Nové Noviny č. 3/0021. ledna 2000str. 12

Zasloužený první bod v boji o sestup

Hokej I.Vč liga: BK Pivovar Nová Paka - HC Carla Dvůr Králové 4:4 (0:1,3:1,1:2)

Nová Paka - Ve třetím kole nadstavbové části o sestup se střetla družstva z opačných pólů tabulky. První Dvůr Králové přijel do Nové Paky potvrdit svoje postavení. Měl k tomu možná ideální podmínky, když se domácí nacházejí v kritickém stavu. Po utkání ve Světlé, kde celá situace kulminovala, sáhlo vedení ke kroku, který byl v zákulisí rozhodnut již před svátky. Damoklův meč dopadl na kapitána a spolutrenéra Martina Horálka, který byl z novopackého kádru uvolněn. Po této změně se rozhodli dobrovolně opustit kolektiv jeho spoluhráči z Jablonce Petr Herbst a Jiří Langmajer. Brankář Josef Klik zatím zůstává a bude k dispozici při trénincích.

Již druhá změna v řadách novopackých hokejistů v této sezóně přinesla ovoce v podobě prvního bodu v boji o sestup. Doslova hvězdným výkonem jej vybojoval brankář Stanislav Věchet, v čemž mu pomohli bojovností a nasazením jeho spoluhráči.

Pro většinu diváků znamenal začátek utkání překvapení. Domácí nastoupili bez tří hráčů základní sestavy do boje. Hned v prvních okamžicích potěšili nasazením a snahou, přesto byla v sázce ještě výkonnost neprověřeného Věcheta. Již v 5. minutě se hosté ujali vedení, když přesně mířil k tyči od modré Hak. Ovšem v dalším průběhu domácí gólman získával pro své spoluhráče sebedůvěru výbornými zákroky. Nejvíce se vyznamenal při likvidaci samostatných nájezdů. Mírná převaha domácích v první třetině ke srovnání stavu nevedla. Na druhé straně se dařilo hostujícímu Kurfürstovi, když lapačkou zneškodnil Horákovo sólo.

V druhé části se radovali domácí z vyrovnání v přesilové hře. Kubálek dostal do jízdy pas od Kolovratníka. Za modrou napřáhl a kotouč se od levé tyče odrazil za Kurfürstova záda. V 28. minutě nevěděl Pavlů co s kotoučem, a tak jej od modré vyslal po otočce obloučkem na branku hostí. Zkušený ligový brankář překvapeně pustil kotouč mezi betony za svá záda. V půli utkání hosté využili přesilovku. Dvě minuty před závěrem druhé části dostal ideální kotouč od Nedomlela Kubálek. Kousek za modrou napřáhl a kotouč k radosti všech domácích příznivců skončil v soupeřově brance.

Do třetí třetiny nastupovali hosté oslabeni. Domácím se podařilo také tuto šanci využít. Pavlů naservíroval Kubálkovi, který bez přípravy vypálil mezi betony a dvoubrankový náskok byl na světě. Do branky putoval druhý gólman hostí Nový. Hosté přidali v útočné snaze a připravovali si stále více příležitostí. Zbytečně se nechal vyloučit domácí Štulák na 10 minut za protesty. Ve 45. minutě si domácí vzali oddechový čas, ale ani ten jim nepomohl. Královédvorští šli dál za svým cílem. O dvě minuty později snižoval nejtechničtější hráč hostí Bažant a o 19 vteřin později po rychlém kombinačně vedeném útoku vyrovnal Lubina. S domácími to opět vypadalo špatně, ale opravdu poslední instancí byl nepřekonatelný Věchet. Nakonec při troše štěstí mohl domácí Horák 12 vteřin před závěrem rozhodnout o vítězství Packých. Nestalo se tak, přesto byli domácí se spravedlivou remízou spokojeni.

