Nové Noviny č. 2/0014. ledna 2000str. 12

Nový český rekord dorostenky Petry Šindelářové

Jablonec n/N - Po krátké zimní přestávce vstoupili atleti do halové sezóny. V atletické hale v Jablonci nad Nisou se představila skupina jičínských dorostenek na Euroregionálním mítinku juniorů a dorostu. Na startu se kromě českých závodníků objevili i atleti z Polska, Německa a Slovenska. Děvčata začala sezónu velice úspěšně, o čemž svědčí nejen zisk tří prvních a dvou třetích míst, ale na začátek sezóny i kvalitní výkony.

V závodě na 400 m juniorek zvítězila Veronika Plesarová, když dosáhla času 59,04 vteřiny. Ve vrhu koulí dorostenek dominovala Kateřina Marešová, která tříkilové náčiní poslala do vzdálenosti 12,38 metrů. Obě loňské žákyně tak zahájily své působení ve starší kategorii vítězstvím. Petra Šindelářová zvítězila ve skoku vysokém (168 cm) a obsadila třetí příčky ve vrhu koulí (11,81 m) a v překážkovém závodě na 60 metrů, kde časem 9,26 vteřiny za dvojící polských závodnic vytvořila nový český rekord dorostenecké kategorie. Jičínská atletika po řadě let tak opět na nějaký čas bude figurovat v rekordní listině.

Kromě umístění na stupních vítězů startovala děvčata i v dalších disciplínách. Po nevydařeném rozběhu na 60 metrů juniorek dokázala Veronika Plesarová zvítězit v B finále (8,24 vt.), Kateřina Marešová skončila pátá ve skoku vysokém (150 cm). Na trati 800 metrů se nedařilo podle vlastních představ dvojici Petra Vymlátilová a Dita Ondřejová, které v průměrných časech obsadily místa uprostřed startovního pole.

Start do halové sezóny se jičínským atletkám vydařil, ale vrcholem budou halová mistrovství jednotlivců, která se konají v únoru.

(PeŠ)

Policejní přebor v kopané

Jičín - Předposlední den minulého roku proběhl ve Sportovním areálu v Jičíně již 3. ročník policejního Okresního přeboru v malé kopané. Organizačně zajistila turnaj skupina služební přípravy ve spolupráci s PSK Jičín. Turnaje se zúčastnilo deset osmičlenných družstev.

Soutěž probíhala ve dvou skupinách systémem každý s každým. První dvě družstva ze skupin se spolu utkala v semifinále, vítězové ve finále a poražení o bronz. Ostatní družstva bojovala o konečné umístění. Po dramatických bojích se do finále probojovalo družstvo kriminální policie a překvapení turnaje, družstvo OOP Kopidlno. Vítězem celého turnaje se po celkem hladkém průběhu a výsledku 6:1 stalo družstvo SKP.

Na závěr turnaje byl vyhlášen nejlepší střelec, kterým se stal se třinácti brankami pprap. Tomáš Kocourek, oblékající dres vítězného družstva. Nejlepším brankářem a zároveň i nejstarším účastníkem byl vyhlášen kpt. Josef Holec, hájící branku Slavia team. Za bezchybné vedení zápasů patří poděkování kvalifikovaným rozhodčím Kolumpkovi a Vítovi, kteří bděli i nad regulérností celého turnaje.

Konečné pořadí: 1. SKP I., 2. OOP Kopidlno, 3. OOP Jičín A, 4. Slavia, 5. ODI, 6. OOP Hořice, 7. OÚV Jičín, 8. SKP II., 9. OOP Jičín B, 10. OOP Nová Paka.

por. Vladimír Brendl

Přivezli dva body z Pardubic

Hokej II. Vč liga: Sokol Staré Jesenčany - HC Jičín 5:7 (2:1,1:2,2:4)

Pardubice - Domácí začali v pardubické hale velice aktivně a v 11. minutě vedli už 2:0. Jičínští snížili ve 14. minutě Šoltysem, a to bylo v první třetině vše. Střelec prvního gólu jičínských vyrovnal v 25. minutě v přesilové hře po přihrávce Pěnkavy. O další dvě minuty později se ale domácí opět ujali vedení. Přišla 31. minuta a jičínský Surma vyrovnal, dokonce v oslabení.

