STARTOVNÍ PODMÍNKY |
Start a prezentace: V sobotu dne 29. března 2003 od 6.00 do 10.00 hodin na Valdštejnově náměstí v Jičíně na 1. nádvoří zámku (vstup do muzea) . Startovací lístky si můžete zajistit již v pátek 28. března 2003 od 16.00 hodin do 21.30 hodin v tělocvičně sokolovny na Husově třídě (pěší zóna, průchod mezi Kulturním domem a lékárnou).
Cíl: Shodný s místem startu v sobotu dne 29. března 2003 do 18 hodin.
Odměna v cíli: Každý účastník, který zaplatí startovné, projde všemi kontrolami zvolené trasy a dojde nejpozději do 18 hodin do cíle, dostane barevný diplom s motivem Rumcajse od Radka Pilaře a čaj. Navíc budou mít všichni účastníci radost ze zdravého pohybu v jarní přírodě a dobrý pocit, že pro sebe něco udělali.
Trasy: 50, 36, 22, 17, 8 a 5 km. Trasy vybírejte podle svých časových možností a fyzických sil. Pochod se koná za každého počasí. Každý účastník jde na vlastní nebezpečí.
Doporučujeme: Mít s sebou mapu Český ráj a Poděbradsko nebo mapu Český ráj, pružné obinadlo, náplast (balíček první pomoci). Mapy si můžete zakoupit při prezentaci.
Startovné: 15 Kč pro trasy 5, 8, 17, 22 a 36 km, 25 Kč pro trasu 50 km. Účastníci trasy 50 km dostanou na Košově v restauraci "Na Košově" tekuté občerstvení.
Ubytování: Zajištěno z pátku 28. března 2003 na sobotu 29. března 2003 a ze soboty na neděli ve vlastních spacích pytlích v tělocvičně sokolovny na Husově třídě - pěší zóna, průchod mezi lékárnou a Kulturním domem. Zákaz ubytování se psy! Na pěší zóně je zákaz vjezdu, nejbližší možnost parkování je na placených parkovištích na Husově třídě a v Jungmannově ulici nebo na neplaceném parkovišti u autobusového nádraží nebo v přilehlých ulicích. Poplatek za ubytování je 30 Kč dospělí a 20 Kč děti za osobu a noc. Ubytovna bude otevřena v pátek od 16.00 hodin, kde bude možnost zakoupení startovacího lístku.
Důležité upozornění: Trasy 50, 36, 22 a 17 km vedou chráněnou krajinnou oblastí Prachovské skály. Účastníci se smějí pohybovat výhradně po turisticky značených cestách a chovat se v souladu s návštěvním řádem Prachovských skal!
POPIS TRAS |
POPIS TRAS:
Trasa 50 kilometrů
po červené značce projdeme jičínskou branou, lipovou alejí, Valdicemi až k rozcestí
s modrou. Ta nás zavede ke žluté značce, po které se dostaneme do Tužína. Malebným
údolím po modré projdeme vesničkou Zboží (SK 16 Km) a dál po zelené se dostaneme
na červenou hřebenovku. Míjíme Klepandu, Ploužnici, Tábor, Košov (K 28,5 Km)
a Morcinov. Přechod na žlutou, která nás zavede do Libuně a modrá k hotelu Skalní
město. Pokračujeme po žluté kolem Lepařova památníku ke kioskům na Prachově
(K 37 Km). Modrou značkou půjdeme k hotelu Šikmá věž. Žlutá spojka nás zavede
k červené značce, po které přejdeme státní silnici, projdem Dolní Lochov. Pokračujeme
po značce až dojdeme na vedlejší silnici se žlutou značkou. Konečna část trasy
vede po žluté do Ostružna (SK 43 Km), podél Velišského hřbetu přes Hlásnou Lhotu,
Březinu a Březinku do Jičína.
Trasa 36 kilometrů
vede společně s trasou 50 Km až do Valdic. Pokračuje po červené přes Železnici
(K 6,5 Km) k rozcestí se zelenou, která nás povede přes Bradleckou Lhotu a zříceninu
hradu Bradlec, na modrou značku ke Klepandě. Dále půjdeme po červené přes Ploužnici,
Tábor, Košov (K 20,5 Km) až do obce Morcínov. Přechod na žlutou do Libuně a
modrá nás zavede k hotelu Skalní město. Dále po žluté kolem Lepařova pomníku
ke kioskům na Prachově (K 30 Km). Odtud po červené přes Holín do Jičína, kde
projdeme okolo rybníka Kníže.