Branky: Kubálek 3, Pavlů 1+1, as. Nedomlel a Kolovratník - Bažant 1+1, Hak, Rutrle, Lubina, as. Janeček 2 a Všetečka. Vyloučení: 7+OT Štulák: 9, využití 2:1. Střely na branku: 31:44. Rozhodčí: Stolín - Kreibich, Schánil. Diváků 350. Sestava BK: Věchet 91,7% (Tomeš) - J. Křížek, Karban, Rezek, Štohanzl, Štulák, Ženíšek - Nedomlel, Pavlů, Kubálek - Kolovratník, Czurilla, Vondrák - P. Šmika, Rychlovský, Horák (Sucharda, Rejthárek), trenér: Šmika st.

(bš)

Nábor nových karatistů

Jičín - Soukromá škola karate "Ryubukai Karatedo Dojo" pod vedením Jana Gyurise (osobního žáka japonského mistra Takao Nakayi) otevírá nábor nových členů všech věkových kategorií v Jičíně.

Informace o možnosti přihlášení se do tohoto sportovního oddílu je možno získat každé pondělí a v pátek, vždy od 16.30 do 19.30 hodin v tělocvičně 1. Základní školy v ulici 17. listopadu (u Biografu Český ráj).

(red)

Pozemní hokejistky HC Jičín 1953

České Budějovice - Starší dorostenky HC Jičín 1953 sehrály dvě vydařená utkání v Českých Budějovicích, kde v dopoledním zápase porazily HC Kodaň 4:1 (2:1). Po dvou brankách Jičína daly Katka Kolumpková a Pavlína Dittrichová.

Ve druhém utkání zvítězila naše děvčata po přesvědčivém výkonu nad ČKS Vyšehrad 1907 poměrem 7:0 (4:0). Na sedmi vstřelených brankách se společně podílely: Katka Kolumpková (3), Petra Podskalská (2), Pavlína Dittrichová a Štěpánka Jiřičová. Všechna děvčata hrála velmi odpovědně a trenér Jirka Kopánek byl s jejich výkonem velmi spokojen.

Dorostenky HC Jičín 1953 nastupovaly v sestavě: Petra Jenková, Irena Anténeová, Hanka Mašková, Katka Kopánková, Pavlína Dittrichová, Petra Hlavatá, Štěpa Jiřičová, Katka Kolumpková a z Prahy hostující Petra Podskalská a Katka Doubková.

Poslední kolo základní části pokračuje v neděli 30.1.2000 v Praze Chodově, kde dorostenky HC Jičín 1953 nastoupí proti vedoucím pražským Bohemians a v tabulce sedmé Slavii B.

Zimní turnaj FK Turnov zahájil

Turnov - Po několikaleté pauze letos opět vyplní zimní přípravné období fotbalistů zimní turnaj FK Turnov. Dvanáct mužstev bylo rozděleno do dvou skupin. Ve skupině A startuje třetí tým severočeské I.B třídy Sokol Pěnčín, Sokol Železnice, TJ Košťálov, FC Ingeo Lomnice nad Popelkou (bude střídat dorostenecké a první mužstvo), vedoucí celek okresního přeboru Mladoboleslavska a družstvo pořadatele, které suverénně vede tabulku okresní soutěže Semilska. Druhou skupinu tvoří celky okresních přeborů a soutěží - FC Turnov, Tatobity, Hodkovice, Sedmihorky, Strašnov a Klášter.

První kolo turnaje bylo na pořadu o uplynulém víkendu a do bojů zasáhl i jediný zástupce našeho okresu Sokol Železnice. Jeho utkání s Pěnčínem se odehrálo v sobotu na velmi dobře připraveném náhradním travnatém hřišti. Severočeši byli v první půli jednoznačně fotbalovější a neprosadili se jen díky dobrému výkonu obrany Železnice. Po změně stran se hra vyrovnala a zásluhou branek Kozáka a Procházky si silně nekompletní Železnice připsala letošní první vítězství. V dalších zápasech A skupiny nestačili pořádající na Doubravu a podlehli 2:4, dorost Lomnice se rozešel s Košťálovem smírně 3:3.

Turnaj pokračuje i o tomto víkendu - v sobotu se hrají zápasy B skupiny, v neděli potom změří síly Doubrava s Pěnčínem, Železnice s Košťálovem a Turnov s Lomnicí.

(pk)

Pozvánka na poslední 11. turnaj v "malé kopané", který se uskuteční v neděli 23. ledna 2000 od 8.00 hodin v hale sportovního areálu v Jičíně.

