JIČÍN - PO až PÁ od 15.30 hod. do 7.00 h. SO od 7.00 h. až PO do 7.00 h. na "zubním středisku"

NOVÁ PAKA - PO až PÁ od 15.30 h. do 7.00 h. SO od 7.00 h. až PO do 7.00 h. na poliklinice, tel. 0434/621 082.

HOŘICE - PO až PÁ od 15.30 h. do 7.00 h. SO od 7.00 h. až PO do 7.00 h. v Městské nemocnici, tel. 0435/623 611.

29. a 30.1. od 8.00 do 12.OO hod. JIČÍN - MUDr. Marie Skřivánková, v AGS Jičín, tel. 0433/500 735.

NOVÁ PAKA - MUDr. Vágenknechtová, tel. 0434/682 416.

HOŘICE - MUDr. Jaroslav Šabata, Miletín tel. 0435/693 497.

Špagety alla carbonara

40 dkg špaget, 10 dkg slaniny, 10 dkg šunkového salámu, 10 dkg žampionů, 25 dkg rajčat, žloutky ze 2 vajec, máslo, koření dle chuti.

Slaninu a šunkový salám nakrájíme na nudličky a spolu se žampiony podusíme na másle. Přidáme oloupaná a jader zbavená rajčata, všechno společně krátce podusíme, osolíme a okořeníme. Ke směsi, kterou jsme dusili, přidáme dva žloutky. Ve zvláštním kastrólu uvaříme špagety (ne příliš do měkka) scedíme je, propláchneme, promícháme s rozpuštěným máslem a okořeníme. Omáčku zahřejeme, ale již nevaříme, a pak ji promícháme se špagetami. Posypeme strouhaným sýrem a ihned podáváme.

Dobrou chuť

Vysoká prohra na vlastním ledě

Hokej I. Vč liga: BK Pivovar Nová Paka - Stadión Kutná Hora 2:7 (0:2, 2:2, 0:3)

Nová Paka - V první třetině si vytvořili hosté převahu, kterou navíc v přesilové hře v 7. minutě využili Veithem. Ve 12. minutě přišlo vyrovnání. Czurilla poslal kotouč na útočnou modrou, kde jej v boji získal Horák a v samostatném úniku dokázal hostujícího brankáře Hanuše překonat. Hostující hráči protestovali proti dosažení branky. Kupodivu se jim podařilo rozhodčí přesvědčit. Hlavní roli zahrál čárový Vízek, který potvrdil hlavnímu údajné hákování Czurilly, ale mimo děj. Nemělo to na zakončení akce vliv. Branka nebyla nakonec uznána a navíc byl Czurilla potrestán dvouminutovým trestem. V poslední minutě první třetiny zvýšili hosté vedení. Po přestávce začali domácí větší aktivitou, získali územní převahu a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. V 25. minutě založila třetí řada rychlý protiútok. Rychlovského střela se odrazila od horní tyče na záda brankáře, který kotouč zalehl. Domácí hráči se začali radovat z branky. Hlavní rozhodčí snad ani neměl jinou možnost než branku uznat a ani čárový Vízek nenašel odvahu hlásit pravý stav skutečnosti. Tímto trendem rozhodování se neslo celé utkání. Bylo plné nepřesností v posuzování nepovolených zákroků. Držení hokejek, v kterém byli přeborníci hostující hráči, se netrestalo vůbec. O dvě minuty později hosté zvýšili vedení a krátce po půli utkání dali čtvrtou branku, kterou nemohl vidět ani hlavní rozhodčí Stránský. Domácím nepomohly ani protesty. Od této chvíle hráli domácí na dvě řady. Zvýšili úsilí a získali opět územní převahu. V 38. minutě dokázali snížit v přesilové hře. Pavlů si vyměnil kotouč s Horákem a posledně jmenovaný dal druhou branku domácích. Pak následovala dvě vyloučení domácích. Režii drželi pevně v rukou rozhodčí. Domácí se ubránili i ve třech, ale na ofenzivu nezbývalo sil. V poslední části se hosté snažili neinkasovat. Novopačtí byli nuceni útočit, ale na přehuštěnou obranu nenašli recept. Hosté podnikali rychlé a nebezpečné protiútoky. Ve 46. minutě dostal ideální kotouč od J. Křížka Czurilla. V samostatném nájezdu nebyl posledně jmenovaný hráč úspěšný. Z rychlého protiútoku dokázali naopak hosté vstřelit asi nejdůležitější branku utkání. Domácí dál bojovali, ale hosté nenechali hře volný průběh. Snažili se přerušovat a kouskovat hru i za cenu potyček, z kterých si vždy, ač je začali, odnesli rovnocenné tresty jako domácí hráči. Do konce utkání obdrželi domácí z přemíry útočných snah dvě branky. Ve středu mají hráči Nové Paky volno. V neděli zajíždějí do Litomyšle. Odjezd je v 13.30 hodin.