Ve 42. minutě D. Charypar přidal čtvrtou branku hostí opět v oslabení. Když pak o dvě minuty později přidal Dušek pátou branku do sítě domácích a v následující minutě ještě Šír využil přesilovku, bylo o vítězství Jičína rozhodnuto. Domácí sice v 51. minutě ještě snížili, ale šest minut před koncem dal sedmou branku hostí Dušek. Na stejné skóre, jako v prvním vzájemném měření sil, domácí upravili 38 vteřin před koncem utkání.

Branky Jičína: 2x Šoltys, Dušek, 1x Surma, D.Charypar a Šír, as. 2x Pěnkava a T. Charypar, 1x Valentin a Surma. Vyloučení: 4:8, využití 0:2, v oslabení 0:2. Rozhodčí: Ing. P. Svoboda - P.Svoboda, Lobo. Sestava HC Jičín: Skákalík - Stříteský, Valentin, Fadrhons, Jansta, Šoltys, Zezulka, Bretl, Dušek, Surma, Pěnkava, Šír, D.Charypar a T. Charypar.

(mj)

Zdrcení hokejoví fanoušci hromadně odešli

Hokej I. Vč liga: BK Pivovar Nová Paka - HC Hlinsko 3:6 (1:0,1:0,1:6)

Nová Paka - Domácí začali velmi aktivně a měli v úvodu i výhodu přesilové hry. Konečně se domácí příznivci dočkali soustředěného tlaku, z kterého pramenily šance. Úvodní branku vstřelil Horálek, když se dokázal uvolnit a obstřelit výborného Faltu. Do vynikající příležitosti se dostal i Kubálek. O chvíli později zahrozili hosté. Ježkova střela od modré skončila naštěstí na tyči. S přibývajícím časem jejich pokusů přibývalo, ale pouze ze střední vzdálenosti. Domácí stále pokračovali v nevídané aktivitě. Obránci zakládali protiútoky, drželi útočnou třetinu, ale vypracované šance zůstávaly nevyužity. Do slibných situací se dostávala řada Herbst, Langmajer a Nedomlel. Ovšem ani ve vyložené situaci do odkryté branky, po vyšachování obránců, nedokázal Nedomlel přesně v rychlosti umístit.

Ve druhé části pokračovala hra podle stejného scénáře. Tentokrát se ale museli domácí dvakrát bránit v oslabení. Dokonce i za těchto situací si dokázali vypracovat brankové příležitosti. V půli utkání dokázali domácí dát druhou branku. Od modré střílel Karban, kotouč posunul Horálek a Pavlů zasunul za bezmocného Faltu. Velkou šanci měl Herbst, ale branku mu hlavní rozhodčí Vávra neuznal. Po dvou třetinách byl stav 2:0 a domácí příznivci byli spokojeni. Kdyby Pačáci vedli větším rozdílem, nikdo by se nedivil. Jenže brankář hostí Falta své spoluhráče držel excelentním výkonem (úspěšnost nad 92%).

