25/11/98 (nejaktuálnější zpráva ze zasedání)

RADA SESTAVENA:
Liška (zasestarostosenátor), Šebík (zasemístopředseda), Matucha (nový místopředseda), Veselá, Volf (zase), Drška (zase), Nožička.
Pro méně obeznámené: ODS, ODS, US, ODS, ODS, KDU-ČSL, VPN.
Tato varianta rozhodně není nejhorší, avšak nastolení Veselé a Volfa do rady je patrně vysvětlitelné pouze jako lokální indispozice voličů.
Pokud se rada nevydá cestou zviditelnění své práce a přiblížení se občanům, bude se opakovat situace z právě skončeného období, kdy apatie občanů dosáhla takové výše, že s výjimkou hrstičky důchodců přestali navštěvovat zasedání zastupitelstva. Nelze popřít, že o tom, kdo vlastně je v radě, jsme se v předchozím období téměř nedozvěděli. Rada pouze sporadicky vyvěšovala záznamy o svém jednání na úřední desku a o jinou prezentaci své práce se nestarala. Vrcholem komunikace s občanem bylo pro ni zmíněné zastupitelstvo. – Jičín je asi trochu zakletý. Chybí mu rozjezd, je trochu utahaný balvanem velkých dluhů a místo startu se jen rozhlíží. Není sice příhodné všechno považovat za negativní, ale mezi lidmi názor o nedobré funkci úřadu a zastupitelů stále převládá. Noví zastupitelé se budou muset s touto zátěží rychle vyrovnat.

Komentář pochází od Serveru Jičín – to kdyby na nás zase někdo chtěl hnát právníka za to, že si dovolujeme psát své názory na internet.


Doplněk: Jsou-li tamtamy pravdivé, pak budou muset mít Noviny Jičínska nového vedoucího redaktora.
(Poznámka pro mimojičínské: Touto redaktorkou je nyní Veselá, která zasvětila práci v novinách svému cíli – přebudování na stranický tisk ODS, což se projevovalo zejména velkou frekvencí do jisté míry demagogických oslavných článků na tuto stranu a její přední místní funkcionáře. Článků přibývalo, a počet čtenářů mírně klesal a klesá. Uvedená zpráva pochází od informovaných kruhů z krajského města.)


23/11/98 (aktuálnější zpráva před prvním zasedáním)

Jednání o sestavení rady
Přestože samotný výsledek není příliš radostný, dozvídáme se i o lepších početních variantách sestavení nové rady, a to zejména po nedělních výsledcích senátu (znovu Liška). Server Jičín vás bude ihned informovat.
Následující článek byl napsán krátce po zveřejnění výsledků voleb.


15/11/98

Komunální volby '98 v Jičíně: katastrofa

Pokud se někomu zdálo, že by zafoukal nějaký příznivější vítr a mohlo by dojít k nějaké změně klimatu, může patrně zapomenout. Komunální volby všechny naděje zhatily.

Voliči v okrscích v Jičíně, jejichž průměrná účast byla asi 46%, dali svými hlasy najevo, že jsou velice spokojeni s tím, jak nemají kde bydlet, že se jim líbí, jak pracuje Městský úřad, a že se jim zamlouvá, co všechno pro ně jejich volení zástupci dělají. Takže je vlastně všechno v pořádku. Jen je divné, že při hovorech na ulici většina z nich tvrdí opak.

A tak lidé dali opět nejvíce hlasů univerzálnímu starosto-senátorovi Liškovi, jehož občasné návštěvy na radnici jednou za 14 dní jsou jistě pro město přínosné, podnikateli Volfovi, který maskuje ekonomické zájmy do nečitelných slov o kultuře typu Valdštejnlandů, nejobjektivnější redaktorce Veselé, u které vlastně nevíme, co ve skutečnosti hájí, a některým dalším oblíbeným a známým lidem, kteří chtějí pro město to nejlepší.

Samozřejmě, že se může z povolebních jednání ještě vyvinout ledacos, ale patovou situaci, která vyplývá z konečných počtů zastupitelů, si můžete vypočítat sami.

Uvidíme, zda počet obyvatel spokojených s prací radnice nyní naroste.


Kandidáti do voleb


Výsledky:

US: Lenc, Chramostová, Matucha
ODS: Liška, Šebík, Letošník, Carda, Voltr, Veselá, Puš, Volf
ČSSD: Svatý, Vaníček, Matějka
KSČM: Knittlová, Svoboda, Vosáhlo
ČSL: Koláčný, Drška
VPM: Nožička, Procházka

výsledky s počty hlasů u zvolených zastupitelů (Nové Noviny č. 15)

Připomínáme, že velitelem US je pan Hošek, o jehož zavázanosti bývalé radnici prý už nikdo nepochybuje.

Podrobnější výsledky přináší server volby.cz, a to ve svém vyhledávacím oddílu.

PS. Server Jičín zůstane samozřejmě nezávislý.