JIČÍN - PO až PÁ od 15.30 hod. do 7.00 h. SO od 7.00 h. až PO do 7.00 h. na "zubním středisku" v lípách, tel. 0433/582 111.

NOVÁ PAKA - PO až PÁ od 15.30 h. do 7.00 h. SO od 7.00 h. až PO do 7.00 h. na poliklinice, tel. 0434/621 082.

HOŘICE - PO až PÁ od 15.30 h. do 7.00 h. SO od 7.00 h. až PO do 7.00 h. v Městské nemocnici, tel. 0435/623 611.

15. a 16.1. od 8.00 do 12.OO hod. JIČÍN - MUDr. Petr Selinger, Sobotka, tel. 0433/571 686. NOVÁ PAKA - MUDr. Jana Masáková, tel. 0434/621 192. HOŘICE - MUDr. Jaroslava Nováková, tel. 0435/621 685, 624 272.

4 vepřové kotlety, sůl, mletý pepř, 80 g sádla, 2 cibule, mletá sladká paprika, 2 zelené papriky, 1 rajče (nebo 4 lžíce sterilovaného leča), 500 g hlávkového zelí, 500 g brambor, 1 dl bílého vína, kmín, majoránka, saturejka, špetka hořčičných semínek.

Vepřové kotlety na okrajích u kostí nařízneme, naklepeme, osolíme, opepříme a postupně opečeme v kotlíku na rozehřátém sádle. Maso z kotlíku vyjmeme, ve zbylém tuku dozlatova usmažíme drobně pokrájenou cibuli, zaprášíme ji paprikou, hned vložíme pokrájené papriky a rajče, zelí pokrájené na nudličky, kostky brambor, koření a vše zalijeme vínem. Směs dusíme za častého míchání, až zelenina a brambory změknou. Přidáme opečené kotlety, krátce je podusíme a hned podáváme.

Dobrou chuť

Porážka a vítězství packých sokolů

Nová Paka - Bez Nádvorníka, který byl několik dní před víkendovými zápasy postižen srdeční arytmií, prohráli minulou sobotu novopačtí sokolové úvodní utkání druhé části oblastního basketbalového přeboru v Heřmanově Městci s jedním z favoritů soutěže. Domácím, kteří nastoupili kompletní, v čele se svým elitním střelcem Topolským, se podařila odveta za prohraný zápas v Nové Pace a po zásluze zvítězili. V neděli v Hořicích, i když chyběl zraněný Bajer, Pačtí zvítězili a drží si tak stále kontakt s čelem tabulky.

Heřmanův Městec - Sokol Nová Paka 102:90 (59:44)

Utkání zahájili domácí basketbalovou smrští spolu s perfektní střelbou Topolského. Než se sokolové vzpamatovali, vedli již basketbalisté Městce v 7. minutě 23:7. Třináctá minuta již hrozila pro novopacké hráče debaklem, kdy ukazatel signalizoval 42:17. Naštěstí se sokolové vzchopili a zlepšenou obranou a střelbou začali náskok domácích postupně stahovat. Stav 66:59 v 6. minutě druhého poločasu byl pro Packé již radostnější, ale bohužel už neměli síly na zvrácení výsledku, zvláště když Bajer, Gottštein a Vondráček dohrávali se čtyřmi fauly.

V celku sokolů se blýskl výbornou střelbou Lukeš, který zatížil konto domácích třiceti body, z toho bylo osm úspěšných trojek. Bajer, vzhledem k potížím s kolenem nemohl hrát na plné obrátky, ale přesto byl druhým nejúspěšnějším střelcem. Snažili se i ostatní. Vondráček se trefil z trojky třikrát, Jisl dvakrát, dobře hráli Link a Gottštein. Ovšem na domácího Topolského, který vsítil do novopackého čeřenu 55 bodů, v sobotu nikdo neměl.

Lukeš 30,8x3,3/2,3(TT), Bajer 14,1x3,4/3,4, Vondráček 13,3x4,0,4, Link 12,2/0,3, Gottštein 9,2/1,4, Jisl 9,2x3,6/3,1, Sekot 3,2/1,1, Jirutka 0,0,3 (TT). Trestné hody 33/19:19:10, trojky 9:14, fauly 17:25, technické chyby 0:2, 5OCH 1:0.