Branky BK: Rychlovský, Pavlů, as. P. Šmika a Horák - Paroubek 3, Veith 2, Spousta, Beck. Vyloučení: 10:13 a OT (Svoboda), využití: 1:1. Rozhodčí: Stránský - Vízek, Sehnoutka. Diváků: 350. Střely na branku: 23:25. Sestava BK: Věchet 78,1% (Klik) - Karban, J. Křížek, Štohanzl, Rezek, Štulák, Ženíšek - Nedomlel, Pavlů, Sucharda, 20 Rejthárek - Kolovratník, Czurilla, Horák - P. Šmika, Rychlovský, Vondrák, trenér: B. Šmika st.

(bš)

Cenné tři body z derby utkání

Jičín - Zápasy posledního kola první poloviny soutěže pokračovala III. liga basketbalistů. Jičínské hráče čekali soupeři ve Dvoře Králové a Trutnově, tedy na hřištích, kde si hosté bodový zisk připisují málokdy.

TJ Dvůr Králové n/L - BSK TJ Jičín 57:62 (18:37)

Domácí tým má na svém kontě v letošní soutěži už pět vítězství a navíc si získal patřičný respekt vítězným tažením Českým pohárem. Jičínští, dobře si vědomi toho, že pro ně začínají záchranářské práce, vstoupili do utkání s velkým elánem a v úvodních šesti minutách si vybojovali jedenáctibodový náskok (3:14), který soustředěnou hrou dokázali do poločasu zvýšit až na překvapivé, devatenáctibodové, vedení. Po změně stran nastal obrat. Domácí využili, že na Jičíňácích se začala projevovat únava a jejich obrana již nebyla neprostupná. Dvůr měl více prostoru, dařilo se mu střelecky a postupně snižoval náskok hostí. Přičteme-li doslova žalostnou střelbu tr. hodů Jičína (jen 40% úspěšnost) nebylo divu, že tři minuty před koncem trojkou Haška skóre vyrovnali (56:56) a závěr zápasu opět vypadal na souboj nervů. V koncovce však jičínští borci opět zlepšili hru v obraně, a to jim přineslo vydřené vítězství.

Body Jičína: T. Banýr 23, D. Stěhulka 12, M. Banýr 10, T. Brunclík 8, O. Stěhulka 7, M. Šatný 2. Za domácí nejvíce: J. Hašek 17, T. Veselý 15, J. Cejnar 9, R. Cejnar 8, Vl. Jansa 6. Fauly: 25:17. Tr.hody: 26/17:34/14. Trojky: 4:4 (T.Banýr). Rozhodčí: Šilhavý z Přelouče a Lunga z Hradce Králové.

BK Lokomotiva Texlen Trutnov - BSK TJ Jičín 86:70 (39:43)

Jičínu se opět podařilo v samém začátku utkání přibrzdit rozjetý domácí tým a sehrát s ním naprosto vyrovnanou partii. Do druhé půlky si dokonce nahrál čtyřbodový náskok. O ten však brzy po změně stran přišel, a to především zásluhou ostrostřelců Lokomotivy Korbeláře a Ponikelského. Jejich pět trojek v krátkém časovém úseku posadilo domácí tým na koně. Hosté platili za nedůslednost v obraně a postupem času podléhali narůstající nervozitě. Dvě minuty před koncem byl stav ještě nadějný 73:67. Ve 39. minutě rozhodčí Jičínu odpískal 7(!) faulů a domácí ze 14 tr. hodů 13 proměnili (ze hry nedali nic), hřiště pro 5OCH museli opustit Vik, Šatný, D. Stěhulka, T. Banýr a Brunclík a tak konečný výsledek (výše bodového rozdílu) je poněkud zavádějící.

Body Jičína: T. Banýr 22, T. Brunclík 15, M. Banýr 13, V. Vik 9, D. Stěhulka 4, O. Stěhulka 3, M.Šatný a J.Šindelář po 2. Body Trutnova: Korbelář a Ponikelský po 29, Stejskal 11, Choutka 8, Dolejší 6. Fauly: 20:33. Tr.hody: 34/27:17:10. Trojky: 10:4. Rozhodčí Brabec z Chrudimi a Lát z Pardubic. Za všechny komentáře k jejich výkonu (mimo již zmíněné 39.min.) snad jen ještě bilance střelby tr.hodů ve 2. poločase - domácí 23/18: hosté 1/0. Tato čísla potvrzují naši domněnku, že by utkání III. ligy neměli řídit rozhodčí zainteresovaní na výsledku klubovou příslušností.