Neregistrované kuželky

Jičín - Bohužel chřipka se nevyhnula ani hráčům 24. ročníku turnaje neregistrovaných a tak některé kolektivy nastoupily oslabené, případně nastupovali hráči s teplotou přímo z postele. Natex B postupuje do 1.ligy a z té sestupuje po ročním působení tým Brada A. 2. ligu opouští ČSTV Jičín.

1.liga: Cihelna Staré Místo A - Silnice A 934:898 (Čermák 256 - Jos. Novák ml. 237) Vynikající utkání. Tým Cihelny bojoval o umístění mezi třemi nejlepšími a to jim mohlo zajistit pouze vítězství. JVZ Elektro - ZS Podůlší 909:837 (Zikmund 234 - Josef Kolář a Louma 214). ČSAD A - Brada A 905:851 (Klapka 241 - Pristanda 230) Kdo vyhraje, ten se zachrání, poražený opouští 1.ligu. Vše rozhodlo až poslední kolo. Natex A - Silnice B 907:877 (Bureš st. 236 - Mazáček 235). 2.liga: Tatra - ZZN Jičín A 875:824 (Veselý 240 - Rosůlek 244). PPT Hradec Králové - Kačeři 891:792 (Jahodka 230 - Jirka 226) Tým "dálkařů ze Šibeňáku" v boji o záchranu opravdu zabojoval a zůstává i pro příští ročník ve 2. lize.

Natex Jičín B - AGS Jičín 917:903 (Tománek 252 - Jedlička a Reiter 238) Ve výborném, dramatickém utkání se hrálo o postup do 1. ligy. Před zcela zaplněnou kuželnou rozhodla až závěrečná dorážka. Rento - ČSTV 903:879 (Šedivý 260 - Vít 222).

Body zůstaly v Poličce

Hokej II.Vč.L: Spartak Polička - HC Jičín 4:3 (1:2,3:1,0:0)

Polička - Další porážku si muži HC Jičín přivezli z Poličky, kde i přes chvílemi drtivou převahu nedokázali vybojovat alespoň bod.

Domácí dali první branku v 8. minutě. Jičínští srovnali gólem D. Charypara v 17. minutě a tentýž hráč přidal přesně o minutu později i druhou branku. Hosté bohužel nedokázali využít následující dvouminutovou přesilovku 5:3 a to se jim stalo osudným. Po skončení této přesilovky, která trvala ještě téměř minutu ve druhé části hry, domácí na začátku 23. minuty vyrovnali a o další dvě minuty později, dokonce v oslabení, se ujali vedení. Začala 30. minuta a domácí zvýšili vedení na 4:2 a brankáře Šímu v kleci Jičína vystřídal Skákalík. Ve 38. minutě to byl opět D. Charypar, který skóroval do sítě domácích. Bohužel to ale byla poslední branka Jičína a dokonce i celého utkání. Ve třetí třetině měl Jičín sice více ze hry, ale na změně skóre se to už neprojevilo. Domácí silně povzbuzovaní přítomnými 485 diváky vítězství udrželi.

Všechny branky Jičína dal D. Charypar. Jednou přihrál Šoltys. Vyloučení: 9:8 bez využití, v oslabení 1:0. Rozhodčí: Pařízek - Bláha, ing. Kejř. Sestava HC Jičín: Šíma, Skákalík - Švancar, Zezulka, Pěnkava, Dušek, Surma, Stříteský, Bretl, Fadrhons, D. Charypar, Šoltys, Vraštil a Jansta.

(mj)

Další zápasy HC Jičín

Dorost: HC Jičín - HC Choceň 9:2 (2:2,3:0,4:0) Vysoké vítězství domácích, kteří sice v první třetině trochu zaváhali, ale od druhé třetiny převzali iniciativu na své hole a soupeře přehráli. Ve třetí třetině dokázali dokonce v rozpětí 20 vteřin dát dva góly v oslabení. Branky Jičína: 2x Janďourek, 1x Daniel, Karban, Štěp, Dinga, Musil, Šimek a Konopáč (z trestného střílení), as. 2x Rejmont, 1x Šimek, Štěp, T. Sedláček, Čížek a Daniel. Vyloučení: 1:0 bez využití, v oslabení 2:0. Rozhodčí: Ježek, Dlabola, J. Kejzral.