Jiskra Hořice - Sokol Nová Paka 79:89 (38:48)

Domácím vyšel perfektně začátek a než se sokolové naučili hrát bez podkošového Bajera, již vedli v 5. minutě 18:8. Hosté ale pomalu začínali přebírat iniciativu a díky zlepšené střelbě získávali jeden bod za druhým. Ve 12. minutě to již bylo 27:27 a na konci prvé dvacetiminutovky měli již sokolové navrch 10 bodů. Ve druhé části nedělního utkání zkušenější hosté již kontrolovali stav a domácím nedávali žádné šance na zvrácení výsledku, i když pro pět osobních chyb již nehráli tři hráči základní pětky.

V hořickém týmu na sebe upozornil střelbou Košťál, ale prosadili se i Šťastný, Dovičovič a bratři Lánští. S absenci dvou klíčových hráčů se novopacký tým vzácně vyrovnal. Gottštein zaznamenal jednadvacet, Lukeš s Vondráčkem o bod méně, ale dali dohromady sedm trojek.

Za Hořice: Košťál 27,1x3,13/6,4, Šťastný 18,2x3,8/6,5, Dovičovič 12,1x3,8/5,4, Lánský Roman 12,0,3, Lánský Petr 8,1x3,2/1,4, Růžička 2,0,3. Za Paku: Gottštein 21,2/1,5, Vondráček 20,3x3,6/3,5, Lukeš 20,4x3,2/2,5, Jisl 11,8/3,3, Jirutka 9,4/1,2, Tomášek 4,0,1, Link 2,0,2, Sekot 2,0,1, Haratický 0,0,1. Trestné body 31/18:22/10, trojky 5:7, fauly 28:24, 5OCH 1:3.

(bas)

Basketbal: novopacké sokolky

Nová Paka - V sobotu 15. ledna v 18.00 hodin přivítají na své palubovce novopacké sokolky v utkání 2. basketbalové ligy celek Hradec Králové a v neděli v 10.00 hodin další hradecký celek - Stěžery. Domácí hráčky v posledních utkáních několikrát těsně prohrály a jsou nyní na předposledním místě tabulky. Případná vítězství v obou zápasech by tento celek posunula o jednu příčku výše. V první části sokolky prohrály s Hradcem 81:58 a se Stěžerami 55:52. Po tomto víkendovém dvoukole postoupí prvé dva celky do finálové skupiny šesti družstev, která budou mezi sebou hrát o postup do 1. ligy. Zbývající týmy se utkají opět dvoukolově systémem každý s každým.

8.Slaný12111562:94013

Svá mistrovská extraligová utkání hrají o víkendu i novopacké mladší dorostenky. V sobotu 15. ledna od 16.00 hodin přivítají na palubovce celek USK Praha, který je zatím bez jediné porážky. V neděli by mladé sokolky od 8.30 hodin mohly odvést porážku celku Kralup, a tak tento tým v tabulce předstihnout a posunout se mezi dvanácti celky na sedmou příčku.

Jičínský basketbal

Sobota 15. ledna 2000 Na hřiště soupeřů do Hradce Králové jedou starší minižáci a mladší žákyně.

Sobota 22. ledna 2000 Do Broumova jedou mladší žáci a starší dorostenci, muži pak k utkání III. ligy do Dvora Králové.

Neděle 23. ledna 2000 Další utkání III. ligy mužů, tentokráte v Trutnově.

Sobota 29. ledna 2000 Mladší žákyně oblastní přebor BSK TJ Jičín - Jiskra Hořice od 9.00 a 13.00 hodin.

Starší minižáci BSK TJ Jičín - Lokomotiva Trutnov od 11.00 a 15.00 hodin.

Josef Kozák

Další zápasy HC Jičín

Dorost: HC Moravská Třebová - HC Jičín 10:4 (2:0,2:3,6:1) Zbytečná ztráta obou bodů s mužstvem z konce tabulky. Po zlepšení Jičíňáků v druhé třetině nastal totální propad v závěrečné třetině. Branky Jičína: Žďárský, Rejmont, Musil a Konopáč (trest.stříl.), as. 1x Semecký, Šimek a Musil.