Josef Kozák

Zimní turnaj FK Turnov

Košťálov - Železnice 3:2 (1:2)

Turnov - Svoje druhé vystoupení na turnaji začala Železnice lépe než úvodní zápas s Pěnčínem a za 20 minut vedla zásluhou branek Kozáka a Karla Ziegelheima z pokutového kopu 2:0, když ještě jednu penaltu rozhodčí soupeři odpustil. Košťálov snížil v poslední minutě první půle brankou z penalty za faul na Janatu. Tento hráč byl u všech rozhodujících akcí utkání, po změně stran dělal zelenobílé obraně velké problémy a má největší podíl na porážce Železnice. Ta ve druhém poločase polevila, nastřelila Vaškem pouze tyč a když tři minuty před koncem přehlédl nepřesný sudí i ruku v pokutovém území Košťálova, odjela tentokrát z Turnova s prázdnou. Po dvou odehraných kolech je tak Železnice v tabulce skupiny A na 2. místě se třemi body. Železničtí hráči sehrají příští zápas v sobotu 29. ledna od 11.30 hodin s mužstvem FK Turnov.

(pk)

Extraliga mladších dorostenek

Nová Paka - Mladé novopacké basketbalistky, které poskočily na šesté místo v tabulce, přivítají tuto sobotu od 16. hod. celek Pardubic a v neděli od 9. hod. družstvo Přerova. V prvé části extraligy v Pardubicích sokolky zvítězily 54:43 a v Přerově prohrály 55:57. Výkon Pardubic je odvislý převážně na startu dvou pivotmanek, téměř 190 cm vysokých sester Kulichových, takže tento celek, který je zatím v tabulce poslední, dociluje velice rozdílné výsledky. Zápas s Přerovem je ve své podstatě utkáním pravdy, protože právě přerovský celek novopacká děvčata po posledním dvoukole předstihla v tabulce. Vítězství v obou utkáních by již téměř zajistila novopackým dorostenkám play-off, které bude hrát prvých osm celků extraligy. Hráčky Nové Paky jsou v tabulce na 6. místě s 18 body a mají skóre 702:836.

Výsledky posledního dvoukola: Pardubice - Kompresory 46:53, Přerov - Strakonice 38:82, Žabovřesky - Slovanka 84:34, Lachema Brno - Karlovy Vary 46:76, Hradec Králové - Kralupy 76:49, Nová Paka - USK Praha 53:76, Pardubice - Strakonice 49:58, Lachema Brno - Slovanka 31:38, Žabovřesky - Karlovy Vary 82:62, Nová Paka - Kralupy 78:72, Hradec Králové - USK Praha 56:62.

(bas)

Oblastní topspiny

Jičín - Výsledky našich zástupců ve vyšších soutěžích stolních tenistů. Divize muži: Jičín A - Choceň B 3:10, Jičín A - Sedlec 9:9. Oblastní přebor muži: Jablonec n.J. - Stará Paka A 2:10, Semily - Stará Paka A 5:10. Oblastní soutěž muži: Poříčí - Valdice 5:10, Úpice A - Valdice 9:9, Poříčí - Jičín B 3:10, Úpice A - Jičín B 9:9, Stará Paka B - Úpice B 10:4, Stará Paka B - Vrchlabí C 10:5, Turnov C - Hořice 7:10, Nová Ves - Hořice 1:10, Turnov C - Žeretice 10:6, Nová Ves - Žeretice 3:10.

(n)

Volejbalový přebor

Jičín - V oblastním přeboru volejbalistů vyhrála Dřevěnice v Broumově dvakrát 3:0, Hořice podlehly ve Vrchlabí rovněž dvakrát 0:3. Další výsledky: VK Hradec Králové - Police n.M. 0:3, 2:3, Turnov - Jaroměř 3:0, 3:0, Hronov - Slavia Hradec Králové B 3:0, 3:0.

Pozemní hokejisté vyhráli

Praha - Mistrovské soutěže v pozemním hokeji starších žáků pokračovaly 16. ledna v Praze Chodově 5. kolem.

Slavia Praha B - HC 1953 Jičí 0:10 (0:5). Branky: Petr Bryscejn (3), Marek Hlaváč (6) a Jakub Drozen.

V ten samý den a ve stejné hale bylo odehráno i 6. kolo.