Trasa 22 kilometrů
po modré značce projdeme jičínskou branou přes Čeřovku k Bílému mlýnu, kolem
kopce Zebín do Valdic. Červená nás zavede do Železnice (K 8 Km), přechod na
zelenou směr Dílce, státní silnice, Brada a společně s modrou na Prachov - kiosky
(K 16 Km), odtud po červené přes Holín kolem rybníka Kníže do Jičína.
Trasa 17 kilometrů
po červené značce projdeme jičínskou branou a pokračujeme lipovou aleji přes
Valdice až do Železnice (K 6,5 Km), odtud po zelené do Dílců, přejdeme státní
silnici a po napojení na modrou značku se vracíme přes Rybníček, Kbelnici podél
rybníka Kníže do Jičína.
DĚTSKÉ TRASY
Začátek pro obě trasy je společný. Z Valdštejnova náměstí vyjdeme po červené
značce vlevo do Havlíčkovy ulice a opatrně přejdeme kolem kruhového objezdu
do lipového stromořadí. Na jeho konci dáme VELKÝ POZOR při přechodu frekventované
silnice a přijdeme do Libosadu ke Grotě k poustevníkovi, kde je kontrola a soutěže
pro děti Tady se trasy dělí:
Trasa 8 kilometrů
Vyjdeme z Libosadu a po červené značce pokračujeme do obce Valdice až na odbočku
s modrou, po které se dáme vlevo k Zebínu (kontrola, možnost jízdy na koních)
a pokračujeme k Bílému mlýnu a na Čeřovku (kontrola) a stále po modré dojdeme
do cíle.
Trasa 5 kilometrů
Od kontroly v Libosadu u poustevníka se vrátíme k lipovému stromořadí a velmi
pozorně přejdeme silnici a pokračujeme po žluté značce pod Zebín (kontrola,
možnost jízdy na koních) a po panelové cestě dojdeme na Čeřovku po vlastním
značení k bývalému přírodnímu divadlu (kontrola) a dále po modré značce dojdeme
do cíle.
MAPA - PĚŠÍ TRASY |
PROPOZICE
K CYKLOTRASÁM |
Start, prezentace a cíl: Valdštejnovo náměstí
v Jičíně na 1. nádvoří zámku.
Startovné: 25 Kč
Trasa 13 km
Vokšice, Hlásná Lhota, Ostružno (SK) a po zelené cyklotrase přes Březinu a Březinku
do Jičína.
Trasa 23 km
Vokšice, Podhrádí, Bukvice, Střevač, Nadslav (SK), Štidla, za vesnicí se napojit
na zelenou cyklotrasu a přes Svatou trojici, Ostružno (SK), Březinu a Březinku,
do Jičína.
Trasa 42km
Společná s trasou 23 km až do vesnice Střevač. Dál pokračuje Batín, Rakov, Markvartice
(SK), Příchvoj, Samšina, Zámostí, Mladějov, Střeleč (SK), Prachov (K), Holín,
Jičín.
Trasa 68 km
Společná s trasou 42 km až do Markvartic (SK), pokračuje Dolní Bousov, Trní,
Kdanice, Osek, Vesec, Libošovice, Pleskoty, Podlažany, Krčkovice, Hrubá Skála
(SK), Troskovice, Újezd pod Tr., Střeleč (SK), Prachov (K), Holín Jičín.
Trasa 85 km
Společné s trasou 68 km až na Hrubou Skálu (SK), pokračuje na Sedmihorky, Volavec,
Bačov, Komárov, Kozákov (SK) a dále po červené cyklotrase přes Bačov, Skuhrov,
Košov (K), Tábor až do Ploužnice. Po hlavní silnici přes Bradleckou Lhotu, Železnici,
Valdice do Jičína.
Trasa 105 km
Je společná s trasou 85 km až do vesnice Vesec, dále pokračuje na Podkost, památník
"1866", Žehrov, Skokovy, Olešnice, Vyskeř, Mašov (SK), Pelešany, Hrubá
Skála (SK). Závěr trasy je totožný s trasou 85 km.
Doporučujeme jezdit po vedlejších silnicích a cyklotrasách a ne po turistických
cestách. Děti do 12ti let pouze v doprovodu rodiče.Každý jede na vlastní nebezpečí.
Žádáme nutně dodržovat pravidla silničního provozu zákon 361/99 Sb.
MAPA - CYKLOTRASY |
JIŘINA ZMATLÍKOVÁ, Jungmannova 486, 506 01 Jičín, tel.: 493 539 019.
Vzhledem k tomu, že jako tradičně i letos budete muset v ranních hodinách přeskakovat hromady železa v jičínských ulicích, domníváme se, že by bylo vhodné se do akce "železná sobota" také zapojit a přinést s sebou vhodný kousek železa, který můžete před startem odložit na vhodném místě. Technické služby Jičín se jej jistě rády ujmou.