Dorost: HC Jičín - Spartak Nové Město n/M 2:3 (0:1,1:1,1:1) Ani ve druhém zápase uplynulého víkendu nezískali jičínští dorostenci bod, tentokrát ale se soupeřem z čela tabulky. Zápas měl zajímavý průběh, když dorostenci prohrávali už 0:2, ale dokázali z přesilovek srovnat. Rozhodují branku dali hosté ve 48. minutě a domácí nedokázali srovnat ani v power play. Branky Jičína: 2x Rejmont, as. 1x Musil. Vyloučení: 3:6, využití 2:1. Rozhodčí: Morávek - Mizera, Hejduk.

Starší žáci: HC Jičín - HC Lomnice n/P 12:2 (3:0,7:0,2:2) Lomničtí si z Jičína odvezli celý tucet gólů, když ve třetí třetině domácí ve střelbě polevili. Branky Jičína:3x Rosůlek, Štěp, 2x Vaníček, Žofka, 1x Javůrek a Kvapil, as. 3x Radušek, 2x Vaníček, 1x Javůrek, Rosůlek, Štěp, Kvapil a Havel. Vyloučení: 1:4, využití 2:0. Rozhodčí: Zd. Kejzral a J. Kejzral.

Mladší žáci: HC Jičín - HC Lomnice n/P 16:1 (9:1,5:0,2:0) Také mladší žáci si udělali z lomnické branky střelnici. Branky Jičína: 5x Puš, 4x Houžvička, 3x Vít, 2x Bernard a P. Mizera, as. 3x P.Mizera, 2x Maštalíř, Houžvička, Vít a Bernard, 1x Puš. Vyloučení: 0:1, využití 1:0. Rozhodčí: J. Kejzral a T. Svoboda.

Starší žáci: HC Jičín - HC Vrchlabí 6:6 (1:1,3:5,2:0) Přestože Vrchlabští nasadili ve druhé třetině k mohutnému trháku, v rozpětí tří minut vsítili tři góly, dokázali domácí ve třetí třetině vyrovnat. Branky Jičína: 2x Vaníček, Rozsypal, 1x Žofka, Štěp, as. 2x Rosůlek, Žofka, 1x Kvapil, Drbohlav, Vaniček. Vyloučení 5:5 bez využití, v oslabení 1:0. Rozhodčí: Zd. Kejzral a M. Hruška.

Mladší žáci: HC Jičín - HC Vrchlabí 5:5 (2:2,1:2,2:1) Hosté se již v 36. vteřině ujali vedení, ale domácí to nezlomilo a s vedoucím mužstvem tabulky uhráli bod. Branky Jičína: 3x Houžvička, 1x Mizera a Lucký, as. 1x Houžvička. Vyloučení 1:2 bez využití. Rozhodčí: J. Kejzral a Zd. Rozsypal.

Elévové: HC Jičín - HC Vrchlabí 4:2 (3:0,0:1,1:1) Sobotní odpolední utkání rozhodli domácí již v první třetině. Branky Jičína: 3x O.Novotný, 1x O.Mizera, as. 1x Abel, O. Mizera. Vyloučení: 1:0 bez využití. Rozhodčí: Zd. Kejzral a Zd. Rozsypal.

Elévové: HC Hronov - HC Jičín 0:4 (0:2,0:0,0:2) Branky Jičína: 2x O. Novotný, 1x Mikolášek a Matějka, as. 1x O. Novotný, O.Mizera, Mikolášek a Matějka.

Přípravky A: HC Jičín - HC Vrchlabí 8:0 (3:0,2:0,1:0,2:0) Přesvědčivé vítězství domácích, když polovinu branek vsítil J. Hušek. Branky Jičína: 4x Hušek, 1x Mašek, T. Novotný, Dubrovský, Kudrnáč, as. 2x Mašek, 1x Hušek, T. Havelka a T. Novotný. Rozhodčí: Zd. Rozsypal.

Přípravky A: HC Hronov - HC Jičín 1:3 (0:0,1:2,0:1,0:0) Branky Jičína: 2x Hušek, 1x Novotný, as. 1x Mašek a T. Mikolášek.

Přípravky B: HC Jičín - HC Vrchlabí 3:1 (2:0,1:1,0:0,0:0) Branky Jičína: 2x Lachman, 1x M.Mikolášek, as. 1x M. Mikolášek. Rozhodčí: M. Hruška.