HC 1953 Jičín - Slavia Hradec Králové 0:5 (0:3). Sestava: Roman Bryscejn - Petr Bryscejn, Mirek Junek, Marek Hlaváč, Marek Odvárko, Štěpán Gabriel, Mirek Šulc, Adam Berný a Jakub Drozen. Trenér: Jarda Zikmund.

7. mistrovské kolo se pak hrálo 23. ledna v Kostelci nad Černými Lesy, kde jičínští pozemkáři odvedli vynikající výkon. HC 1953 Jičín - HC Hostivař 7:1 (3:0). Branky: Vít Šupitar, Marek Hlaváč (5) a Jakub Drozen.

Tím skončila základní část mistrovských soutěží, ve které starší žáci HC 1953 Jičín obsadili s 18 body a poměrem branek 35:9 první místo. Po této základní části se tabulka rozdělila na dvě skupiny, ve kterých se bojuje o 1 až 4 místo a 5 až 8 místo. Jičínští pozemní hokejisté mají za sebou již první zápas finálové skupiny s tímto výsledkem. HC 1953 Jičín - HC Hostivař 3:1 (2:0). Branky: Vít Šupitar, Jakub Drozen a Marek Hlaváč. Sestava: Roman Bryscejn - Petr Bryscejn, Marek Junek, Vít Šupitar, Jakub Drozen, Marek Hlaváč a Marek Odvárko. Trenér: Jarda Zikmund.

Ve druhém utkání finálové čtveřice se střetli starší žáci týmů Slavia Hradec Králové - Slavia Praha A 7:2.

Poslední dvojkolo o mistrovský titul a sady dalších medailí bude sehráno 30. ledna od 10.00 do 15.00 hodin v jičínském sportovním areálu! Předzápas sehrají od 9.30 hodin mladší žáci HC 1953 Jičín se Slavií Hradec Králové. V jičínské sportovní hale bude zároveň mistrovská soutěž starších žáků slavnostně zakončena!

Ve finálové skupině o mistrovský titul se 30. ledna střetnou kolektivy v tomto pořadí: Od 11.20 hod. HC Hostivař Praha - Slavia Praha A. Od 12.00 hod. HC 1953 Jičín - Slavia Hradec Králové. Od 14.00 hod. Slavia Hradec Králové - HC Hostivař Praha. Od 14.00 hod. HC 1953 Jičín - Slavia Praha A. Přijďte naše mladé pozemkáře povzbudit na jejich zatím úspěšné cestě za mistrovským titulem!

(red)

Okresní finále ve florbalu

Jičín - V tělocvičně jičínské 4.ZŠ proběhlo okresní finále žákovských družstev ve florbalu. Tento rychle se rozšiřující sport na jičínském okrese zapustil pevně své kořeny, což se každoročně projevuje zvyšující se kvalitou soutěží, především chlapeckých. Ve finálové skupině chlapců se střetla družstva jičínského gymnázia, ZŠ Hořice Daliborka a 2. ZŠ Nová Paka. Přes vyrovnané souboje se jako nejlépe připravení ukázali chlapci z Hořic, kteří přehráli oba své soupeře a zajistili si postup do oblastního finále, kde jistě nebudou bez šancí na přední umístění. V souboji o třetí příčku bylo šťastnější družstvo novopackých, které o vítězství nad jičínskými rozhodlo již v prvním poločase. Nejlepším střelcem turnaje se stal hořický Jung, který soupeřům vstřelil celkem 12 branek.

Přehled výsledků: ZŠ Hořice Daliborka - 2.ZŠ Nová Paka 6:2, ZŠ Hořice Daliborka - Gymnázium Jičín 10:8, 2.ZŠ Nová Paka - Gymnázium Jičín 11:6.

Soutěž děvčat již zdaleka neměla takovou úroveň, přesto i zde se daly zhlédnout pohledné akce. O postup do oblastního finále se střetla družstva ZŠ Ostroměř, gymnazistky z Nové Paky a kolektiv pořádající školy. Nejvíce bojovnosti a střeleckého štěstí se objevilo na straně ostroměřských dívek, které tak budou náš okres reprezentovat v oblastním kole. Ovšem prosadit se mezi nejlepší bude o poznání složitější než v kategorii chlapců. Nejlepší střelkyní se stala členka vítězného kolektivu Novotná spolu s novopackou Matoušovou, když obě zatížily konto soupeřů osmi brankami.

Přehled výsledků: 4.ZŠ Jičín - ZŠ Ostroměř 3:12, 4.ZŠ Jičín - Gymnázium Nová Paka 4:5, ZŠ Ostroměř - Gymnázium Nová Paka 9:7.