Do sedla posadila hosty nenápadná akce v první minutě poslední třetiny. Řada vedená Horálkem nedokázala vyhodit kotouč z vlastního pásma a chybičku nenapravil ani brankář Klik. Ještě v těchto chvílích to nevypadalo s domácími špatně, dál pokračovali ve stejném tempu. Bohužel hosté dokázali srovnat ve 46. minutě střelou Ježka od modré. Veškeré úsilí bylo zničeno. Po střídání stran opět v přítomnosti druhé řady se dostali hosté dokonce do vedení a jelikož není domácí kolektiv psychicky silný, bylo založeno na pěknou ostudu, v kterou zatím ani pesimista nevěřil. V téže minutě vyslal Langmajer Herbsta do úniku. Posledně jmenovaný byl úspěšný, když kotouč procedil mezi betony za Faltova záda. V těchto fázích opět zvítězila falešná představa hráčů v novopackém dresu. Trenér byl nucen stáhnout hru na dvě řady. Ze hry byla vyřazena třetí řada, kterou chtěl nechat spolutrenér Horálek sedět od začátku! Vyvolení jedinci ovšem (pokolikáté již?) nedokázali daný úkol splnit. Šest minut před koncem inkasovala první řada. Podruhé v této části hry se dostali hosté do vedení a svoji šanci již nepustili. Necelé dvě minuty před závěrem se domácí pokusili o hru bez brankaře. Herbst neudržel kotouč v útočném pásmu. Štohanzla dokázal výborný Kopecký na půl délky kluziště dobruslit přesto, že měl třímetrovou ztrátu a do prázdné branky pečetil vítězství svého týmu. Zdrcení diváci se dali na hromadný odchod. To ale nebylo vše. Rána z blbosti přišla v podobě šesté branky v kleci domácích. V poslední třetině měl domácí Klik 72% úspěšnost!? Hostující Falta pokračoval dál v bravurních zákrocích. Za stavu 3:5 domácí Pavlů poslal kotouč do prázdné branky, ale ruka fakíra dokázala kotouč skrýt.

Co dodat? Fanoušky museli domácí hokejisté velmi zklamat i přes to, že byli po většinu utkání lepší. Prostě v hokeji rozhodují branky, a ty domácí těžko dávali a hlavně lehko dostávali. V neděli 16. ledna čeká domácí na vlastním hřišti Dvůr Králové. Domácí musí zvítězit, chtějí-li pomýšlet na záchranu.

Branky: Horálek 1+1, Pavlů, Herbst, as. Karban 2x, Langmajer a Nedomlel - Kopecký 4+1, Hapopelka, Ježek, as. Vrána 2x a Havel. Vyloučení: 2:3, využití: 1:0. Rozhodčí: Vávra - Vokřál, Srna. Střely na branku: 34:25. Diváků: 300. Sestava BK: Klik 83,3% (Věchet) - Štohanzl, Rezek, Karban, J. Křížek, Horák, Štulák - Langmajer, Herbst, Nedomlel - Horálek, Czurilla, Pavlů - P. Šmika, Rychlovský, 40'Kolovaratník, Kubálek - trenéři: Šmika st., Horálek, ved. družstva: Šmika ml., masér: M. Fišar.

7.Litomyšl volno

Ostatní výsledky: Dvůr Králové - Kutná Hora 5:1, Třebechovice - Světlá 5:3.

Novopacká hokejová liga

TJ Sokol Martinice - HC Claudia Dobrá Voda 4:2 (0:0, 2:1, 2:1) - Branky: Kavan 2, Cejnar, Hádek - P. Pospíšil, Nekvinda.

TJ Sokol Martinice - ZD Dobrá Voda 2:5 (0:2, 1:2, 1:1) - Branky: Pochop, Bartoš - Šť. Karban 2, L. Kubišta, Kokošín a Petera.

Max Nová Paka - TJ Sokol Martinice 8:1 (2:1, 3:0, 3:0) - Branky: Horáček 3, Rykl 2, Funda, Krsek a Knap - P. Pacholík.

Jičín tentokrát body z Náchoda nepřivezl

Hokej I.Vč liga: HC Náchod - HC Jičín 6:4 (2:0,3:1,1:3)

Náchod - Do třetí čtvrtiny soutěže vstoupili Jičínští ztrátou obou bodů na ledě soupeře. Byl to souboj o každý metr ledu dvou vedoucích celků tabulky. Štěstí se ale přece jen přiklonilo více na stranu domácích, když hostům ve skórování několikrát zabránila tyčka a hbitá lapačka domácího brankaře.