Přípravky B: HC Hronov - HC Jičín 1:7 (0:1,0:2,1:3,0:1) Branky Jičína: 2x T.Havelka (m), 1x T. Havelka (v), Vrána, Špringer, Pivinský a A. Maryška, as. 1x T. Havelka (v), Lachman a J. Maryška.

(mj)

Pozvánka na 10. turnaj v "malé kopané", který se uskuteční v neděli 16. ledna 2000 od 14.30 hodin v hale sportovního areálu v Jičíně.

14.30 hod. C.S. Cargo Jičín - BŽB Miletín
15.20 hod. Flamengo Hořice - FK Forman Jičín
16.10 hod. FC Kopec - C.S. Cargo Jičín
17.00 hod. Flamengo Hořice - Bílek Jičín
17.50 hod. C.S. Cargo Jičín - SK Jičín "dorost"
18.40 hod. Narval Team Holovousy - FC Kopec

Jičínské basketbalisty čekají letos záchranářské práce

Jičín - V napjaté atmosféře se hraje vždy špatně. To je nepsaný zákon jakékoliv hry, a to se také projevilo o uplynulém víkendu na výkonu družstva mužů BSK TJ Jičín v dalších zápasech III. ligy. Předem bylo jasné, že každá bodová ztráta v domácím prostředí znamená plavat v sestupových vodách a bohužel po neděli musíme konstatovat, že nás letos čekají velice těžké záchranářské práce. Snahu dosáhnout co nejlepšího výkonu jičínským hráčům však upřít nelze, ale...

BSK TJ Jičín - Tesla Pardubice 89:85 (37:36, 76:76) v prodloužení. V první půlce byly síly obou soupeřů naprosto vyrovnané a oba si také střídavě vybírali chvilky, kdy se jim nedařilo. Podle toho se i měnilo skóre od 0:2 přes 7:3, 13:19, 23:19, 27:28, 34:28, 34:36 až na 37:36 na konci 20. minuty. Po změně stran se k velmi dobrému T. Banýrovi přidal i jeho bratranec Marián a hned se to projevilo na hře i ukazateli skóre. Ve 30. minutě vedli domácí už rozdílem 15 bodů (61:46) a málokdo v té chvíli tušil, jaké drama přinesou poslední vteřiny. Postupem času se totiž jičínským hráčům přestalo dařit, a tak na začátku 39. min. to bylo sice ještě o devět (76:67), ale pro 5 os. chyb už chyběli O. Stěhulka a P. Čížek. Zkušený tým by v té chvíli šetřil čas a snažil se maximálně podržet míč. Na domácí ale "padla deka" a během necelé minuty udělali dvě nevynucené hrubice, až nad nimi zůstával rozum stát.

Tesláci toho dokázali využít maximálně - během půl minuty dali dvě trojky a nervy začaly téci proudem. Když se pak pár vteřin před koncem podařilo hostům vyrovnat, došlo na prodloužení. A to už byl spíše horor, ve kterém svoji úlohu hráli i oba rozhodčí, kteří nezvládli hru už v normálním čase a v minutách navíc doslova hořeli. Tesla se ujala vedení 76:78 a 78:81, následně M. Šatný proměnil 2 tr. hody a zkušený Zdeněk Maxa skóre otočil na 82:81. Z protiútoku přišla opět změna skóre - Bílek 82:83, T. Brunclík dává šestku - stav 83:83 a 40 vteřin před koncem dostává Zdeněk Maxa Jičín znovu do vedení 85:83. Necelých 20 vteřin před koncem si však rozhodčí doslova vymysleli faul Maxi na Bálka při trojkovém pokusu, ten proměňuje prvé dva pokusy (85:85) a na štěstí třetí pokus končí na obroučce. Už to vypadalo na další prodloužení, ale 5 vteřin před koncem se trefuje T. Banýr a vedeme 87:85. Následuje extempore u stolku časoměřičů, sprosté nadávky hostujících hráčů nechávají rozhodčí bez povšimnutí, ale úmyslný faul Habicha na Maxu v poslední vteřině už odpískat museli - Zdeněk se neminul, a tak utkání plné vášní končí vítězstvím domácích o 4 body.

