Cestami Cyrila Boudy

Odbor Klubu českých turistů Nová Paka pořádá ve dnech 1. a 2. května 1999 již 28. ročník dálkového etapového pochodu Cestami Cyrila Boudy.

Čestný občan Nové Paky malíř Cyril Bouda prochodil Podkrkonoší a Český ráj a vše nakreslil do svých milovaných obrázků.

Presentace tohoto dálkového etapového pochodu je po oba dny vždy od 6 do 9 hodin v novopacké sokolovně, kde lze i přespat.


V sobotu 1. května se jdou nejdelší pochody.

Dálkový pochod na 50 km má navrženou trasu z Nové Paky ke Stavskému kostelíčku, do Konecchlumí, přes Maxinec, Hradíštko, Libín a Šárovcovu Lhotu do Lázní Bělohradu a dále přes Pecku a Borovnici do cíle v Nové Pace.

Turistický pochod na 38 km má trasu stejnou jako pochod dálkový až do Lázní Bělohradu a odtud se jde přes Uhlíře a Přibyslav do Nové Paky.

Turistický pochod na 29 km má trasu z Nové Paky ke Stavskému kostelíčku a dále do Hřídelce, přes Svatojánský Újezd do Lázní Bělohradu a přes Uhlíře do Nové Paky.

Dětský turistický pochod na 18 km má trasu z Nové Paky do Studénky a dále údolím Dolského potoka ke Stavskému kostelíčku a po modré značce do Hřídelce a přes Heřmanice do cíle v Pace.


V neděli 2. května jsou pochody kratší.

Turistický pochod na 32 km má trasu z Nové Paky přes Úbislavice, Skalku na Kumburk a dále na Staropacká hora, přes Podlevín ke klášteru v Nové Pace a trasa pokračuje přes sedlo Veselka na Kozinec a přes Vrchovinu do cíle v Nové Pace.

Turistický pochod na 20 km se jde po stejné trase jako pochod delší, ale od kláštera se jde přímo do cíle.

Dětský pochod na 12 km má trasu pochodu vedle kláštera do sedla Veselka a dále na Kozinec a přes Vrchovinu do cíle v Nové Pace.


Každý účastník tohoto DEP obdrží v cíli upomínkový diplom.


Zdroj: Achát č. 5 / 1999.


Server JičínProgramy na tento měsíc