3, Šopejstal a Štegl po 2, Babák a Cvejn po 1, Mašát, Masák, Prachař.

Konečné pořadí turnaje: 1. AGS HBC Jičín (6 bodů), 2. EenO Emmen (2), 3. Sporting Neerpelt (2), 4. Voort Quintus Den Haag (2). O konečném pořadí na 2.-4. místě rozhodovalo skóre ze vzájemných zápasů.

Závěrem lze říci, že celé soustředění bylo po organizační stránce perfektně připraveno, za což patří dík několika nadšencům z holandského házenkářského klubu Hellas 57 Leeuwarden, bez nichž by nebylo možné tento pobyt uskutečnit. Stejně tak trenéři mohli být spokojeni jak s morálkou a přístupem hráčů, tak i s předvedenými výkony. Stínem jsou však zranění Josefa, Cvejna a Straky. Těmto hráčům přejeme brzké uzdravení a všem ostatním mnoho úspěchů v nadcházejících extraligových bojích, které se naplno rozeběhnou 5. února. Tento den Jičíňáci přivítají na domácí palubovce kolektiv KH Kopřivnice.