Body Jičína: T. Banýr (22), M. Banýr (21), Brunclík (10), D. Stěhulka (9), Z. Maxa (8), O. Stěhulka (7), M. Šatný (6), Vl. Vik (4) a P. Čížek (2). Za Teslu nejvíce: P. Kupunecz (30), Strkal (15) a Halbich (13). Fauly: 32:33. Trestné hody: 31/19:43/26. Trojky: 2:5.

BSK TJ Jičín - Sokol Hradec Králové PP 66:67 (32:34). Hradečáci v sobotu vyhráli v Liberci, a tak by je případné vítězství u nás posunulo v tabulce hodně vysoko. Dali také první koš (hned z prvního pokusu), ale to bylo v prvních šesti minutách všechno. Nepřesnou mušku si ale vynahradili velice náročnou agresivní obranou, a tak z optické převahy vytěžili domácí jen náskok 8 bodů (10:2), o který za další 4 minuty přišli (13:13). Následoval úsek hry, kdy se soupeři střídali ve vedení až do stavu 22:22. Pak přišla devítibodová šňůra Jičína a stav 31:22 byl velice nadějný. Jenže závěr poločasu byl z jejich strany opět plný omylů a zbytečných ztrát míče, a tak sokolové odlétli do šatny pouze s nepatrným náskokem.

Po přestávce v dresu domácích nebyl mimo T. Banýra hráč, který by se trefil ze hry, na druhé straně se v Hradci rozstříleli trojkaři, a tak to ve 32. minutě vypadalo téměř beznadějně 45:57. Teprve za tohoto stavu se chytil D. Stěhulka, který spolu s T. Banýrem stáhli postupně náskok soupeře až na rozdíl pouhého bodu. Body Jičína: T. Banýr (25), D. Stěhulka (14), P. Čížek (8), O. Stěhulka (6), M. Šatný a M. Banýr po (5), F. Tměj (2) a Vl. Vik (1). Za Hradec nejvíce: V. Jaroš (23, 5x za 3), T. Kiršbaum (15, 3x3), L. Forejt (9). Fauly: 25:35. Trestné hody: 41/31:21/11. Trojky: 1:8.

Co dodat - aneb jak jsme to viděli z hlediska? Co domácím nelze vytknout bylo nasazení a bojovnost. To však je asi tak vše, protože v dalších kriteriích hodnocení jejich výkonů neuspěli. Týká se to především střelby. Tady obstál v obou zápasech jen T. Banýr. V sobotu (především ve druhé půlce) zářil i M. Banýr, který však v neděli dokonale vyhořel (bodoval jen z tr. hodů). Při pohledu do statistických záznamů a zápisů pak v řadách jičínských hráčů dalšího "skutečného" střelce, ze kterého by šel strach, nenajdete (T. Brunclík v neděli hodně chyběl). Při tom tentokráte (zejména v neděli) stačilo tak málo - dát alespoň jednu "tutovku" zpod koše, kterých měli naši dlouzí dost na to, abychom se nemuseli o vítězství bát. Hodně špatně dopadli hráči v kriteriu nevynucených chyb. Těch bylo opět víc, než co by se dalo čekat od třetiligových borců. Snad částečnou omluvou by mohla být nervozita pramenící z důležitosti obou utkání, ale některé nepřesnosti v přihrávkách a i ve zpracování přihrávek byly z kategorie neomluvitelných.

K naší škodě pak oba soupeři toho dokázali využít snad na 100%. Samostatnou kapitolou pak byly výkony obou pánů rozhodčích (Poživila z Liberce a Lébla ze Sadské). Jejich hodnocení nechávám záměrně na konec, aby to snad nevypadalo, že za vše mohou oni. Jejich celkové posuzování hry však basketbalu vyloženě škodilo. Na jednu stranu připustili agresivitu a tvrdost za hranici únosnosti, na druhou stranu pak pískali takovou "blbost", že laik žasnul a ostatní se divili. A konečně - svým přístupem k řešení sporných situací dávali dost najevo svoji klubovou příslušnost. Oba jsou totiž členy oddílů, se kterými se zřejmě budem "mydlit" o tři sestupové příčky. To se v obou utkáních projevilo v závěrečných minutách (v nedělním 3x v krátkém časovém úseku) a dost možná, že stačilo písknout jen to sražení O. Stěhulky tři vteřiny před koncem k tomu, aby výsledek byl jiný...