Úvodní minuty zápasu jasně patřily hostům, ale podle pravidla nedáš-dostaneš, první gól dali v 7. minutě domácí. Ti ještě v 18. minutě ve hře čtyřech proti čtyřem přidali druhou branku.

Na začátku druhé třetiny ubránili domácí přesilovku hostí, která pokračovala ze závěru úvodní části a po jejim skončení zvýšili na 3:0. Když měl Jičín na trestné lavici dva hráče najednou, přidali domácí čtvrtý gól. Jičíňáky to nedeprimovalo a za 30 vteřin, v době kdy ještě hráli o čtyřech, snížil Surma po přihrávce Pěnkavy. Poté se dalších 10 minut střídaly útoky na obou stranách a byli to domácí, kteří v 39. minutě zvýšili na 5:1.

Do branky Jičína nastoupil ve třetí třetině Skákalík místo Šímy. Ve 43. minutě snížil pěknou brankou Pěnkava z přihrávky Švancara. Domácí ale o minutu později přidali šestý gól. Přišla 48. minuta a T. Charypar dal třetí branku Jičína. Když pak za dalších 5 minut D. Charypar přidal čtvrtou branku, svitla hostům naděje na vyrovnání. Bohužel do konce utkání se už na skóre nic nezměnilo.

Branky Jičína: Surma, Pěnkava, T. Charypar a D. Charypar, as. 2x Šoltys, 1x Pěnkava a Švancar. Vyloučení: 7:7 + 1xOK, využití 1:1, v oslabení 0:1. Rozhodčí: Vávra - Hloušek, Kynčl. Sestava HC Jičín: Šíma (40. min Skákalík) - Valentin, Stříteský, Surma, Pěnkava, Dušek, Švancar, Novotný, Vraštil, T. Charypar, D. Charypar, Šír, Šoltys, Jansta, Zezulka, Fadrhons.

(mj)

Neregistrované kuželky

Silnice Jičín A vítězem letošního ročníku

Jičín - K utkání o vítěze letošního ročníku turnaje nastoupila mužstva Silnice A a ZS Podůlší před zcela zaplněnou kuželnu. Oběma družstvům přišlo fandit mnoho spolupracovníků. O výsledku však bylo rozhodnuto již v polovině střetnutí. Velice vyrovnaný kolektiv Silnice A nastoupil v sestavě: Růžička 238 shozených dřev, Novák ml. 235, Kracík 238 a Jar. Novotný 237. Myslím si, že tato čísla mluví za vše. Vynikající výkon podal ve 2. lize Petr Tománek (Natex B), který shodil 261 dřev.

1.liga: Silnice B - JVZ Elektro 897:841 (Mojžíš 252 - Petr Kolář 220, Kohout 220), Silnice A - ZS Podůlší 948:862 (Kracík a Růžička 238 - Josef Kolář 246), Cihelna Staré Místo A - Brada A 907:805 (Čermák 242 - Nekvasil 215), Natex A - ČSAD A 891:846 (Průcha 242 - Kvasnička 220). 2.liga: ZZN Jičín A - ČSTV 802:788 (Jiří Dědina 213 - Drška 229, Vencl 216), Tatra - PPT Hradec Králové 848:818 (Leština 240 - Klacek 217), AGS Jičín - Rento 913:863 (Zemánek 235 - Šulc 230), Natex B - Kačeři 924:833 (Tománek 261 - Jirka 222).

Závěrečné kolo 1. a 2. ligy se hraje dnes 14. ledna. Utkají se: Cihelna Staré Místo A - Silnice A a Tatra - ZZN A (14.45 h.), ZS Podůlší - JVZ Elektro a Kačeři - PPT (16.30 h.), ČSAD A - Brada A a AGS Jičín - Natex B (18.15 h.), Silnice B - Natex A a ČSTV - Rento (20.00 h.).