Filmový klub v Nové Pace, Městské kino v Nové Pace, Asociace českých filmových klubů Praha
za spolupráce Filmové a televizní fakulty AMU a Kino 2005 – Galafilm, za podpory Ministerstva kultury ČR

pořádají ve dnech 4.–6. června 1999 v Městském kině v Nové Pace

3. ročník celostátního fimového semináře

HUDBA A FILM

Pátek 4. června 1999

16.00
LOST HIGHWAY
Ve světě, kde se čas vymyká kontrole, je život jízdou na ztracené dálnici. Kriminální film Davida Lynche (Mazací hlava). Hrají Bill Pullman, Patricia Arquetteová, Robert Blake.

19.00
NOVÉ FILMY AMU
Pásmo tvůrců Filmové a televizní fakulty Akademie Múzických umění, ve které, uvidíte snímky: Tenkrát v ráji, Cossi fan tutti, Zavřeno pro rodinný smutek, Hurrrááá, Kosti mého strýce, Maškin zabil Koškina, Sad a Přízrak svobody.

21.15
TANČÍRNA
Francouzsko-italský film o proměnách doby. Režisér Ettore Scola (Vášeň lásky) za film získal na MFF v Berlíně cenu za režii.


Sobota 5. června 1999

9.00
MÁLO ZNÁMÉ SNÍMKY ZNÁMÝCH REŽISÉRŮ (1. část)
Pásmo absolventských a ročníkových prací. Uvidíte filmy: Předpověď nula (Elo Havetta), Ještě včera to znamenalo smrt (Zdeněk Sirový), Ďábelská jízda (Dušan Klein), Několik slov o lásce (Goran Paskaljevič).

11.00
EL MARIACHI
S kytarou v ruce a odměnou vypsanou na jeho hlavu nehledal problémy. Ty si ho našly samy. Film Roberta Rodrigueze, který vyvolal celosvětový ohlas a umožnil mu natočřt filmy Desperado s Antonio Banderasem a Od úsvitu do soumraku.

13.15
MÁLO ZNÁMÉ SNÍMKY ZNÁMÝCH REŽISÉRŮ (2. část)
V tomto bloku můžete shlédnout snímky: Stopy (Jaromil Jireš), Hřích Boha (Agnieszka Hollandová), Svatá Anna (Elo Havetta), Alcron (Dušan Hanák), Zelená ulice (Věra Chytilová) a Mlčení (Juraj Jakubisko).

15.30
FILM, HUDBA A SOUNDTRACKY
Pořad hudebního publicisty Stanislava Pecháčka.

18.00
MIFUNE
Nahořkle laskavý optimistický příběh poslední "nové vlny", natočený podle Manifestu Dogma 95.

20.30
FILMOVÁ ŠKOLA SE PŘEDSTAVUJE
Pásmo žáků a absolventů moravské Vyšší odborné školy filmové ve Zlíně.

22.00
HOTELOVÝ POKOJ
Jeden pokoj – tři příběhy – tři různé osudy. Povídkový film Jamese Signorelliho a Davida Lynche.


Neděle 6. června 1999

8.30
EZOP
Český film z roku 1969, který čekal na své uvedení dlouhé desítky let, líčí nadčasový příběh osudů světoznámého vyprávěče bajek. Hrají Miroslav Macháček, Radovan Lukavský, Josef Kemr, František Filipovský, Petr Čepek.

10.30
ÚDOLÍ VČEL
Filmový příběh režiséra Františka Vláčila, odehrávající se ve 2. polovině 13. století, líčí na osudech dvou řádových rytířů svár vypjatého fanatismu a touhy po prostém lidském životě. Hrají Petr Čepek, Jan Kačer, Věra Galatíková, Josef Somr, Miroslav Macháček.


Vstupenka na celý seminář 160 Kč, na jednotlivé pořady 35 Kč. Prodej v pokladně Městského kina. Další informace získáte na tel. č. 0434/2892.


Server JičínProgramy na tento měsíc