Dorost: HC Světlá n/S - HC Jičín 2:8 (0:3,1:3,1:2) Také ze Světlé nad Sázavou si jičínští dorostenci přivezli vysoké vítězství a připsali si další dva body do tabulky. Branky Jičína: 2xRejmont a Šimek, 1x Sedláček, Musil, Semecký a Janďourek, as. 2x Semecký, 1x Janďourek, Hruška, Čuban, Čížek, Rejmont a Rozsypal.

Starší žáci: HC Hronov - HC Jičín 2:4 (0:1,0:2,2:1) Branky Jičína: 2x M. Rosůlek, 1x Žofka a Vaníček, as. Vaníček, Štěp a Kvapil.

Starší žáci: HC Jičín - BK Nová Paka 3:5 (0:0,3:2,0:3) Okresní derby rozhodli pro sebe hosté až v poslední části hry, když v první třetině nepadla ani branka a v druhé byli o jednu branku lepší domácí. Branky Jičína: Rosůlek, Vaníček, Grossman, as. Vaníček a Žofka. Branky BK: 2x Beneš, 1x Petráček, Trejbal a Fejfar, as. Otta, Fejfar, Petráček, Nožička a V.Vaníček. Vyloučení: 3:2 bez využití. Rozhodčí: J. Kejzral a T. Svoboda.

Mladší žáci: HC Hronov - HC Jičín 6:2 (1:1,3:1,2:0) Prohra Jičínských o čtyři góly na ledě soupeře, když obě branky Jičína dal Houžvička, jednu z trestného střílení.

Mladší žáci: HC Jičín - BK Nová Paka 1:5 (0:3,1:1,0:1) Ani na domácím ledě se Jičínským nepodařilo získat ani bod a v sousedském derby prohráli rovněž o čtyři branky, když jedinou branku domácích dal opět Houžvička. Branky BK: 4x Bucek, 1x Ouzký, as. 3x Ouzký a 1x Lízr. Vyloučení: 4+5min+OK:5 bez využití. Rozhodčí: Zd. Kejzral, T. Svoboda.

Elévové: Spartak Nové Město n/M - HC Jičín 2:3 (2:1,0:0,0:2) Vítězství Jičína, o kterém se rozhodlo až v poslední třetině. Branky Jičína: Novotný, Mizera a Smolík, as. Novotný a Mizera.

Přípravky A: Spartak Nové Město n/M - HC Jičín 1:10 (0:4,0:0,0:3,1:3) Branky Jičína: 4x Hušek a Novotný, 1x Mácha a Body, as. 3x Mašek, 2x Hušek, 1x Novotný a Mácha.

Přípravky B: Spartak Nové Město n/M - HC Jičín 2:2 Branky Jičína: Mikolášek a Vrána, as. T. Havelka ml.

(mj)

Basketbalová 2. liga žen: sokolky protrhly smůlu

Nová Paka - Po sobotní porážce, kdy nadupané basketbalistky Hradce Králové byly lepším celkem, se v neděli sokolkám konečně podařilo protrhnout smůlu a porazit celek Stěžer o 20 bodů.

Sokol Nová Paka - Sokol Hradec Králové 71:84 (25:44)

Špatná střelba v prvém poločase sobotního utkání znemožnila novopackým basketbalistkám dosáhnout lepšího výsledku. Vyšší a fyzicky výborné hráčky hradeckého Sokola, musely na novopacké palubovce vyhrát, protože jinak by ztratily postupovou naději. Svoji rychlou a agresivní obranou, jdoucí někdy až za hranici pravidel, nedaly domácím hráčkám čas ke střelbě a to se projevilo v malé úspěšnosti.

Packé hráčky stačily ještě sice dorovnat počáteční vedení hostujícího celku (11:3) a ve 12. minutě otočit na 15:13 ve svůj prospěch, ale to bylo z jejich strany po celý prvý poločas vše. Ve zbývajících minutách do poloviny utkání zaznamenaly pouze 10 bodů a to na rozjeté soupeřky nestačilo. Ve druhé části se hra Novopackých zlepšila a v posledních minutách upravily na přijatelný rozdíl 13 bodů. Na agresivní až nebezpečnou hru hráček z Hradce, kterou nechali mnohdy rozhodčí bez povšimnutí, doplatila zraněním i domácí Jitka Knapová. Z domácích podala nejlepší výkon pivotmanka Nývltová, která se tentokrát dokázala prosadit i střelecky. Zvláště její trestné hody, vsítila 13 košů ze 14, stojí za povšimnutí. Střelecky se ještě prosadila Petra Kalendová. Třemi trojkami se blýskla i její sestra, ale bohužel k jejich vstřelení potřebovala daleko více pokusů než jindy.

Nývltová 19,14/13!!,2, Petra Kalendová 18,1x3,6/5,3, Pavla Kalendová 13,3x3,2, Urbanová I. 9,1x3,0,4, Fejfarová 6,2/2,3, Havlíková 5,4/3,3, Doubravská 1,4/1,4, Urbanová M. 0,0,2, Horáčková 0,0,2, Knapová 0,2/0,0. Za Hradec Králové nejvíce Štětková 11. Trestné hody 32/24:23/14, trojky 5:5, fauly 25:28, 5OCH 0:1.

Sokol Nová Paka - Sokol Stěžery 84:64 (34:31)

Basketbalistky Stěžer, vědomy si velmi dobrého výsledku z utkání v Liberci, kde tamnímu celku podlehly o pouhých 6 bodů, nastoupily k utkání velmi sebevědomě. Ve 4. minutě již vedly 10:4. Sokolky otočily do 7. minuty díky dvěma trojkám Ivety Urbanové a jedné trojce s dvojkou Petry Kalendové na 15:10. Hráčky z předměstí Hradce Králové opět kontrovaly na 24:18 ve svůj prospěch. Domácí se úporně snažily náskok soupeřek zlikvidovat, ale smůla se jim začala lepit na prsty. Několik míčů jim vypadlo z obroučky a to mělo neblahý vliv na jejich klid. Až teprve v necelých posledních třech minutách prvé poloviny se jim podařilo zvrátit neutěšený stav 29:25 pro Stěžery. Do šatny, díky sérii sedmi bodů, odcházely o tři body šťastnější. Hostujícím basketbalistkám se po přestávce opět podařilo výsledek otočit. Na ukazateli ještě nesvítila 5. minuta a tým ze Stěžer opět vedl 41:36. Dále se oba celky střídaly ve vedení. Až teprve v úseku mezi desátou a jedenáctou minutou, kdy vydařeným presováním sebraly domácí sokolky hostujícím hráčkám několik míčů, které proměnily, podařilo se jim odskočit na jedenáct bodů a upravit stav na 58:47. Tento náskok taktickou hrou dokázaly do konce zápasu ještě zvýšit. V celku domácích platila na obranu soupeřek svojí zkušeností Eva Havlíková, která trestala fauly protihráček úspěšně proměňovanými trestnými hody. Své si odvedly, zvláště při bránění, i obě pivotmanky Nývltová a Martina Urbanová. Střelecky se dařilo Ivetě Urbanové a ve druhém poločase se k ní přidaly sestry Kalendovy. Na rozehrávce ve druhé části hry si velmi dobře vedla Horáčková.

Urbanová I. 24,3x3,5/3,2, Kalendová Pavla 20,2x3,8/6,4, Havlíková 16,9/8,4, Petra Kalendová 12,2x3,2/2,5, Horáčková 7,1x3,2/2,2, Nývltová 3,6/3,3, Urbanová M. 2,0,5, Fejfarová 0,0,0, Jislová 0,0,0. Za Stěžery nejvíce Rouchalová 18. Trestné hody 32/24:37/23, trojky 8:1, fauly 25:24, 5OCH 2(Petra Kalendová 28.min., Urbanová M. 37. min.):1.

Nyní si musí sokolky počkat na nové rozlosování třetí a čtvrté části 2. ligy, která bude dále pokračovat se šesti celky, již bez dvou postupujících týmů do finálové skupiny. Jisté je, že budou hrát o posledním lednovém víkendu, ale nevědí, kde a s kým.